PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon arızası

mTk
08/01/2007, 14:04
Daha önce Vadi'de yazmıştı cty moduna alınca direksiyon sola kayıyor. Motoru değişecekler. Şuan için beklemedeyim. Bu sorunu servise anlatmak yine herzamanki gibi zor oldu. 8W

Korhan
08/01/2007, 14:22
Nasıl sola kayıyor tarif eder misin?
Sürüşe etkisi oluyor mu , sola çekiyo mu yani araba?

pdr42
08/01/2007, 16:26
bakın size sunu soylerim aman ha aman bu arabnın direksiyonuna dikkat
aman ha aman

the_Algn
08/01/2007, 19:16
bakın size sunu soylerim aman ha aman bu arabnın direksiyonuna dikkat
aman ha aman

ne demek istediğini biraz açabilirmisin...

pdr42
08/01/2007, 19:52
arabanla yolda gidiyosun sola dogru direksiyonu cevirdin aa birde balkıyosun araba direk gidiyor noluyo demeden de kuuuttt ve kaza.. bu anlattıgım benim basıma geldi. servise cektik servis mudurune dedimki bu arabanın direksiyonu kilitlendi mumkundeiğil dedi tabi arabyı gosterdim baktı milyonda bir dedi o milyonda bir benim arkadaslar aman siz olun milyonda iki olmayın
benim hzıım 20 km falan idi allahtan yavas tım ve siz siz olun direkdiyonda en hafifi bi suphen varsa hemen servise goturun benide referans gosterin benden soylemesi

the_Algn
08/01/2007, 20:14
arabanla yolda gidiyosun sola dogru direksiyonu cevirdin aa birde balkıyosun araba direk gidiyor noluyo demeden de kuuuttt ve kaza.. bu anlattıgım benim basıma geldi. servise cektik servis mudurune dedimki bu arabanın direksiyonu kilitlendi mumkundeiğil dedi tabi arabyı gosterdim baktı milyonda bir dedi o milyonda bir benim arkadaslar aman siz olun milyonda iki olmayın
benim hzıım 20 km falan idi allahtan yavas tım ve siz siz olun direkdiyonda en hafifi bi suphen varsa hemen servise goturun benide referans gosterin benden soylemesi

nasıl birşey yaa ...çok kötü bir durum..böyle birşey nasıl olabiliyor ..direksiyon motoru arıza yapsa bile mekanik olarak yönlendirme yapması gerekir...mühendis değilim ama vardır bunun bir güvenliği...valla içime kurt düştü...bende de şöyle bir sorun oldu kimse inanmadı serviste...bazen direksiyon sağa dönüyor yani arabayla giderken sağ ön lastik patlarda araba nasıl sağa çekerse öyle oluyo çekyrek açı sağda kalıyor servis inanmadı yok arıza ışığı yanar yok sensörleri var muahbbeti... olay 5 defa felan başıma geldi tuttum kamerya çekecektim onuda yanlız olunca beceremedimmm...

ceycaz
08/01/2007, 20:22
valla acıkcası cty moduna aldıımda bnmde dikatimi cekti :( sol tarafa cok rahat donuo ve cty moduna gectiginizde direksiyon hafif bi sola yatıyor .. gecmiş olsun arkadasım umarım ilk ve sonuncudur seninki..

mTk
19/01/2007, 19:25
city motorunu değiştiler problem çözüldü. Yakındır fiat bi bülten yayınlar bu kounyla ilgili.
Fakat şuan city modunda eskisine göre daha ser direksiyon.

dagored
19/01/2007, 19:37
Daha önce Vadi'de yazmıştı cty moduna alınca direksiyon sola kayıyor. Motoru değişecekler. Şuan için beklemedeyim. Bu sorunu servise anlatmak yine herzamanki gibi zor oldu. 8W

bakalım daha ne direksiyon sorunları çıkacak :B

pdr42
19/01/2007, 21:38
alialgan kardes mesajını yeni gordum a sen hemens ervise git derim hatta videyoada cek bendendemesi

shoparr_
19/01/2007, 22:30
bnde city hep açık bnde farkettim sola biraz yatık direksiyon ama araca etki ediyomu denemedim

İbrahimKC
19/01/2007, 22:36
Ahanda budur ya..

Ben bu konu için 2 kere servise gittim. Hatta biri bugun. Bayramdan once araba uzun yolda sola gitmek istiyor, sol kolumla devamlı direksiyonu sağa dogru döndirmem gerekiyor diye anlattım, adamlar bana rot ayarı yapıp, üstüne birde parasını almaya kalktılar. Ama biraz konuşunca para almaktan vazgeçtilr :)

ama sorunun çözülmediğini gördüm ve bugun sabah gene servise bıraktım. Daha önce yapılanlarıda açıkladım. Rot ayarı yeni yapıldı rottan olduğunu sanmıyorum, direksiyon deevamlı sola düşme eğilimde sanırım direksiyonla ilgili bir sorun var dedim. Ama akşam almaya gittiklerinde ne deseler beğenirsiniz (servis ne dese beğenilmez ya). rot ayarı yaptık tecrübede ettik bir sorun yok dediler..

bakalım daha denemedim, Biraz yüksek hız ve düz yolda anlaşılıyor. Yarın buluşmaya giderken belli oalcak.

ama pdr42 sen Ciry mode motorundan bahsediyor. Yüksek hızda city devre dışı olduğundan başka ne olabilirki.

Mısafir
20/01/2007, 11:45
Arkadaşlar benim ufak teşek "kütt" sesi geliyordu direksiyondan . Direksiyon City de diilken. Tam tur çevirmeden ortalarda bi yerde küt -tık gibi bi ses geliyodu. rahatsız edici değil. Her zamanda yapmıyo ama kıllandım. Bi gün yen iparktan kaldırdım dururken sağa sola sert sert 1 tur kadar döndürdüm. Her dönüşte küt-küğt küüt ses geldi afedersin "s*terim direksiyonunu" dedim ve dün servise götürdüm. Anlattığım kadarıyla direksiyon milini değiştiricekler. Orda yapmadı tabi. Bu arabalar tırsıyomu servise gidince naapıyo anlamadım ki. Orda süt dökmüş kedi. İMES de olduğu için iş yerim Oracle ın "yok abi orası yaramaz" demesine rağmen OSKA ya bırakıcam p.tes arabayı. ordan işe yürüyerek geliyorum da .. Bilgilendiririm geçtimi geçmedimi diye. Bende şimdi City de kullanıyorum hep. Bi numara yok. Gayet güzel .ama orda da gelio arada ses.

pdr42
20/01/2007, 18:07
abi bana ses gelmiyo benim sistem komple değişti ondanmı nedir ses yok

mTk
28/01/2007, 16:22
Arkadaşlar, city motorunu değiştikten sonra servisin rot ayarı yapması gerkirmiydi? Benim servisim yapmadı ve şuan sanki arabada anormallik var gibi.

brvhgt
28/01/2007, 16:29
bende sorun yok bide şu var arabları çok dinleyince en ufak birşeyi kafamızda kurup sorun mu acaba diyoruz bide msjlara bakıp kendimizi yönlendiriyoruz ama şuda var sorunları iyi niyetle çözüyorlar opel ise türkiye yolları böyle diyip sallıyorlar yani sesli binmek zorunda kalıyorlar

Auto engineeR
28/01/2007, 16:43
benim direksiyon çok azcık sola çewrildiğinde araba anca düz gidiyor. ama çok çok azcık. söle 2-3 mm çewirince diim

uzman
28/01/2007, 17:02
direksiyonun birazcık sola çevrili iken düz gitmesi önemli bir sorun değildir,bu rot ayarına gidilince belirtildiğinde düzelecek bir konudur.

mTk
28/01/2007, 17:03
bende sorun yok bide şu var arabları çok dinleyince en ufak birşeyi kafamızda kurup sorun mu acaba diyoruz bide msjlara bakıp kendimizi yönlendiriyoruz ama şuda var sorunları iyi niyetle çözüyorlar opel ise türkiye yolları böyle diyip sallıyorlar yani sesli binmek zorunda kalıyorlar
Senin servisin iyi demek ki :) Mutlusun yani...

mTk
28/01/2007, 17:05
benim direksiyon çok azcık sola çewrildiğinde araba anca düz gidiyor. ama çok çok azcık. söle 2-3 mm çewirince diim

Direksiyonun ortalanması gerek belkide. Rotla alakası olmayabilir.
Ben hissetiğim anormallik yüksek süratlerde çekme.

Auto engineeR
28/01/2007, 17:17
yok bende öyle çekme falan bişi yok. gayet stabil

mTk
28/01/2007, 17:17
Ozaman rotlarda birşey. Direksiyonun ortalanması lazım.

OzzY
28/01/2007, 17:50
mTk buluşmada benimkini kontrol etti bendede sorun yok.

İbrahimKC
29/01/2007, 10:53
Benim araçta da düz gitmesi için hafifce sağ dogru tutmak gerekiyor direksiyonu.ç 2 kere servise gittim ikisindede rot yapıp gönderdiler ama düzelmedi. mTK'ın dediiği gibi sanırım direksiyonu ortalamaları gerekiyor. Düz duramıyormuş gibime geliyor direksiyon..

the_Algn
29/01/2007, 14:10
Benim araçta da düz gitmesi için hafifce sağ dogru tutmak gerekiyor direksiyonu.ç 2 kere servise gittim ikisindede rot yapıp gönderdiler ama düzelmedi. mTK'ın dediiği gibi sanırım direksiyonu ortalamaları gerekiyor. Düz duramıyormuş gibime geliyor direksiyon..

çok haassas bir aleti var ona bağlamadılar mı...ben götürdüm servise 0.1mm lik ayar yapabiliyorlar...

İbrahimKC
29/01/2007, 14:17
çok haassas bir aleti var ona bağlamadılar mı...ben götürdüm servise 0.1mm lik ayar yapabiliyorlar...

Valla ne yazikki arabanın başında duramıyorum ben. Sabah bırak işe gidiyorum akşam alıyorum neler yapıyorlar bilmiyorum ki...

the_Algn
29/01/2007, 14:21
Valla ne yazikki arabanın başında duramıyorum ben. Sabah bırak işe gidiyorum akşam alıyorum neler yapıyorlar bilmiyorum ki...

olay çok sürmez ..aracı bir alet var kaldırıyor 4 janta aletler takıyorlar ondan sonra gerisi bilgisayara bakarak direksiyonu sağ ve sol 0,0 olacak şekilde dengeye getiriyorlar o zaman direksiyon tam düz konumdayken araçta düz gidiyor...çok hasssas olduğum bir konudur...

kadoku
29/01/2007, 18:31
@'ın direksiyondaki arızanın aynısı benim araçda da mevcuttu Cuma arabayı body kit yapımı için Maltepe Evsana bırakmıştım ama direksiyondaki problemi söylemeyi atlamışım, ertesi gün servis müdürü Derya Bey bizzat kendisi aradı ve direksiyonda problem olduğunu ve direksiyon milinin değişmesi gerektiğini, eğer istersem hemen değiştirebileceklerini söyledi bende ne gerekiyorsa yapılsın diye belirttim, ben söylemeden onların bu arızayı tespit etmesi ve müşteriye olan ilgileri inanın beni çok memnun etti 8O

Ryu
29/01/2007, 19:39
@'ın direksiyondaki arızanın aynısı benim araçda da mevcuttu Cuma arabayı body kit yapımı için Maltepe Evsana bırakmıştım ama direksiyondaki problemi söylemeyi atlamışım, ertesi gün servis müdürü Derya Bey bizzat kendisi aradı ve direksiyonda problem olduğunu ve direksiyon milinin değişmesi gerektiğini, eğer istersem hemen değiştirebileceklerini söyledi bende ne gerekiyorsa yapılsın diye belirttim, ben söylemeden onların bu arızayı tespit etmesi ve müşteriye olan ilgileri inanın beni çok memnun etti 8O

gözlerim yaşardı vallahi kendilerimi bulmuş arızayı Ramo

unik06
30/01/2007, 00:16
gözlerim yaşardı vallahi kendilerimi bulmuş arızayı Ramo

hakkatten.. vay anasını yaw!! 8(

mTk
30/01/2007, 00:17
Ben söylememe rağmen kabul etmediler hatayı. Gelde kızma.

negative
31/01/2007, 15:33
direksiyon ses ve boluk olayı bndede oldu direksiyon mili değişti yok hala ses var en sonunda komple direksiyon sistemini deiştirdiler de rahatladk tabi italyadan gelen yedek parçayı beklemekte cabası oldu işin :(

searchandrescue
31/01/2007, 21:08
direksiyon mili değişmişti benim araçta biraz evvel dışarı çıktım direksiyonu tam sağ yaptığım zaman aracın altından pedalların ordan bi vurma sesi geliyo mekanik bişey gibi 2 defa yaptı bi daha yapmadı bu ne ki şimdi ya

Mısafır
31/01/2007, 23:51
city motorunun tork ayarını sertlestırıyorlar ama ıstersen dahada yumusatırlar fakat ozaman sola dusme oluyor...

BGRAYS
08/02/2007, 14:30
beyler konu olarak buraya mı yazmam gerekır bılmıyorum cıty fonksıyonu devrede iken dıreksıyon sola dogru donme eğilimi gosterıyo kapatınca normal hızasına gelıyo bunu halletıren war mi neymis tam olarak ? daha once cozumu yazılmıssa kusura bakmayın

Dikici
08/02/2007, 14:57
karayolları yapısı itibariyle sağa dooğru meğillidir. araç daima sağa doğru gitmaya çalışır. doğal olarak biz farkınbda olmadan aracın kaçmaması için sola doğru diranç gösterriz.citye aldığımız zaman direksiyon hafiflediğindn el alışkanlığı ile aracı sola doğru döndürmeye çalışırız.dewamlı olarak city de kullanbmada fayda wardır.zaten 30 km/ saat hızı aştığımız zmn dewre dışı kalıo.uzun yolda düğmeden derwre dışı bırakmak faydalıdır .

bnce böle die düşündm.:d

BGRAYS
08/02/2007, 15:02
10-20 ıle gıderken cıty kapalı dumduz gıdıyosa srunsuz elımı dıreksıyona surmuyorum snr cıty acıp hıc dokunmadgm halde sola meyil gosterıyosa bu bi arıza diil midir ?

Ziyaretçi047
14/02/2007, 03:37
Arkadaşlar deneyimlerimi paylaşim. Eski puntoya göre city modu biraz değişmiş gp de ve daha da yumuşatılmış kuş gibi yapılmış. Ayrıca city modunun kapandığı nokta artık çok bariz ve kapanınca city açık kapalı farketmiyor. 20km civarı hoop sertleşiyor direksiyon ve city den eser yok yani direksiyonunuzda sorun varsa bunun bence city ile alakası yok. gp lerin direksiyonu zaten sorunlu. götürün baktırın. %90 problem tıkırtı burcunuzdan çıkacaktır. city modu bence psikoloji için güzel bazen yorgun oluyorum açıyorum bazen de oyuncak mı bu deyip kapatıyorum. ama sadece park halinde ve kırmızı ışıkta aktif. bir de park ederken artislik yapıp hava atmak istiyorsanız ideal. dehşet parkçıyım diyenler için CITY.

ABNEW
14/02/2007, 15:40
Eski Puntoda city modu 80km/s de devreden çıkıyordu yenilerinde 20km/s:)

efe
11/03/2007, 12:01
arkadaşlar benim direksiyonu sağo sola çevirirken pedalların olduğu yerden sürtme sesi geliyor servise götürdüm direksiyon kutusundan olabileceğinin söylediler pazartesi kutu değişecek

Blade
11/03/2007, 13:14
Ben söylememe rağmen kabul etmediler hatayı. Gelde kızma.

Ya abicim sanki benim başımdan geçenleri anlatıyorsun,tıpa tıp aynı sorunu yaşıyorum ve servise anlatıncaya kadar öldüm bittim ne mal adamlar var anlatamam,sadece 1 tanesi kabul etti ve anladı beni o da verdim arabayı kullandırdım,direksiyonu düm düz tutup bırakınca bir kayma yok ama herhangi bir tarafa azcık sallayıp bırakınca ortada toplaması gerekirsen sürekli solda kalıyor sürüşe engel bir durum değil ama sıfır araba alınca bu tip sorunları istemiyor insan haliyle, servisteki rot ayarı lastikler ve direksiyona bakan adam hepsinde olur bu gibi bana garip ve mantıksız bir açıklama yaptı aldım 2 tane test aracını herifi de otutturdum sürdük beraber yok! eee ama anlamıyo ki adam neyse sonunda motor ustalarının piiri bir arkadaş var o anlayıp kabullendi ama sorunun nerden kaynaklandığını bulamadı,elektronik teste bağladı rot ayarlarını kontrol etti ama bişey çıkmadı son çare olarak direksiyon motorunu değiştirebiliriz dedi ama ben hala bu şekilde kullanıyorum...

CAGLARKA
11/03/2007, 16:26
milyonda bir değil var bu problem city modundayken çıkıyor. bayağı sola dönüyor direksiyon. istanbulda gürses otomotivde bi tanesi "abi bu motor şimdi solda oluyo ya" dedi. bende evet dedim ondan sola çekiyomuş cevaba bak motor soldaymış o yüzden sola çekiyomuş alacaktım arabayı almadım o yüzden park halindeyken tam sağa çeviriyosun direksiyonu direksiyon kendi kendine düz konuma geliyo fırıl fırıl dönerek. ama kullandığım arabamda böyle bir sorun yok

the_Algn
11/03/2007, 17:42
park halindeyken tam sağa çeviriyosun direksiyonu direksiyon kendi kendine düz konuma geliyo fırıl fırıl dönerek.
nasıl birşey bu ya ....durduğu yerde ellemeden dönüyor mu?

uzman
11/03/2007, 19:04
milyonda bir değil var bu problem city modundayken çıkıyor. bayağı sola dönüyor direksiyon. istanbulda gürses otomotivde bi tanesi "abi bu motor şimdi solda oluyo ya" dedi. bende evet dedim ondan sola çekiyomuş cevaba bak motor soldaymış o yüzden sola çekiyomuş alacaktım arabayı almadım o yüzden park halindeyken tam sağa çeviriyosun direksiyonu direksiyon kendi kendine düz konuma geliyo fırıl fırıl dönerek. ama kullandığım arabamda böyle bir sorun yok
ilginç,peki city modundan çıkınca normale dönüyor mu,direksiyon kendiliğinden topluyor mu?

ORACLE
11/03/2007, 23:59
Nasıl yani ya bende anlamadım park halindeyken direksiyon kendi kendine mi dönüyor öyle şey olurmu yaw

CAGLARKA
12/03/2007, 09:18
nasıl birşey bu ya ....durduğu yerde ellemeden dönüyor mu?

evet aynen öyle. city modunda yolda giderken direksiyon sola dönmek için güç uyguluyo kullananda sola döndürmemek için. ayrıca 5 derece sola döndüreceğiniz zaman bi bakıyosunuz direksiyon kendi 30 derece sola kırmış. ve aynen söylediğim gibi fırat otoya gittik arabanın sahibiyle ben arabada sorun olduğunu söyledim çünkü o güne kadar en 5-6 tane gp kullanmıştım :)
ama ısrarla "hepsinde böyle servis sordum (gürses otomotiv) motor soldaymış da o yüzden sola doğru çekiyomuş araba kendini"cevabını verdi. fırat otoya gittik almaktan vazgeçmiştim ama yine de gidiyim dedim. servis elemanı oturdu direksiyonu tam sağa çevirdi, bırakınca direksiyon kendi kendine fırıl fırıl dönerek düz konuma geldi. city modu kapalıyken bir sorun yoktu araba normaldi. bende çok şaşırdım nasıl olur diye ama olmuş işte bende arabayı almaktan vazgeçtim

İbrahimKC
12/03/2007, 15:39
Aynı sorun bende de vardı.

elektrikli direksiyonda, direksiyonu düz konuma getirmek için konumlandırma sensörleri kullanılıyormuş.

bu sorun bahsigeçen sensörlerin arzasından kaynaklanıyormuş (Gayet mantıklı)

Saolsun Sedat USta (Kartaş) ilk gittiğimde ince ayar konumlandırma yaptı direksiyonu, ben sorun devam ediyor dediğimdede ozaman direksiyonu değiştirecez dedi ve 1 hafta sonra direksiyonu değiştirdi.

ama sanki sorun hala devam ediyor.. Uzun yolda denemem gerekiyor..

maviş
12/03/2007, 16:39
banada bu direksiyon probleminin yazılımla alakası oldugunu söylediler bende sizin yazdıklarınızdan sonra biraz daha dikkat eder oldum ve belli belirsiz bir direksiyonda direnme vardı onu halletiler
eger dogruysa yazılımla hallettiler gibi gözüküyor (Birmot Beylikdüzü Erhan bey'in yalancısıyım)

bbuzol
20/03/2007, 14:57
Arkadaşlar bende bu sorunu yaşadım ve servise gittim.Fiat servisinde bana bu aracın direksyon motorunun kronik arızası olduğunu söylediler ve değişim yaptılar.tüm direksyon motoru değişti,şuan bende sorun kalmadı fakat hala ön sol rot başından tık tık bir ses geliyor.Ne yazıkki ben memnun olmama rağmen aracım beni çok üzüyor,8 litre normal mazot tüketimi,Sürekli direksyon arızaları,kilometre artışı ile içeri alınan çok yoğun ses,fren sisteminden gelen sesler.Zannediyorum FİAT bu arabayı biraz hızlıya getirdi çünkü çok fazla problem çıkarıyor 10.000 km'de bir araba için.Ne yazıkki kronik hataları çok fazla aracın.Benim birde skodam var ve 40.000'de olmasına rağmen çıkardığı tek sorun far ampulu kesmesi.G.P güzel bir araba ama revizyon görmeli sanırım bazı yönlerden.

brvhgt
20/03/2007, 15:25
Arkadaşlar bende bu sorunu yaşadım ve servise gittim.Fiat servisinde bana bu aracın direksyon motorunun kronik arızası olduğunu söylediler ve değişim yaptılar.tüm direksyon motoru değişti,şuan bende sorun kalmadı fakat hala ön sol rot başından tık tık bir ses geliyor.Ne yazıkki ben memnun olmama rağmen aracım beni çok üzüyor,8 litre normal mazot tüketimi,Sürekli direksyon arızaları,kilometre artışı ile içeri alınan çok yoğun ses,fren sisteminden gelen sesler.Zannediyorum FİAT bu arabayı biraz hızlıya getirdi çünkü çok fazla problem çıkarıyor 10.000 km'de bir araba için.Ne yazıkki kronik hataları çok fazla aracın.Benim birde skodam var ve 40.000'de olmasına rağmen çıkardığı tek sorun far ampulu kesmesi.G.P güzel bir araba ama revizyon görmeli sanırım bazı yönlerden.

km arttıkça yakıtın düşecek normal kullanımda emin ol ayrıca ses olayını serviste göster üstüne düşsünler hallederler arabndan soğuma ayrıca aceleye getirmişler lafı biraz ağır oldu bence çünkü araç şimdiden tüm avrupada 400000 rakamını yakaladı

matrox
20/03/2007, 15:37
Arkadaşlar benim ufak teşek "kütt" sesi geliyordu direksiyondan . Direksiyon City de diilken. Tam tur çevirmeden ortalarda bi yerde küt -tık gibi bi ses geliyodu. rahatsız edici değil. Her zamanda yapmıyo ama kıllandım. Bi gün yen iparktan kaldırdım dururken sağa sola sert sert 1 tur kadar döndürdüm. Her dönüşte küt-küğt küüt ses geldi afedersin "s*terim direksiyonunu" dedim ve dün servise götürdüm. Anlattığım kadarıyla direksiyon milini değiştiricekler. Orda yapmadı tabi. Bu arabalar tırsıyomu servise gidince naapıyo anlamadım ki. Orda süt dökmüş kedi. İMES de olduğu için iş yerim Oracle ın "yok abi orası yaramaz" demesine rağmen OSKA ya bırakıcam p.tes arabayı. ordan işe yürüyerek geliyorum da .. Bilgilendiririm geçtimi geçmedimi diye. Bende şimdi City de kullanıyorum hep. Bi numara yok. Gayet güzel .ama orda da gelio arada ses.

aynı sorundan bende dün servisteydim
direksiyon milinden geliyor o ses 1 saatte değiştirdiler bende sorun gitti arkadaşım çok büyük bir sorun değil

yeniden geçmiş olsun

femoli
20/03/2007, 17:29
aynı sorun bendede var bakalım servise gidince ne cevap vereceklaer

İbrahimKC
20/03/2007, 22:24
yolda gezinme muhabbetini beni cok rahatsız ediyor. Direksiyon değişti ama sorunum giderilemedi.

Cumartesi tekrar incelenecek. Herkese bir seyler sormak istiyorum...Cevaplarsanız bende cumartesi ona göre ya ortalığı yıkar yada kaderime razı olayım..

Arabanız yolda hep dümdüz gidiyor mu?
Yoksa ufak direksiyon haraketleri yaparak arabayı yolda düz tutmaya çalışıyormusunuz?

Direksiyon hep sola yatmaya çalışıyormu? Sola döndürmek için hemen hemen hiç güç harcanız gerekmiyrken, sağa döndürürken size çok az direnen bir şey varmış gibi hissediyormusunuz?

CAGLARKA
21/03/2007, 10:24
yolda gezinme muhabbetini beni cok rahatsız ediyor. Direksiyon değişti ama sorunum giderilemedi.

Cumartesi tekrar incelenecek. Herkese bir seyler sormak istiyorum...Cevaplarsanız bende cumartesi ona göre ya ortalığı yıkar yada kaderime razı olayım..

Arabanız yolda hep dümdüz gidiyor mu?
Yoksa ufak direksiyon haraketleri yaparak arabayı yolda düz tutmaya çalışıyormusunuz?

Direksiyon hep sola yatmaya çalışıyormu? Sola döndürmek için hemen hemen hiç güç harcanız gerekmiyrken, sağa döndürürken size çok az direnen bir şey varmış gibi hissediyormusunuz?

bende yok öyle bir problem. bence daha önce söylediğim problemden kaynaklanıyordur. sola doğru dönmeye çalışıyor ama sendeki arıza şiddeti az bence. daha fazla olunca kendini direk çeviriyor zaten sola doğru

grande06
21/03/2007, 11:55
benimki su anda o sorundan serviste araba yerinde durmuyo sürekli sağa sola gidip duruyor rottan olabilir dediler bakalım 3 te gidicem ve bakıcam eğer olmassa baya moralim bozulacak cünki 5 ayın 3 ayı serviste gecti maşallah daha 5000 kmde iken böyleyse kusura bakmayında 20.000de ben bu aracları düşünemiyorummmmmm:(

microab
21/03/2007, 14:39
Benimki 15.000 de ve gezmiyo abicim,gayet stabil Allaha şükür...
Tık Tık Tık Şeytan kulağına kurşun :)

brvhgt
22/03/2007, 00:25
benimki su anda o sorundan serviste araba yerinde durmuyo sürekli sağa sola gidip duruyor rottan olabilir dediler bakalım 3 te gidicem ve bakıcam eğer olmassa baya moralim bozulacak cünki 5 ayın 3 ayı serviste gecti maşallah daha 5000 kmde iken böyleyse kusura bakmayında 20.000de ben bu aracları düşünemiyorummmmmm:(

sen düşünme ben söyleyi 25000 geçti tık yok maşallah direksiyon arıza ışığı yaktı bir günde direksiyon motoru değişti sorun yok çok memnunum

pepelanka
07/04/2007, 13:57
Selamlar arkadaşlar. Benim araçta direksiyonu sağa sola çevirirken yerinde veya çok düşük hızda ses geliyordu serviste direksiyon milini değiştirdiler o ses problemi ortadan kalktı ancak city fonksiyonunu devreye soktuğum zaman direksiyon sola doğru kendi kendine yaklaşık yarım tur dönüyor. böyle bir problemle karşılaşan oldumu acaba. özellikle araç dururken çok daha farkediliyor. yani city fonk aracı park ederken direksiyon saat 12 gönünde değil de saat 10 9 gönüne doğru kendisi kayıyor

microab
07/04/2007, 14:14
Pepelenka aramıza hoşgeldin..
Bahsettiğin konu daha önce fazlası ile tartışıldı ve çözüme de ulaşmış durumda.Konunu bu başlığa taşıdım buradan takip edelim...
Forumumuzda araç ile ilgili yaşanan sorunlar ve çözümler ile ilgili "ARAMA" butonunu kullanırsak çok daha kısa sürede çözüm bulabiliyoruz.
Aktif olman dileği ile :ok: ...

20as361
09/04/2007, 00:24
belirttiğiniz şikayetleri bende yaşadım hatta sola dönüşte direksiyonum takılı kaldı ( servis direksiyon milinin bozulmuş olmasından dolayı dedi) araç 1500 km de idi direksiyon mili değişti sonra tekrar yaptı tekar değişti şimdi bir kere daha yaparsa tüketici haklarına şikayet edeceğim hayatım direksiyona bağlı bu sorunu da şöyle açıkladılar GP otoban için tasarlandığından direksiyon sisteminde sıkıntılar olduğu ve en kısa sürede bu sorunun çözümleneceği ????

pdr42
09/04/2007, 08:08
20as361 abi sen naptın ya iki defa yapmıs utelik bu hatayı bence dikkat et ve 3.cuyu bekleme ben ilkinde trafik akzası yaptım. haberin olsun

ufuk61
09/04/2007, 08:23
mustafa kardeşim benim arabamda birkere yaptı ve zorla durdurdum arabayı direksiyonum kitlendi ve arabayı ne sağa,nede sola kırabiliyorsun cok zor bir durum inşallah bir daha yaşamam

20as361
09/04/2007, 23:57
doğru diyorsun ancak sen gelde bunu servise anlat

pdr42
10/04/2007, 00:21
abi demkki bu kronk bi sorun bilenler bilir bende direksiyon kilitlenmesinden dolayı kaza yaptım dava acıp acmama konusu nu dusundum ama suan ara veridm okonualra bilemm siz ne yapıyosunuz

microab
10/04/2007, 13:29
Bu işler sıcağı sıcağına takip edilmeli,davayı zamanında açsaydın keşke...

pdr42
10/04/2007, 16:04
ya sordum zaman sımında bi problem yokmus oyuzden boyle agırdan agıra gidiyoz bakalım

TEZEL PUNTO 45
13/04/2007, 20:26
Allaha Sukur Abi Ben De Yok O Sorun Allahtan Aman Dikkat Insallah Bir Sorun Olmaz

otoritec
13/04/2007, 23:29
hareket halindeyken kitlenme olayını bende yaşadım gp mi sağa zor attım... ve servisi dağıttım tabiki haklı olarak...

brucella
02/05/2007, 00:05
arkadaşlar direkt servise gidin ben öle yaptım. bendeki sorun sizinkilere ek olarak sola doğru çevirdiğimde 270 derece civarı dönerken, sağa doğru cevirdiğimde 90 derece dahi dönmemesi ve lastikler düz iken direksiyonun yamuk durması idi. daha bugun çözüm buldular direksiyon mili, direksiyon kutusu ve elektroniği değişim kararı aldırdım 2-3 güne gelecek ve takılacak. inşallah düzelir.

carcas
01/01/2008, 21:29
cıty moduna geçince benimde sola kayma oluyo hatta bende yol bilgisayarı her çalıştırmada şu uyarıları veriyo( checked sea handbook have power steerıng) galiba direksiyon motoru bozuk ve ben şu anda şırnaktayım en yakın servis 200 300 km uzaklıkta...

dogu
01/01/2008, 22:32
şuan bütün gp lerin garantisi devam ediyor,peki yarın garantiler bitince servisler bu arızaları kabul edip ücretsiz degişim yapacaklarmı

grande26
01/01/2008, 22:50
Arkadaşlar( 1 hafatalık araçta) direksiyon motorunu değiştiren biri olarak merak ediyorum;bunca adet araçta böyle bir sorun görülürken FIAT nasıl oluyor da ,direksiyonu yaptırdığı firmayı sorgulamıyor ve bunca insanın hayatını tehlikeye atıyor.Araç bir ay önce çıkmış bir araç değil ki halen böyle bir sorun tezahür ediyor olsun.Forumlarda yaşanan sorunlar için çözümü var ,servis hallediyor yaklaşımlarıyla Polyannacılık yapılıyor.Bu araçlara verdiğimiz para bi yana hiçbirimizin hayatı bedava değil herhalde.Sanki koperatiften sahip olunmuş ev gibi değerlendiriyoruz araçlarımızı ..Fiat bu araçların CD playerlarının içine Orhan Gencebay ın' BİR TESELLİ VER' CD sini hediye olarak falan koysun bari..

grande26
01/01/2008, 23:36
Forum üyeleri ,toplu olarak organize olup,forum yöneticilerinin olşturacağı bir metni aynı gün FIAT a mail olrak atalım diye düşünüyorum.(biz yandık ,bari başkaları yanmasın)

syt42
26/10/2014, 12:47
Arkadaşlar 2010 model 1.4 punto evo aldım bir kaç gün önce. Garantisi yok,hatta yetkili servise hiç girmemiş arabam. direksiyon arızası verdi. burada konu ile ilgili araştırmalarda servise gidin diyen herkesten Allah razı olsun. bugün gittim ve 2500 tl civarı masraf olan bu sorunu YETKİLİ SERVİS ÜCRETSİZ değişim yapacak :)

syt42
26/10/2014, 13:48
Arkadaşlar 2010 model 1.4 punto evo aldım bir kaç gün önce. Garantisi yok,hatta yetkili servise hiç girmemiş arabam. direksiyon arızası verdi. burada konu ile ilgili araştırmalarda servise gidin diyen herkesten Allah razı olsun. bugün gittim ve 2500 tl civarı masraf olan bu sorunu YETKİLİ SERVİS ÜCRETSİZ değişim yapacak :)

GPEMREE
26/10/2014, 13:53
Super 👍

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

emrek8899
26/10/2014, 16:16
Hangi yetkili servis

syt42
08/11/2014, 19:07
Bende de 2010 punto var. Garantisi bitmiş olmasına rağmen YETKİLİ SERVİS ÜCRETSİZ değişim yaptı :) önce Servise gidip bi deneyin arkadaşlar... servis % 30 % 40 ücret istedi diyen arkadaşlar servisin böyle bi hakkı yok bu kronik sorunmuş...bilginize

syt42
08/11/2014, 19:08
Konya koyuncu fiat servisi

syt42
08/11/2014, 20:27
Bende de 2010 punto var. Garantisi bitmiş olmasına rağmen YETKİLİ SERVİS ÜCRETSİZ değişim yaptı :) önce Servise gidip bi deneyin arkadaşlar... servis % 30 % 40 ücret istedi diyen arkadaşlar servisin böyle bi hakkı yok bu kronik sorunmuş...bilginize