PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsatta motor no yanlışlığı ve benzinli yerine dizel yazması sorunu

erhanorhan01
11/10/2011, 20:08
2009 model GP Starjet Dynamic model araç aldım. Galeriden.

tüv türk muayenesinden geçti. muayenede "motor no okunmuyor" yazıyordu. Huylandım Fiat müşteri hizmetlerini aradım. Şase numarasının bir kısmını söyledim onlar da motor numarasının son 7 hanesini söyledi.

Ruhsatta şuan 2 hata var
1) Motor numarasının bir hanesi yanlış yazılmış
2) Benzinli aracım dizel olarak yazılmış.

Bu iki sorunu nasıl halledebilirim? Servisler bana motor numarasını yazılı olarak verebilirler mi?

Ruhsatım sorunsuz olsun istiyorum. yardımcı olurmusunuz.

rsnrsy
11/10/2011, 21:37
Aracinizla birleikte herhangi bir muayene istasyonuna gidip tespit islemi yaptirip daha sonrada trafik tescil burosundan ruhsat yenileyerek sorunu halledebilirsiniz ama ugrasmaniza gerek yok ilk muayeneye girdiginizde ek1 belgesi ile isinizi halledersiniz

tayfux
11/10/2011, 22:24
motor numarası malesef puntolarımızda gözükmüyor fakat benzin dizle muhabbetini polis hallediyor..aynı olay arka komşumun başına geldi adam yaşlı olduğu için ben hallettim işlemlerini polis herşeyi hallediyor fakat ruhsat değişim ücreti veriyorsunuz..

Bolu_Beyi
11/10/2011, 23:25
Bir Ek-1 dosyası alıp dolduruyor yada doldurtuyorsunuz. Daha sonra TüvTürk muayne istasyonuna gidip tespit yaptırıyor o belgeler ile gidip karakoldan Doğru yazılmış ruhsat yaprağınızı alıyorsunuz. Basit bir memur hatası ama uğraşan yine biz oluyoruz...

sedini
11/10/2011, 23:37
bende alırken bir önceki sahibinde 1.4 Multijet dizel yazıyordu.. ben alırken emniyette ruhsat çıkmadan değiştirdiler.. Trafik şube hallediyor sanırsam.. çok uğraştırıcak bir şey olduğunu sanmıyorum..

1ocak2011
12/10/2011, 08:44
Benim eski aracımda 2 yıl dizel diye gezmişim ,hiçte farketmedim. Emniyete gittim orayı silip yeniden Benzin olarak yazdı...

erhanorhan01
12/10/2011, 21:19
cevaplarınız için teşekkür ederim...
Trafik tescile gittim. arşivden aracımın dosyasını buldurdum. Allah'tan memur hatası olduğu anlaşıldı ve hem motor noyu hem de yakıt türü kısmını değiştirdiler.

Ama gelgelelim satış işlemi geçen hafta bitmişti ve ruhsat basılmış ne yazık ki.. basılmamış olsaydı bugün gittiğimde basılsaydı doğru bilgilerle basılmış olacaktı.

maalesef ruhsat değişikliği ve muayene kağıdı değişikliği için tescilden randevu almam lazım... Ek-1 i aldım.. h.sonu tüv türkte tespit işlemi yaptıracam.. Ek-1 de biryerleri dolduracaklarsa onu doldurtacam ve müsait zmanda tescilden randevu alacam...

Detaylı anlattım. Belki okuyup bilgilenen olur...

teşekkürler arkadaşlar.