PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : alarm

chn73
30/05/2007, 12:46
arkadaslar gp sine alarm taktıran oldu mu.mevcut uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemine ilave alarm uygulaması var mı.gp min anahtarından memnunum uyduruk bir alarm anahtarı kullanmak istemiyorum.alarm larda bagajı kumandayla acamıyoruz galiba.ayrıca gp için angel eyes kitleri çıktı mı bilen var mı

ACTOROFTHEROAD
30/05/2007, 12:53
angeL eye cok zahmetLI die duydum bende cok istedım ama aldıım cewap xenon taktır daha ii dieydı!

ufuk61
30/05/2007, 13:09
cihangir ben taktıracagım örneğin birmot zincirlikuyu bağlıyor hemde orj. anahtara monteli istersen cam acma modülüde ekliyorlar ama ben izmitte taktıracagım

chn73
30/05/2007, 14:22
angeL eye cok zahmetLI die duydum bende cok istedım ama aldıım cewap xenon taktır daha ii dieydı!
merceksiz farlarda zenon uygulaması iyi sonuç vermiyormuş bildiğim kadarıyla.ışık dağılıyormuş ve karşıdan gelenleri rahatsız ediyormuş

bulent77
30/05/2007, 14:55
cihangir ben taktıracagım örneğin birmot zincirlikuyu bağlıyor hemde orj. anahtara monteli istersen cam acma modülüde ekliyorlar ama ben izmitte taktıracagım
cam acma modulu bızım araclarda standart degılmı

ufuk61
30/05/2007, 15:40
cam acma modulu bızım araclarda standart degılmı
evet sadece sizin gp lerde yani emo larda var active ve dynamiclerde standar değil

Punto06
30/05/2007, 16:38
Alarm bizim araçta var eski kumada iptal edilmiyo bagay açma tuşlu alarm sistemleri var öbür kumanda durur onla kontak yaparsın öbürüyle en son durduğunda alarmını devreye sok

merter
31/05/2007, 14:00
ya peki sadece cam acma modulu eklenebiliyormu???
yada bu acma modulu ayrica normal kilitlediginde camida kapatabiliyormu???

ufuk61
31/05/2007, 14:34
ya peki sadece cam acma modulu eklenebiliyormu???
yada bu acma modulu ayrica normal kilitlediginde camida kapatabiliyormu???
evet merter sadece cam modülede taktıra bilirsin

Punto06
02/06/2007, 16:17
Cam açma modülü benim bildiğim olmuyo beyinle alakalı eğer yapılıyosada epey bi masraflı olur bence

chn73
07/06/2007, 16:47
fiyat konusunda bir bilgin var mı

Lewent
07/06/2007, 17:07
Alarmlar mewcut sustalı GP anahtarlığına entegre edilebiliyor.
İstanbul Erkay Oto da yapıyor, hatta bana teklif etmişlerdi ama ihtiyaç duymadığım için yaptırmadım...
Lakin şöyle bi özelliğinden söz etmişlerdi: Eğer anahtara entegre edilirse, onun menzili kadar çeker, yok eğer alarmın kendi kumadası kullanılırsa menzil bayağı bir artarmış...
İlla da yaptırılacaksa extra bi anahtarlığa gerek yok kanımca.

elbruz
07/06/2007, 18:24
alarm taktıranlar var forumda baya ama servislerin taktığı alarmlar nasıl fiyatları falan bilmiyorum doğrusu..

ABNEW
07/06/2007, 19:10
Orjinal anahtara uygulanabiliyorsa taktırılabilir tabi...

h k
07/06/2007, 20:47
alarm taktıranlar var forumda baya ama servislerin taktığı alarmlar nasıl fiyatları falan bilmiyorum doğrusu..

benim o serviste alarm taktiranlardan biri :)

birmot kücükyalida gp ler icin üretilmis cenmax marka alarm taktirmistim , kumandasi alarmin orijinal anahtari ile calisacak sekilde ayarlaniyor.

cok oldu taktirali yanlis aklimda kalmadiysa 250 ytl ye taktirmistim. cam kaldirma olayini yapmiyor.

Denizzz
17/07/2007, 10:15
cenmax alarmlar aracın orjinal anahtarına monte ediliyorsa, aracı her kilitlediğimizde alarm da devreye giriyor demek mi oluyor bu ?

ben de yarın taktırmayı düşünüyorum...

halihazırda cenmax kullanan arkadaşlar, artılarını eksilerini yazabilirler mi ???

Denizzz
19/07/2007, 16:08
cenmax alarmlar aracın orjinal anahtarına monte ediliyorsa, aracı her kilitlediğimizde alarm da devreye giriyor demek mi oluyor bu ?

ben de yarın taktırmayı düşünüyorum...

halihazırda cenmax kullanan arkadaşlar, artılarını eksilerini yazabilirler mi ???

kendi sorumu cevaplamak da bana kısmetmiş...

dün beylikdüzü birmotta cenmax marka alarm taktırdım...oldukça zahmetli bir iş...yaklaşık 4-5 saat sürdü...şu ana kadar herhangi bir eksiğini görmedim...

eğer aracı kumanda ile kilitlersek, alarm devreye giriyor; ancak istersek yine kumanda ile darbe sensörünü devre dışı bırakabiliyoruz...

alarmın devrede olmaması içinse, kapıdan manuel olarak kilitlememiz gerekiyor...

paradiseLost
20/07/2007, 15:49
Rica etsem kaça taktırdığınızı öğrenebilirmiyim

Denizzz
20/07/2007, 15:56
normalde 200 ytl...sticker ile giderseniz 25 ytl iskonto yapıyorlar...ama bugünlerde gitmeseniz iyi olur ustanın sağlığı açısından :) çünkü gerçekten inanılmaz zahmetli bir iş...ben gittiğimde bir sonraki gün için de randevu alınmıştı alarm taktırmak için...ustaya nasıl söylesek :) diye kara kara düşünüyorlardı...ama işlerini gerçekten çok kaliteli yapıyorlar...

Ziyaretçi047
20/07/2007, 17:30
darbe sensörünü devre dışı bırakmakla alarmı devre dışı bırakmak arasındaki fark nedir?

Denizzz
21/07/2007, 14:37
darbe sensörünü devre dışı bırakmakla alarmı devre dışı bırakmak arasındaki fark nedir?

alarm açık darbe sensörü devre dışı bırakılırsa, kapılar açıldığında alarm çalmaya başlıyor, darbede çalmıyor...

gereksiz bir özellik...adam zaten camı kırıp içeri girer, daha sonra da içerden bağlantıyı keser...kapıyı açıp da girecek hırsız yoktur herhalde...

Er-NnN
21/07/2007, 21:34
genelde kapıyı açıyolar... :D

Turq
21/07/2007, 23:07
Ben gp me alarm taktırdım serviste. Servis sadece orj alarm taktıklarını söledi. Fiyatı 330 ytl montaj dahil (285+işçilik). Anahtar değişmiyor. Kapıyı kilitledikten 45 sn sonra alarm devreye giriyor.Aracın sağ ve sol üst tarafına sensörler koyuyorlar devreye girdikten sonra camdan elinizi sokarsanız (deneme amacıyla) alarm calısıor.Bunun dısında AB standartlarına uymadığı için darbe sensörü yok. Fakat fişi var takabiliriz dediler.Cam açma modulünün ne olduğunu bilmiorum açıklarsanız sevinirim. Ayrıca alarm orj. oldugu için herhangi bi kablo kesmiolar arabada elektrik sisteminiz de güvencede kalıyor. Bana sölenen ve deneyimlerim bu kadar umarım yardımcı olmuşumdur.

Denizzz
22/07/2007, 13:08
orj alarm derken, fiat orjinal alarm mı üretmiş ???

benim taktırdığım, cenmax ın grande punto ve linea için yeniden tasarlayıp, şemasını hazırladığı bir alarm...şu an birmotlarda önerilen bu...

darbe sensörünün olmaması eksiklik bence, taktırmanı tavsiye ederim...

cengizhan01
22/07/2007, 15:17
arkadaşlar merhaba , benim araçtada cenmax alarm var , bence kaliteli bir alarm sistemi , ama merak ettigim yönleri var , mesela bazı alarmlar kapı açık unutuldugunda 2 dk. sonra kapıları otm. kilitliyormuş , geçenlerde denedim kilitlemedi açık kalıyor kapılar , acaba o özellik yokmu bu cihazda

Denizzz
22/07/2007, 20:50
zannetmiyorum, açıkçası olmasını da istemezdim...sıkıntı yaratabilir...
bence eksiği, arkadaşın bahsettiği gibi elini kolunu sokunca ötmemesi...içerde fotoselli gözler yok bizim alarmlarda...

femoli
23/07/2007, 10:10
arkadaşlar kabloyu sökmüyor kesmiyoruz diyen yalan söyler bende kendi aracıma taktım vede 12 yıdır takmadığım araba yok orj morjınal diye bir kavram yok , yok linea için ğretilmiş yok bravo için üretilmiş ne alaka her alarm bizim araçlara olur o an birmotun elinde anlaştığı ne varsa onu takar cenmax varsa onu yoksa ınwels pm ne bularsa o koblo kesmeden eklemeden öyle bir soket yok yani çıt diye takılacak kandırmacaya gerek yok

woyzeck
23/07/2007, 10:44
evet,orjinal alarm diye birşey yok.kandırmaca bu.ben ilk aldığım gün alarm taktırdım.orjinal anahtarıyla kullanıyorum.memnunum da..kendi kilitleyenden bahsedilmiş.ben bunu önermiyorum.daha önceki arabamda ondan vardı,kısa süreliğine arabadan inmiştim ve dalgınlıkla kapıyı kapattım.tabi otomatik kilitlendi ve araba çalışır vaziyette kaldı.bu tür dalgınlıklar için kimseye önermem o tür alarmları.