PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses Boğma Sorunu...

HKNZHR
30/09/2011, 22:31
JBL GTO 755.6 6 kanallı anfiye sahibim... ön kapılardaki hop. söktürdüm ve mid tiz taktırdım... ayrıca arkada 1000 lik subwoofer var teyp ve subwoofer pioneer 50x4 diyor... arka kapıları söktürmedim ancak iptal ettirdim...

ekolayzer ayarı teybi sökünce bozuldu yapan kişide aynısını bidaha yapamadı... kendim beğendiğim şekilde ayarladım... anfinin üzerindeki ayarlar sonuna kadar açık ve müzik dinlerken 25 e getirdiğimde en fazla 2 müzik dinliyorum ve mid tizlerdeki ses boğuluyor... bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ve nasıl çözüm üretebilirim... yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

ayhan1
30/09/2011, 22:43
dostum sen ne yapıyorsun öyle midbaslar ben patlıcam yanıcam diye bas bas bağrıyor kendini korumaya alıyor

anfinin üzerindeki ayarlar sonuna kadar açık
oradaki ayarlar düğmeler oyuncak değil çok hasas ayarlanması gerekiyor sen sonuna kadar açmışsın ne basta nede midbaslarda hayır kalır allah muhavaza arabayı bile yakarsın

Önerim en kısa sürede işini iyi bilen bir tesisatcıya gitmen

HKNZHR
30/09/2011, 22:49
arkadaşım mersinde bulamadım ki bu meretten anlayan birini... adana da bulamadım... varsa önerisi olan yardımcı olursa sevinirim...

ayhan1
30/09/2011, 23:08
1 teyip orjinalmi

2 tesisatı kime bağlattın

santiago
04/10/2011, 12:45
sen gto ları patlatmadığına şükret kesme yapıp korumaya alıyor kendini.Arkadaşında dediği gibi o anfi üstündeki pot ayarlarınla oynaman doğru değil onlar çok hassastır.Ayrıca çekilen kablolara ne kadar ödedin ? Çünkü sağlam bir kablo değilse sesten asla verim alamazsın ve de anfiyi bağlayan arkadaş doğru bir bağlantı yaptı mı acaba ?

krakercocuk
04/10/2011, 12:48
dostum sen ne yapıyorsun öyle midbaslar ben patlıcam yanıcam diye bas bas bağrıyor kendini korumaya alıyor

oradaki ayarlar düğmeler oyuncak değil çok hasas ayarlanması gerekiyor sen sonuna kadar açmışsın ne basta nede midbaslarda hayır kalır allah muhavaza arabayı bile yakarsın

Önerim en kısa sürede işini iyi bilen bir tesisatcıya gitmen
+1

blackhawk
10/10/2011, 13:41
Burada aracı yakacak durum yok sadece amfi ayarları sonda olduğu için sesler birbirine giriyor. Yapılacak en güzel şey gain ayarlarını düşürüp hangi hoparlöre hangi frekanslar gidecekse nun ayarlananız. Nette araştırın amfi ayarı nasıl yapılır bunu bulabilirsiniz.

OzzY
10/10/2011, 20:16
yeri gelmişken bende sorayım, orjinal tesisatta sadece arka hoparlörleri değiştirdim(modeli aklımda değil önemliyse bulup yazayım) bi süre yüksek seste(20 mesela) dinleyince arasıra 1 saniye civarında süren ses kesilmeleri oluyor, bu hoparlördenmi kaynaklanıyor teyptenmi?

makeles
11/10/2011, 13:45
amfi ses ayarlarını ortanın altına, teyp sesini ise ortanın üstüne getirip ayarlarsanız boğulma olmaz. ya amfi ısınıyor ya da midlerin gücü yetmiyor.

yeri gelmişken bende sorayım, orjinal tesisatta sadece arka hoparlörleri değiştirdim(modeli aklımda değil önemliyse bulup yazayım) bi süre yüksek seste(20 mesela) dinleyince arasıra 1 saniye civarında süren ses kesilmeleri oluyor, bu hoparlördenmi kaynaklanıyor teyptenmi?

muhtemelen teypten kaynaklanıyor.

erkal33
12/12/2011, 00:05
Kardeş eğer mersin'e yolun düşerse çarşıda hamam sokağı civarında dinçer elektronik ramazan usta var, benim punto'yu komple o döşedi, en ufak sorunum yok, bilgisi çok fazla, işçiliği on numara.. Ayrıca mersin'de eline su dökecek usta tanımıyorum.. Telefonu 05337116151