PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 34 EM 7902 Ümit Güvenç Fethiye'de Kaza yapmış

Backer
26/08/2011, 00:24
İşten ayrıldığımdan beri uğramadığım Fiat Su Otomotiv Fethiye bayisine bugün sohbet için uğradığımda arka kazalı araç parkında kırmızı bir grandepunto gördüm sticker ı da görünce telaşlandım... Servisteki arkadaşlar getirenler sahipleriydiyse pek birşeyleri yoktu dediler ancak araç gerçekten kötü durumdaydı haberlere bakınca gördüm 8 yaralıdan bahsediyor tanıyanlar varsa en azından telefonla ulaşıp halini hatrını sorabilirlermi??? Çok geçmiş olsun Allah daha kötülerinden korusun... :S

Bu haberin Linki Otomobiller çarpıştı: 8 yaralı (https://www.bursahakimiyet.com.tr/haberDetay.aspx?hid=79754)

Bunlar da benim çektiğim fotoğraflar

https://b1108.hizliresim.com/11/8/26/368.jpg
https://a1108.hizliresim.com/11/8/26/444.jpg
https://b1108.hizliresim.com/11/8/26/461.jpg

izoci
26/08/2011, 00:29
inş. ciddi bi durum yoktur :S
Geçmiş olsun allah beterini korusun
Rabbim hepimize kazasız,belasız sürüşler nasip etsin :(

tayfux
26/08/2011, 01:01
kötü olmuş :( ümite ulaşan varsa burayada yazarsa seviniriz arkadaşlar..

bulut
26/08/2011, 01:04
inşallah en yakın zamanda saglıklarına kavusurlar. allah bir daha göstermesin. cok geçmiş olsun

Honor COOPER
26/08/2011, 01:04
geçmiş olsun umarım önemli bir durum yoktur sağlık açısından.

Bolu_Beyi
26/08/2011, 01:32
Çok geçmiş olsun.. Allahım hepimizi korusun..

cilem
26/08/2011, 01:38
geçmiş olsun Allah kimseye kaza bela vermesin

34ozkankurtuldu34
26/08/2011, 01:42
Arkadaşlar bu araç bu hale geldiyse vay halimize nedir bu anlamıyorum.

Kaza geçiren arkadaşımıza ve her iki araçta bulunan tüm herkeze allahtan acil şifa diliyorum... Umarım en kısa zamanda saglıklarına kavuşurlar....

Şuda bir gerçek kimse araçlarına güvenipte uzun yolda yada kısa mesafede kemer takmamazlık yapmasın herkeze hayırlı ramazanlar...

femoli
26/08/2011, 01:55
Cok gecmis olsun diliyorum .. Butun guvenlik sistemi aktif acilmis ..

GP COSKUN
26/08/2011, 01:57
çok büyük geçmiş olsun

bu arabayı tanıyorum ama ümit güvenç isimli üyemiz yok
muhtemelen satılan forum araçlarından biri bu

Scottie
26/08/2011, 06:56
Gecmis olsun... acil sifalar....

Ziyaretçi049
26/08/2011, 07:38
Geçmiş olsun, inşallah araçların içindekilere kötü birşey olmamıştır

cck1
26/08/2011, 08:28
çok geçmiş olsun...allah acil şifalar versin...

etna
26/08/2011, 08:48
çok geçmiş olsun.

Engin_T
26/08/2011, 08:49
Geçmiş olsun..

blackhawk
26/08/2011, 09:47
Geçmişler olsun inşallah araç içindekilerde önemli birşey yoktur.

StrawBeeRy
26/08/2011, 13:52
geçmiş olsun kötü bir durum :( bu araç banada yabancı gelmiyor geçenlerde bir konuda görmüştüm ama Coşkun abinin dediği gibi satılmış olabilir yada tatile geldi :(

umit
02/09/2011, 10:00
arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim,kazadan sonra memleketime gittim kafamızın dağılması için, konuyu yeni gördüm,konu açmaya da elim varmadı doğrusu,bekir sağol konu açtığın için, gp coşkun, ümit güvenç diye üyemiz yok demiş evet soyisim gövenç olduğundan görünmüyor sanırım,... kazaya gelince ölüdenizde tatilimizi bitirip burdur uşak kütahya istikametinden istanbul a dönmek istiyorduk, kısmet olmadı, fethiye antalya yoluna yeni çıkmıştım ki karşıdan gelen ford transit in benim gidiş şeridime göre sağımdaki emniyet şeridimden geldiğini gördüm, double yol çalışmaları vardı, yol aniden 2 şerit gidiş gelişe düştü,benim gidişim karşı tarafın gelişi, emniyet şeridim benim gidiş şeridim yapılmış, kazanın olduğu bölgede hiçbir işaret ve levha huni vs. aklınıza ne geliyorsa, ne yavaşla işareti, ne hızını azalt yada çalışma var gibi uyarı levhalarının hiç biri yoktu, sağolsun müteahhit ve karayolları çalışanları gerek görmemişler, Allah a emanetsiniz yani, o anda double şeritte idim, diğer araç gidiş geliş kısımda ve benim emniyet şeridimde üzerime doğru geliyordu ben yavaşlayıp emniyet şeridime girdim o panikleyip hakimiyeti kaybetti gidiş geliş in hala devam ettiğini sanmış işaretleme olmadığından, farlarıma kilitlenmiş yolu fark edememiş, sağlı sollu slalom yapmaya başladı, zaten birkaç saniye içinde olay gerçekleşti, aracını kaydırıp sol arka kısmıyla bana kafadan vuracaktı ki son hamle ile sağa kırdım, solumdan bana girdi, kemerlerimiz hayatımızı kurtardı eşim arkada kemer takmamıştı çarpmanın etkisiyle kafasını koltuk başlığının demirine çarparak kaşı kafasına kadar açıldı, ufaklığı eşim tutmasa camdan fırlayacaktı belki, bizlerde ufak tefek yaralanmalar oluştu, airbag lerin gazı idi sanırım kollarımızı yakan, diğer araçta kol kırılmaları vs var, suç tamamiyle önce müteahhit ve karayollarının sonra tabiki karşı tarafın, şoförü 18 yaşında fethiye esenköy ün yerlisi bir arkadaştı, o yolları herkesten daha iyi bilen tecrübeli birisi ama dedim ya işaretleme yapılmadığından kaza kaçınılmaz oldu, bizden önce ölümle sonuçlanan kazalarda olmuş, bizim araçlar daha yeni kaldırılmışti ki aynı yerde yine bir kaza ucuz atlatıldı, devamında polis jandarma kasko ve yetkili servis süreçler derken kaderimize yazılan bir musibeti yada uyarıyı yaşamış olduk, hepimiz iyiyiz araçlar pet canımız sağolsun, tekrar teşekkürler arkadaşlar, herşeyden sakındığım masraflar ettiğim puntomun gözlerimin önünde pert oluşu bana çok koydu, daha 2 ay ertelenmiş bakım borcu duruyor, ooff off... artık grande puntom pert...

can-asan
02/09/2011, 10:08
çok geçmiş olsun ümit abi Allah'a şükür ki size eşinize ve çocuğunuza birşey olmamış...

kadir07
02/09/2011, 10:09
tekrar geçmiş olsun.çok şükür ki sizde ve alilenizde bişey yok.aracınızın yerinede umarım daha iyilerini alırsınız...

whitegold
02/09/2011, 10:18
arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim,kazadan sonra memleketime gittim kafamızın dağılması için, konuyu yeni gördüm,konu açmaya da elim varmadı doğrusu,bekir sağol konu açtığın için, gp coşkun, ümit güvenç diye üyemiz yok demiş evet soyisim gövenç olduğundan görünmüyor sanırım,... kazaya gelince ölüdenizde tatilimizi bitirip burdur uşak kütahya istikametinden istanbul a dönmek istiyorduk, kısmet olmadı, fethiye antalya yoluna yeni çıkmıştım ki karşıdan gelen ford transit in benim gidiş şeridime göre sağımdaki emniyet şeridimden geldiğini gördüm, double yol çalışmaları vardı, yol aniden 2 şerit gidiş gelişe düştü,benim gidişim karşı tarafın gelişi, emniyet şeridim benim gidiş şeridim yapılmış, kazanın olduğu bölgede hiçbir işaret ve levha huni vs. aklınıza ne geliyorsa, ne yavaşla işareti, ne hızını azalt yada çalışma var gibi uyarı levhalarının hiç biri yoktu, sağolsun müteahhit ve karayolları çalışanları gerek görmemişler, Allah a emanetsiniz yani, o anda double şeritte idim, diğer araç gidiş geliş kısımda ve benim emniyet şeridimde üzerime doğru geliyordu ben yavaşlayıp emniyet şeridime girdim o panikleyip hakimiyeti kaybetti gidiş geliş in hala devam ettiğini sanmış işaretleme olmadığından, farlarıma kilitlenmiş yolu fark edememiş, sağlı sollu slalom yapmaya başladı, zaten birkaç saniye içinde olay gerçekleşti, aracını kaydırıp sol arka kısmıyla bana kafadan vuracaktı ki son hamle ile sağa kırdım, solumdan bana girdi, kemerlerimiz hayatımızı kurtardı eşim arkada kemer takmamıştı çarpmanın etkisiyle kafasını koltuk başlığının demirine çarparak kaşı kafasına kadar açıldı, ufaklığı eşim tutmasa camdan fırlayacaktı belki, bizlerde ufak tefek yaralanmalar oluştu, airbag lerin gazı idi sanırım kollarımızı yakan, diğer araçta kol kırılmaları vs var, suç tamamiyle önce müteahhit ve karayollarının sonra tabiki karşı tarafın, şoförü 18 yaşında fethiye esenköy ün yerlisi bir arkadaştı, o yolları herkesten daha iyi bilen tecrübeli birisi ama dedim ya işaretleme yapılmadığından kaza kaçınılmaz oldu, bizden önce ölümle sonuçlanan kazalarda olmuş, bizim araçlar daha yeni kaldırılmışti ki aynı yerde yine bir kaza ucuz atlatıldı, devamında polis jandarma kasko ve yetkili servis süreçler derken kaderimize yazılan bir musibeti yada uyarıyı yaşamış olduk, hepimiz iyiyiz araçlar pet canımız sağolsun, tekrar teşekkürler arkadaşlar, herşeyden sakındığım masraflar ettiğim puntomun gözlerimin önünde pert oluşu bana çok koydu, daha 2 ay ertelenmiş bakım borcu duruyor, ooff off... artık grande puntom pert...arkadaşım cok cok gecmıs olsun Allah beterınden esırgesın kaza yaptıgın yolu bılıyorum temmuz ayının basında fethıyedeydım bekırın yanında gıdıp gelırken yolların cok temız oldugunu cok sakın oldugunu gorup sasırmıstım ama kaza gelıyorum demez yasanmıs Rabbım bırdaha yasatmsın ınsallah buyuk gecmıs olsun.

umit
02/09/2011, 15:19
sağolun arkadaşlar, yine punto alırmısın deseler düşünmem alırım, kazadan sonra birkaç farklı araç kullandım, inanın puntonun yerini tutamadılar, yol tutuşu konforu bir başka puntolarımızın, şu bagaj sorunu olmasa... bu arada kasko bedeli 24000 tl poliçede, 1,3 75 bg 2008 için şu an kasko bedeli 25300 e yükselmiş,acenteye baktırdım, poliçedeki bedelin tamamı bana ödenir mi acaba, kasko şirketim dubai group sigorta, aracı pert olmuş bu süreci yaşayan yada bilen arkadaşlar bilgi verebilir mi? Benim araştırmam kasko aracı satışa çıkarıp,(sondaj süreci) istersen aracını sana bırakıyor tamir ettirip biniyorsun, yada araç satılana kadar sana ödeme yapmıyor ve burası önemli kasko poliçende yazan tutarı değil piyasayı araştırıp aynı km de modelde yaş ta bir kaç fiyat alıp sana ortalamasını ödüyormuş, nedir bu işin türkçesi, sigorta şirketi bayramdan önceki son iş gününde arefe günüydü sanırım araç için pert kararı verilmiş sistemde bunu gördüm, kaskonun bana ödemesi öyle aylarca sürermi acaba, birde kazada karşı taraf suçlu olduğundan kasko karşı tarafın sigortasından pert bedelini tazmin edeceğini göz önünde bulundurduğumuzda süreç uzar mı? Benim düşüncem kasko beni mağdur etmeden kriterleri neyse bana ödemeyi yapar ondan sonra karşı tarafın sigortası ile hesaplaşır (bunun bir adı vardı unuttum)... bilgilerinizi paylaşır mısınız?

silentscream
02/09/2011, 15:50
Çok geçmiş olsun .. Emniyet kemeri hayat kurtarıor gercekten . Ancak yaşamış olduğunuz bu kazada da görüldüğü gibi arka koltukta oturanların da kesinlikle emniyet kemeri takmaları gerektiği ve çocukların bebek koltugunda oturturmaları..Çok geçmiş olsun Allah sizi ailenize , ailenizi size bağışlamış..Tekrarını hiçbir arkadaşımızın yaşamaması dileğiyle..

Saygılar.

evoefe
02/09/2011, 20:54
allah daha beterınden korusun cana gelecegıne mala gelsın....

vek66
02/09/2011, 21:15
çok geçmiş olsun Allah ım daha beterlerinden saklasın.

Backer
02/09/2011, 21:39
Ümit abicim tekrar tekrar geçmiş olsun sizde birşey olmaması gerçekten çok iyi Aracı görünce inan içim cız ettin Allah beterinden saklasın...

şekerlioğlu
03/09/2011, 01:31
Sayın Ümit,büyük geçmiş olsun.

askin
03/09/2011, 04:17
çok geçmiş olsun...

onurciko
03/09/2011, 04:45
Büyük geçmiş olsun.Allah bir daha göstermesin

ibrahim06
03/09/2011, 10:48
arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim,kazadan sonra memleketime gittim kafamızın dağılması için, konuyu yeni gördüm,konu açmaya da elim varmadı doğrusu,bekir sağol konu açtığın için, gp coşkun, ümit güvenç diye üyemiz yok demiş evet soyisim gövenç olduğundan görünmüyor sanırım,... kazaya gelince ölüdenizde tatilimizi bitirip burdur uşak kütahya istikametinden istanbul a dönmek istiyorduk, kısmet olmadı, fethiye antalya yoluna yeni çıkmıştım ki karşıdan gelen ford transit in benim gidiş şeridime göre sağımdaki emniyet şeridimden geldiğini gördüm, double yol çalışmaları vardı, yol aniden 2 şerit gidiş gelişe düştü,benim gidişim karşı tarafın gelişi, emniyet şeridim benim gidiş şeridim yapılmış, kazanın olduğu bölgede hiçbir işaret ve levha huni vs. aklınıza ne geliyorsa, ne yavaşla işareti, ne hızını azalt yada çalışma var gibi uyarı levhalarının hiç biri yoktu, sağolsun müteahhit ve karayolları çalışanları gerek görmemişler, Allah a emanetsiniz yani, o anda double şeritte idim, diğer araç gidiş geliş kısımda ve benim emniyet şeridimde üzerime doğru geliyordu ben yavaşlayıp emniyet şeridime girdim o panikleyip hakimiyeti kaybetti gidiş geliş in hala devam ettiğini sanmış işaretleme olmadığından, farlarıma kilitlenmiş yolu fark edememiş, sağlı sollu slalom yapmaya başladı, zaten birkaç saniye içinde olay gerçekleşti, aracını kaydırıp sol arka kısmıyla bana kafadan vuracaktı ki son hamle ile sağa kırdım, solumdan bana girdi, kemerlerimiz hayatımızı kurtardı eşim arkada kemer takmamıştı çarpmanın etkisiyle kafasını koltuk başlığının demirine çarparak kaşı kafasına kadar açıldı, ufaklığı eşim tutmasa camdan fırlayacaktı belki, bizlerde ufak tefek yaralanmalar oluştu, airbag lerin gazı idi sanırım kollarımızı yakan, diğer araçta kol kırılmaları vs var, suç tamamiyle önce müteahhit ve karayollarının sonra tabiki karşı tarafın, şoförü 18 yaşında fethiye esenköy ün yerlisi bir arkadaştı, o yolları herkesten daha iyi bilen tecrübeli birisi ama dedim ya işaretleme yapılmadığından kaza kaçınılmaz oldu, bizden önce ölümle sonuçlanan kazalarda olmuş, bizim araçlar daha yeni kaldırılmışti ki aynı yerde yine bir kaza ucuz atlatıldı, devamında polis jandarma kasko ve yetkili servis süreçler derken kaderimize yazılan bir musibeti yada uyarıyı yaşamış olduk, hepimiz iyiyiz araçlar pet canımız sağolsun, tekrar teşekkürler arkadaşlar, herşeyden sakındığım masraflar ettiğim puntomun gözlerimin önünde pert oluşu bana çok koydu, daha 2 ay ertelenmiş bakım borcu duruyor, ooff off... artık grande puntom pert...

Bununla geçmiş olsun.bol bol sadaka verin

kitanotr
05/09/2011, 11:39
Çok geçmiş olsun...

asil
05/09/2011, 11:48
çok geçmiş olsun

mrfee
05/09/2011, 14:15
büyük geçmiş olsun kardeşim.

style07
05/09/2011, 14:37
Büyük geçmiş olsun sanırım aracınızda çocuk koltuğu yoktu allah korusun eşiniz tutmasaymış daha kötüsü de olabilirmiş (eğer yoksa) en yakın zamanda bir oto koltuğu almanızı tavsiye ve rica ediyorum herşeyden önce çocuklarımızın sağlığı gelir bizim hatalarımızdan yada ihmalkarlıklarımızdan onlar zarar görmemeli tekrar geçmiş olsun.

cute.poison
05/09/2011, 14:52
Öncelikle çok geçmiş olsun...Bende geçen hafta kaza geçirmiş biri olarak derdinizi anlıyorum...Aynı süreçteyiz hemen hemen...Aracınız kaskonuz tarafından perte ayrıldıysa bir kaç fiat bayiinde sizin aracınızın piyasasını araştıracaktır...poliçede 24bin yazıyorsa ve şu aralar piyasası 25 bin civarında ise 24-25 arası bi rakam ödenecektir size...aracınızın piyasası araştırılırken modeline (2008 multijet dynamic 75hp) ve eşdeğer km lerde benzerlerine bakıyorlar...

macsea
05/09/2011, 16:00
tatil dönüşü ümitle görüşmüştüm, haberim vardı ama konu açmak uygun olurmu bilemedim,fotolar durumun ciddiyetini gösteriyor, tekrardan geçmiş olsun.

umit
06/09/2011, 00:00
teşekkürler arkadaşlar, canımızın sağolması en büyük tesellimiz, canı malı veren Allahıma binlerce şükür hayattayız hayat devam ediyor bir mal gider diğeri gelir ama bir uzvumuz kopsaydı zarar görseydi ne yapardık, Allah ailemi ve canımı bana bağışladı çok şükür,

evet akif sen noa city hotelde tatiline başladığında ben azraillle boğuşuyordum ne acayip değil mi dünya, kadere bak...

Emre sana da büyük geçmiş olsun sizin bir şeyiniz yok inşallah, aracın pert mi? Bilgilerin için teşekkürrler inşallah dediğin gibi iyi rakam öderler yoksa bir darbe daha yiyeceğiz felekten... bu arada sokakta gördüğüm her puntoya bakıp bakıp puntişimi özlüyorum punto aşkı bu olsa gerek, başka araç pert olsa bu kadar koymazdı bana...

cilem
06/09/2011, 00:10
çok şükür ki canınız sağ inşallah daha çok içinize sinen bir aracınız olur. Allah bir daha böyle üzücü bir olay yaşatmasın insallah size de hiç kimseyede.

Fuzuli
06/09/2011, 00:34
Geçmiş olsun.. Bence de bol sadaka verin.. Bir gp gider diğeri gelir.. Size ya da ailenize en ufak kalıcı bir şey olmamış ya önemli olan o..

efe mert
06/09/2011, 00:40
Büyük geçmiş olsunn.

ED235
06/09/2011, 02:33
çok çok geçmiş olsun ,Allah'ım korusun hepimizi

reflections
06/09/2011, 13:59
neyseki sizlere bişey olmamış Rabbim başka kaza bela vermesin

umit
09/09/2011, 08:33
Arkadaşlar günaydın,
Kasko 22,000 TL teklif etti, itiraz ettim, adamlar piyasayı araştırıp sana ölü fiyat teklif ediyor, hangi piyasayı araştırıyorlar bizim bilmediğimiz başka piyasamı var... kasko bedeli 24bin, bugünkü rayiç 25,250 iken bu teklif etik midir? Keza kazada %100 karşı taraf suçlu, kasko karşı tarafın sigortasından pert bedelini rücu edecek... ben kaskoyu mağdur olayım diyemi yaptırdım, hiç suçum olmyan bir kazada gözümden sakındığım aracım pert olacak, bir darbede bana kasko vuramaz, gerekirse tüm hukuk yollarını tüketirim... prim hesaplarken rayiçe bak, pert bedeli öderken piyasaya bakıp insiyatifine göre tulumbadan bedel belirle...

Resimleri gördünüz araç soldan darbe aldı,çıkan tamir bedeli 17bin, araçta motor hatta radyatör bile en ufak darbe almazken dahi tamir tutarı bu bedelken nasıl bu para teklif ediliyor anlamış değilim... Tamam kaskoda bu işi kar için yapıyor, benim araçtanda kar etmek istiyor ama beni mağdur etmeden bunu yapacak...

saygılar...

clax22
09/09/2011, 10:37
cok buyuk geçmiş olsun allah beterlerinden korusun

cck1
09/09/2011, 11:40
Arkadaşlar günaydın,
Kasko 22,000 TL teklif etti, itiraz ettim, adamlar piyasayı araştırıp sana ölü fiyat teklif ediyor, hangi piyasayı araştırıyorlar bizim bilmediğimiz başka piyasamı var... kasko bedeli 24bin, bugünkü rayiç 25,250 iken bu teklif etik midir? Keza kazada %100 karşı taraf suçlu, kasko karşı tarafın sigortasından pert bedelini rücu edecek... ben kaskoyu mağdur olayım diyemi yaptırdım, hiç suçum olmyan bir kazada gözümden sakındığım aracım pert olacak, bir darbede bana kasko vuramaz, gerekirse tüm hukuk yollarını tüketirim... prim hesaplarken rayiçe bak, pert bedeli öderken piyasaya bakıp insiyatifine göre tulumbadan bedel belirle...

Resimleri gördünüz araç soldan darbe aldı,çıkan tamir bedeli 17bin, araçta motor hatta radyatör bile en ufak darbe almazken dahi tamir tutarı bu bedelken nasıl bu para teklif ediliyor anlamış değilim... Tamam kaskoda bu işi kar için yapıyor, benim araçtanda kar etmek istiyor ama beni mağdur etmeden bunu yapacak...

saygılar...

mevzuata hakim olmadığımız için bütün insiyatifleri kendi çıkarları yönünde kullanıyorlar...

askin
09/09/2011, 12:09
Arkadaşlar günaydın,

saygılar...

son durum nedir acaba... belirledikleri fiyatı resmi olarak nasıl belgeliyorlar, merak ettim..

macsea
09/09/2011, 12:24
Arkadaşlar günaydın,

saygılar...

ya zaten kasko bedelinin altında teklif veremezki. sanki sen arabayı satıyosunda pazarlık var ortada :agiskavgasi:

tasso40
09/09/2011, 19:17
Çok geçmiş olsun allah korumuş gerçekten.
Ülkemizde kuralsızlık hukuksuzluk hepsi almış başını gitmiş. Herkes kendi çıkarına bakıyor karşıdakini düşünen yok, sizi çok iyi anlıyorum. İnsanın hakkı olanı alması için neden fazladan çaba göstermesi gerekiyor çünki adalet yok,şimdi birsürü zaman harcıyacaksınız hakkınızı almak için yaşadığınız stresde cabası aldığınıza sevinemez bile insan bunca şeyden sonra ve boyle bi kazadan sonra insanlar genelde uğraşmıyorlar o stresle.
Kasko şirketleride tutturabilirsem diye kafasına göre hareket ediyor. Siz gidip şikayet ettiğinizde vatandaşı koruması birinci görevi olan DEVLET denen olgu ki bizde olduğuna inanmıyorum o şirketin tepesine çökse en ağır yaptırımları uygulasa bi daha böyle birşey yapabilirlermi?
İnşallah bi şekilde hakettiğiniz parayı alırsınız şirketten ,hiç koşturmak zorunda kalmazsınız.
Tekrar çok geçmiş olsun ufaklığıda opün bizim için.

zutuf
12/09/2011, 14:44
Tekrar geçmiş olsun.
Kasko ile ilgili bir gelişme var mı? Siz teklifi reddedince nasıl bir süreç başladı?

Sizin yaşadıklarınızı bu hafta içinde aynen ben de yaşayacağım, o nedenle merak ettim.

umit
13/09/2011, 09:22
Tekrar geçmiş olsun.
Kasko ile ilgili bir gelişme var mı? Siz teklifi reddedince nasıl bir süreç başladı?

Sizin yaşadıklarınızı bu hafta içinde aynen ben de yaşayacağım, o nedenle merak ettim.

Mutabakatnameye mutabık olmadığımı beyan eden bir dilekçe yazdık acentemle, taratıp e mail ile gönderdik. Cevap bekliyoruz.

Sigorta firmasında bir tanıdığın olursa hem işlemler hızlı yürür hemde itirazın kolay kabul edilir. Anla demek istediğimi...

comanchee
13/09/2011, 12:34
geçmiş olsun yol yapım çalışmaları esnasında yol işaretlerinde benim farkettiğim 2 sıkıntı var.

1.si dikkatsiz sürücüler bı işaretlere çarparak ezrek vs parçalıyorlar ve ihmalkar şantiye yöneticileri yenileme yapmıyorlar.

2.si ise ihmal edilerek bir şey olmaz mantığı ile firma elemanlarınca yerleştirilmiyorlar.Yoksa ihale şartnamaleri belli.Denetim zamanı gelincede firmaca konulan işaretler yine 1. maddedeki sebepler yüzünden kayboluyor.Bu işin ciddiye alınması lazım.Malatya Darende yolunda aynısı başıma geldi.yol aniden daraldı birden sağa kırıp düzgün yola girmem gerekti.2 yol arasıda da 8-10 cmlik seviye farkı vardı.70-80 km hızla küüüt diye vurduk araba hopladı ama allahdan bize bir şey olmadı.Sizede büyük geçmiş olsun.Sağlığınız sıhhatiniz yerinde.tekrar büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.birde bir miktar sadaka çıkartın sadaka belaları defeder.

Ersal
13/09/2011, 14:39
Cana gelmemiş boşver büyük geçmiş olsun

umit
24/12/2011, 09:59
perte çıkan eski aracımı sahibinden de görünce şaşırdım.

Fiat Punto Grande 1.3 M.jet Dynamic 2008 Model 22.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 68520687 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-dizel-grande-punto-diynamic-68520687/detay)

skystar37
24/12/2011, 10:32
Konuyu yeni gördüm Allah beterinden korusun tekrar geçmiş olsun.

blackhawk
24/12/2011, 10:34
Ümit geçmiş olsun tekrar.
Ama gelde insanlara güvenip ikinci el araba al adam pert kaydı yok diyor demek ki herşeyi kitabına uydurabiliyorlar Türkiye de...

sedat06DF5649
24/12/2011, 10:39
allah korumuş abi geçmiş olsun.

nası arabanın pert kaydı yokmuş sahibindeki ilana yazmış satan kişi .

Ziyaretci036
24/12/2011, 11:32
Abicim çok büyük geçmiş olsun Allah'tan size birşey olmamış. Gerisi yerine gelir.
2. olarak eleman arabayı güzel toplatmış.

fotobelit
24/12/2011, 12:38
Çok çok geçmiş olsun..Pert e çıkan bir aracı,nasıl pert değil diyebilirler..Çıkmazmı sorgulamada..

umit
24/12/2011, 14:00
teşekkürler arkadaşlar tekrar iyi dilekleriniz için,

valla arkadaşlar ben görevimi yaptım, kimsenin kandırılmasını istemem, konuda herşey yazılı, ben pert paramı alabildiğime göre aracın pert kayıtlı olması gerekir,
araca 22500 bedel biçilmesi de enteresan, piyasa böyle uyanık olun.
Ben kazadan sonra şimdiki aracımı almadan önce izmirden bir emotion alacaktım full, ancak forumdan bir arkadaşın o araçla ilgili yorumunu okuyunca vazgeçtim,
kilometre ile oynanmış kaza vs. bütün detayları arkadaş açıklamış bizi uyarmış ben bu forumdan bu iyiliği gördüm ve zarardan kurtuldum (en azından izmir e gidip gelme yol parası servis ekspertiz ücreti gibi) niçin aynı iyiliği ben de yapmayayım, işte forumun güzelliği bu,
aklıma şuda geliyor ilan sahibi beni ele geçiriyomuş:)))))))))))) :bash::@:gun_band::bye20000::crutch00::rip:

umit
24/12/2011, 14:13
Bu arada "EM" ile başlayan plakalar kiralık filo araç şirket(ler)ine ait, ben kapora verip satışı alana kadar bilmiyordum.
Bir yetkili servis isim vermiyorum beni uyardı kapora yanmasın diye servis kayıtlı ve temiz diye aldım,km ye göre sene bazında servis kayıtlarını ve son tüvtürk muayene tarihine göre mantık yürüterek km ile oynanmamış olduğunu anlayarak seçim yapmıştım.
Siz de araç alırken dikkatli araştırın, araç aldığınızda ruhsattaki ünvana dikkat edin, direk olarak kiralama firmasının ismi yazmaz ama yan şirket isimleri yazar, ekseri araçların garantisi bittiğinde satışa sunarlar buda ortalama 2 yıl garanti süreci olduğuna göre 2 yaş araçları kapsar dikkaatt... Gerçi fark edilmesin diye plaka değiştirende olur, insanların içinde ahlak olacak ahlak, biraz şans biraz kısmet işi bu işler...

USTA
24/12/2011, 14:26
Geçmiş olsun...
Sigorta şirketlerinin yeni uygulaması:Araçları perte çıkartmadan bir çalışanın üzerine devrederek tamiratını yapıyor veya tamircilere satıyorlar.
Araç sahibi kaza sonrası aracının perte çıkarıldığını zannediyor.
Alan kişi ufak bir kaza ile parça değişimi yapıldığını farzederek aracı satın alıyor...

fiery_hunter
24/12/2011, 14:37
Geçmiş olsun...
Sigorta şirketlerinin yeni uygulaması:Araçları perte çıkartmadan bir çalışanın üzerine devrederek tamiratını yapıyor veya tamircilere satıyorlar.
Alan kişi ufak bir kaza ile parça değişimi yapıldığını farzederek aracı satın alıyor...
hangi şirket yapıyomus bunu cok merak ettim....

umit
24/12/2011, 14:40
ya aklıma geliyor yazıyorum, şimdi kaza yapıyorsun mağdur oluyorsun Allahtan kaskon var bir şekilde paranı kurtarıyorsun desende, zararın çok kardeşim, arabaya yaptığın masraf, modifiye bakım vs, kazadan sonra hala kolum ve göğsümde ağrılar oluyor, eşimin alnında ömür boyu kalacak kaza izi, 2-3 gün kaza mahallinde yaptığın masraflar (bu arada cepten kasko firmasının 444 lü hattını arıyorsun ya operatörün sana verdiği her yöne hediyelerinden yemiyor sana ekstra fatura yada hazırkarsa tl afedersiniz geçiriyor)

arkadaşlar "geçiriyor" kelimesii kullanıcam kusura bakmayın ltfn.

servis tespit parasını sigorta şirketine geçiriyor kazanıyor,
sigorta şirketi aracı satıyor ayrıca pert paranı karşı tarafın sigortasına rücu ediyor geçiriyor
Sigorta firması aracı muameleci ile (trafik müşavirliği) aracını satıyor muameleci para kazanıyor, senden notere gidip vekalet vermen isteniyor noter masrafları 100 tl yi buluyor sana geçiriliyor,
sovtaj bedeli sana ödeniyor, aracı alanda piyasadan parça tedarik ediyor parçacı kazanıyor, aracı toplatıyor kaporta boyacı kazanıyor, aracı yukarıdaki linkte görüldüğü gibi vitrine koyuyorlar ve nihayet alacak kişiye alayını geçiriyorlar hadi hayırlı olsun, aracın pert kayıdınıda kılıfına uydurup siliyorlar,
gördünüzmü kaybeden kim, kaza yapan ben ve alacak olan mağdur, masum vatan evladı...
işte rantiye dünyada böyle dönüyor...
Allah'tan kaskon var ha, ya yoksa, birde kusur sendeyse eyyvahh vay haline, bütün birikimin çöpe...

dün aramış bir banka görevlisi, işten mağdur edilipte çıkarılırsan kredi kartı sigortası yaptırın, siee, şaşırmış len bu insanlar nasıl adam yolarız diye, teminat 10 bine kadar ama mağdur olursan diyor istifa yada yüz kızartıcı suç olmayacakmış ha ha ha, her ay ekstre borcunun 100 de 1 i kesilecek heyy yavrum heyy,

önceki kredi kartı sigortamıda kızıp iptal ettirdim, bir galeyanla kabul etmştim, iptal ettiremedim, primi çok değil ama içeriği şu ben ölürsem kredi kart borcum eşime çocuğuma kalmayacak, iyi güzel de, o kadar borca giren bir insan zaten mağdur olmuş senin ödeyeceğin teminat neyki, o da ölürsem ölme eşeğim ölme...

fiery_hunter
24/12/2011, 14:48
bu her işte böyle deilmi abi tamam katılıyorum sana ama her yerde bi rant var. ben sigortacıyım. senin aracını perte sokmazlar kayıtlarda gözükmez neden senin kusurun yok karsı tarafın trafık sıgortasından acmıslardır dosyayı. dogal olarakda kaskonda pert kaydın gözükmez bu yani sadece.
ben aracıma film cektiriyorum fatura alıyorum devlet bu çekilen filmden para kazanıyo. filmi çeken yer para kazanıyo e devlette vergisini alıyo sonra polis beni durduruyo ve yasak diyo ceza yazıyo devlet bu filmden bidaha para kazanıyo olan kime oluyo bize??? bu rantın olmadıqı biyer var mı ??

asil
24/12/2011, 14:55
bu her işte böyle deilmi abi tamam katılıyorum sana ama her yerde bi rant var. Ben sigortacıyım. Senin aracını perte sokmazlar kayıtlarda gözükmez neden senin kusurun yok karsı tarafın trafık sıgortasından acmıslardır dosyayı. Dogal olarakda kaskonda pert kaydın gözükmez bu yani sadece.
Ben aracıma film cektiriyorum fatura alıyorum devlet bu çekilen filmden para kazanıyo. Filmi çeken yer para kazanıyo e devlette vergisini alıyo sonra polis beni durduruyo ve yasak diyo ceza yazıyo devlet bu filmden bidaha para kazanıyo olan kime oluyo bize??? Bu rantın olmadıqı biyer var mı ??
+1000

tyilgin
24/12/2011, 15:09
Ümit foruma yakın zamanlarda üye olduğum için, kazanı ve başına gelenleri yeni okudum. Öncelikle büyük geçmiş olsun, Kaza sonrası başına gelenler ise ap ayrı sabır gerektiriyor, Allah sabır versin.

Yeri gelmişken şu yol çalışmaları resmen sırat köprüsü. Trabzondan gelirken samsun civarlarında kendi şeridimde 20km bile gidemedim. Hele bir seferinde 57km boyunca yol çalışması diyordu. 57km boyunca bir ben karşı tarafa, bir karşı taraftakiler benim şeridime. Tam bitti dedim yenisi başladı. Meğerse 57km lik kısmı o il için geçerliymiş. Yeni bir ile gelince bilmem kaç km. yol çalışması yine başladı.... Yolun 10 yerini birden kapatıp tek tek onararak 10 kat daha fazla onarım süresini yaşatarak neden 10 kat daha fazla kaza riski doğururlar anlamış değilim. Sanırım hakediş hesabı bu olsa gerek...

Ümit tekrar geçmiş olsun, Allah tümümüze kazasız belasız günler nasip etsin.

USTA
24/12/2011, 15:22
hangi şirket yapıyomus bunu cok merak ettim....

Bir çoğu yapıyor bunu,bizim Reno forumunun adminlerinden birinin başına geldi aynı şey,araç pert dendi sonra baktık arabayı alan bize üye olmuş...:)

comanchee
24/12/2011, 15:57
allah beterinden korusun perte çıkar gibi.ölen olmadığı için çok sevindim.arkadaşıma ve ailesine rabbim uzun ömürler versin.yeri gelmişken bu puntolar harbi sağlam araba imiş

umit
24/12/2011, 16:53
temenniler için teşekkür ederim arkadaşlar, burası Türkiye alışmalıyız demeyeceğiz mücadele edeceğiz, her alanda...

gmb
24/12/2011, 17:56
gelmiş geçmiş olsun

umit
24/12/2011, 19:07
bu her işte böyle deilmi abi tamam katılıyorum sana ama her yerde bi rant var. ben sigortacıyım. senin aracını perte sokmazlar kayıtlarda gözükmez neden senin kusurun yok karsı tarafın trafık sıgortasından acmıslardır dosyayı. dogal olarakda kaskonda pert kaydın gözükmez bu yani sadece.
ben aracıma film cektiriyorum fatura alıyorum devlet bu çekilen filmden para kazanıyo. filmi çeken yer para kazanıyo e devlette vergisini alıyo sonra polis beni durduruyo ve yasak diyo ceza yazıyo devlet bu filmden bidaha para kazanıyo olan kime oluyo bize??? bu rantın olmadıqı biyer var mı ??

eray, konuyu baştan okumadın galiba, araç pert oldu ve ben pert paramı aldım, dediğin gibi karşı tarafın sigortasından dosya açılmadı, benim kaskomdan açıldı, ektende görebilirsin, bu durumu Mustafa abi güzel açıklamış...

*USTA´isimli üyeden Alıntı
Geçmiş olsun...

USTA
24/12/2011, 19:51
Senin konuyu benim forumda paylaştım kardeşim,insanları bu konularda ikaz etmek lazım...

fiery_hunter
24/12/2011, 19:52
eray, konuyu baştan okumadın galiba, araç pert oldu ve ben pert paramı aldım, dediğin gibi karşı tarafın sigortasından dosya açılmadı, benim kaskomdan açıldı, ektende görebilirsin, bu durumu Mustafa abi güzel açıklamış...

*USTA´isimli üyeden Alıntı
Geçmiş olsun...
abi öncelikle geçmiş olsun.. bu satırları yazarken babamda yanımda. kendisi sigorta şirketinde 24 sene çalıştı. bunun 12 senesi hasar müdürü olarak geçti. ben sana mevzuatı kısaca sölicem yanında bide örnek vericem karar senin. araç agır hasarlı olarak servise cekiliyor ekspertizi yapılıyor ve pert edilmesi isteniyor. aynı araç yetkili deilde özel servise çekilmiş olsa belki pert olmıycak. nedeni ise ben periyodik bakıma yetkili servise gittiqimde bana 500 tl cıkıcak masrafı ustam 200 tl ye daha iyi ve özenli biçimde hallediyo. bu kaza içinde özel ve ciddi olarak güzel işçilik yapan biyere gitmiş olsa araç o bahsedilen rakamların cıkcaqını sanmıyorum. tecrübeyle sabittir. izmirde mercedes vito arac kaza yapıyo izmirdeki yetkili mercedes servislerinden birini çekiliyo ve ekspertizden sonra cıkan hasar rakamı 26.550 tl. araç bedeli 35.000. pert olucak aracı baska işçiliğine çok güvendiqimiz bi özel servise cektiriyoruz ve araç 11.780 tl ye yapılıyo. karar senin abi....
ve son olarakda söylenen o olayın aslıda sudur. şirket aracı senden almıstır bunun için vekalet almıstır ve aracı ihaleye sürmüştür ordan alan kişi gerçekten bi DAYI!!!! sı varsa pert kaydını trafıkten sildirebiliyor bizde bi kaç kere denk geldik buna. ama şirketler aracı calısanına devretmiyo devredemiyo tek bi araçtan 2000 tl fazla kazanıcak diye hiçbi şirket bu kadar büyük isminin karalanmasına neden olucak bi olayın altına imza atmaz. ama herşey düzgün deil bunu bende biliyorum piyasanın içinde doğmuş büyümüş biri olarak. iyi akşamlar..

sehzadeamasya
24/12/2011, 20:02
çok büyük geçmiş olsun Allh beterinden saklasın

halils2
24/12/2011, 20:02
geçmiş olsun ümit abi. malum Türkiye gerçerlerini yaşamışsın.Allah sonumuzu hayır eylesin

umit
25/12/2011, 00:54
abi öncelikle geçmiş olsun.. bu satırları yazarken babamda yanımda. kendisi sigorta şirketinde 24 sene çalıştı. bunun 12 senesi hasar müdürü olarak geçti. ben sana mevzuatı kısaca sölicem yanında bide örnek vericem karar senin. araç agır hasarlı olarak servise cekiliyor ekspertizi yapılıyor ve pert edilmesi isteniyor. aynı araç yetkili deilde özel servise çekilmiş olsa belki pert olmıycak. nedeni ise ben periyodik bakıma yetkili servise gittiqimde bana 500 tl cıkıcak masrafı ustam 200 tl ye daha iyi ve özenli biçimde hallediyo. bu kaza içinde özel ve ciddi olarak güzel işçilik yapan biyere gitmiş olsa araç o bahsedilen rakamların cıkcaqını sanmıyorum. tecrübeyle sabittir. izmirde mercedes vito arac kaza yapıyo izmirdeki yetkili mercedes servislerinden birini çekiliyo ve ekspertizden sonra cıkan hasar rakamı 26.550 tl. araç bedeli 35.000. pert olucak aracı baska işçiliğine çok güvendiqimiz bi özel servise cektiriyoruz ve araç 11.780 tl ye yapılıyo. karar senin abi....
ve son olarakda söylenen o olayın aslıda sudur. şirket aracı senden almıstır bunun için vekalet almıstır ve aracı ihaleye sürmüştür ordan alan kişi gerçekten bi DAYI!!!! sı varsa pert kaydını trafıkten sildirebiliyor bizde bi kaç kere denk geldik buna. ama şirketler aracı calısanına devretmiyo devredemiyo tek bi araçtan 2000 tl fazla kazanıcak diye hiçbi şirket bu kadar büyük isminin karalanmasına neden olucak bi olayın altına imza atmaz. ama herşey düzgün deil bunu bende biliyorum piyasanın içinde doğmuş büyümüş biri olarak. iyi akşamlar..

eraycım teşekkürler ilgin için, mevzuatı siz daha iyi biliyorsunuz,yetkili servis aracı tamir etmek ve para kazanmak için benimle epeyce görüştü ben kabul etmedim, çıkardıkları fiyat 17000 idi, eksperle görüşüp 15 bine kadar indiler, sonuç yinede pert, seni anlıyorum servis parça tamir etme ile uğraşmaz, garanti prosedürleri gereği de arızalı hasarlı parçaları tamir etmez,değiştirmek en kolay ve en garanti olaydır, benim aracın sovtajı 11.160 tl, adam bu aracı 22500 e pazarlık paylı sattığına göre en aşağı 4-5 bin lira karı var, bizim tartıştığımız sigortanın pert aracı nasıl mevzuata uydurup sadece ağır hasar kayıtlı olarak sistemde gösterdiği, keza ben aracımın plakalarını kargo ile alıp kaskomun belirttiği sigorta müşavirliğine bizzat gönderdim bu ne demek araç trafikten çekilecek, bırak pert kaydını aynı plaka ile sadece hasar kayıdı görünüyor, kazada aracın elektrik tesisatı,sigorta kutusuda zarar gördü, dahası şanzumanın montaj kulağıda kopuktu, servis şanzumanı yazmadığı halde (döküm kaynağı ile kurtarırız dediler) çıkan fiyat 15000 tl idi... Sence bu araç randuman verirmi, şasede eğilmede olmuştur, çarpışma bayağı kuvvetli idi, çelik jantın bile ne halde olduğunu resimlerden görmüşsündür, neyse DAYI epey kuvvetli imiş, sigorta şirketi bu işte masum değil,sisteme pert olarak girmediğine göre yasal olarak suç işlemiştir.

ygurbuz
25/12/2011, 01:34
Ümit Çok Geçmiş Olsun,

mfnserim
25/12/2011, 02:22
Geçmiş olsun, Allah başka kaza bela vermesin..

tyilgin
25/12/2011, 07:21
sisteme pert olarak girmediğine göre yasal olarak suç işlemiştir.

Bunun bir şikayet mercii yok mudur ?. Mesela şu anda içimizden araba araştıran bir arkadaş bu arabaya talip olmuş anlaşmış, sonra da aracı almadan önce tesadüfen bu yazılanları okumuş ve şikayetçi olmuş.
Bu şikayeti de, aracın pert bedelini ödeyen sigorta şirketine yapmış, Neden pert kaydını gizlediniz adammı dolandırıyorsunuz diye,
olamazmı ?

umit
25/12/2011, 09:56
Bunun bir şikayet mercii yok mudur ?. Mesela şu anda içimizden araba araştıran bir arkadaş bu arabaya talip olmuş anlaşmış, sonra da aracı almadan önce tesadüfen bu yazılanları okumuş ve şikayetçi olmuş.
Bu şikayeti de, aracın pert bedelini ödeyen sigorta şirketine yapmış, Neden pert kaydını gizlediniz adammı dolandırıyorsunuz diye,
olamazmı ?

şu yaşanılan durumu hala anlayabilmiş değilim, araç pert olduğu için mevzuat gereği ben 23bin tl yi nasıl aldım, bunun 11,160 ı sovtaj 11.840 ı tazminat, hatta dün gece 5664 e mesaj attım plakadan sorguladım, 11.840 TL tutarında ağır hasarı görünüyor, 11.840 rakamı benim aldığım tazinatla aynı, ilginç değilmi?

Tarık Bey, şu aşamaya kadar gördüklerimizi ve yaşadıklarımızı mantığımız alabildiğince burada anlattık, bunun nasıl kılıfına uydurulduğunu bilen bir arkadaş yazsın da bu yazışmalar EMSAL teşkil etsin...

Olay açık, bu kazayı geçiren ve pert parası alan benim,(ama ne alış, kasko bedeli ödenmiyor sanki kurban pazarlığı yapıyorsun, adamlar para öneriyor sen Hamdi Bey in teklifine yokum diyorsun, pazarlıkla çirkeflikle 23bin TL yi kurtarıyorsun,olaya bak ya paranı kurtarmak için pazarlıklar yapıyorsun senin kaskonda yazan teminat bedeli hikaye yani) ama gözlerimin önünde kesin pert diye kayıtlara geçmesi gereken bir dosyanın, ağır hasar olarak aynı plaka ile tekrar trafikte olması TÜRKİYE CUMHURİYETİ nin vahim tablosudur.

Sigortacılık böyle kardeşim, sokak arası kaporta boyacı ufak işletmeleri yada özel servisleri düşünün, tespit yapıp hasar bedelini şişiriyorlar, eksperle tokalaşıyorlar, tamirat bitiyor sigortadan tazminatı alıp araç sahibi ile parayı kırışıyorlar :):):) neler var yaa!!! tamirci memnun, araç sahibi memnun eksper memnun, kaybeden kim??? bilmem!

Tam Muharrem İNCE lik bir dosya, eee artık Uğur DÜNDAR gibi araştırmacı hesap sorucu gazetecilerimiz de sindirildiğine göre bu ülkede diktaya hesap soracak kimse de kalmadı... Olsun ya benim ülkem iyidir iyidir!!!??? herkes işini biliiirrr!

ahmet4646
25/12/2011, 10:49
Geçmiş olsun Allah tekrar yaşatmasın. Benim ablamlarda buna benzer bir kaza yaşadı yine işaret namına birşey yoktu gidiş-geliş ayrı 2 şer şeritli köprü yol yapımından dolayı tek köprüye düşürülmüş hiçbir işaret yok tabi sonuç 4 aracın karıştığı bir kaza ve aynı yerde birçok ölümlü yaralanmalı kaza oldu. Bir tanıdık avukat vasıtasıyla karayollarına dava açtık tabi çok umutla değil herşeye kılıf bulacakları için bize bir dosya gönderdiler birsürü fotağraflarla dolu işaretlemelerle ilgili güya o kaza yerine ait ama ne kaza yeriyle ne de kazanın olduğu şehirle hiçbir alakası yok. Karayollarının veya taşeron şirketlermidir artık bilmiyorum bu vurdum duymaz zihniyeti devam ettikce daha çok canlar yanmaya devam edecek. Tekrar geçmiş olsun Allah kimseye yaşatmasın

tyilgin
25/12/2011, 17:47
Ümit beyin kaza ile ilgili yazdıklarını görünce aklıma gelen ilk şey, araçların değil, kaza mahallinin resimlerini çekmek ti. Ahmet beyin yazdıklarını da görünce, hafızamdaki bu bilginin altını bir kez daha çizmem gerektiğini farkettim.

Bence siz siz olun, yol hatasından kaynaklı bir kaza başımıza gelirse -ki İnşallah gelmez, can kaybı vs. kötü bir durum yoksa derhal kaza mahallinin fotoğraflarını çekelim. Fotoğraflarda kazaya karışan araçlarında görünmesi resim çekilen yerin kaza mahhalli olduğunu da ispatlayacaktır.

SteinGP
25/12/2011, 23:25
1. sayfadaki resimlerle beraber,arkadaşa sahibinden'den mesaj attım,tebrikler aracı güzel toplamışsınız diye.bakalım ne diyecek.

umit
26/12/2011, 00:20
1. sayfadaki resimlerle beraber,arkadaşa sahibinden'den mesaj attım,tebrikler aracı güzel toplamışsınız diye.bakalım ne diyecek.

ilan sahibine link verdin mi? Vermesen iyi olurdu...
biz insanları uyarıyoruz, punto almayı düşünen bir çok insan zaten bu forumu dolaşıyor, adam gelip bana bulaşıyormuş, neyse gelsin korkumuz yok!!!:gun_band:

umit
26/12/2011, 00:24
Ümit beyin kaza ile ilgili yazdıklarını görünce aklıma gelen ilk şey, araçların değil, kaza mahallinin resimlerini çekmek ti. Ahmet beyin yazdıklarını da görünce, hafızamdaki bu bilginin altını bir kez daha çizmem gerektiğini farkettim.

Bence siz siz olun, yol hatasından kaynaklı bir kaza başımıza gelirse -ki İnşallah gelmez, can kaybı vs. kötü bir durum yoksa derhal kaza mahallinin fotoğraflarını çekelim. Fotoğraflarda kazaya karışan araçlarında görünmesi resim çekilen yerin kaza mahhalli olduğunu da ispatlayacaktır.

o durumda komedi, olay gece oldu, fotoğraf çektim ama cep telefonu ile, fazla bir şey belli olmadı, hatta olay şokundan kurtulup yaralımıyız öldükmü vs. kendimize gelene kadar trafik ekipleri yolu hunilerle doldurdu, önlem aldı, sen fotoğraf çeksen ne, adamlar bütün hataları kapattılar, jandarma komutanı yol yapan firmanın müteahitine ve karayollarına saydırıyordu, dedi mahkemeye ver, dedim hangi delille???

SteinGP
26/12/2011, 01:56
ilan sahibine link verdin mi? Vermesen iyi olurdu...
biz insanları uyarıyoruz, punto almayı düşünen bir çok insan zaten bu forumu dolaşıyor, adam gelip bana bulaşıyormuş, neyse gelsin korkumuz yok!!!:gun_band:

sadece resmin linkini verdim.ayrıca kime ne yüzle bulaşacakki?

tyilgin
26/12/2011, 08:38
o durumda komedi, olay gece oldu, fotoğraf çektim ama cep telefonu ile, fazla bir şey belli olmadı, hatta olay şokundan kurtulup yaralımıyız öldükmü vs. kendimize gelene kadar trafik ekipleri yolu hunilerle doldurdu, önlem aldı, sen fotoğraf çeksen ne, adamlar bütün hataları kapattılar, jandarma komutanı yol yapan firmanın müteahitine ve karayollarına saydırıyordu, dedi mahkemeye ver, dedim hangi delille???

Özür dilerim, ölen vs yoksa derken gece faktörünü unutmuşum. Zaten sizinki gibi bi durumda resmi düşünmek kimsenin aklına gelmez. Arka koltukta eşiniz, kafası kanlar içinde. Kesinlikle mümkün değil.

Ben daha farklı bir senaryoyu düşündüm. Gündüz, kazaya karışan her iki araçtada yaralı yok vs. vs.

tyilgin
26/12/2011, 08:41
Yapmasaydınız daha iyi olurdu. Karşıdaki insanın kafasında nasıl bir yazılım var bilemeyiz dimi ?. Kötü programlanmış hiç mi insan yok bu dünyada.

sadece resmin linkini verdim.ayrıca kime ne yüzle bulaşacakki?
Bulaşma potansiyelinde olan birisi ise, Bu resimlerin kimde olacağını düşünmesi yeterli.

rehber28
26/12/2011, 23:10
gecmıs olsun cana gelcegıne mala gelsın

umit
29/12/2011, 14:15
aracı alacak arkadaşa bir nebzede olsa destek olduk sanırım, vicdanımız rahat, satıcı fiyatı 22500 den 20500 e çekmiş, SteinGP Can ın satıcıya mail atması 2 bin tl lik sonuç getirmiştir:)

BURASI "grandepuntotr" buradan çıkış yok!!! kötülerin düşmanı, emekli dul ve yetimin bacanağı "grandepuntotr" :)

Fiat Punto Grande 1.3 M.jet Dynamic 2008 Model 20.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 68520687 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-dizel-grande-punto-diynamic-68520687/detay)

akin
29/12/2011, 14:30
çok geçmiş olsun allah sağlık versin gerisi kazanılır tekrar.