PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP mi Evo mu yolu daha çok hissetiriyor?

zebercet2006
03/09/2011, 12:02
Her iki aracı kullanıp ta ses bakımından ve yol hissettirme bakımından kıyaslayabilecek var mı?
Tsk

EvoKoray
03/09/2011, 18:18
punto evo da yol sesinden rahatsızlık duymadım daha 130-140 tan sonra biraz yol sesi gelmeye başlıyor

sürekli ayrı ayrı konular açıp arabaları kıyaslamak yerine test sürüşüne çıkmanızı tavsiye ederim.

VICEROY
03/09/2011, 20:20
Her iki aracında sahibi oldum. Evo yol sesinin daha az alıyor. Bagaj kapağının sacı güçlendirilmiş en ufak darbede gp deki gibi göçük oluşmuyor.Can güvenliği açısından hava yastıkları evo da artırılmış. Donanım daha zenginleştirilmiş. Dış kasa makjaj haricinde benzesede iç görüntü çok değişmiş.City direksiyon arızası düzeltilmiş olsa gerek evo da pek denk gelmedim.

izoci
03/09/2011, 20:24
evo güncel bi araç ama grande şekil :D

zebercet2006
03/09/2011, 23:29
punto evo da yol sesinden rahatsızlık duymadım daha 130-140 tan sonra biraz yol sesi gelmeye başlıyor

sürekli ayrı ayrı konular açıp arabaları kıyaslamak yerine test sürüşüne çıkmanızı tavsiye ederim.

Oncelikle tşk.

Elbette test surusu yapacagim Allah izin verirse.
Ama galiba bende bir sorun var cunku 20 dk lik test surusunde maalesef arabanın dogru duzgun hiçbir şeyini anlayamıyorum.

Aslinda bence soyle bir mekanizma olmalıydı;

Ciddi olarak almayı düşündüğünüz bir test aracını firma size 1-2 günlüğüne verecek. Eğer almaktan vazgecerseniz ornegin gunluk 75 TL gibi bir ucret alacak, eğer satın almaya karar verirseniz bu ucreti tahsil etmeyecek.

Bu bir hayal tabi.

Ciddi ciddi bir tane evo 1 gunluk kiralamayı düşünüyorum ki tam karar verebiliyim. 1 günlük kiralama ücreti konusunda bilgisi onerisi olabilecek kimse var mı?

Bir de son olarak evo nun active donanımı ile dynamic donanımı arasında ses açısından fark olmaz değil mi?

Tşk.

mm_isik
04/09/2011, 00:41
eğerki araç kulanırken teyp kullanıyorsanız ses sizi okadar rahatsız etmeyecektır :)