PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lanet olsun Garanti Bankasının sözde güvenliğine

JASMINE
06/10/2011, 21:43
Arkadaşlar, aslında hiç bir zaman kredi kartı ekstrelerimi tek tek incelemem ancak bu sefer rakam yüksek olunca bu kadar harcama yapmış olamam dedim ve ekstremi inceledim. Ve büyük bir şoka girdim.

Kartımdan bir haftadır google.com olarak hergün para çekilmiş. Kimi günlerde 3-4 işlem yapılmış ve sözde alışveriş güvenliği olduğunu söyleyen, şifre ile yaptığım işlemlerde bile mesaj gönderen Garanti bankası yurtdışından yapılan 24 işleme karşılık hiç bir bildirimde bulunmayarak 2.500,00 TL'yi resmen bana kilitledi. Müşteri hizmetleri kartı kullanıma kapattı ancak para iadesi konusu incelemeye girecekmiş. Ayrıca faiz ödememem içinde bu bedeli ödemek zorundayım.

Gece gece tüm sinirlerim tepemde. Allah kahretsin diyorum :realmad::realmad::realmad:

ayhan1
06/10/2011, 21:47
büyük geçmiş olsun aman böyle olaylara dikkat etmek lazım

JASMINE
06/10/2011, 21:50
Ya ben bu kadar gerginken karşımdakinin çok doğalmış gibi davranıp şikayet hattına bildirin o halde demesine karşı terbiyemi bozmadım ya daha da küfür etmem artık...

SpyHunter33
06/10/2011, 21:52
:S nasıl yaaa. bi dolandırıcılık olayı var o zaman doğrumudur yasemin hanım ????

evoefe
06/10/2011, 21:52
2.500,00 tl mi :surprise::surprise: gecmıs olsun gercekten :(

JASMINE
06/10/2011, 21:54
Aynen Erkan. 13 Eylül - 21 Eylül arası hergün 100,00 TL olarak, bazen 3-4 işlem olarak 2.500,00 TL çekmişler ve benim haberim yok. Bankanında bildirmeye gönlü yok. Nasılsa ben bunu ödeyemeyecem o da benden faiz alacak. Onu kasan bir durum yok. :( :(

acRep
06/10/2011, 21:54
Kredi kartlarınızı gerek yok ise bütün mail-order ve internet bankacılıgı hizmetlerine kapatın.. Bunun anca bu şekilde önüne geçebilirsinizz..

Büyük geçmiş olsun uzun ve sıkıntılı bi süreç sizi bekliyor..

tayfux
06/10/2011, 21:57
Yasemin hanım geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm aynı olay bir arkadaşımın başına gelmişti ama banka haberdar etmişti o da hemen aradı ve işlem durdurulmuştu inşallah para iadesini yaparlar da kurtulursunuz..yalnız bu günlerde garanti bankası gerçekten beni de sinirlendireye başladı az taksitim kaldı o bitsin hemen iptal edicem..

Scottie
06/10/2011, 22:06
Yasemin gwcmis olsun... bie arkadasimin basina geldi ayni olay...600 lira civariydi... isin pesini birakmadi ve arastirmalaedan sonra parayi geri aldi....

abulbul08
06/10/2011, 22:06
Çok geçmiş olsun

ayhan1
06/10/2011, 22:09
tüm tuhaflıklar bu bankada zaten her ay bocumu ödememe rağmen 6 ay boyunca ekstarm ödenmemiş görünüyor bakada iki üç ayda bir ihbar mektubu geliyor eve bankaya gidiyorum tel ediyorum falan borcum gözükmüyor ki zaten borcum yok

JASMINE
06/10/2011, 22:10
Hepinize çok teşekkür ederim. Sinirimden elim ayağım buz kesti. Neyseki 24 harcama dışında başka bir işlem olmamış. Yarın sabah dilekçe fakslayacağım. Umarım diğer arkadaşlarda olduğu gibi bende de olumlu bir geri dönüş olur.

eexelanss
06/10/2011, 22:10
geçmiş olsun yasemin. Bildiğim kadarıyla kredi kartlarında sanal limit işlemleri var. Yani sanal limitini 0 yaptığın zaman kredi kartı numaran cv numaran son kullanma tarihin başka birilerinin elinde olsa dahi işlem yapamamazlar. Yani en azından benim kullandığım kredi kartı öyle. Aklında bulunsun. Tekrar geçmiş olsun. Bankalara elini veren tüm vücudunu kaptırıyor resmen..

JASMINE
06/10/2011, 22:14
geçmiş olsun yasemin. Bildiğim kadarıyla kredi kartlarında sanal limit işlemleri var. Yani sanal limitini 0 yaptığın zaman kredi kartı numaran cv numaran son kullanma tarihin başka birilerinin elinde olsa dahi işlem yapamamazlar. Yani en azından benim kullandığım kredi kartı öyle. Aklında bulunsun. Tekrar geçmiş olsun. Bankalara elini veren tüm vücudunu kaptırıyor resmen..

Yıllardır yapı kredi ile internetten çok alışveriş yaptım ve hiç böyle bir durumla karşıalmadım. Bu banka şifre ile yaptığım kıytırık harcama da bile mesaj gönderirken bir hafta boyunca aynı harcama çekilirken niye bilgi vermediğini anlayamıyorum. Tamamen yolunacak kaz mantığını uyguluyorlar. Nasıl olsa bende faizi ile birlikte o parayı alacak. Geri iade yapıncaya kadar da kullanacak. Onun zararına bir durum yok niye müdahale etsin ki...

ZAK1980
06/10/2011, 22:32
Resmen işgüzarlık 1 Tl dahı olsa şifresiz işlemde banka benı uyarıyor senı nasıl uyarmamıs alla alla buyuk ıhtımal parayı banka sana iade edecektir.2 yıl öncede benım karttan 16 tl cekılmıs arkadaslık sıtesının tekınden haberım dahı yoktu inceleyecgız dedıler ve iade ettiler.3D ile yapılmamıssa parayı iade ederler alanlar böyle almıs 3D ıle yapılmıssa ödemıyorlar.Olayı sadece bankaya bırakma abla savcılıgıda basvur
Aşagıdakı link fikir verebılır sana

Kart Sahibinin Rızası Dışında İnternetten Kredi Kartıyla Alışveriş (https://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=59738)

ZAK1980
06/10/2011, 22:36
Unutmadan bunuda yazayım,
Öncelikle geçmiş olsun.Ben bir e-ticaret uzmanı olarak,sürekli bu bankanın internet sitesine girdiğiniz bilgisayaraı atmayın,satmayın ve bilgisayara format atmayın derim.Ayrıca bilirkişi tayin ettirerek Bilgisayaraınızın IP ' sini,banka ekranında kullandığınız user ID' nizi ve sabit IP' nizi tespit ettirin.Bilgisayarınızda bulunan C:\Documents and Settings\faruksa\Cookies uzantıdaki Cookies leri asla silmeyin ki sizin bu bilgisayardan daha önce girdiğiniz ve işlenen suçtan sonra da aynı bilgisayarı kullndığınız tespit edilsin ki,size bu delil teşkil eder.

disconnected
06/10/2011, 22:59
cok gecmis olsun umarim en kisa zamanda cozume ulasir da paranizi geri alabilirsiniz..
bu arada garanti bankasindan internet bankaciligi kullaniyorsaniz, sanal kart cikarmanizi tavsiye ederim.. ben yillardir kullaniyorum. cikartmasi 1 dakikadan kisa suruyor...
limitini hep cok dusuk tutuyorum alisveris yapacagim sirada internetten limitini alisveris tutarim kadar belirliyorum ve alisverisim bittiginde limiti dolmus oluyor boylelikle kart bilgilerim calinsa bile calan kisilerin isine yaramiyor..

JASMINE
06/10/2011, 23:40
cok gecmis olsun umarim en kisa zamanda cozume ulasir da paranizi geri alabilirsiniz..
bu arada garanti bankasindan internet bankaciligi kullaniyorsaniz, sanal kart cikarmanizi tavsiye ederim.. ben yillardir kullaniyorum. cikartmasi 1 dakikadan kisa suruyor...
limitini hep cok dusuk tutuyorum alisveris yapacagim sirada internetten limitini alisveris tutarim kadar belirliyorum ve alisverisim bittiginde limiti dolmus oluyor boylelikle kart bilgilerim calinsa bile calan kisilerin isine yaramiyor..

Haklısın Kıvanç. Bu sanal kart olayını ihmal ettim ben. Biraz kaşındım sanırım :( Çünkü sürekli haftada bir kez mutlaka alışveriş yaparım netten. :(

takres
07/10/2011, 00:27
çok geçmiş olsun....umarım bir an önce hallolur...

ozdem
07/10/2011, 00:36
Canımcım, çok geçmiş olsun... :(
Bir kaç sene önce teyzemin çalıştığı şirketin garanti e-bank
sistemine girilip para aktarımı yapılmıştı ve 40.000 TL. gibi bir rakamdı,
nasıl olduğunu tam hatırlamıyorum ama garanti parayı iade etmişti.
Yarın ilk iş ne yaptıklarını öğrenip, sana bildireceğim...
Gerçekten çok üzüldüm, inşallah en kısa sürede çözülür...

JASMINE
07/10/2011, 00:40
Canımcım, çok geçmiş olsun... :(
Bir kaç sene önce teyzemin çalıştığı şirketin garanti e-bank
sistemine girilip para aktarımı yapılmıştı ve 40.000 TL. gibi bir rakamdı,
nasıl olduğunu tam hatırlamıyorum ama garanti parayı iade etmişti.
Yarın ilk iş ne yaptıklarını öğrenip, sana bildireceğim...
Gerçekten çok üzüldüm, inşallah en kısa sürede çözülür...

Sağol canım ya. Tam bir şeyler düzeliyor derken başka bir şey çıkıyor. Sesim kısıldı sinirden. Birde hasta olacağım bu reziller yüzünden. :( :(

ozdem
07/10/2011, 00:48
Sağol canım ya. Tam bir şeyler düzeliyor derken başka bir şey çıkıyor. Sesim kısıldı sinirden. Birde hasta olacağım bu reziller yüzünden. :( :(

Sıkma canını, her şekilde paranın iade edileceğini düşünüyorum...
Bu arada garantide bir hesabın var mı? Varsa bağlı bulunduğun
şubeye de git, yüz yüze konuş. Her ne kadar şubeler kredi kartları
bölümünün ilgilendiğini söyleseler bile bir de onlarla görüşmende fayda
var... ;) Dilekçeni vs. yaz, itirazını yap... Yarın ben de bir kaç yerden
danışacağım, sonuçta bunun gibi bir çok örnek vardır ve bakalım
neler yapılması gerekiyormuş... ;)

JASMINE
07/10/2011, 00:53
Sıkma canını, her şekilde paranın iade edileceğini düşünüyorum...
Bu arada garantide bir hesabın var mı? Varsa bağlı bulunduğun
şubeye de git, yüz yüze konuş. Her ne kadar şubeler kredi kartları
bölümünün ilgilendiğini söyleseler bile bir de onlarla görüşmende fayda
var... ;) Dilekçeni vs. yaz, itirazını yap... Yarın ben de bir kaç yerden
danışacağım, sonuçta bunun gibi bir çok örnek vardır ve bakalım
neler yapılması gerekiyormuş... ;)

Sağol tatlım ilgin ve yardımın için. ;)

farukileri
07/10/2011, 00:55
haydaaa....çok geçmiş olsun yasemin ablacım,sanal kart işine ben de girişecem yakın zamanda;ama anlamak için bir küçük tüyo,her akşam hesaplarını kontrol et,işe yarıyor =)

JASMINE
07/10/2011, 00:57
haydaaa....çok geçmiş olsun yasemin ablacım,sanal kart işine ben de girişecem yakın zamanda;ama anlamak için bir küçük tüyo,her akşam hesaplarını kontrol et,işe yarıyor =)

Faruk'cum, o kadar yoğun bir tempoda çalışıyorum ki bırak hergün kontrol etmeyi aylık ekstrelere bile bakamıyorum. Ama karar verdim. Şu sorunu çözeyim tüm kredi kartlarımı iptal edeceğim. En azından bankalar ile bağım olmaz

demon
07/10/2011, 02:25
Kredi kartınızdan internet üzerinden şifresiz işlem yapıldığı için backorder yapmak zorundalar. O parayı size iade etmek zorundalar. Bunun incelemesi, bakması yok yani. Belki çekilen yer google.com gibi çok büyük bir firma olduğu için geri adım atabilirler ama siz geri adım atmayın. 3D secure sistemi üzerinden yapılmış bir alışveriş olsaydı kimse size para iade etmek zorunda değildi.

Hakkınızı arayın. Kesinlikle size para iadesi yapmak zorundalar.

onurciko
07/10/2011, 03:54
Büyük geçmiş olsun.Bu tip olaylar yüzünden korkuyorum ben internetten bişey almaya

edelsang
07/10/2011, 06:16
çok geçmiş olsun.

egzo-evo
07/10/2011, 08:43
yasemin geçmiş olsun. çok ama çok üzüldüm.

bunları yapanları bir yakalayacaksın var ya
:boxin: :pokey000: :bash:

bilmem anlatabildim mi? yer misin yemez misin hesabı...

bildiğim kadarıyla bankalara bir alt limit verip her kredi kartı işleminde cep telefonuna sms gelmesini sağlayabiliyorsun. bunu tekrar bir öğrenmeye çalışayım bugün.

tekrar geçmiş olsun.

vek66
07/10/2011, 11:12
geçmiş olsun...

OperaIIX
07/10/2011, 11:24
Haklısın Kıvanç. Bu sanal kart olayını ihmal ettim ben. Biraz kaşındım sanırım :( Çünkü sürekli haftada bir kez mutlaka alışveriş yaparım netten. :(

öncelikle çok geçmiş olsun. Arkadaşın dediği gibi yine internetten alışverişe devam edecekseniz sanal kart kullanmanız şart. Limiti 1 tl .de tutarsınız dolayısıyla isteselerde çekemezler zaten.

rockforever
07/10/2011, 11:56
geçmiş olsun peşini bırakmayın paranızı alırsınız...

JASMINE
07/10/2011, 12:10
Dilekçeyi yazdım, ekstre ile birlikte müşteri hizmetlerinin vermiş olduğu numaraya faksladım. İncelemeye alacaklarmış. Bakalım şimdilik beklemedeyim. Ancak parayı alıncaya kadar hergün bıktırana kadar aramaya kararlıyım. Akşamdan beri hastam oldum bunların yüzünden :(

eexelanss
07/10/2011, 13:05
Yıllardır yapı kredi ile internetten çok alışveriş yaptım ve hiç böyle bir durumla karşıalmadım. Bu banka şifre ile yaptığım kıytırık harcama da bile mesaj gönderirken bir hafta boyunca aynı harcama çekilirken niye bilgi vermediğini anlayamıyorum. Tamamen yolunacak kaz mantığını uyguluyorlar. Nasıl olsa bende faizi ile birlikte o parayı alacak. Geri iade yapıncaya kadar da kullanacak. Onun zararına bir durum yok niye müdahale etsin ki...

zaten bu bankadan nefret ediyorum. Kredi kartımı kapattırana kadar bile burnumdan getirdiler. Nalet olsun:ranting2:

cck1
07/10/2011, 13:13
Dilekçeyi yazdım, ekstre ile birlikte müşteri hizmetlerinin vermiş olduğu numaraya faksladım. İncelemeye alacaklarmış. Bakalım şimdilik beklemedeyim. Ancak parayı alıncaya kadar hergün bıktırana kadar aramaya kararlıyım. Akşamdan beri hastam oldum bunların yüzünden :(

Çok geçmiş olsun, bankalara elini veren kolunu alamıyor.

ZAK1980
07/10/2011, 13:47
zaten bu bankadan nefret ediyorum. Kredi kartımı kapattırana kadar bile burnumdan getirdiler. Nalet olsun:ranting2:
Oguzhan bankanın subesıne gıdıp TC kımlık numaran ıle borcun harcın varmı dıye sor bız soyleyemeyız derlerse sube ıcındekı telefon ıle musterız hızm ara sor evden cepten arayıpta bu uyuzlara bırde 444 lu numaradan dolayı para kazandırma arkadasım.
7 ay once hesabı kartı ıptal ettırmıstım guya yenıden farkı bı kredı kartı gondermısler ıptal ettırdıgıme ragmen teslım alınmıs ama ne,ben ne evdekılerin haberı yok kımsede teslım almamıs kartı bızden onuda ıptal ettıler .Bır hafta sonra aradım bankamıza herhangı bır borcunuz yok dedıler bırazdaha gecsın Ataturk Sub .bankaya borcum olmadıgına daır yazılı belge ısteyecem

JASMINE
07/10/2011, 17:27
Ekstrede görünen harcama detayları bu şekilde.

https://forum.grandepuntotr.com/attachments/ser-kursu/16193d1317997633-lanet-olsun-garanti-bankasinin-sozde-guvenligine-ekran-alintisi-jpg

eexelanss
07/10/2011, 23:40
Oguzhan bankanın subesıne gıdıp TC kımlık numaran ıle borcun harcın varmı dıye sor bız soyleyemeyız derlerse sube ıcındekı telefon ıle musterız hızm ara sor evden cepten arayıpta bu uyuzlara bırde 444 lu numaradan dolayı para kazandırma arkadasım.
7 ay once hesabı kartı ıptal ettırmıstım guya yenıden farkı bı kredı kartı gondermısler ıptal ettırdıgıme ragmen teslım alınmıs ama ne,ben ne evdekılerin haberı yok kımsede teslım almamıs kartı bızden onuda ıptal ettıler .Bır hafta sonra aradım bankamıza herhangı bır borcunuz yok dedıler bırazdaha gecsın Ataturk Sub .bankaya borcum olmadıgına daır yazılı belge ısteyecem

Zeynel uyarıların için teşekkür ederim. İptalden sonra sordum borcum yok. zaten kartta bonus vardı bir miktar. nalet olsun dedim istemiyorum iptal edin. Yani bankanın bana borcu var:)

uzuncocuk
08/10/2011, 10:41
Zeynel uyarıların için teşekkür ederim. İptalden sonra sordum borcum yok. zaten kartta bonus vardı bir miktar. nalet olsun dedim istemiyorum iptal edin. Yani bankanın bana borcu var:)
benımde halkbank advantage ım var puanları vanda harcayacak yer yok:) aynen beklıyıorlar......

uzuncocuk
08/10/2011, 10:44
yasemın hanım gecmıs olsun ........ eskı donemdekı gıbı evrak bırıktırcez artık.... 2006 yılında tekırdagda kullandıgım ev telefonumun bu ay borcu geldı 50 tl.... elde evrakta yok..... bankalar degıl tum sıstemde sıkıntı var.....en ıyısını yerlı kabıleler yapıyor..... para yok dert yok adamlarda.

ED235
08/10/2011, 11:18
yasemincim çok üzüldüm geçmiş olsun,canım inşallah bi şekilde halolur sıkma canını bide o ********ler yüzünden hastalanma!!!

JASMINE
08/10/2011, 14:40
Sağol Elif'cim. Umarım düzelecek. Beklemedeyiz bakalım.

ZAK1980
08/10/2011, 15:09
yasemın hanım gecmıs olsun ........ eskı donemdekı gıbı evrak bırıktırcez artık.... 2006 yılında tekırdagda kullandıgım ev telefonumun bu ay borcu geldı 50 tl.... elde evrakta yok..... bankalar degıl tum sıstemde sıkıntı var.....en ıyısını yerlı kabıleler yapıyor..... para yok dert yok adamlarda.
Ümit 50 Tl az gelmıs yıne bak ben budurum ıcın soyle bır onlem aldım kendı capımda.
Posta yolu ıle hıcbırsekılde kredı kartı ve fatura gelmıyor (ElektrıkHArıc)
Tamamı e mail adresıme gelıyor Ms OutlokEkspess 2007 kullanıyorum faturaödemelerımı ise banka hesabımdan veya kredı kartı ıle ödüyorum.
2009 dan berı tum kredı kartı extrelerım ve banka kanalı ıle odedıgım e-dekontlarda tamamı maıl adresımde saklı Outlokk 2007 de yedekleme olayını aktıf hale getırdım her 7 gunde bır uyarı verıyor yedeklemek ıcın tamama basın dıye bastıgımda yedek tum maıllerın tamamının yedegı D:\outlook Yedek kalsorune yedeklenıyor oradanda alıp dvd-cd veya harıcı baska harddıske kopyalıyorumkı pc coktugunde kucuk bır ıhtımalde olsa D surucusude gıderse dıye ve hdd tamamıyle bozulma ıhtımalıde %1 olsa ıhtımaldır .
Senın dedıgın gıbı ödedıgım iki Avea faturası aylar sonra odemedım dıye gelmıs e-dekont klasorunden buldum odeme dekontunu dıgerınıde kredı kartı ıle odemısım onunda ekstrenın ıcınde buldum Aveya faxladım bırdahada borcunuz var demedıler Vodafone transfer oldum .
Kagıt olunca atılıyor bır sekılde yok olabılıyor ama benım yedege bırsey olmaz makına coksede,formatlansada olmadı cd den gerı aynen yuklerım 2009 dan bugune kadarkı yedegım 48,6 mb tutmus yerde kaplamıyor.Outlookta kural yazdım kredı akrtıları extresı (Ektre),ADSL (Smıle)Banka dekontları (e-ekont ) klasorune otomatık dusuyor boylece gelen kutusundan da ılgılı kutulara tasıma yapmıyorum

ibrahim06
09/10/2011, 21:04
Geçmiş olsun yasemin hanım.Ah bu bankalar yokmu bu bankalar? İnşallah sorununuza çözüm getirilir.

ERDEM1907
17/10/2011, 17:49
internette kredi kartı kullanımı risk taşır. bunun için daha güvenli olan sanal kartı tavsiye ederim. her bankanın sanal kartı vardır ve bildiğim kadarıyla her bankada ücretsizdir. ben kullanıyorum ve başıma hiç bu tür şeyler gelmedi. sorunun en kısa sürede çözülmesini temenni ederim geçmiş olsun.

ZAK1980
17/10/2011, 17:55
Abla son durum nedır

JASMINE
17/10/2011, 19:40
Geçmiş olsun yasemin hanım.Ah bu bankalar yokmu bu bankalar? İnşallah sorununuza çözüm getirilir.

Çok teşekkür ederim İbrahim.

internette kredi kartı kullanımı risk taşır. bunun için daha güvenli olan sanal kartı tavsiye ederim. her bankanın sanal kartı vardır ve bildiğim kadarıyla her bankada ücretsizdir. ben kullanıyorum ve başıma hiç bu tür şeyler gelmedi. sorunun en kısa sürede çözülmesini temenni ederim geçmiş olsun.

Teşekkürler. Sanal kartlar zaten var ancak ben kullanmadım. Çünkü sürekli net üzerinden alışveriş yaparım ve kredi kartlarımın numaralarını ezbere bildiğim için tekrardan internet şubesine gir işlem yap zor geldiği için, vakit kaybı olarak gördüğüm için hiç kullanmadım. Ama tembelliğimin bedelini ödedim.

Abla son durum nedır

Zeynel'cim, ödemeyi kuzu kuzu yaptırttılar tabiki. 45 günlük bir inceleme süreci varmış. Bu süre sonunda yazılı cevap verilyorlarmış. Beklemedeyim :(

SpyHunter33
17/10/2011, 19:50
innnşallah senin lehine sonuçlanır. olması gereken bu çünki.

JASMINE
17/10/2011, 20:06
innnşallah senin lehine sonuçlanır. olması gereken bu çünki.

Sağol Erkan vallahi içime oturdu haksız yere ödenen para. Bunun korkusuna kredi çektim tüm kredi kartlarımın ödemelerini yaptım. Şimdi sadece en düşük limitlilerden birini bırakıp, diğerlerini iptal edeceğim. Umarım geriye gelir de beni biraz rahatlatır.

ABNEW
17/10/2011, 22:24
Yeni gördüm Yasemin, geçmiş olsun.Umarım mahkemeye, avukata gerek kalmadan iade ederler...

JASMINE
17/10/2011, 22:32
Yeni gördüm Yasemin, geçmiş olsun.Umarım mahkemeye, avukata gerek kalmadan iade ederler...

Teşekkür ederim Arda. Benimde dileğim o. Bir de içimde bir kuşku var. Bu beklenecek 45 gün sonrasında yasal itiraz sürem geçmemiş olur umarım. Gerçi artık bu işin peşini bırakma gibi bir niyetim yok. Her şekilde hakkımı arayacağım.

ABNEW
18/10/2011, 02:28
Teşekkür ederim Arda. Benimde dileğim o. Bir de içimde bir kuşku var. Bu beklenecek 45 gün sonrasında yasal itiraz sürem geçmemiş olur umarım. Gerçi artık bu işin peşini bırakma gibi bir niyetim yok. Her şekilde hakkımı arayacağım.

Haklısın.Bence sen bir avukata danış fazla vakit geçmeden.Sitemizde de olması lazım avukat arkadaşlar..

ZAK1980
18/10/2011, 14:36
Üf ya ulan azbuzda para degılkı insan ödemeyı yaparken sıkısırmı,sıkısmazmı umurlarında degıl 45 gun beklesen dunyanın faızını yuklerler sımdı senı 45 gun bekletıyorlar sana odesınler ana para ıle beraber faızını paranı alacagından emınım gercı sende benı madur ettınız deyıp 45 gunun faızını ıste .
Abla içini karartmak gıbı olmasında sen bu 45 gunluk sure zarfında bıraz derslerıne calısıp her ıhtımale karsı kotu senaryoyuda goz onunde tutaarak bır avutkattan fıkır al derım neolur olmaz sen hazırlıklı olda

srkn15
24/10/2011, 15:38
olaya bak ya töe estgf.

sanal kart bende sanal kart kullanamadığım durumlarda alışveriş yapmıyorum bile.