PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bankaların Hesap İşletim Ücretleri...! Önemli ...

SRDR KRKC
20/09/2011, 13:49
BANKALARIN HAVADAN KARADAN BELEŞ SIRADAN PARA KESİNTİLERİ AŞAĞIDA LİSTEDE .....

Bankalar Hesap işletim ücreti (TL) Kredi kartları / Yıllık aidat (TL)
AKBANK: 48 AXESS KLASİK KART / 50
DENİZBANK: 60 DENİZBANK CLASSİC / 40
FİNANSBANK: 84 CARDFİNANS CLASSİC / 45
HSBC 66 HSBC ADVANCE KART / 55
ING BANK 66* ING BONUS STANDART / 40
ŞEKERBANK 60 ŞEKER BONUS CARD / 40
GARANTİ BANKASI 76 GARANTİ BONUS CARD / 44,49
HALKBANK: 56 HALKCARD ADVANTAGE / 10
İŞBANKASI: 70 İŞBANKASI VİSA KLASİK / 40
VAKIFLAR BANKASI: 48* VAKIF CLASSİC KART / 35
ZİRAAT BANKASI: 44 ZİRAAT MAXİMUM KLASİK / 15
YAPI VE KREDİ BANKASI: 86 YAPI VE KREDİ WORLDCARD / 45

cck1
20/09/2011, 13:55
Bankalar Bankalar Bankalar...

macsea
20/09/2011, 14:15
olsa bir dert olmasa bir ihtiyaç,alışkanlık artık.
benden aida parası istediklerinde arıyorum,ödemiycem diyorum onlarda 6-12 ay kartınızı kapatmayın para almayalım diyorlar (finans-yapıkredi )

ZAK1980
20/09/2011, 14:27
KREDİ (https://www.hurriyetkiyasla.com/) KARTI ÜCRETLERİ

AKBANK: 48 AXESS KLASİK KART 50 DENİZBANK 60 DENİZBANK CLASSİC 40 FİNANSBANK: 84 CARDFİNANS CLASSİC 45 HSBC 66 HSBC ADVANCE KART 55 ING BANK 66* ING BONUS STANDART 40 ŞEKERBANK 60 ŞEKER BONUS CARD 40 GARANTİ BANKASI 76 GARANTİ BONUS CARD 44,49 HALKBANK: 56 HALKCARD ADVANTAGE 10 İŞBANKASI: 70 İŞBANKASI VİSA KLASİK 40 VAKIFLAR BANKASI: 48* VAKIF CLASSİC KART 35 ZİRAAT BANKASI 44 ZİRAAT MAXİMUM KLASİK 15 YAPI VE KREDİ (https://www.hurriyetkiyasla.com/)
BANKASI 86 YAPI VE KREDİ (https://www.hurriyetkiyasla.com/)
WORLDCARD 45
BANK ASYA :KART UCRETI YOK
HESAP ISLETIM UCRETİ: 3 AYLIK 10 TL

SRDR KRKC
20/09/2011, 14:28
Bank Asya Hangi Kartı Veriyor Taksit İmkanı Ve Şube Sayısı Nedir _?

diesel32
20/09/2011, 14:31
benim en çok şaşırdığım akbank'ın atm'den işlem sonunda makbuz almak istediğinizde tam 40 kuruş kesmesi... tam soygunculuk...
genelde işbankası kullanırım çevreye duyarlılık için uyarı verir zaten almam alanlardan da para kesmez zaten... öğrenci kredi kartı kullanıyorum aidat ödemiyorum :)

ZAK1980
20/09/2011, 14:50
Bank Asya Hangi Kartı Veriyor Taksit İmkanı Ve Şube Sayısı Nedir _?
asya card sube sayısı Ankara -balgat,kızılay ,ulus benım bıldıgım A101 marketlerın bıtısıgındede Atm lerı bulunuyor genelde taksıt olayına gelınce elektroworld,vatan,lcw, kullandım dıgerlerını web sayfalarından bakabılırsın .
KGS kart verıyorlar kart ucretı 5 tl yıllık demısler ama web sayfalarında bugune kadar hıc kart ucretı odemedım .
Belırlı donemlerde cepten mobıl bakacılıgını kullandıgında eft ucretı odemıyorsun 2010 yılında neredeyse 12 aydı 2011 6 ay estıkce almıyorlar anlayacagın.
Bugune kadra madur olmadım nısanda hesap ısletım ucrteı kesmısler 10 tl bır yıllık hesab ıslemlerını kontrol ettgımde gordum .
Tek banka ıle tartısmam bır cuma gunu bunlar subeyı 11:30 da kapatıyorlar cUMAYA GIDIYORLARMIS ,haberım yoktu haklı musterı hızm aradım bagırdım cagırdım sız sevaba gıreceksınız dıye ben 2 saat subenın onundemı beklıyecem dedım sube mudur geldı dısarı ıcerı soktu.Merkez bank eft sıstemlerınde sıkıntı oldugunda kart odemesını 3 gun gec yaptıgımda herhangı bır gec odeme ucretı yansıtmadı garantı hemen fırsat bu fırsat dedı gecıkme faızını ısleme koydu.
Fıkırlerım asla uyusmuyor ama dıger yabancı bankalar gıbı benı madur etmıyor.

BANKA İŞLEM UCRETLERI:

Banka Kartları Oran Asgari Tutar Azami Tutar AsyaNakit Kart Ücreti Ücretsiz Cash Back İşlem Ücreti Ücretsiz İsimsiz Pratik Kart Ücreti 5 TL Nakit KGS Kart Ücreti 5 TL Mevduat Hesapları

Oran Asgari Tutar Azami Tutar TL Hesap İşletim Ücreti-Gerçek Kişiler-3 Aylık 10 TL USD Hesap İşletim Ücreti-Gerçek Kişiler-3 Aylık 4 USD EUR Hesap İşletim Ücreti-Gerçek Kişiler-3 Aylık 4 EUR Hesap İşletim Ücreti-Gerçek Kişiler-Diğer YP-3 Aylık 4 USD Muadili Basılı Hesap Ekstresi Ücreti 3 TL Faks ile Hesap Ekstresi Alma 2 TL E-mail ile Hesap Ekstresi Alma Ücretsiz Düzenli Hesap Ekstresi Talebi Ücretsiz

39samet
20/09/2011, 15:15
benım bıldıgım kadar cıkan yasa ıle sımdıye kadar kesılen hesap ıslem ucretlerı musterılere ıade edılmıstı ve kesım yapılmayacaktı bunu bankayla konusmadıgınız takdırde ucret kesıntısını yapıyor ama okkalı bır dılekce dosedıgınızde sıze donus yaparak ucretınızı ıade ettıgını bılıyorum cunku sefım boyle yapmıs ve karsılıgınıda almıstı yaklasık 1 yıl oluyor yanılmıyorsam yenıden degısen bır yasa yoksa hesap kesım ucretı kalktı

ERDEM1907
20/09/2011, 15:39
anlaşıldı herkes vatan gazetesini okumuş:)

39samet
20/09/2011, 15:57
BDDK'NIN RESMİ SİTESİNDEN ALINTIDIR.

Kredi Kart Ücreti Alınması Hakkındaki Şikâyetlere İlişkin Duyuru

Kurumumuza intikal eden birçok şikâyette kart ücretlerinin kaldırıldığı şeklinde mevcut
hukuki durumla bağdaşmayan yaygın bir kanaatin olduğu görülmekte olup, konuya ilişkin
aşağıdaki açıklamaların dikkate alınması gerekmektedir.
01.03.2006 tarih ve 26095 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, 5464 sayılı
Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu’nun Sözleşme Şartları Başlıklı 24. maddesinin (4)
numaralı fıkrası: “Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle, sözleşmede yer almayan faiz,
komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemez ve kart
hamilinin hesabından kesinti yapılamaz. Sözleşmede kart hamilinin haklarını zedeleyici ve
kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez.”

hükmünü amirdir. Ayrıca söz konusu Kanuna istinaden hazırlanan ve 10.03.2007 tarihli ve
26458 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Banka Kartları ve Kredi Kartları
Hakkında Yönetmelik’in 17. maddesinin ikinci fıkrasının (ğ) bendi; sözleşmede belirtilen
ücret, komisyon, masrafların kart hamilinin hesabına borç kaydedilebileceğine, beşinci
fıkrasının (c ) bendinde ise; sözleşmede yer almayan ücret, masraf ve komisyonlardan başka
kart hamilinden talepte bulunulamayacağına ilişkin hükümler yer almaktadır.
Bu itibarla; kart ücreti alınmasına ilişkin her bir somut olayın, Kanunun söz konusu maddesi
ile anılan Yönetmelik uyarınca ve banka ile imzalanan sözleşme kapsamında münferiden
değerlendirilmesi gerekmektedir.
Kendilerinden kart ücreti tahsil edilen müşterilerinin öncelikle ilgili bankayla yapmış
oldukları sözleşmeleri incelemeleri, sözleşmede tahsil edilen ücrete ilişkin herhangi bir
hükmün yer almaması ya da sözleşmede yer alan hükmün hukuka ve hakkaniyete uygun
olmadığı kanaatine varmaları durumunda ise, kendilerinden kart ücreti talep edilen
tüketicilerin 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun ilgili hükümlerince

Tüketici Sorunları Hakem Heyetine ya da Tüketici Mahkemesine başvurmaları
gerekmektedir. Örnek başvuru formlarına

https://www.tuketici.gov.tr/source.cms4/index.snet?wapp=BA0E817C-69B9-42C0-A2A1-
AC28566FA7EC adresinden ulaşılabilecektir.

ERDEM1907
20/09/2011, 16:47
yıkarıdaki açıklama doğru. kart ücreti alınmaması için kanun çıkmadı. tüketici hakem heyetine başvuru yapılıyor. Genellikle tüketici lehine karar çıkıyor.

ZAK1980
20/09/2011, 17:19
Arkadaslar bddk yı okudugunuzda sunu dıyor yazılmamıs beyan edılmemıs ıse alınmaz dıyor gecen yıllarda tuketıcı mahkemelerı 12 punto ve kalın ve tam olarak belırgın olmadıgı ıcın bazı musterılerı haklı buldu ve gecmıseyonelık aidatları ödettı .Bankalar ne yaptı 12 punto ve kalın yaptı uyelık ucretlerını hatta gelen extrenızede yazdı ucretlerımız bu dıye ıtıraz edenler eskı musterıler yenı musterıler etsene bırsey olmaz cunku bankalarda uyandı artık yazıyor yazmayı bırak sana gonderdıgı kartın yanınada ıkıtane sozlesme eklıyor oradada kabak gıbı yazıyor ucretler sozlesmenın bırısı kargo elemanıyla bankaya bırısı sende kalıyor sende yırtıyorsun atıyorsun hıc okumadan.
Artık bu parayı odemek ıstemıyorsak almayacaksıznız kart okadar kartı alırken kart ucretı aklımıza gelmıyor,kart ucretın var almamda demıyorsun,alıyorsun gelınce dusunuruz ,bakarız dıyorsun gelıncede vay nıye aldınız dıyorsun.
Yasal olarak ıptal edılmedıkce bankalar alır 2010 yılı Türkıyedekı kredı kartı sayısı 46.956.124 adet herbırınden 50.tl uyelık alınsa 46.956.124 X 50.00=2.347.806.200 TL Eder dunyanın parası ustelık calısmana gerek yok havadan haybeyden gelıyor nıye almasın banka artı her postan %5-10 komısyon alıyor bankalar gerısını sız dusunun artık.
Bu parayı odemek ıstemıyorsan bankadan yazılı kagıt al almayacaklarına daır sozlu olmasın bana garantı sozlu soz verdı 50.00 gonderdı kart gelmeden veya hic kredı kartı kullanma yada kart ucretı almayan bankalardan kart al

ZAK1980
20/09/2011, 17:45
benim en çok şaşırdığım akbank'ın atm'den işlem sonunda makbuz almak istediğinizde tam 40 kuruş kesmesi... Tam soygunculuk...
Genelde işbankası kullanırım çevreye duyarlılık için uyarı verir zaten almam alanlardan da para kesmez zaten... öğrenci kredi kartı kullanıyorum aidat ödemiyorum :)
bu arada akbankta hesabı olan arkadaslar akbankın sızlere sunmusoldugu + hesabınız(avans hesapta denılır) (hesabınızda para bıttıgınde odeme yapmak ıcın sıze 100-200 tlye kadar avans veren hesaptır) varsa ıptal ettırın hesabınızda para olmadıgında bu avans devreye gırer ve kart ucretı +uyelık ucretı buradan tahsıl edılır % bılmem ne kadar faiz ile hem haksız yere hesap ucretı odersınız 48 tl hemde bu paranın faızını haberınız olmaz takı bır sonrakı maasınız veya paranız yatana kadar

takres
20/09/2011, 21:21
yasal tefeci ya bunlar...

krm1983
20/09/2011, 21:35
hemde nasıl tefecinin şubelisi bunlar

pdr42
21/09/2011, 15:31
hesaptan işletimucreti aldırmamk icin 2 tane otomatik odeme talimatı istiyorlar o bankadan bu bankaya ala ala canım cıktı

39samet
21/09/2011, 16:22
Aynen ısbankasına gıttıgımde banada otomatık odeme talımatı verırsenız hesap ucretı almayız dedıler :s sasırdım

SRDR KRKC
21/09/2011, 16:47
Otomatik Ödeme Talimatı Aslında Bir Tuzak Yani Hesabınızda Para Olmadığı Zamanları Düşünen Bankalar Ödenen Faturalar Sayesinde Eksiye Düştüğünüz Zaman Sizi Sömürmek İçin Kurulmuş Bir Faiz Tuzağıdır.

burhankutlu
23/09/2011, 01:33
benım bıldıgım kadar cıkan yasa ıle sımdıye kadar kesılen hesap ıslem ucretlerı musterılere ıade edılmıstı ve kesım yapılmayacaktı bunu bankayla konusmadıgınız takdırde ucret kesıntısını yapıyor ama okkalı bır dılekce dosedıgınızde sıze donus yaparak ucretınızı ıade ettıgını bılıyorum cunku sefım boyle yapmıs ve karsılıgınıda almıstı yaklasık 1 yıl oluyor yanılmıyorsam yenıden degısen bır yasa yoksa hesap kesım ucretı kalktı

evet öyleydi ama bankalar bununda çözümünü bulmuş aynen bende araştırdım sözleşmede bunu isteyerek verdiğinize dair bi yazı düşmüşler yani diyor ki banka bunu siz gönüllü iseniz alır sorduğumda o hak iptal edilmiş yeni sözleşmelerde böyle bi maddenin varlığı söz konusu olmuş yani istedikleri gibi kılıfına uydurup paşa paşa alıyorlar iş bankası ve yapıkredi de gördüm birinden 60 birinden 65 lira kesmişler aradım ve dedim hani devlet iptal etmişti bunu söyledikleri o oldu yeni sözleşmelerde var bu ve mail attım sırf bu yüzden iptal ettireceğime dair ve iş bankası parayı iade etti yapı krediden ses yok. ses olmazsa iptal etirecegim.

asil
23/09/2011, 01:46
şekerbank kadar büyük tefeci görmedim 1500 lira ek hesabım var 30 günlük faiz bedeli 78 tl.31 günlük faiz bedeli ise 169 tl buyrun burdan yakın:D

siyahinci83
23/09/2011, 01:57
Yapı kredi bankası benim hesabımdan 43TL hesap işletim ücreti kesmiş bankadan ekstreyi alıp hemen tüketici hakem heyetine gittim ancak aldığım yanıt " Hesap İşletim Ücretleri için Ticari Mahkemeye Gitmelisiniz" oldu yani uğraş dur giden paramız oldu

burhankutlu
23/09/2011, 02:01
Yapı kredi bankası benim hesabımdan 43TL hesap işletim ücreti kesmiş bankadan ekstreyi alıp hemen tüketici hakem heyetine gittim ancak aldığım yanıt " Hesap İşletim Ücretleri için Ticari Mahkemeye Gitmelisiniz" oldu yani uğraş dur giden paramız oldu

mail atın sonuç alırsınız iş bankası ve yapı krediye attım iş bankası iptal etti yapı krediye de dun attım yakında sonuçlanır.

seastar1905
23/09/2011, 20:52
arkadaşlar kredi kartı yıllık kart ücreti iptali için bende bir dilekce var onu doldurup genel müdürlüge faks cekip kesilen ücrete itiraz edebilirsiniz. belki daha önce yapan arkadaşımız vardır.ben her sene cekiyorum faksı finansbank/ yapıkredi/ denizbank 'a suana kadar olumsuz bir cvp gelmedi kesilen ücreti hesabima yatırdılar.isteyen olursa dilekceyi faks no yazın göndereyim arkadaslar..internettente bulabilirsiniz sanırım dilekceyi.......

ZAK1980
23/09/2011, 21:02
hesaptan işletimucreti aldırmamk icin 2 tane otomatik odeme talimatı istiyorlar o bankadan bu bankaya ala ala canım cıktı
Otamatık odemedede banka karlı cıkıyor beyler şöyleki bazı bankalar gsm fırmaları ıle sozlesme yapıyor ve otomatık odemede komısyon almıyor,garantı bankasında 4 adet otomatık odeme verdım falan fılan sebepten sonrakı olayı anlatayım odemeler yapılmıs olmayanıda extra hesaptan cekılmıs oradan faız gelmıs ne guzel degılmı.
Sonra kredı kartından cekılsındedım Trcell 2 fatura komısyon alınmamıs ,Ttelekom fatura basına 1 tl,elektrık fatura basına 0.75 kurus
gegelım hesaba
12X1 :12 tl bır yılda odeyecegım komısyon T.T faturasından
0,75X12:9 tl
Bır yılda21 tl cepten bankacı babaların hesaba hava parası otomatık odemede hesabınızda para yoksa anında veya kredı kartından otomatık odeme ısede yıne anında otomatık odeme verırken ucret ve komısyonu sorunuz