PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Start/Stop Sorunu.

Hodbin
03/10/2011, 17:28
Selam arkadaşlar.Bende son 2 haftadır bir grande punto sahibiyim..Aracı sıfır aldım ve yeni modellerin hepsinde bilindiği üzere S&S özelliği mevcut.2 Haftadır bifiil şehir trafiğinde kullanıyorum ve S&S gerçekten kullanışlıydı.Taki bugüne kadar.Az önce evden çıktım ve işe gelirken ilk yakalandığım kırmızı ışıkta kendiliğinden çalıştı.Dedim heralde yanlışlıkla debriyaja dokundum.Sonra farkettimki S&S durduğum zaman motoru sadece yaklaşık 15-20 saniye durdurup sonra yeniden kafasına göre çalıştırıyor.Acaba bilmediğim birşeymi var,yoksa sorunmu oluşmaya başladı tecrübeli arkadaşlara bi sorayım dedim.

Şimdiden teşekkürler..

blk_hakan
03/10/2011, 17:44
Ayagınızı pedaldan hareket ettirdiginizde yada debriyajı bırakıp bastıgınızda tekrar devreye giriyor

IVAA
03/10/2011, 18:06
aramıza hoş geldiniz ilk önce tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız bütün arkadaşlar memnun olur. sorunuza gelince

1- Klima açık ise yapabilir istenilen sıcaklığa getirmek için
2- Fren pedalını pompalarsanız çalışır
3- Frene uzun süreli ve kuvvetli basarsanız çalışır
4- araba hareket ederse yapar
5- hiçbir işlem yapmazsanız sanırsam 2dk yada 3dk sonra aracı tekrar çalıştırıyor.

aklıma gelenler bunlar

Hodbin
03/10/2011, 18:36
aramıza hoş geldiniz ilk önce tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız bütün arkadaşlar memnun olur. sorunuza gelince

5- hiçbir işlem yapmazsanız sanırsam 2dk yada 3dk sonra aracı tekrar çalıştırıyor.

aklıma gelenler bunlar

Bunlar yardımcı oldu işte..Çok teşekkürler..
Tanışma bölümüne koşuyorum hemen :D

faku
03/10/2011, 21:08

aklıma gelenler bunlar
Hiç bir işlem yapmazsan 3 dakika sonra çalışıyor. Bu süreyi aküden güç alan herhangi bir şeyin varlığı (klima, farlar hatta cd çalar) kısaltıyor.

BLUEMAN
03/10/2011, 22:09
Selam arkadaşlar.Bende son 2 haftadır bir grande punto sahibiyim..Aracı sıfır aldım ve yeni modellerin hepsinde bilindiği üzere S&S özelliği mevcut.2 Haftadır bifiil şehir trafiğinde kullanıyorum ve S&S gerçekten kullanışlıydı.Taki bugüne kadar.Az önce evden çıktım ve işe gelirken ilk yakalandığım kırmızı ışıkta kendiliğinden çalıştı.Dedim heralde yanlışlıkla debriyaja dokundum.Sonra farkettimki S&S durduğum zaman motoru sadece yaklaşık 15-20 saniye durdurup sonra yeniden kafasına göre çalıştırıyor.Acaba bilmediğim birşeymi var,yoksa sorunmu oluşmaya başladı tecrübeli arkadaşlara bi sorayım dedim.

Şimdiden teşekkürler..

kardeş motor istenilen sıcaklığa ulaşmış ve havalar soğuk olduğundan tekrar istenilen sıcaklık düştüğü için otomatik olarak çalışmış benim araçta hep böyle oluyor ve bu gayet normal ama tabi sen ginede tedbiri elden bırakma kontrol et her zaman yapıyormu örneğin önümüzdeki günlerde havalar ısınacak biraz bak bakalım o zamanda yapacakmı .

sezerism
03/10/2011, 22:21
Merhaba ne olursa olsun 60 sn'de aktif oluyor.

comanchee
04/10/2011, 11:18
ilave olarak

-cruise control açıkken s&S çalışmaz
-rezistans-klima-kalorifer ve silecekler vb. açıkken aküye yüklenme olmaması için çalışmaz
-sürücü emniyet kemeri takılı değilken çalışmaz.

hayalci79
05/10/2011, 17:40
Antalya'da 7 dakika kırmızı ışıkta beklemiş bir Puntocu olarak 3 dakika dolunca aracın çalışmaya başladığını söyleyebilirim..

zoomes
07/10/2011, 10:20
Klima açıkken S&S her zaman motoru stop ettirmiyor.

siyah
07/10/2011, 11:42
motor iyice ısındıktan sonra kılimada açık olsa fark etmiyor çalışıyor

Ziyaretçi034
19/11/2011, 11:24
kış geldi,
sabahları (ya da motor soğukken) start/stop özelliğini kapatmak gerekir mi? evden çıktıktan 2-3 dakika sonra 40 saniyelik ışığa yakalanma şansım oluyor da

stotinka
20/11/2011, 20:25
belirli bir zamandan sonra kendi kendine çalışıyor

motor delisi
21/11/2011, 10:46
Merhaba ne olursa olsun 60 sn'de aktif oluyor.
Bende 2012 gp sahibiyim daha dün tophaneden çıkarken taksinin birini 3 dk dan fazla süredir bekledim boşa aldım ayağım sadece frende ( hafif rampa olduğu için ) ss devredeydi ve hiç çalışmadı araç bende sadece debriaja basıldığında çalışmaya başlıyor ama siz dururken eğer vites 1 de ise ss devreye girse dahi frene basınca bile çalışıyor boştayken deneyin birde.

fota
21/11/2011, 16:28
araç boşta ayağım sadece frene basılı iken çalışıyor bekleme uzun sürüyorsa tekrar araç çalışıyor.

fuatcosar
29/02/2012, 19:31
Klima yüksek devirde çalışıyorsa start stop devreye girmiyor ama alt devirlerde sıkıntı oşlmuyor.

icedes
01/03/2012, 10:16
Arkadaşlar bu start/stop nedense bana hiç cazip gelmiyor özellikle şehir içi kalabalık trafikte araç biraz gidiyor sonra stop edip terkrar çalılşıyor. Genelde biner binmez kapatıyorum, bu start/stop bence trafiği az olan yerlerde sadece trafik lambalarına uzun süre takılanlar için. Benim bildiğim kadarıyla motor ilk çalışırken çok benzin tüketir, sürekli çalışıp kapanması araca uzun ve kısa vadede zarar verir diye düşünüyorum. Uzun yollarda kullanmak belki avantajlı olabilir.

ktpunto
01/03/2012, 10:29
belli bir süre sonra kendiliğinden çalışması normal. kalorifer vs açıkken çalışıyor kendiliğinden..