PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracınızın en sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönleri

boby
03/10/2011, 19:28
aracımın en sevdiğim yönü iç-dış tasarımının çok şık olması

en sevmediğim yönü 1. viteste ağır kalması ama olsun o kadar kusur kadı kızı misali..zaten dizellerin hepsinde böyleymiş sanırsam..

kısaca çooook memnunum evomdan ;)

kalim
03/10/2011, 19:45
en sevdiğim yönü iç tasarımı en sevmediğim yönü yok gibi sadece bizim mahalle çok dar aynalar katlansaydı çok güzel olurdu ...

izoci
03/10/2011, 20:16
benim bebeğim çok güzell :)

Mugen_punto
03/10/2011, 20:20
Sevdiğim yönler : aracın genel görüntüsü,yakıt sarfiyatı,
sevmediğim yönleri : araç tavan döşemesi kıllı tüylü,arka kotukta oturanlar için iç aydınlatmanın olmayışı,silecek fıskiyelerinin ayar yapılamaması gibi :) ama ben yinede seviyorum aracımı :)

opexturk
03/10/2011, 20:26
en sevdiğim city direksiyon :=) en sevmediğim ise arka kapılardan gelen ses :=)

1ocak2011
03/10/2011, 20:28
Sevdiğim yönler : aracın genel görüntüsü,yakıt sarfiyatı,
sevmediğim yönleri : araç tavan döşemesi kıllı tüylü,arka kotukta oturanlar için iç aydınlatmanın olmayışı,silecek fıskiyelerinin ayar yapılamaması gibi :) ama ben yinede seviyorum aracımı :)

Ooo silecek fiskiyelerine ayar yapılamıyormu? Benim arka camı bile yıkıyor, Bende kış gelince ayar yaparım nasıl olsa çok kullanmıyorum diyordum..

E_N_D_E_R_
03/10/2011, 20:28
en sevdiğim Rengi :=)

Mugen_punto
03/10/2011, 20:42
Ooo silecek fiskiyelerine ayar yapılamıyormu? Benim arka camı bile yıkıyor, Bende kış gelince ayar yaparım nasıl olsa çok kullanmıyorum diyordum..

Abi benimkiler camın en alt kısmına atıyor camı biraz ortalasa iyi.. servise sordum geçen ayar yapılmıyor dediler..

mix
03/10/2011, 21:10
- leri teyp tuşları soyulması, ön cam su fiskiye ayarlanmaması, city arızası yaşamak yada o korkuyla yaşamak :S
+ ları multijet motor, az yakıt yakması, harika tasarımı

SRDR KRKC
03/10/2011, 21:16
Cuflarken Çok Seviyorum Ama Kızları Çok Korkutuyor Korkutmasa Daha Çok Sevicem :)

shellcininabisi
03/10/2011, 21:23
sevdiğim yönleri : iç dizaynı , yakıt tüketimi , eski 1,6 wv motorlu benzinli aracımı aratmaması, seri oluşu (bana göre), ufak oluşu her yere sığması , geri vites sensörü, viraj içi aydınlatması, TURBO devreye girince OK gibi fırlaması...

sevmediğim yönü : sürücü kapısı iç döşemesindeki leke oluşumu

FeyyazYavuz
03/10/2011, 21:43
skydome :thumbs_up2:
düşük performans :thumbs_down2:

emrgnc
03/10/2011, 21:55
emotion olsa her şeyinden memnun olurum :D yinede taçsız kralım o benim :)

dexter
03/10/2011, 22:23
aracımın en sevdiğim yönü iç-dış tasarımının çok şık olması

en sevmediğim yönü 1. viteste ağır kalması ama olsun o kadar kusur kadı kızı misali..zaten dizellerin hepsinde böyleymiş sanırsam..

kısaca çooook memnunum evomdan ;)

:clapping:

gp_ugur
03/10/2011, 22:27
Sevdiğim Yönleri:Yüksek sürüş konforu(city direksiyon,frenler,debryaj,ferah iç yapısı,geniş yan aynalar),hem iç hem dış tasarımı,yüksek donanım,motorun tüple uyumu,sessiz olması...
Sevmediğim Yönleri:Düşük performans,kapıların zor kapanması,ön farların şekli,yol bilgisayarının saatinin geri kalması

Punto_Can
03/10/2011, 22:38
atıları
-az yakması
-çok kaçması :)
-emsali olan birçok dizele egzoz koklatması
-spor bir görünüşü olması
-bakım maliyetlerinin düşük olması
-sert süspansiyonları
-city özelliği
-yol tutuşu
-rengi

eksileri
-çok fazla yol sesi alması
-iç mekandaki tıkırtılar
-ön takımdan gelen ufak tıkırtılar
-fiestalarla uğraşmak (kan çekiyo):)

Bolu_Beyi
03/10/2011, 23:33
Kusursuz araba arayan arabasız kalır :) Ben aşığım arabama.. Bindiğim diğer modellere binince değerini çok daha iyi anlıyorum...

ahmet_erzurumlu
03/10/2011, 23:38
en güzel tarafı city modu, dış görünümü, küçük deliklere bile park edilmesi :)
eksi olarak daha 160 hızı geçememem, direksiyonun terden dolayı renk atması, arka kapıların zor kapanması

fawori
04/10/2011, 01:29
çok çok iyi araçlarımız ancak bana göre iç mekan kalitesi daha iyi olabilirdi yani teyb düğmelerinin soyulmasu direksiyondaki derinin çabuk deforme olması gerçi evoda bayağ bir iyileşti ama en sevmediğim tafarı :(( altı yere çok yakın kaldırıma çekemiyorum sürtüyo :(((

ED235
04/10/2011, 01:38
en sevdiğim yönleri saymakla bitmeyecek (ben ona resmen aşığım) tek kusuru güneşte arka kapılar zor açılıyor hatta bazen açamıyorum :)

jrgakbulut
04/10/2011, 09:06
+ skydome dusuk yakıt tuketimi araba temizken milletin avarel gibi bakması :D dusuk bakım maliyeti
- 1.viteste agır kalması ,bence en onemlisi ise yol bilgisyarındaki menzilin kafasına gore artıp yukselmesi :)hayatimda böle saçmalik gormedim :)

akca37
04/10/2011, 09:26
Nadiren de olsa arka koltuğa oturduğum oluyor, arka koltuk diz mesafesi biraz daha iyi olabilirdi, yükseklik ayarlı emniyet kemerleri olabilirdi, soğutmalı torpido olabilirdi, birde aks mesafesi biraz daha geniş olmalıydı ki yüksek süratlardeki savurması olmazdı.

Artıları; bilmem hangi birini sayayım, en iyi yönü güçlü performanslı bir motora sahip ve yakıt tüketimi 45 litrelik mazotla 944 km yi gördüm şehirlerarası !!!

1ocak2011
04/10/2011, 09:28
Güneş aracına yazılım güncellemesi yaptırdınmı? 2.Vitesteki olay için...

turker
04/10/2011, 09:39
skydomu.azyakaması mılletın bakısları gıderken motordan gelen o ıslık sesı yokmu
belkıde en cok hosuma gıden olay

begenmedıklerım ıse aynanın katlanmıyor olmasıve bagajın ıcerden acılmaması arka koltuklarda tavan lambası olmaması

asil
04/10/2011, 09:49
-çok zıplaması,performansı,
+düşük yakıt deyerleri,triptonik vites,geniş iç hacim,karizması,koltukları:D,yüksek yapısı

aykut_1914
04/10/2011, 10:17
+ neredeyse yakmaması :D,iç*ön dizaynı
- torpidonun küçüklüğü ve sogutucu olmaması (varsada ben bulamadım)

GPS2
04/10/2011, 10:29
begenmedıklerım ıse aynanın katlanmıyor olmasıve bagajın ıcerden acılmaması arka koltuklarda tavan lambası olmamasınasıl yaniii evo*nun aynaları katlanmıyormu...?...birde bagaj içeriden nasıl açılmıyor...butonu yokmu...butonu yoksa kontak anahtarı kumandasındanda mı açılmıyor...? ilginç...

aykut_1914
04/10/2011, 10:42
bagaj içten gayet açılıyo,aynaları hiç katlama gereği duymadım

egeevo
04/10/2011, 11:17
bagaj içten gayet açılıyo,aynaları hiç katlama gereği duymadım

bagaj içerden sizin active lerde açılıyor. Dynamicte yok bu özellik bagaj üzerindeki amblemden açıldığı içib...

AYTEK AYDIN
04/10/2011, 11:36
En sevdiğim yönü tasarımı, en sevmediğim yönü ise konforsuz süspansiyonları.

hayalci79
05/10/2011, 18:15
Benim de sevmediğim özelliği aracın kasislerde, bozuk yollarda çok sallanması, bunun bir çaresi yok galiba, belki de lastikten kaynaklanıyor.

Bunun dışında bir sıkıntım yok çok şükür.

+ Otomatik vitesi
+ Donanımı
+ Start&Stop sistemi
+ Yakıt tüketimi
+ Karizmatik ve sevimli görünüşü
+ Sınıfına göre geniş oluşu...

dogus618
05/10/2011, 18:21
sevmediğim yani stop ettinmi araaba çok sarsılıyor arkası kütük gibi oturuyor cukurlara ve frenleri kaliteli değil araba çok geziyor abs nin olması yerine göre kaza bile yaptırabilir bu arabaya şehir içinde ufaklığı ile city kullanımı ve vites geçişleri olarak cok rahat he birde hopörleri birazdaha iyi koyabilirlerdi piyasadaki en dandik hopörlör war üzerinde

uzuncocuk
05/10/2011, 20:22
en sevdıgım yonu venga mın:) 128 ps motoru ,6. vıtesı, acılır cam tavanı,0-100 hızlanması,iç genişligi,müzik sistemi,bılmeyenlerın gecmeye calısma sevdası:)
sevmedıgım yonu:stabılızede gelen yogun ses,manuel klıması,esp olmayısı....bılmeden yorum yapanların coklugu...

diesel32
05/10/2011, 20:31
+ skydome'un çekiciliği
+ renkli iç aydınlatma (kapı kolları ve torpido)
+ multiair'in motor sesi
+ city mode

- katlanan ayna yok :(
- far sensörü olabilirdi
- skydome'da kumanda ile kapatılabilmeli
- arka tavan lambası yok

ErdmG
06/10/2011, 01:09
iyi güzel hoşta birde gitse. gitmiyor

clax22
06/10/2011, 15:20
+yumuşak kullanım
+tipi
-çok hantal
-içeri çok ses alması

isolll
08/10/2011, 00:21
+ kesinlikle city direksiyon :))
- amartisörlerin sert oluşu :((

jrgakbulut
08/10/2011, 11:55
Güneş aracına yazılım güncellemesi yaptırdınmı? 2.Vitesteki olay için...

yok abim yaptirmadim valla ama 10000 bakima girdi yapmişlarmidir kendileri?

Electra
08/10/2011, 11:56
Aracımı seviyorum başkalarıda benim aracımı seviyor galiba geçen E5 te arkamdan kırmızı Gp geliyordu telefonu çıkardı foto çekti gördüm hoşuma gitti valla.

yavuzal
09/10/2011, 00:55
bu arabaya nasıl gitmiyor diyorsunuz arkadaşlar. ben de gp1.4 fire active var arabayı aldığım ilk günlerdi ve aracımla ilk uzun yolum... adana-mersin otoyolunda 190'a kadar çıktık. bassak daha da çıkardı ama resmen benzin ibresi aşağıya doğru hızla irtifa kaybediyordu.:) aracı kayınbiraderim kullanıyordu, acaba keramet onda mı? :) iç ve dış tasarımını çok beğeniyorum. (ön farlar hariç)

fatihhhh
10/10/2011, 16:32
kumandadan basınca kapı kilitlenme sesi çok fazla.
toyota yarisi olan bir arkadaşım kitledi, bir de ben.
onun aracından hiç ses gelmedi, benimkkiler burda yazamayacağım bir şekilde ses çıkararak kitlendi.
çok önemli değil ama kilitlenme sesini beğenmiyorum.
vergisinin düşük oluşu beni çok memnun ediyor.

ZAK1980
10/10/2011, 16:41
Kaloroferı ıyı bence evdekı sıcaklı arabamda buluyorum :)

EvoKoray
10/10/2011, 16:48
sevdiğim yanları
+2500-4000 devir arasındaki ataklığı ve sesi ;)
+city direksiyon
+deb,fren pedal rahatlığı
+içinin geniş olması
+yol tutuşu ve bayırlardaki ataklığı (Transporter T5 bayırda kalkışta her ne kadar geçsede arabada 4 kişiyken bayırda yakalayıp 4. vitese atarken yanından geçmiştim ;)
+yakıt tüketimi,düşük vergi ve bakım
+sisleri açıp dolaşırken,araba temizse gözlerin üstünde olması :)

sevmediğim yönü
-ön kapı direklerinin yanlardan gelen araçları görmeye engel olması
-yazın klima açıkken performansı düşürmesi
-KORNAYA SU KAÇMASI (5. kornam)
-bagajı sınıfına göre belki normal ama bana ufak geliyor

rehber19
10/10/2011, 23:02
her şey, ,le süper ama bi de gıcırtılar olmasa...

sagitta
10/10/2011, 23:17
en sevdigim yonleri iç dizayn diş gorunuş bakan donüp birdaha bakması beni çok keyiflendiriyor buda benim çok hoşuma gidiyor sevmedigim bir yönü var oda koltugu yatırırken makarayı çevirmek

aykut_1914
10/10/2011, 23:26
evmediğim yönü

şuna bir ben mi takıyorum diye kara kara düşünüyodum,az da olsa rahatladım.
hele dönüş yaparken bildiğin yandan geleni görmüyoruz ya çok tehlikeli

Mugen_punto
10/10/2011, 23:39
evmediğim yönü

şuna bir ben mi takıyorum diye kara kara düşünüyodum,az da olsa rahatladım.
hele dönüş yaparken bildiğin yandan geleni görmüyoruz ya çok tehlikeli

Aynı sorun bende de var da bakma herşeyi buraya yazarsak araçtan soğuruz:D onun için fazla takılmamak lazım..

dexter
11/10/2011, 00:21
kumandadan basınca kapı kilitlenme sesi çok fazla.
toyota yarisi olan bir arkadaşım kitledi, bir de ben.
onun aracından hiç ses gelmedi, benimkkiler burda yazamayacağım bir şekilde ses çıkararak kitlendi.
çok önemli değil ama kilitlenme sesini beğenmiyorum.
vergisinin düşük oluşu beni çok memnun ediyor.

o sesin yüksek olması benim için iyi,uzaktayken arabayı kilitleyip kilitlemediğimi anlayabiliyorum :)

eexelanss
11/10/2011, 19:33
Sevdiğim yönleri;
Sport düğmesi
Gaza basınca koltuğa çivilemesi
skydoom u
ambiyans aydınlatması
Yol bilgisayarındaki turbo basınç göstergesi
Soğutmalı kol dayaması
İnsanların merak edip markasını sorması.

Hoşlanmadığım yanları;
Arka koltuklardaki diz mesafesi
Kararan iç dikiz aynasının olmaması
Her çukur ve tümseği olduğu gibi yolculara yaşatması (17inç jant 45 yanak lastik artı 5cm yay olunca malesefki kaçınılmaz ama görüntü paha biçilemez :) )