PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabadan mı fiyat farkından mı?

burhankutlu
14/09/2011, 18:47
Yakıtın fazla olmasından dolayı servise gittim servisin söylediği test sürüşüne çıkarız 50 tl paranı alırız depoyu doldurruz 1 saate yakın gezeriz sonra ortalamaya bakar katalogla karşılaştırır ona göre ne yapacağımıza karar veririz boyle saçmalık olurmu? dedim ben sana ortalama vericem zaten eskisiyle nazaran araca ben biniyorum sana atmıyacam yanı az da yakıyosa onceki surusume gore cokda yakıyosa bugun doldurdum depoyu 135 km yol yaptım 65 kmsi şehir içi 30 lira yakmış ortalama 6.1 yalnız dikkatimi çeken ilk aldıgım yerle son aldıgım yer farklıydı depo ölçer ikisindede farklı çizelgedeydi sanki son aldıgım biraz daha fazla doldu gibime geldi. sizde dizele gore normalmi cunku 3.850 liradan alıyoruz yoksa aracta sorunmu var cokmu yakıyor ne yapmam nereye bakmam gerekiyor. ayrıyeten kendi ustama goturdum bilgisayarda bişey cıkmadı ve birinci viteste kalkarken hafif pusuyor arac ve sonra toparlıyor alakası varmıdır.

Du Hast
14/09/2011, 21:29
Yakıtın fazla olmasından dolayı servise gittim servisin söylediği test sürüşüne çıkarız 50 tl paranı alırız depoyu doldurruz 1 saate yakın gezeriz sonra ortalamaya bakar katalogla karşılaştırır ona göre ne yapacağımıza karar veririz boyle saçmalık olurmu? dedim ben sana ortalama vericem zaten eskisiyle nazaran araca ben biniyorum sana atmıyacam yanı az da yakıyosa onceki surusume gore cokda yakıyosa bugun doldurdum depoyu 135 km yol yaptım 65 kmsi şehir içi 30 lira yakmış ortalama 6.1 yalnız dikkatimi çeken ilk aldıgım yerle son aldıgım yer farklıydı depo ölçer ikisindede farklı çizelgedeydi sanki son aldıgım biraz daha fazla doldu gibime geldi. sizde dizele gore normalmi cunku 3.850 liradan alıyoruz yoksa aracta sorunmu var cokmu yakıyor ne yapmam nereye bakmam gerekiyor. ayrıyeten kendi ustama goturdum bilgisayarda bişey cıkmadı ve birinci viteste kalkarken hafif pusuyor arac ve sonra toparlıyor alakası varmıdır.
devir 2000'nin altında yığılma yapar. turbo yeterli havayı basana kadar hantallık yapar.

benim 1000 km lik ortalamam 6.0 lt :) yani değerler şehir içi için normal. birazcıkda yükleniyorsanız 6.0 çıkar nitekim bende öyle oluyor. basmazsam 4.9 a kadar düşürüyorum.

VICEROY
14/09/2011, 22:11
Kullanma ile alakalı olduğu kadar,kılima ile de alakalı, açıksa etkiliyor. Değerler anormal değil bence test etmeye gerek yok.

burhankutlu
14/09/2011, 22:35
anlamadım gitti bakıyorum mazot fiyatı da aldı başını gidiyor anlam veremedim gitti

demon
14/09/2011, 23:58
6 lt şehir içinde normal. Aracı sıkıştırsanız o rakam 7 lt bile oluyor

burhankutlu
23/09/2011, 01:19
son olarak yakıt kontrolunde depoyu fulledim suan 460 kmde ortalama 5.4 diyor sureklide o arada yukarı cıkmadı ama depo yarımın altındaki çeyreğe indi anlamış deilim halen ortalama az gibi ama içindeki yakıt daha az gibi..