PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : abiler çok acil yardım

demirkoparan
09/10/2011, 14:07
ya kusura bakmayın konuyu yanlış yerde açmış olabilirim..benim sorunum şöyle : ön tamponun altında kalan plastik koruma gibi bişi var o kırıldı...ve frenlerimden biraz sert asıldığım zaman bi tıkırtı gelio sürtüo gibi...sorun sizce nedir ve nasıl düzelir??? maaliyeti çokmudur...lütfen cvplarınızı bekliorum teşekkürler

SRDR KRKC
09/10/2011, 14:23
Özgür Forum Adabı Diye Birşey Var Öncelikle Onu Söyleyim Arkadaşım. Yani Bir Başlık Açar Tanışırsın Sonra Yardım İsteyeceğin Konuda Yardım Alabilirsin. Aksi Takdirde Konun Çok Fazla Cevap Bulmaz.

Ama Yinede Ben Bişiler Söyleyim Kırılan Parça Onarımı Yok Gibi Birşey Bayağıda Pahalı O Parça Serviste Haberin Olsun. Frenlerine Gelince Aracın Kaç Binde Bilmem Ama Balataların Bitmek Üzere Olabilir. Disklerinde Sıkıntı Olabilir. Lifte Kaldırıp Söktürmeden Birşey Söylenemez.

demirkoparan
09/10/2011, 14:41
benim zaten üyeliğim vardı...hangi adresimden hesabım var onu unuttum...ve dikkat ederseniz özür dileyerek başladım konuya...3 senedir üyeyim ben buraya

demirkoparan
09/10/2011, 14:43
yani balatalar deişmedi hiç...2006 model aracım ilk sahibiyim ve hiç deiştirmedim balataları... :))) bide neden pahalı o parça ?? yani plastik dediğim şey...büyük bişi deil kapak gibi bişey

tayfux
09/10/2011, 14:46
yani balatalar deişmedi hiç...2006 model aracım ilk sahibiyim ve hiç deiştirmedim balataları... :))) bide neden pahalı o parça ?? yani plastik dediğim şey...büyük bişi deil kapak gibi bişey
geçenlerde bu durum başına gelen arkadaşlar vardı altta bir parça varmış bükülünce böyle ses yapıyormuş istersen forumda araştır bulursun..

demirkoparan
09/10/2011, 14:48
çok teşekkür ederim..bakıorum hemen

taret
09/10/2011, 21:39
frenlerin diskleri aşırı ısınma vs. sebeplerden yamulmuş olabilir. balatalar zaten söylenmiş. en iyisi arkadaşın dediği gibi lastikleri söktürüp iyi bir kontrolden geçirtmek.

GPS2
09/10/2011, 21:50
abartmayın arkadaşım...inin bir kanala arabanın altında ne var ne yok elle gözle bir kontrol yapın...yani bu şekilde afedersiniz *sazan* gibi ustaya veya servise giderseniz hertürlü öpülürsünüz ve herşey korkunç pahalı olur...bakın gevşek yerinden çıkmış civata mı var kırık birşey mi var...eliniz tornavida tutuyorsa büyük ihtimal*beleş*e bile getirirsiniz...:)plastik aksam*dan bahsediyorum...tampon davlumbaz vb...frenler ayrı bir dünya ihmal etmeyin...ustası bakacak...:)

SRDR KRKC
09/10/2011, 21:50

O Küçük Plastik Aracı Lifte Kaldırtırsan Bak Tek Parça Halinde Satılmıyor Bir Kaç Plastik Aksam Daha Var Onun Yanında Birleşik Yani :) Ondan Pahalı 120 İla 180 Arası Birşey Demişlerdi Eğer Yanlış Hatırlamıyorsam.

aliserhanuyar
10/10/2011, 08:43
Özgür, eğer düşündüğüm parça ise (tampon altında plastik siyah ince şerit şeklindeki parça), bence gerek yok almana. Frenlere gelincede eğer 2006'dan bu yana değişmediyse disklerini kontrol ettir, eğer ömrü dolmuş ise değiştir. Balatalarınıda direk değiştir. Hazır lifte kaldırmışken arka kampanaların içinide bi temizlettir. Ankarada olsan yardımım olurdu servis konusunda.

Dj Locness
10/10/2011, 13:47
benm basıma gelmıstı eksoz koruma demiri içeri dogru bukulmustu düzelttiler geçti.

tayfux
10/10/2011, 15:20
benm basıma gelmıstı eksoz koruma demiri içeri dogru bukulmustu düzelttiler geçti.
heh işte bende bundan bahsettim bu olabilir kardeşim senin sorunun..