PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım pert olurmu fiat ailesi :(

celllman
18/09/2011, 11:09
Arkadaşlar geçen hafta arkadan dengesiz bir sürücü çarptı ve aracımın durumu bana göre binemeyeceğim kadar hasarlı sizce aracımı perte çıkarırlarmı ?:crutch00: aksi durumda kazasız ve boyasız olan aracımı toplayıpta bana geri verdiklerinde değer kaybını talep edebilirmiyiz tazminat hakkımız varmı ? ilgili arkadaşlara teşekkürler..

izoci
18/09/2011, 11:14
çok büyük geçmiş olsun :S forumda vardır bir bilen elbet :)

italyan__atesi16
18/09/2011, 11:36
cok gecmiş olsun ya içim cız etti gorunce allah beterinden saklasın hepimizi

erdalmutlu
18/09/2011, 11:57
geçmiş olsun, bence perte çıkarmazlar adamlar yeniden yaptırsak neye çıkar onu hesaplıyorlar ancak pert parasını geçerse pert olarak kabul ediyorlar

menesi
18/09/2011, 12:02
abi önce geçmiş olsun.benim başımada geldi böyle bi olay...pert olabilmesi için arabada değerinin en az % 40 kadar hasarın olması gerekiyor.yoksa pert mert yapmıyorlar.3 ay bu konu hakkında araştırma yaptım.he ama eksper tanıdığınsa özel maddeler ile pert yapıyor.bunun haricinde ümraniye nin en bilindik avukatlarından fatih abi ye danıştım bu konuyu bilir kişi olarak...dava açarsın ancak en az 2 yıl sürer.arabaya çarpan temyize gider birde ozmn 3 sene ye çıkar dedi.3-4 bin tl masraf çıkar dedi.bunlar araç sahibi karşılıyacak.alacağın paraya göre dava açarsın demişt.maselef ülkemizde bu olaylar çarpanın yanına kar kalıyor.almanyada anında dava açılıp değer kaybı alınıyormuş...

tayfux
18/09/2011, 12:03
geçmiş olsun hocam experi yakalamaya çalışın ikna etmeye çalışın yoksa olmaz gibi duruyor çünkü bagaj kapağı ve sol ön çamurluk değişecek bide arka tampon...bagaj kapağı cam ı takılacak başka bi sorun yok gibi..

sedini
18/09/2011, 12:10
kaput-öntampon-ön sol far- sol çamurluk-bagaj kapağı- sol arka çamurluk-arka tampon-bagaj havuzu net hasarlı.. üstelik yanlış görmüyorsam antenin yanında ufaktan içe doğru bombe olmuş tavan da kasılmış büyük ihtimalle.. üstelik iç aksamda ne hasar var bilmiyoruz pert olma ihtimali bana kalırsa yüksek.. airbag de açılmış olsaydı kesin pertti..

asil
18/09/2011, 12:10
bence olmaz 5 bin tl masraf var araçta ama hata karşı tarafta ise bastırın bence kazalı arabaya binmek istemediğinizi falan belirtin herşey size bağlı taviz vermeyin...

Scottie
18/09/2011, 12:18
Gecmis olsun... bu qrac pert olmaz... motorda ve yuruyen aksamsa bir sey yok gibi...

GP COSKUN
18/09/2011, 12:18
normalde bu araç perte çıkmaz
ancak servisin hazırlayacağı expertiz raporunda parça ve işçilik rakkamı ve bunun yanında sigortanın bu haliyle araca alacağı tekliflere göre karar verilir
mesala senin aracında 7000 tl masraaf var diyelim
sigorta bu şekliyle kendi çalıştığı pertçilere bilgi verip teklif istiyor
diyelimki aracının lasko bedeli 19500 bu haliyle verilen teklif 15000 bu durumda kasko 7000hasar bedeli ödemek yerine aracı pert etme yoluna giderek kar sağlıyor fazla para ödememiş oluyor
15000 ala pertçi sana ödüyor 4500 de kasko ödüyor bu durumda kasko 2500 kara geçiyor
ama normalde aracının pert olmaması gerekir

speedy_16
18/09/2011, 12:42
kaza önden olsaydı motorda gireceğinden ve hava yastıkları açılırdı kesin pert olurdu ama şu durumdada servisler yüksek bi miktar fatura çıkarır yinede pert olma ihtimali war

reddragon
18/09/2011, 13:21
Ben bu işlerden anlamam ama sizin aracı pert etmezler gibi geliyor. Motora girmemiş kaza. Pert olması için ikna etmeye çalışın adamları...

Serbay
18/09/2011, 13:36
Arka dingil de hasar var ise perte çıkar araç ki zaten aracınız ın işcilik parça maliyetleri 8 bin lira üzerinde olur diye tahmin ediyorum.

whitegold
18/09/2011, 13:40
gecmış olsun

Dj Locness
18/09/2011, 13:48
geçmiş olsun bagaj direği hasarlı kapıdada var ön kısım hasarlı sanki hakı b*kunu gecer gbi duruo pert cıkarablırler

turker
18/09/2011, 14:38
gecmıs olsun

sagitta
18/09/2011, 14:47
kardeşim çok geçmiş olsun inşallah pert olur

SKELETER
18/09/2011, 15:11
Öncelikle çok geçmiş olsun.

Ankara da olsaydı davanıza ben bile bakardım açacağınız davayı kazanma ihtimaliniz %95. Açtığınız davada araçtaki değer kaybını isteyeceksiniz. Biraz hukuk bilginiz varsa yardım alarak davanızı kendinizde açabilirsiniz ama zorlanırsınız. Araç pert'e çıkmazsa mahkemelerde hakkınızı arayın derim ben.

asil
18/09/2011, 15:42
arabayı komşumuz opel servisinde şef ona gösterdim sizin arabayı pert olmaz diyor malesef....

JASMINE
18/09/2011, 15:45
Çok geçmiş olsun. Fotoğrafları görünce içim kötü oldu :( :(

Romeo_er2
18/09/2011, 15:55
Cok gecmis olsun pek perte cikcak gibi degil ama masraf sisirilip perte cikartilabilir belki denemek lazim

Mr.SwaH
18/09/2011, 16:04
Dostum büyük geçmiş olsun, inan kendi aram gibi içim cızladı. Bu metrobüs trafiği başımıza daha ne işler açacak acaba milleti perişan etti.

atila
18/09/2011, 16:33
benim evo mayısta pert oldu.hava yastıkları açılmamıştı,araç ters döndü,40günlük araçtı.yetkili servise çektiyseniz söyleyin orjinal parça listesi üzerinden fiyatlandırma yapsınlar,düzeltme falan kabul etmeyeceğinizi belli edin,pert istediğinizide söyleyin.tamir olacaksa orjinali gibi olmazsa teslim almam falan deyin,teslim alırken uzman akrabanıza inceleteceğinizi falan söyleyin,gözünüzü korkutmalarına izin vermeyin,ipler sizinde elinizde,titizliğinizle siz onların gözünü korkutun,sürekli telefonla takip edin ,boş bırakmayın.bıktırmayı başarırsanız pert ihtimali yükselir.gerçi adamlar bütün gün bağrış çağrış dinledikleri için bağışıklık kazanmışlar.forumda evoyu ters çevirmek diye yazmıştım.geçmiş olsun

krm1983
18/09/2011, 17:11
Çok geçmiş olsun

macsea
18/09/2011, 18:46
geçmiş olsun, kötü gözüküyor umarım perte çıkar, exper glmeden hava yastıklarını açmanın bir yolu varmı acaba?

demon
18/09/2011, 18:54
Geçmiş olsun. Kazayı Avcılar' da yapmışsınız. Çok fazla dengesiz var özellikle İstanbul' da.

Bugün bende bir kaza geçiriyordum. Beylikdüzü' den Haramidere' ye inen yokuşu bilirsiniz.
Trafik akıcı bir şekilde ilerliyordu. Sağ şeritten sol şeride geçerek sollamaya çıktım. Önümdeki bir Opel Astra araç ben sollama yaparken sinyal verip sol şeride daldı. Ve benim korna ve fren sesimle kendi şeridine doğru aracın yarısını kaçırdı. Panik yapmadım. Araç yalpaladı. İyice refüje kadar yanaştırdım çarpmamak için ama bir yandanda aracın sağa sola kayabileceğini düşünerek hizada tutmaya çalıştım. Çünkü birden ani fren yapınca ABS devreye girdi fakat araç yalpaladı. Baya bir küfür ettim. Adam hala arabadan el kol hareketi yapıyor. Sinyal verdim gibisinden hareketler yapıyor. Sanki sinyal verince millet yolun sahibi oluyor. Tam ortadan geçirecektim hem benim hemde onun araba fena derecede hasar alırdı. Adam hala sinyal verdim derdinde. Sinyal verdin ama önüme kırdın arabayı.

ozdem
18/09/2011, 19:38
çok geçmiş olsun, Allah beterinden ve tekrarından korusun...

kalim
18/09/2011, 20:32
geçmiş olsun. Allah beterinden korusun .

takres
18/09/2011, 20:53
geçmiş olsun ama sanmam olmaz bence...

StrawBeeRy
18/09/2011, 21:16
geçmiş olsun allah korumuş.ama pert olma imkanı yok gibi gözüküyor arka dingildede sorun yok gibi gene toplandıktan sonra rota sokarlar zannetmiyorum ki sorun olsun pert olmaz maalesef.

celllman
18/09/2011, 23:10
kaput-öntampon-ön sol far- sol çamurluk-bagaj kapağı- sol arka çamurluk-arka tampon-bagaj havuzu net hasarlı.. üstelik yanlış görmüyorsam antenin yanında ufaktan içe doğru bombe olmuş tavan da kasılmış büyük ihtimalle.. üstelik iç aksamda ne hasar var bilmiyoruz pert olma ihtimali bana kalırsa yüksek.. airbag de açılmış olsaydı kesin pertti..

teşekkürler cvp veren arkadaşlara öncelikle ufak tefek siyrıklarla atlattığım kazaya şükrediyorum..canı kurtardık ama şimdide malımızı kurtarma derdindeyiz..sedini evet doğru tesbit etmişsiniz bunların dışında sol kapılar açılmıyor yerlerinden oynamış durumda ön koltuk nedendir bilmem oynamıyor kasılmışlığın etkisi sanırım..sol amortisör patlak araçta çalışır durumda değildi büyük olasılık kitledi sistem kendini..dingil de de hasar var gibi servis yetkililerince baktığımızda tekerler yamuk duruyordu..bunların dışında bana çarpan dengesizin aracı 2011 model doblo hava yastıkları çıkmıştı pert olma olasılığı yüksek aracının bütün parasını zararsız bir şekilde alıcak. suçsuz olan benim ise pert olsa 2007 olmasının vermiş olduğu yıpranmışlık ile kaskomda görünen 21250 değerinden düşük bir ücret alacağım pert olmasada arkadan ağır hasar geçirmiş toplanmış bir araca sahip olacağım ve satarkende değer kaybıda tuzu biberi olacak..kanunlarda bu konu ile ilgili büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum :(

StrawBeeRy
18/09/2011, 23:36
amortisörün patlamasının nedeni gayet normal.aracın çalışmama nedenide elektriği kesmiştir sağ tarafta torpidonun altında düğme var ona basarsanız çalışabilir.tekerlek resimlerde yamuk durmuyor ama çekiciye çıkarken daha fazla zarar görmüşse hasar artar belki bir ihtimal perte çıkarırlar.ama zannetmiyorum bu işten para kazanan insanlar yüzünden maalesef perte çıkarmak kolay olmuyor bu devirde.inşallah herkes isterki pert olsun ama söz meclisin.tekrar geçmiş olsun..

vek66
18/09/2011, 23:50
geçmiş olsun...

skystar37
18/09/2011, 23:55
Çok geçmiş olsun size çarpan araç kamyonet olarak geçiyor ve sol şeridi kullanmaması gerekirdi. Sigorta şirketinizin hukuki danışmanlık hizmeti var ise onlar ile kesin görüşün ve aracınız pert olmaz ise karşı tarafı dava edin dava içeriği ile ilgili dediğim gibi sigorta şirketinizin hukuki danışmanlık hizmeti yardımcı olacaktır. Bu arada bildiğim kadarı ile eğer aracınızın kaskosu yok ise evinizin varsa ve o poliçede hukuksal yardım var ise oda geçerli.

Tekrar geçmiş olsun umarım en az maddi zarar ile atlatırsınız...

Kerasus
19/09/2011, 00:14
Geçmiş olsun, aracınız benimkiyle aynı renkte olunca daha bi etkilendim. Allah beterinden korusun.

SRDR KRKC
19/09/2011, 01:33
Öncelikle Geçmiş Olsun Canın Sağ En Azından, He Can Sağlığı Oluncada Bu Sefer Mal Canın Yongası Tabirine Geliyor Sıra, Bu Araç Bu Görüntüyle Pert Olmaz Bu Bir,

2. Sine Gelince Eğer Çalıştığın Sigortacı Sürekli Çalıştığın Biriyse Onun Bireysel Çabasıyla Pert Ettirebilirsin Tabi O Şirkette Firma Gözünde İyi Bir Yere Sahipse,

3.Serviste Tanıdıkların Varsa Özellikle Servis Müdürü Elinden Gelen Gayreti Gösterip Adam Gibi Bir Liste Sunarsa Ekspere Yine Pert Sayılır.

4. Vicdanen Rahat Edersen Yasa Dışı Yollarlada Aracını Pert Ettirebilirsin. Eğer Aracını Servise Değilde Normal Bir Tamirciye Çektirip Orada Fotoğraflanmadan Ve Eksper Gelmeden Hasar Almış Yerlerden Daha Fazla Hasar Vererek Bunu Yapabilirsin. Tabi Bu yol Tamamen Hak Ve Adaletle Alakalı, Bunu Yapmak Herkesin Vicdanına Sığmaz. Benim Sığar Dersen Bu Şekildede Pert Sayılır Aracın Ancak, Eksper Olaydan Kıllanırsa Ve Bu Sefer Şüpheli Hasar Durmuna Düşer Aracın Bu Sefer Hasar Müfettişi İle Karşı Karşıya Gelirsinki Burda Eğer Senin Yaptığın Anlaşılırsa Hem Hasarın Karşılanmaz Hemde Şüpheli Hasar Dosyandan Dolayı Tüm Şirketlerinm Kara Listesine Girersin. Bunuda Hatılatırım.

5. Bu Durumda En Mantıklısı Sigorta Yaptırdığın Şirketin Sahibi İle Görüşüp Bu Kounda Destek Vermesini İstemek Serviste Okey Verirse Bir Şekilde Baskı İle Pert Saydırabilirsin.

ecosi26
19/09/2011, 08:02
Geçmiş olsun öncelikle...Aracınız servise çekildikten sonra servis eksperi çağırmadan önce size mutlaka konu ile ilgili bir açıklama yapılacaktır onlar parça değerlerini bildikleri için net bilgi öncelikle onlardan gelecektir. Hangi sigorta şirketinden kasko yaptırdınız bilmiyorum ama gelen eksper o şirketin kıstaslarına göre hareket edecektir görünürde aracın ederini bilmiyorum ama pert olma ihtimali dahada yüksek, ekspertiz yapılırken mutlaka orada bulunun gerçi sizide mutlaka çağırırlar airbag lerden herhangi birinin patlaması pert yolunu hızlandırır ya da bir miktar daha sizde feakarlık yaparsanız pert ederler bu iş de legal bir durumdur, eksperin tutumundan memnun olmazsanız BİR KEREYE MAHSUS OLMAK ÜZERE EKSPERİ DEĞİŞTİRME HAKKINIZ BULUNMAKTADIR. BU ÇOK ÖNEMLİDİR SAKIN UNUTMAYIN...

atila
19/09/2011, 11:12
pert etmezlerse mahkemeye taşıyın,kazanırsanız hasarlı araçtan kurtulursunuz,kazanamazsanız mahkeme bitene kadar araçsız kalmış olacaksınız.ben olsam pert kararında ısrarcı olurdum,ısrarcı olup perte çıkaran var.bu işleri pert araç kollayan tamirciler daha iyi biliyor,bulabiliyorsanız onlara danışın,bir sürü film dönüyor bu işlerde.

atila
19/09/2011, 11:17
servisler tamir edip para kazanmak ister,çok samimi tanıdığınız yoksa yanlış yönlendirebilirler

USTA
19/09/2011, 11:28
Geçmiş olsun...

HarbiAslan
19/09/2011, 11:57
çok büyük geçmiş olsun, Kurban olduğum Allah kimseye kaza bela vermesin. Dikkatli olalım arkadaşlar lütfen.

celllman
19/09/2011, 16:38
araçta 10250 hasar var arkadaşlar beklemedeyim şimdilik birkaç gün içinde belli olucak pert olup olamayacağı ..pert olunca ne kadar ödeme yapacaklar onun düşüncesi sardı şimdide..

atila
19/09/2011, 19:35
benim araç pert olduğunda sıfırı 39 liraydı,poliçeyi 37.5 üzerinden yaptırdığım için 37.5 ödeme aldım.en fazla poliçede yazan rakamı verirler,değeri o rakamdan fazla bile olsa sınır o.

StrawBeeRy
19/09/2011, 22:08
genelde her sigorta 30 yazıyorsa 30 vermez raiç bedeli kesebilir 20yse 18.500 felan verebilir.

muratpunto16
19/09/2011, 23:56
Çok büyük geçmiş olsun. üzüldüm gerçekten Allah korusun size bişi olmasın.

GP COSKUN
20/09/2011, 00:02
araçta 10250 hasar var arkadaşlar beklemedeyim şimdilik birkaç gün içinde belli olucak pert olup olamayacağı ..pert olunca ne kadar ödeme yapacaklar onun düşüncesi sardı şimdide..

10250 tl hasar bedeli ile muhtemelen sigorta kendi menfaatleri doğrultusunda sana pert etme teklifinde bulunacak
exper seni aradığında teklifi öğren ama kabul etme aracının şu anki kasko bedelini internetten öğren ve bu parayı talep et
bu parayı almadıktan sonra pert etmeyeceğini beyan et
kullanıcıların en çok yanıldığı nokta
hasarlı aracınızı pert edip etmemek tamamen size bağlı
yani sigorta siz istemedikten ve feragatname vermedikten sonra aracınızı pert edemez hemde hiç bir şartta ve hasarda tamamen sizinle mutabık kalması durumu sözkonusudur
diyelimki aracınızın bedeli 20000 tl
aracınızda hasar 25000tl
kasko size pert teklifinde bulundu teklif 18000 tl
siz dilerseniz 18000 tl lik ödemenin kasko tarafında geri kalan bölümün sizin tarafınızdan ödeneceğini söyleyip aracı pert etmiyorum diyebiliyorsunuz bu durumda kasko hatırı sayılır derecede zarar ediyor
çünki pert ederseniz o aracı satıyor sizinle diyelim 18000 anlaştı 8 e aracı sattı
kaskonun cebinden 10000 tl lik bir ödeme çıkıyor pert edilmediğinde ise rakkam net 18000 tl
bir araçta fazla gözükmeyebilir gözünüze 8000 tl lik kayıp ama hasarlı yüzlerce araçta kasko dehşet meblağlar ödemek zorunda kalıyor
bunun içinde sizin kanuni hakkınız olan aracın buginki kasko bedeli üzerinden ödemeyi kabul ediyor
tıpkı bana verilen ödeme gibi
ilk teklif 17500 tl isdi
kesinlikle pert etmeyeceğimi 23 bin liralık hasarın kalanını benim karşılayacağımı söyleyip en son buginki bedelin 19500 tl olduğunu bu rakkamı verirlerse pert edeyeceğimi söyleyip bu parayı aldığım gibi

Du Hast
20/09/2011, 01:25
10250 tl hasar bedeli ile muhtemelen sigorta kendi menfaatleri doğrultusunda sana pert etme teklifinde bulunacak
exper seni aradığında teklifi öğren ama kabul etme aracının şu anki kasko bedelini internetten öğren ve bu parayı talep et
yani sigorta siz istemedikten ve feragatname vermedikten sonra aracınızı pert edemez hemde hiç bir şartta ve hasarda tamamen sizinle mutabık kalması durumu sözkonusudur
aracınızda hasar 25000tl
siz dilerseniz 18000 tl lik ödemenin kasko tarafında geri kalan bölümün sizin tarafınızdan ödeneceğini söyleyip aracı pert etmiyorum diyebiliyorsunuz bu durumda kasko hatırı sayılır derecede zarar ediyor
çünki pert ederseniz o aracı satıyor sizinle diyelim 18000 anlaştı 8 e aracı sattı
kaskonun cebinden 10000 tl lik bir ödeme çıkıyor pert edilmediğinde ise rakkam net 18000 tl
bir araçta fazla gözükmeyebilir gözünüze 8000 tl lik kayıp ama hasarlı yüzlerce araçta kasko dehşet meblağlar ödemek zorunda kalıyor
bunun içinde sizin kanuni hakkınız olan aracın buginki kasko bedeli üzerinden ödemeyi kabul ediyor
ilk teklif 17500 tl isdi
kesinlikle pert etmeyeceğimi 23 bin liralık hasarın kalanını benim karşılayacağımı söyleyip en son buginki bedelin 19500 tl olduğunu bu rakkamı verirlerse pert edeyeceğimi söyleyip bu parayı aldığım gibi
valla bu bilgi çok güzel oldu abicim kulağımıza küpe olsun.
öyle bilmemneye böyle bilmemne gibi birşey :) sigortacı işine gelince kasko primini değeri üzerinden hesaplar ödemeye gelince düşük verir.

asil
20/09/2011, 12:52
aracınızda hasar 25000tl
ilk teklif 17500 tl isdi
abi bende aynısını yapmıştı 2008 de pandam pert olmuştu karşı taraf %100 şuçluydu aracın kasko bedeli 13.250 tldi ama ben 18.000 bin aldım mahkeme ile araçta 3 liralık aksesuarvardı cep telefonları vardı laptop vardı toplam deyeri 4.750 olarak mahkeme belirleyip 18.000 cebe indirdik:D

Honor COOPER
22/09/2011, 01:01
aracınızda hasar 25000tl
ilk teklif 17500 tl isdi
Yalnız sizin hasarınız ne kadardı buda önemli arkadaşın hasarı ucu ucna %50 yi geçiyor gibi reste karşılık rest sonucu elinde patlamasın araç sonra.

GP COSKUN
22/09/2011, 02:08
elinde falan patlamaz
ilk önce aracın hasarı belli olsun
hiçbir kasko cebinden fazla para vermek istemez
pert etmek istedikleri an ocağınıza düştüm demek oluyor
ondan sonra top sizde

celllman
22/09/2011, 08:43
evet %50 %50 görünüyor hasar eksper ile görüşmeye çalışıyorum ama bir türlü konuşamıyorum hep yardımcıları çıkıyor onlarda net birşey diyemeyiz deyip geçiştiriyorlar..nasıl prosüdür bu anlamış değilim birisine gıcıksan git arabasına çarp uğraşsın dursun :S

asil
22/09/2011, 09:02
peki kazada hata kimde suç oranı kaç

nagolen
22/09/2011, 10:14
çok çok geçmiş olsun

atila
22/09/2011, 12:11
sigorta sizi arayacak,eksperle ben hiç görüşmemiştim.pert deseler bile parayı almanız iki ayı bulur.sakin olun dikkatli davranın,karşınizdakiler cin gibi.telefonun basinda bayagi bir caniniz sıkılacak.

celllman
22/09/2011, 13:59
adamlar tutanakta ani fren yaptığımı yazmışlar ama yok öyle birşey durmaktayken arkadan girdiler çarpmanın etkisiyle bende öndeki araca hafif çarptım zaten önümdeki araçta durmakta olduğunu belirtti avcıların göbeğinde oldu kaza kameralarda kayıt almıştır kesin poliste zaten kameralar olduğunu belirtti ondan %100 arkadan çarpanlarda suç..

atila
22/09/2011, 14:22
onunuze birsey cikar aniden durursunuz,takip mesafesi diye birsey var.arkadan carpmislar,ne yazarsa yazsin.sigortacilara telefonla ulasmak zordur,buna isin basindan kendinizi alistirirsaniz iyi olur.taktik yapiyorda olabilirler,onlarca kez arayip bikacaksiniz,biran once bitsin diye islerini kolaylastiracaksiniz.

burhankutlu
23/09/2011, 01:11
geçmiş olsun Allah cana getirmesin bide hangi kasko sigorta firması rica etsek paylaşırmısınız sizin için sorun yoksa nasıl yardımcı olacaklar görelim bide zorluk çıkaracaklarmı sonucta herkes yaptırıyor.

celllman
23/09/2011, 18:16
araç eksper tarafından pert gösterildi arkadaşlar şimdi sigorta şirketi ile anlaşma içindeyiz..sigorta şirketi ray sigorta şimdiye kadar bir faktörleri yoktu bundan sonra görücez bakalım..

omer06
23/09/2011, 18:28
araç eksper tarafından pert gösterildi arkadaşlar şimdi sigorta şirketi ile anlaşma içindeyiz..sigorta şirketi ray sigorta şimdiye kadar bir faktörleri yoktu bundan sonra görücez bakalım..
hayırlısı olsun inş dilediğiniz parayı alırsınız

celllman
26/09/2011, 18:46
merhaba arkadaşlar 21250 olan kasko değerine sigorta şirketi 19000 lira değer biçti itiraz ettim ama piyasa değerine göre fiyat biçildiğini söylediler oto pazarına gittim 2007-2008 model puntolar 20-22 bin lira arasıydı daha fazla bulandırmayıp kabul ettim,ödemeyi ne zaman verecekler ileri zamanlarda yazarım..

celllman
15/10/2011, 08:39
evet sonunda paramı yatırdılar arkadaşlar bu kadar kısa sürede beklemiyordum açıkcası ama tavsiyem evrak takibinizi sıkı yapın evrağımın eksik olduğunu 10 gün sonra 2 günde bir aramama rağmen söylediler ama 1 hafta sonrada paramı yatırdılar (çevremdekiler 2 ayı bulur yatırmaları diyorlardı)...

xarsi
15/10/2011, 11:27
geçmiş olsun.. paranı aldığın için sevindim..

Gorky
15/10/2011, 11:41
Avcılar metrobüsün orda olmuş. Bigün orda bi kaza olcağı belliydi zaten :) geçmiş olsun

acRep
15/10/2011, 13:42
şimdi 19 bin liramı aldın ? Kısa zamanda hallettiğine sevindim..

celllman
18/10/2011, 17:25
evet 19 000 lira ödediler aracı 21000 liraya almıştım zaten 3 ay olmuştu aracı alalıda 3000 lira zararım var ne yazıkki hiçbir suçum yokken allahından bulsun çarpan dengesiz artık...

kozlulum67
18/10/2011, 17:47
hangı sırkettı kaskonuz???

sebasti
18/10/2011, 21:21
Büyük geçemiş olsun, canınıza bir şey olmadı en önemlisi bu...

bende de aynı araç var, görünce bi tuhaf oldum, siz ne kadar dikkatli olursanız olun kazmanın bir sizi bulabiliyor.

zafer murat
19/10/2011, 00:03
Geçmiş olsun 5.000TL üzerinde hasar oluştumu artık direk perte ayırıyorlar aracları

motor delisi
19/10/2011, 08:37
Çok geçmiş olsun, aracın hava yastıkları açıldımı peki ? birde sizde bir hasar varmı, iyi bi avukat bunu kesinlikle çözer zaten 5000tl den fazlaysa eğer aracın hasarı ( ki öyle görünüyor ) Araç perte çıkmış oluyor eğer karşı taraf pert değilde sadece hasarı karşılarsa iyi bir avukat ile bu durumu çözebilirsiniz ama 5000tl altı ise hasarınız aracınızı değeri baya düşecektir yazık olmuş çok dengesiz insanlar var trafikte.