PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Medos Otomotiv yaptığı berbat ve kalitesiz işçilik !

orkan
20/09/2011, 11:26
Merhaba Arkadaşlar,
2011 model model punto evo model aracımı mart ayında teslim aldım. Aradan 3 ay geçtikten sonra ön konsolun (teyp,klima bölgesinin) arkasından araç hareket halindeyken sürekli olarak bir gıcırdama sesi gelmeye başladı. (bilen arkdaşlar veya başına gelmiş olanlar vardır) E-5 cevizli üzerindeki fiat medos servisine gittim ve durumu anlatım. İlgilenen servis sorumlusu sorunun kaynağını ben anlatırken anladı ve aracın klima borularından geldiğini ve ısınma yada soğuma olduğunda bu boruların plastik aksama sürtmesinden kaynaklandığını söyledi. Bu sesin geldiği bölgede izalasyon çalışması yapacaklarını kavuçuk kaplama yok ısıya dayanıklı bazı kaplama malzemeleri ile çalışma yapacaklarını anlattı, eğer gerekirse ön konsolun sökülebilme ihtimalinin olduğunu dahi söylediler ve yarım günden fazla kalabileceğini söylediler. bende sorunun giderilmesi için aracımı bıraktım. Daha sonra akşam üzerine doğru servisi aradım ve aracımın durumunu sorduğumda bir süre aracımı bulamayıp biz size geri dönüş yapacağız diyerek yarım saat içinde tekrar arayıp aracınızın işlemi bitti gelip alabilirsiniz dediler.
Aracı teslim almaya gittiğimde tekrar sordum sorunla ilgili ne gibi işlemler yaptınız dediğimde arkadaşlar gerekli izalasyon çalışmalarını yaptılar dediler. aracı 2 ay süre ses gelemeden kullandım fakat şu son günlerde aynı ses tekrar gelmeye başlayınca şüphelendim ve kendim bakmak istedim. gördüğüm manzara beni şok etti. okadar bahsettikleri izalasyon işlemi sadece 3 tane plastik kelepçe ile iki borunun birbirine bağlanmasıymış. bu kadar basit ve gelişi güzel bir işçiliği en dandik arka mahalle tamircileri yapmaz! Bundan sonra Medos otomotiv'e bırakın aracımı teslim etmeyi silcek suyu koydurtmam!!
Onca emeklerle aldığımız araçları iyi güvenilir diye teslim ettiğimiz servis böyle hizmet veriyorsa,bakım yapılsın diye bıraktığımızda muhtemelen sadece yıkayıp veriyorlardır.

Durumla ilgili resimleride koyuyorum....:realmad:

GP COSKUN
20/09/2011, 12:12
medosa tekrar gidip durumu kadir beye izah edin
ne gerekiyorsa yapacaklardir
bence araciniza mudahale eden elemanin hatasi var ortada
butun servise maletmemek gerek
konuyla bende birebir ilgilenip sorununuza cozum getirmelerini istiycem

Tayfun-E30
20/09/2011, 12:32
Bu kadar kizmissiniz ama arabanizi delmeden sesi kesmisler bu kronik bir ariza ve malesef bu gibi yontemlerden baska turlu cozulmuyor.. Adamlar size hizmet etmek icin elinden geleni yapmislar esasinda..

asil
20/09/2011, 12:38
madem siz o bölgeyi biliyosunuz bence sünger ile boruların birbine temas etmesi önleyin ben öyle yaptım....

orkan
20/09/2011, 13:22
Bu kadar kizmissiniz ama arabanizi delmeden sesi kesmisler bu kronik bir ariza ve malesef bu gibi yontemlerden baska turlu cozulmuyor.. Adamlar size hizmet etmek icin elinden geleni yapmislar esasinda..

haklısın ellerinden geleni yapmışlar ama yönlendirme yanlış. ben yapılan işlemi sorduğumda bana izalasyon yaptık, kaplama yaptık dememeleri gerekiyordu. sonuçta bende Teknik konularda çözüm sunan ve destek veren birisiyim ama hiçbir müşterime yapmadığım bir şey içinde yaptım demiyorum.

orkan
20/09/2011, 13:30
medosa tekrar gidip durumu kadir beye izah edin
ne gerekiyorsa yapacaklardir
bence araciniza mudahale eden elemanin hatasi var ortada
butun servise maletmemek gerek
konuyla bende birebir ilgilenip sorununuza cozum getirmelerini istiycem

tamamen servise maletmek gerekmeyebilir haklı olabilirsiniz, ama ilk izlenim önemlidir. daha önceki farklı marka araçlarımda da servise gidiyordum böyle bir durumla karşılaşmadım.

ZAK1980
20/09/2011, 13:45
Tamamıyle elemanın iş guzarlıgı bence Medosun tamamına mall etmemek gerek resmen elemanın canı ıs yapmak ıstememıs bu forumdakı tum ahalı bıle oraya bır parca sunger,kece 1 m ızalasyon konularak sorunun gıderılecegını dusunebılır .Eleman bakmıskı cıddı ısdeyıl sallamıs Coskun abının dedıgı gıbı Kadir beye ugrayın Coskun abide el atmış olaya mutlaka çözüm bulunur böyle ufak tefek seylerde hata yapsınlar bızde uyaralım kı daha buyuk arızalarda cok daha dıkkatlı olsunlar artık

siyahinci83
20/09/2011, 13:48
tepkinizde sonuna kadar haklısınız size katılıyorum 2 tane uyduruktan kelepçe takıp izalasyon yaptık demek resmen müşteriyi kandırmak demek bunun başka bir açıklaması olamaz bence fiat müşteri hizmetlerini arayıp durumu izah edip şikayette bulunun derim alınan hizmet böyle olmamalı

Tayfun-E30
20/09/2011, 13:56
haklısın ellerinden geleni yapmışlar ama yönlendirme yanlış. ben yapılan işlemi sorduğumda bana izalasyon yaptık, kaplama yaptık dememeleri gerekiyordu. sonuçta bende Teknik konularda çözüm sunan ve destek veren birisiyim ama hiçbir müşterime yapmadığım bir şey içinde yaptım demiyorum.

Acikcasi sizde haklisiniz, sizden bu islem icin bir ucret talep ettiyseler bence orda dusundugunuz gibi isguzarlik var oyle yaptik boyle yaptik cinsinden ama etmediyseler yapan elemanla muhattap oldugunuz calisan arasindaki kopukluktan baska bisey degildir bence o ses sungerle falan kesilmez ama boyle cirt atmakta kalici degil cok onceden bi yerine tahtami sokmustum ne yapmistim hatirlayamadim onune gecemezseniz sesi arabama bakar yardimci olmaya calisirim..

orkan
20/09/2011, 14:11
Acikcasi sizde haklisiniz, sizden bu islem icin bir ucret talep ettiyseler bence orda dusundugunuz gibi isguzarlik var oyle yaptik boyle yaptik cinsinden ama etmediyseler yapan elemanla muhattap oldugunuz calisan arasindaki kopukluktan baska bisey degildir bence o ses sungerle falan kesilmez ama boyle cirt atmakta kalici degil cok onceden bi yerine tahtami sokmustum ne yapmistim hatirlayamadim onune gecemezseniz sesi arabama bakar yardimci olmaya calisirim..

evet haklısın bende küçük bi tahta çıta koyarak şimdilik o sesi yok ettim.

orkan
20/09/2011, 14:25
Arkadaşlar dediğiniz gibi tamam belki tüm servise mal etmemek gerekiyor, ama kötü olarak bildiğimiz servislerde binası kötü veya yerleşkesi iyi değil diye kötü demiyoruz. yaptığı işçilikten, kullandığı kötü malzemeden veya müşteri ilişkilerinden vs. vs. kötü olduğunu söylüyoruz. benim başıma böyle bir olay geldi ve söylemek istedim. aynı durum sizin başınıza gelse siz ne düşünürsünüz? servis yaptığını söylediği şeyi yapmadığını gördüğünüzde? ne kadar güvenebilirsiniz? Kızdığım nokta da bu bana sorunu bu şekilde hallettiklerini söyleseler sorun yok bilirim içim rahat olur ama Şakir Bey'in dediği gibi insan kandırılmış hissediyor kendini. Mesela şu sıralar aracımın bakımı geldi ve hafta sonu başka bir serviste yaptıracağım. Sonuçta bizler bu arabaları piyangodan kazanmadık.

demon
20/09/2011, 15:27
Böyle küçük şeyler içinde servisi harcamamak gerekir diye düşünüyorum.
Tekrar tekrar gidin. Yaptılarsa bir işi ve memnun değilseniz tekrardan yaptırın.

GP COSKUN
20/09/2011, 15:41
orkan medosa git kadir beyi gör ve benim gönderdiğimi söyle yapılanıda anlat
ne gerekiyorsa yaparlar

39samet
20/09/2011, 16:01
Gecmıs olsun demekten baska bırsey gelırse elımızden herzaman yardım ederım :(

kara kız
20/09/2011, 16:23
cırt kelepçenin kullanım alanları günden güne artmakta...baksanıza izolasyon için bile kullanılabiliyormuş..öğrenmiş olduk.............ee bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp..

muhammedçelik
20/09/2011, 17:02
Servis Fabrikaya 3 cırt kelepçe kullandım ve bu işi hallettim dese fabrika eline sağlık aramızda 3 cırtın lafı mı olur diyecek ama 3 cırtı, izolasyon çalışması yaptım şeklinde yansıtırsa iyi kötü bişeler kopartacaktır işlem tamamen duygusal anlican..

erosistanbul
20/09/2011, 20:55
geçmiş olsun.İnşallah sorun çözülür.

ozoz83
20/09/2011, 21:14
Merhaba,

Sanırım yapılacak işlem biraz abartılarak anlatılmış. Ancak mevcut durumda anadolu yakasında ki en iyi servis bence medos.

Bir şans daha verin derim ben...

Saygılarımla...

Infortion
20/09/2011, 21:34
Merhaba,

Sanırım yapılacak işlem biraz abartılarak anlatılmış. Ancak mevcut durumda anadolu yakasında ki en iyi servis bence medos.

Bir şans daha verin derim ben...

Saygılarımla...

Bende katılıyorum. Genel olarak Medos'u beğeniyorum. Servis danışmanı Kemal beye gidiyorum genelde o da gayet ilgileniyor. Tabi aşşada neler olduğunu kimse bilemez ama şöyle camekan gibi bişi yapılsa arabaları aşşada izlesek ne güzel olurdu. Vw Acarlar'da böyle bi sistem vardı sanırım.

engincantan33
21/09/2011, 23:22
neden bu kadar medos savunuluyor??? yada ben yanlıs anlıyourm bende sorun var (!) arkadas sonuna kadar haklı! evet aynı sorun bendede vardı servıse gıttım 3 dakıkada hallettıler ve sımdı yaptıran arkadas bunu hıc bılmeyebılırde!!! eger dogru durust ıs yapmıyorlarsa servıse neden gıdeyım! sadece garantı ıcın oylemı??? arkadasım sonun kadar haklısın haaa ben olsaydın orda kıyametı koparırdım! yanlıs anlamayın beyler BENIM ARABAM DEGERLI CUNKU ALINTERI!...

ibrahim06
21/09/2011, 23:39
Merhaba Arkadaşlar,
2011 model model punto evo model aracımı mart ayında teslim aldım. Aradan 3 ay geçtikten sonra ön konsolun (teyp,klima bölgesinin) arkasından araç hareket halindeyken sürekli olarak bir gıcırdama sesi gelmeye başladı. (bilen arkdaşlar veya başına gelmiş olanlar vardır) E-5 cevizli üzerindeki fiat medos servisine gittim ve durumu anlatım. İlgilenen servis sorumlusu sorunun kaynağını ben anlatırken anladı ve aracın klima borularından geldiğini ve ısınma yada soğuma olduğunda bu boruların plastik aksama sürtmesinden kaynaklandığını söyledi. Bu sesin geldiği bölgede izalasyon çalışması yapacaklarını kavuçuk kaplama yok ısıya dayanıklı bazı kaplama malzemeleri ile çalışma yapacaklarını anlattı, eğer gerekirse ön konsolun sökülebilme ihtimalinin olduğunu dahi söylediler ve yarım günden fazla kalabileceğini söylediler. bende sorunun giderilmesi için aracımı bıraktım. Daha sonra akşam üzerine doğru servisi aradım ve aracımın durumunu sorduğumda bir süre aracımı bulamayıp biz size geri dönüş yapacağız diyerek yarım saat içinde tekrar arayıp aracınızın işlemi bitti gelip alabilirsiniz dediler.
Aracı teslim almaya gittiğimde tekrar sordum sorunla ilgili ne gibi işlemler yaptınız dediğimde arkadaşlar gerekli izalasyon çalışmalarını yaptılar dediler. aracı 2 ay süre ses gelemeden kullandım fakat şu son günlerde aynı ses tekrar gelmeye başlayınca şüphelendim ve kendim bakmak istedim. gördüğüm manzara beni şok etti. okadar bahsettikleri izalasyon işlemi sadece 3 tane plastik kelepçe ile iki borunun birbirine bağlanmasıymış. bu kadar basit ve gelişi güzel bir işçiliği en dandik arka mahalle tamircileri yapmaz! Bundan sonra Medos otomotiv'e bırakın aracımı teslim etmeyi silcek suyu koydurtmam!!
Onca emeklerle aldığımız araçları iyi güvenilir diye teslim ettiğimiz servis böyle hizmet veriyorsa,bakım yapılsın diye bıraktığımızda muhtemelen sadece yıkayıp veriyorlardır.

Durumla ilgili resimleride koyuyorum....:realmad:

Sizinki gene uzun zaman gitmiş 2 ay. Aynı sorunu eski puntomda ben de yaşıyordum ve bikaç defa servise müdahale ettirdim lakin 1 gün geçmeden gene aynı idi.

Servislerin bulduğu çözüm ise malesef sizin arabaya uygulanana benzer türlerde.
size tavsiyem bu sorunu kendi çabalarıyla çözen ve resimli bir şekilde anlatan bir arkadaşımızın açtığı bir konu başlığı vardı forumda, oraya bakıp kendiniz çözebilirsiniz.Şuan konu başlığını hatırlamıyorum ama var burda.

ZAK1980
21/09/2011, 23:47
neden bu kadar medos savunuluyor??? yada ben yanlıs anlıyourm bende sorun var (!) arkadas sonuna kadar haklı! evet aynı sorun bendede vardı servıse gıttım 3 dakıkada hallettıler ve sımdı yaptıran arkadas bunu hıc bılmeyebılırde!!! eger dogru durust ıs yapmıyorlarsa servıse neden gıdeyım! sadece garantı ıcın oylemı??? arkadasım sonun kadar haklısın haaa ben olsaydın orda kıyametı koparırdım! yanlıs anlamayın beyler BENIM ARABAM DEGERLI CUNKU ALINTERI!...
Engın bızımkılerde alın terı havadan gelmedı araçlarımız, şu ana kadar kimse medos haklı demedı medosu savunmadıda yapılan yanlış,hoş değil,yalan soylenmıs kendısıne sahsen bırkezdaha bakarım aynı sey olursa işim olmaz o servısle önemli olam hataları duzeltmektır ve arkadasımıza hakkını araması gerektıgını öneriyoruz ve Çoşkun abininde degerli önerileri var Kadir beyıde bılgılendırmıs
Fakat şunu da söyluyoruz medos hata yapmıstır elbette fakat forumda ciddi insanlar medosla iletişim halındeler ve bundan dolayı medos forumdakı kımsenın bakımının hatasını musterıye yıkamaz ve yaptıgı ısın arkasında olacagını bıldıgımızden dolayı memnun kalmadıgı durumda tekrar gıtmesını onerıyoruz.
Bu hatadan sonra arkadasımız gıdermı bılmem oraya belkı gıttıgınde gonlu alınır ,hatalarından dolayı mhcubıyetlerını dıle getırebılırler yada sallarlar bu tamamıyle medosun bılecegı ıstır.
Ama bu forumda bır gercek varkı hatayaparsanız ve yaptıgınızı kabul etmezsenız bu forumdan allahın bır kulu ugramaz sıze hata yapıp yaptıgınızı duzeltırsenız veya hıc hata yapmazsanızda yıne bu sızın kazancınız olacaktır.
Kimse babmıızn evladı degıl para verıyoruz servıse
Sonucta servıstekılerde ınsan hata herzaman olabılır önemli olan o hatayı duzeltmek,bır daha yapmamak ve ınsan hayatını tehlıkeye dusurecek hatalardan kacınmaktır

GP COSKUN
22/09/2011, 00:46
engin tepkini anlıyabiliyorum yada ne bileyim yanlış bir hisse kapıldığını anlayabiliyorum
şuna emin ol bu forumda kimsenin medostan 5 kuruş menfaati söz konusu değildir
medos otomotiv biz zamnında siteyi ayakta tutabilmek için reklam ararken bize destek olmaya karar verip süresiz reklam vermeyi kabul etti
bu platformun yaşaması için katkıda bulundular bizde kendilerine servis olarak onları tercih edip önereceğimizi söylerek anlaştık
buradaki üyeler medosa giderse en azından biz durumun takipçisi olabiliryoruz eksik veya yanlış yapılan bir şey olduğunda karşımızda muhatap bulup derdimizi anlatıp sorunumuzu giderebiliyoruz
araç kabul elemanından servis müdürüne kadar hepsiyle birebir görüşüyoruz bir nevi servis evimiz olarak görüyoruz
medosu tavsiye edip savunmamızın nedeni de buna dayanıyor
altında bir şey aramaya gerek yok
her servisin eksikleri yanlışları olabilir bu gibi durumlarda karşımızda muhatap bulup sorunu çözebiliyorsak ne mutlu bişze ve üyelerimize
isteyen medosa gider isteyen başka yere
herkes tercih hakkında özgürdür bizim ki sadece bir tavsiyedir
saygılar

engincantan33
22/09/2011, 00:55
ilk birkaç yorumu okuyunca bu ızlenıme kapıldım...kı belırlı yorumlardan sonra araç sahibide benle aynı sonucu cıkarmıs kı yazdıklarından bellı...ben medos otomotıve bılmem, tanımam...mutlaka işlerinde ıyıdırlerkı bu forumda bu kadar arkadas övgü ile bahsediyor...kı yazımdada belirttim ben olsam orda kıyametı koparırdım...ılgılı servıs mutlaka sızınde konuyu belırtmenız uzere gerekenı yapacaktır ama benım demek ıstedıgım bu arkadasımızın bu forumdan haberı olmayabılırdı...yada bu servıs bu forumla bu kadar alakalı olmayabılırdı....BENIM DEMEK ISTEDIGIM SERVISLERIN ISINI DOGRU YAPMALARI...

engincantan33
22/09/2011, 00:59
evet haklısın bende küçük bi tahta çıta koyarak şimdilik o sesi yok ettim.

arkadasım ben mersın bılen otomotıvde yaptırdım acıp bakmadım bıle ama hıııc ses yok cok sukur...ıstersen bı acıp fotolayım senın ıcın eger sorunun dewam ederse...

GP COSKUN
22/09/2011, 02:09
ilk birkaç yorumu okuyunca bu ızlenıme kapıldım...kı belırlı yorumlardan sonra araç sahibide benle aynı sonucu cıkarmıs kı yazdıklarından bellı...ben medos otomotıve bılmem, tanımam...mutlaka işlerinde ıyıdırlerkı bu forumda bu kadar arkadas övgü ile bahsediyor...kı yazımdada belirttim ben olsam orda kıyametı koparırdım...ılgılı servıs mutlaka sızınde konuyu belırtmenız uzere gerekenı yapacaktır ama benım demek ıstedıgım bu arkadasımızın bu forumdan haberı olmayabılırdı...yada bu servıs bu forumla bu kadar alakalı olmayabılırdı....BENIM DEMEK ISTEDIGIM SERVISLERIN ISINI DOGRU YAPMALARI...

zaten genelde servislerin bu durumundan şikayetçiyiz
bazı şeyleri düzeltmeye daha iyi hizmet almaya çalışıyoruz sadece
bu konuda size kesinlikle katılıyorum

Tayfun-E30
22/09/2011, 03:58
Engin bey,

Ben sizin tabirinizle savunur kendimce mantikli kisimlarini yazdim.. Siz alin teriyle aliyorsunuz bende arabami hirsizlik yaparak almadim... Medos otomotive hic gitmedim, servise ivir zivir parca almaya giderim birtek lifte kaldirmadan yapilabilicek her isi kendim yaparim lift lazimsa tamircimle beraber yaparim.. Yani hicbir servisten menfatim sozkonusu degil, allaha sukurde calisarak aldim arabami..

abayhan
22/09/2011, 10:22
+1453
no servis no cry

LorDracula
22/09/2011, 11:09
Engin bey,

Ben sizin tabirinizle savunur kendimce mantikli kisimlarini yazdim.. Siz alin teriyle aliyorsunuz bende arabami hirsizlik yaparak almadim... Medos otomotive hic gitmedim, servise ivir zivir parca almaya giderim birtek lifte kaldirmadan yapilabilicek her isi kendim yaparim lift lazimsa tamircimle beraber yaparim.. Yani hicbir servisten menfatim sozkonusu degil, allaha sukurde calisarak aldim arabami..

butun yazılanları okudumda senin aracı hırsızlıkla aldığın kısmını yakalayamadım sen nerde okudunda buna dayanarak yazdın. valla bende enginin dediğine katılıyorum servise gidecem serviste bana söylenen .... yapılan .... o zaman kıyamet kopar neden böyle yapıldı sen veya baskası sesini cıkarmazmısın anladık servislere güvenmediğinden servislere gitmiyorsun. benimde ustam olsa bende servise uğramam. (aracı sıfır olan yüksek ihtimalli uğrar servise) benim daha 10000 km olmadı servise daha uğramadım benim uğradığımda medostan şikayetçimi olacağım yoksa memnunmu kalacağım.

Tayfun-E30
22/09/2011, 12:09
butun yazılanları okudumda senin aracı hırsızlıkla aldığın kısmını yakalayamadım sen nerde okudunda buna dayanarak yazdın. valla bende enginin dediğine katılıyorum servise gidecem serviste bana söylenen .... yapılan .... o zaman kıyamet kopar neden böyle yapıldı sen veya baskası sesini cıkarmazmısın anladık servislere güvenmediğinden servislere gitmiyorsun. benimde ustam olsa bende servise uğramam. (aracı sıfır olan yüksek ihtimalli uğrar servise) benim daha 10000 km olmadı servise daha uğramadım benim uğradığımda medostan şikayetçimi olacağım yoksa memnunmu kalacağım.

Ben izah edeyim size alın teriyle aldım demiş bende alın teriyle aldım hırsızlık yapıp almadım arabamı dedim. Aracımın garantisi bitti servise götürmez oldum.. Bu konuda yazmamın sebebi bu çok basit bir şikayetti servisin tek suçu yaptığı işi yanlış lanse etmek...
Kendi aracımda servisten çektiklerimden aklıma gelen birkaçı;

Polen Flitresinin kapağının tırnaklarını kırmışlar,
Yağ filitresinin kapağında yaylı tırnaklı basit bir mekanizma vardır onu kırıp öyle takmışlar..
Fren balata ikaz sensorunu koparmışlar..
Bunlar sadece aklımda kalanlar ve düzeltmeden öylece toplayıp vermişler arabamı..

Daha önce baska markalardan araçlarım oldu ve malesef en kötü servis fiatta, bu belki çok fazla silkülasyon olduğu içindir.. Italyan arabası biraz sıkıntılıdır ayrıca, bu problemler tuzu biberidir.. Uslubunuzda biraz bana karşı sinirli olduğunuzu sezdim belki bana öyle gelmiştir ama tamam iyi hoş alın teriyle aldık bu araçları hepimiz ama hali hazırda bir avuç civata araba dediğiniz şey kimseye kırılmaya bozulmaya gerek yok bence..

LorDracula
22/09/2011, 12:45
Ben izah edeyim size alın teriyle aldım demiş bende alın teriyle aldım hırsızlık yapıp almadım arabamı dedim. Aracımın garantisi bitti servise götürmez oldum.. Bu konuda yazmamın sebebi bu çok basit bir şikayetti servisin tek suçu yaptığı işi yanlış lanse etmek...
Kendi aracımda servisten çektiklerimden aklıma gelen birkaçı;

Polen Flitresinin kapağının tırnaklarını kırmışlar,
Yağ filitresinin kapağında yaylı tırnaklı basit bir mekanizma vardır onu kırıp öyle takmışlar..
Fren balata ikaz sensorunu koparmışlar..
Bunlar sadece aklımda kalanlar ve düzeltmeden öylece toplayıp vermişler arabamı..

Daha önce baska markalardan araçlarım oldu ve malesef en kötü servis fiatta, bu belki çok fazla silkülasyon olduğu içindir.. Italyan arabası biraz sıkıntılıdır ayrıca, bu problemler tuzu biberidir.. Uslubunuzda biraz bana karşı sinirli olduğunuzu sezdim belki bana öyle gelmiştir ama tamam iyi hoş alın teriyle aldık bu araçları hepimiz ama hali hazırda bir avuç civata araba dediğiniz şey kimseye kırılmaya bozulmaya gerek yok bence..

yok yok sinirli değilim sadece o kadar okudum ve hırsızlık konusuna deyindiğiniz için dikkatimi cekti ortamı germek veya size bir sinirim olduğundan değil yanlış anladın benim dikkatimi ceken asıl konu bende alın teriyle aldım servise gidip 3 kuruşluk işi 10 kuruşa yaptırıyorsam özen isterim ilgi alaka isterim hata kabul etmem.

engincantan33
22/09/2011, 13:50
Engin bey,

tayfun bey neden bu kadar üstünüze alındınız bılmıyorum ben kımseye hırsızlık yaptı demıyorum dememde...sadece ben kendı paramla alınterımle almıs oldugum ıcın benım arabam degerlı bu herkes ıcın boyledır...sızınde oyle olabılır ben sadece benım ıcın cok degerlı demek ıstedım o kadar...

engincantan33
22/09/2011, 13:51
yok yok sinirli değilim sadece o kadar okudum ve hırsızlık konusuna deyindiğiniz için dikkatimi cekti ortamı germek veya size bir sinirim olduğundan değil yanlış anladın benim dikkatimi ceken asıl konu bende alın teriyle aldım servise gidip 3 kuruşluk işi 10 kuruşa yaptırıyorsam özen isterim ilgi alaka isterim hata kabul etmem.

dedıklernıze sonuna kadar katılıyorum...

USTA
22/09/2011, 14:04
Fiat bu servise ödül falan vermeli,adamlar pratik düşünüp anında çözüm üretmişler...:)

LorDracula
22/09/2011, 14:59
mustafa abi dediğine katılıyorum :))

orkan
22/09/2011, 16:44
Bakın arkadaşlar,
bazı arkadaşlar benim haklı bazıları haksız bulmuş olabilir. Medosta böyle bir olay yaşadım ve söyledim. Durduk yere ne diye bi servisi karalayayım ben? Eğer Kötülemek istesem araç spariş sürecinden başlardım. Bu ilk sorunlu olayım değil yani !!
Eğer Kadir dediğiniz kişi bu servis girişindeki olan arkadaş ise zaten o ilgilendi aracımla.
Neyse,
Engin beyin dediği gibi eğer oraya tekrar gidersem yaygara kopartırım. Bu durumun izahati yok! Burada bi yalan varsa oda bana söylenen bu durumdur! Bana plastik kelepçe ile sorunu çözdük deseler kabulum arkadaş. Benim kızdığım nokta yok kaplamaydı yok izalasyondu demesinler ozaman!

Ben dedimki aynı şeyleri size söyleseler ve durum bu olsa siz ne yapardınız dedim kimse bir yanıt vermemiş.??

Tamam o servis bu siteye destek olabilir. İşini daha da iyi yapması için hatalarınıda söylemek lazım.

USTA
23/09/2011, 09:22
Ben dedimki aynı şeyleri size söyleseler ve durum bu olsa siz ne yapardınız dedim kimse bir yanıt vermemiş.??

Tamam o servis bu siteye destek olabilir. İşini daha da iyi yapması için hatalarınıda söylemek lazım.

Aynı şey başıma gelse Canlarına okurdum ,reklam verip destek oluyor diye kimse haksızın yanında olmamalı,buradan da kimsenin bu yönde tutum sergileyeceğini düşünmüyorum,düşünen varsa da ayıp ediyor derim...

GP COSKUN
23/09/2011, 13:12
arkadaşlar medosla konuyu görüştüm
bu şikayetle gelen araçlarda ilk önce cırt ile sabitleme yoluna gittiklerini eğer sorun nüksederse torpido komple sökülüp izolasyon yaptıklarını anlattılar
bu araç içinde söyledikleri komple torpidoyu sökmek yerine bu şekilde çözüme kavuşturmaya çalışmışlar açıkça kadir bey abi torpido komple iniyor araca acıdığımız için yarın öbür gün araç sahibi torpido komple sökülmüş neden sorularına muhattap kalmasın diye ilk önce cırt yöntemini denedik dedi
üyeyi tekrar arayıp görüşeceğini ve sorununa çare bulunacağını söyledi
medos olarak yaptığımız işin her zaman arkasındayız dedi
ben olaya daha fazla müdahil olmak istemiyorum ama
üyemizin sorununu gidermek içinde elimden geleni yapıyorum
saygılar

ZAK1980
23/09/2011, 14:56
arkadaşlar medosla konuyu görüştüm
bu şikayetle gelen araçlarda ilk önce cırt ile sabitleme yoluna gittiklerini eğer sorun nüksederse torpido komple sökülüp izolasyon yaptıklarını anlattılar
bu araç içinde söyledikleri komple torpidoyu sökmek yerine bu şekilde çözüme kavuşturmaya çalışmışlar açıkça kadir bey abi torpido komple iniyor araca acıdığımız için yarın öbür gün araç sahibi torpido komple sökülmüş neden sorularına muhattap kalmasın diye ilk önce cırt yöntemini denedik dedi
üyeyi tekrar arayıp görüşeceğini ve sorununa çare bulunacağını söyledi
medos olarak yaptığımız işin her zaman arkasındayız dedi
ben olaya daha fazla müdahil olmak istemiyorum ama
üyemizin sorununu gidermek içinde elimden geleni yapıyorum
saygılar
Buyuksun Coskun abı herzamankı gıbı

erosistanbul
23/09/2011, 23:18
zamanında bende duallogic robottan dolayı istanbulda başka bi servisle alakalı bi sıkıntı yaşamıştım. 2 aylık araç robot(duallogic) arızası verip yolda kaldı. servis cd den versiyon güncelledi.1 hafta sonra tekrar yolda kalınca, göztepede yolda kaldım.zorla bulduğum 1.vitesle(10km) lik servis yolunu 40 dakikada gidince benim şalter, balata ne varsa attı.arabanın anahtarını servis kabulde masanın üstüne attığımı hatırlıyorum.sayıp saydırıyordum.kendime geldiğimde başımda halkla ilişkiler sorumlusu, teknik servis müdürü, bikaç elemanın bulunduğu bi staf gurubu konuyu bana açıklamakla meşkullerdi. olayı garantiden çözdüler. bir daha servise gidenin dedim ama gene garantinin verdiği dürtüye dayanamayıp senelik bakıma gittim. aracı teslim aldığımda bagajda beyaz alçı çimento lekeleri görünce bir daha servise gitmiyorum.

olumsuzlukları anlatırsam daha çok sayabilirim. ama bunun yanısıra iyiliklerinide çok gördüm. haklarını yiyemem.garantiye dahil edip, kullanıcı kaynaklı bi çok işimi hallettiler.belgeleri saklamamı, aynı arızanın 3. tekrarında aracı komple değişim olayınıda onlar söyledi bana. bakım için gitmesem de çaylarını içmeye arasıra giderim. olaylar vesilesiyle güzel dostluklar da kazandım.
sağlıklı düşünürsek her ne olursa olsun bence büyük servisler daha avantajlı. çünkü isim kaygıları var, çünkü müşteri memnuniyeti var. onlarca çalışanın ekmek kapısı endişesi var.araçlarımızı en iyi tanıyan kişiler onlar.

şimdiye kadar hiç duymadım ki sanayide bi usta sizi arayıp işçiliğimden ve ağırlamamdan memnun kaldınmı desin. daha kablolu fren balatayı bilmeyen ustalar var sanayide. bide orjinalini götürdüğüm halde aynısını veremeyen malzemeci var piyasada. genelleme yapmıyorum.ama olumsuzluklar her kesimde var.önemli olan bu olumsuzlukları ne derece de telafi ediyorlar.

Medosla alakalı; servis olayın arkasında, işinin takipçisi anlaşılan. Umursamayan bi firmada olabilirdi. bence bu güzel bi olay.
Hiç bir firma kendi aracının form sitesini karşısına almaz.hele hele o form yönetiminden konuyla direk alakalı ve ilgili olması firma için (hele bizim için çok çok çok.....) çok önemlidir.Coskun kardeşime de konuyla alakalı titizlik ve hassasiyetinden dolayı teşekkür ederim.
sorun her ne olursa olsun, bence önemli olan firmanın konuya yaklaşımıdır. şahsen bu yaklaşım benim hoşuma gitti.

Daha fazla bişeye gerek yok.Bundan sonraki aşama beklemek ve çözümün ne şekilde yapılacağıdır. ben Medos a yaklaşımından dolayı ve yapacaklarından dolayı şimdiden teşekkür ederim. (Nacizhane düşüncelerim) Saygılar.

bvulgari
23/09/2011, 23:30
bu aracı satarken satıcıların böyle bir kronik problemi var demeleri lazım bence triger zinciri uzun ömürlüdür falan gibi cümlelerin yanında..