PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Döşeme kolçak...

tombstone
06/09/2011, 20:20
Merhaba arkadaşlar. bende uzun yol kullanımlarında çok faydasını gördüğüm kolçak montajı yaptırmıştım. düşünen arkadaşlara alternatif olsun diye paylaşmak istedim.
aksesuar satıcılıarında bulunan 25-30 liralık uyduruk kolçak taktırmak istemedim. malum orjınalleride çok pahalı. :wallbash:
ben kolçak ve orjınal döşeme kumaşı 25 liraya aldım, montajına da 25 lira verdim. montajı şöför bölmesi koltuğunu söküp koltuğun iskeletinde olan kolçak yuva yerine vidalıyorlar ve vida gevşemesi olmasın diye kolçağı yerine kaynaklıyorlar. adeta kaya gibi sağlam oldu. sonrada koltuğun döşemesini orjınalınde olduğu gibi monte ediyorlar. malzeme gözü kutusu haliyle yok fakat böyle bir ihtiyacım da yok. sadece kullanım amacına yönelik sağlam bir çözüm.
Ankara Şaşmaz Sanayide yaptırmıştım. döşemecinin adını hatırlamıyorum malesef.

izoci
06/09/2011, 20:32
çok kaba gözüküyor

erosistanbul
06/09/2011, 21:07
fikir olarak güzel, eline sağlık güle güle kullan. galiba biraz alçak gibi durmuş.biraz daha yüksek olsa daha hoş olurdu. ama genede güzel.

krm1983
06/09/2011, 21:19
Emeğinize sağlık ama kapaklı daha kullanışlı.

tombstone
06/09/2011, 21:26
erosistanbul koltuk döşemesi altında orjınal takma yeri var iskelette oraya montaj yapıldı. bu nedenle çok aşağı yukarı alternatifin yok. döşemeci kullanıcıyı monte etmeden koltuğa oturtup rahat kullanım için ayarlıyor. bu benim rahat ettiğim yükseklik. teşekkürler.
izoci bende kaba saba bir adamım birbirimizi tamamladık :)

zaxsty
06/09/2011, 21:37
Mehmet arkadaşım, güzel olmuş fiyat da uygun güle güle kullan.
Fikrini almak için bişey soracağım. Ben de aracımın tüm döşemelerini orjinal değiştirmek istiyorum, ama kılıf düşünmüyorum. Böle bişey yaptırmal istesem Ankara'da nerede kaça yaptırabilirim? Teşekkürler.

tombstone
06/09/2011, 22:26
Hüseyin arkadaşım yardımcı olmak isterdim ama inan hiç bilmiyorum. döşemeyi değiştirmeyi hiç düşünmedim çünkü çok seviyorum. bence değiştirme. hem çok külfetli olur hemde beğenmezsen orjinaline dönmek zor olur.

WiSTaRiA
07/09/2011, 01:55
Gayet güzel fikir... Güle güle kullanın...

zaxsty
07/09/2011, 06:40
Hüseyin arkadaşım yardımcı olmak isterdim ama inan hiç bilmiyorum. döşemeyi değiştirmeyi hiç düşünmedim çünkü çok seviyorum. bence değiştirme. hem çok külfetli olur hemde beğenmezsen orjinaline dönmek zor olur.

Evet doğru söylüyorsun. Ben çok kirli diye düşündüm, temizletme yolunu denemekte fayda var o zaman. Teşekkür ederim.