PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alkol Aldınız Direksiyon Başına Neden Geçmezsiniz.

Scottie
13/09/2011, 22:23
Bir gece dışarı çıktınız... bir kaç kadeh alkol aldınız... eve dönerken arabanızı eşinizin veya arkadaşınızın kullanmasını istediniz.. şimdi açık yüreklilikle cevap verin lütfen... hemen hemen alkol kullanan herkesin başına gelmiştir... anketi açık yüreklilikle cevaplayın lütfen... polise yakalanmaktan kortuğunuz ve ceza ödememek için mi? yoksa kaza yapma olasılığınız olduğu için mi ?

asil
13/09/2011, 22:31
alkol kullanmadım hiç ömrümde ama kullansam başka insanların zarar görmemesi için kullanmazdım.....

macsea
13/09/2011, 22:48
maalesef ilk şık çıktı iyice düşününce :(

mix
13/09/2011, 23:26
maalesef ilk şık çıktı iyice düşününce :(
malesef bende iyice düşündüm ilk seçenek çıktı :s demekki cezalar arttırılmalı

farukileri
14/09/2011, 00:01
direk ilk aklıma gelen kaza olayı ikinci olarak polis kontrolü geldi =) ama evet cezalar artırılmalı ona tüm kalbimle katılıyorum

evoefe
14/09/2011, 00:41
durustce ısaretledım :D
fakat cok fazla ıctıgım bır aksam antalyada otele donerken ölümlü bır kaza gordum o gece bıraktım 7 aydır ıcmıyorum o gune kadar tek dusundugum ehlıyetı kaptırmak ve ceza ıdı...

ZAK1980
14/09/2011, 00:57
Alkol almıyorum artık 2 sene oldu Tövbe edeli en son kafayı buldugumda mekanın işletmecisi olan abim benı kameraya cekmıs ayıldıktan sonra ızlettı cektıklerını kendımden utandım vallahı fazla ıcınce ınsan harbı dengesız oluyormus ve daha sonrakı aksam bırkaza gordum araba parcapıncık olmustu ve soforude alkolluymus kaza bayagı etkıledı benı artık bıra dahı ıcmeyecem dedım baktım busefer ortamda kendımı frenleyemıyorum Tövbe edersem kesın ıcmem dedım ıcmedım su zamana kadar sonuçta söz verdık tutmak gerek kulada vermıs olsanız yaradanada .
Bır ınsana carpmak,yaralamak veya kaza yapmak endısesı agır basmıstır her daım sonucta polıs ,ceza ,gelıp gecer ama carptıgınız bır kısının sakat kalması dusmanıma vermesın alkol almadan da kaza olabılıyor ne kadar dıkkatlı olursanız olun ama alkol almayarak essegımı kazıga sıkıca bagladımı dusunuyorum gerçi 1999 yılında ehlıyetı aldım ama asla ıckılıyken yada bır cay bardagı bıra tuketmısken dahı dıreksıyona gecmedım gecmemde bundan dolayı ıcmeye gıden arkadaslar benı herdaım goturur yanlarında bılırlerkı ıcmeyen bır kısı var ve asla dıreksıyona alkol ıle oturmayan bırısı oldugundan dolayı bızı eve sen bırak derler

fawori
14/09/2011, 01:20
öncelikle içki içerim ama hiç kendimi kaybedecek kadar kullanmadım sorunun cevabına gelince direksiyona geçmeden arkanda bırakıp sevdiklerine yıllarca tarifi imkansız acıları çektirdiğimi düşünürüm sonra ya ben bir cani gibi masum insanların paha biçilemez hayatlarını mahvedebilirim diye düşünürüm.Kural insan içindir bizde insansak eğer bizim içindir.

onn.off
14/09/2011, 02:50
şükür...... içki ve sigara yok ayrıca alkol satan yerlerden alışveriş yapmam bankaya faiza para koymam k.kartım yoktur keşke lerle yaşamam batıl inançlarım yok

Punto_Can
14/09/2011, 02:57
bende uzun uzun düşündüm ancak ilk seçenek daha baskın çıktı...

Du Hast
14/09/2011, 03:21
hayatımda bir kere alkollü iken direksiyona geçtim. zaten 3 ayda bir haşır neşir olurum olmam. yaklaşık 100 mt civarı kullandım. size yemin ediyorum ki o 100 mt içinde o halde iken bile aklımdan binbir türlü senaryo geçti.
mal mülk para ehliyet yerine konur ama vicdan azabı ölene kadar sizinle olacaktır.

SRDR KRKC
14/09/2011, 04:30
Sürekli Alkol Alan Biri Değilim Ancak İlk Düşündüğüm Polis Kontrolu Oluor :) Polis Çevrem Var Ama Onlara Asla Diyemem Alkol Çevirmesine Girdim Beni Kurtar Diye :) Kaza Olayına Gelince Bir Defa Öyle Bir Hata Yaptım Sanırım Fazla Tüketmişim Sabah Kalktığımda Nasıl Geldiğimi Hatırlamıyordum Eve, Ve Bir Daha Asla Böyle Bir Hata Yapmamam Gerektiğini Öğrendim. Sonuçta Kazasız Belasız Gelmiştim Ama Herşey Olabilirdi Onun İçin Tadında Bırakmak Gerekeri. Hatta Hiç Oturmamak Gerekir Direksiyona...

39samet
14/09/2011, 08:14
herzaman ılk sık neden dersenız kendıme guvenebılecegım kadar ıcerım herzaman fazlasının hem can hem mala zarar verecegını arkamda uzuntuye bogacam ınsanlar oldugunu herzaman aklımda tutarım bu yuzden kendımden once onları dusunerek ıcerım :)

cck1
14/09/2011, 08:19
Yapılacakcak en son şeydir alkollü araç kullanmak...

ibrahim06
14/09/2011, 10:22
Alkol hiç içmedim. Lakin cevabı şöyle verebilirim. Ben ne zaman olursa olsun 100m bile gitsem her zaman emniyet kemerini takan birisiyim. Yanımda biri olduğunda kemerini tak dediğimde hayırdır polis mi var türünden laflar ederler. Ben de yemişim polisini kendi canım için takıyorum derim ve her zaman takarım. Bu alışkanlığımdan yola çıkarak şayet alkol almış olsam araba kullanmazdım sebep olarak da polis değil, kendi canım sonrasında başkalarının canıdır.

hakki
14/09/2011, 10:34
Yaklaşık 15 senedir araç kullanıyorum 7 sene öncesine kadar ciddi anlamda alkol alıyordum ve sonunda evlenince bıraktım.Bu kadar zaman içinde 1 kere bile alkollü iken araç kullanmadım.Çünkü alkollü iken pek çok insanın daha iyi araba kullanıyorum demesine rağmen ben kendime kesinlikle güvenemiyorum.İnsanın kendine ve çevresindekilere zarar verme endişesi benim alkollü araç kullanmama sebebim.Ama alkollü araç kullananlara uygulanan cezalar çok daha ağır olursa kullanan sayısının daha da azalacağına eminim.

Misafir047
14/09/2011, 12:06
şükür...... Içki ve sigara yok ayrıca alkol satan yerlerden alışveriş yapmam bankaya faiza para koymam k.kartım yoktur keşke lerle yaşamam batıl inançlarım yok

+10000000

alvin55
14/09/2011, 12:25
alkol kullanmadım hiç ömrümde ama kullansam başka insanların zarar görmemesi için kullanmazdım.....

Kesinlikle..Cevap bu şekilde olmalı bana göre de "başka insanların zarar görmemesi için".