PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evo'm geliyor(önerileriniz?)

ognya
14/10/2011, 23:06
arkadaşlar haftaya cuma evomu alıyorum inşallah.aracım 95 beygir dualogic sizden istediğim aracı teslim almadan önce şunları kesin yaptır diyebileceğiniz şeyleri yazarsanız bana çok yardımcı olursunuz.genel olarak arabanın heryeriyle alakalı olabilir.şimdiden çok teşekkür ederim...:D

shellcininabisi
14/10/2011, 23:17
eğer izmir birmottan alıyorsan yıkatma :) ya da söyle fırça değdirmesinler :) benim evomu haşat etmişlerdi..ruhsat kabı verecekler. mırın kırın et B

eğer yine izmir birmottan alıyorsan (diğer yerleri bilmiyorum) iğrenç bir ruhsat kılıfı verecekler MIRIN KIRIN ET BAŞKA YOK MU de veriyrlar genelde.

aklıma gelenler

paspaslarını kontrol et orjinal olsunlar. (orjinaller halı srücü mahalinde PUNTO yazısı var)

motor no şasi no falan sormuştum HATA OLMAZ ONLARDA dediler.
..
dilersen - varsa tanıdık bir yer- götürüp boya kontrolü vs yaptırabilirsin (forumda birkaç tane böyle sorun var) aracın boyalı çıkmasına karşın..

SONRA DA ÇIK ÇEVRE YOLUNA İZMİRİMİN, DEPONU FULLE VE GAZA BASTIKÇA YOL BİLGİSAYARINDA MENZİL İN ARTIŞINI İZLE... KEYFİNİ YAŞA

bahadir77
14/10/2011, 23:21
orjınal paspasları vermezlerse, vermek istemeyeceklerdir ama yine de ısrala iste..

Mugen_punto
14/10/2011, 23:32
Aracı teslim almadan serviste veyahut dışarıda komple koruma işlemlerini yaptır boya,iç döşeme gibi .. dışarıda da güzel bi eksoz ucu yaptırdın mı tamamdır ...

egzo-evo
14/10/2011, 23:43
paspaslardaki yazılar punto evonun punto yazısı gibi olması gerekiyor. benimki gibi grande puntonun punto yazısı gibi paspas verirlerse sonradan orjinallerini almak için bir daha gel git yaparsın. punto yazılarının arasındaki farkı görebilmen için resim ekliyorum.

birde oradan mı alırsın yanında mı götürürsün bilemem birde kauçuk paspas al. malum önümüz kar kış.

ognya
14/10/2011, 23:45
teşekkür ederim aracımı kuşadası fiattan aldım orjinal paspaslarını ve ilk yardım kitini vericekler önceden sölemişlerdi..

ognya
14/10/2011, 23:47
iç döşeme koruması nasıl oluyor ne kadar tutuyor..?:D

Mugen_punto
14/10/2011, 23:52
Bildiğin boya koruma gibi iç döşemelerinde kir tutmaması için özel bi ilaç kullanıyorlar.. ben komple araç bakımına yanlış hatırlamıyorsam 250 tl vermiştim...

ognya
15/10/2011, 00:23
teşekkür ederim tahsin

SRDR KRKC
15/10/2011, 01:17
Ön Kaputa Film Çektir Taş İzi Olmadan :)

1ocak2011
15/10/2011, 08:54
Size geçen anlattığım güncellemeyi yapmadan yola çıkmayın...

blackhawk
15/10/2011, 09:44
Sağına soluna bak çizik ezik vs. olmasın ve mutlaka lastik havalarını kontrol ettir. genelde baktık diyorlar ama bakmıyorlar.İlk 5.000 km motoru zorlama onlar ne kadar rotasyon yapıldı motorlarda dese de. Ve bu dönemde ani frenlemeden kaçın diskler alışana kadar. Kazasız belasız günlerde kullan.

Budweiser
15/10/2011, 11:29
Boya kontrolünü oradan çıkmadan yaptırın. Bir kaç kişide araçları boyalı çıktı hemen götürüldüğünde ise kabul etmediler araçları. O yüzden tanıdığınız varsa ve o cihaza sahipse mutlaka götürün kontrol edilsin. Tanıdığınız yoksa oradakilerden rica edin daha önce böyle bir durumun olduğunu izah ederek söylerseniz boya kontrolünü yaparlar.

ognya
15/10/2011, 12:01
Size geçen anlattığım güncellemeyi yapmadan yola çıkmayın...

ewet biliyorum not aldım onu yaptırıcam sağolun..

ognya
15/10/2011, 12:03
Sağına soluna bak çizik ezik vs. olmasın ve mutlaka lastik havalarını kontrol ettir. genelde baktık diyorlar ama bakmıyorlar.İlk 5.000 km motoru zorlama onlar ne kadar rotasyon yapıldı motorlarda dese de. Ve bu dönemde ani frenlemeden kaçın diskler alışana kadar. Kazasız belasız günlerde kullan.

önerilerinizi dikkate alıcam sağolun..

hayalci79
15/10/2011, 12:04

Evet, gerçekten lastik kontrolü yapmamış olabiliyorlar. Aracınız hayırlı olsun :). Ben de bu aracı kullanıyorum.

ognya
15/10/2011, 12:05
Boya kontrolünü oradan çıkmadan yaptırın. Bir kaç kişide araçları boyalı çıktı hemen götürüldüğünde ise kabul etmediler araçları. O yüzden tanıdığınız varsa ve o cihaza sahipse mutlaka götürün kontrol edilsin. Tanıdığınız yoksa oradakilerden rica edin daha önce böyle bir durumun olduğunu izah ederek söylerseniz boya kontrolünü yaparlar.

boya muhabbeti aklımda onuda yaptırıcam sağolun..

Electra
15/10/2011, 12:11
Hayırlı olsun, sıfır araç alma imkanım olsa aracı teslim aldıktan sonra ilk işim folyo çektirmek olurdu. Hem çiziklere karşı, hem boya canlı kalır. Aklıma bu geldi.

ognya
15/10/2011, 12:38
Evet, gerçekten lastik kontrolü yapmamış olabiliyorlar. Aracınız hayırlı olsun :). Ben de bu aracı kullanıyorum.

teşekkür ederim gökhan.nasıl aracınla aran seni üzdüğü oluyormu..:d

cihankardes
15/10/2011, 12:39
Dün izmir birmot'ta ilk kez içine oturdum, çok güzelmiş gerçekten Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.

ognya
15/10/2011, 12:45
amin cihan kardeş saol