PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fıat evo kapı gergilerini değiştiriyor

kartal3520
19/08/2011, 21:31
:XForumda dün konu açılmıştı ama sizlerle bir şeyi paylaşmak adına yine konuyu açayım dedim.Bugün arka kapılardaki gıcırtı için aracı servise götürdüm.Yetkili kişi bu sıkıntının çoğalmaya başladığını durumu yetkili yerlere ilettiklerini ve bunun sonucunda sıkıntı olan araçlardaki kapı gergilerinin yenisi ile değiştirileceğini bana söyledi ve bugün arka kapılar için 2 tane gergi siparişi verildi.Dedim aynı gergileri mi takacaksınız bana verilen cevap hayır oldu.Herhalde yeni gergiler ürettiler.Gelince göreceğiz..
Neyse kapılarında sıkıntısı oaln arkadaşlar varsa servise başvurup ücretsiz değiştirsinler.

USTA
19/08/2011, 23:53
Şuanda bir sıkıntımız yok ama olmayacak değil tabiki,aklımızda olsun...

SKELETER
20/08/2011, 00:27
Benim ilk aldığım zamanlarda çok oluyordu sonra serviste ne yaptılarsa bir daha o sıkıntıyı yaşamadım.

ibrahim06
20/08/2011, 00:33
bu dertten muzdarip bir arkadaş vardı forumda

SKELETER
20/08/2011, 00:35
bu dertten muzdarip bir arkadaş vardı forumda

Bu sorundan çok yakınan vardı İbrahim Hocam. Hatta başka forumlarda bile gördüm. İsabet olmuş fiat'ın yaklaşımı da.

tayfux
20/08/2011, 00:52
bravo güzel yaklaşım fiattan..

ultraslan33
20/08/2011, 04:13
benm kapılar gıcırdamıyo oleyy:)

alfo
20/08/2011, 04:40
Bugün servisten randevu aldım sırf bu sorun yüzünden, bakalım kapıların derdi neymiş öğrenelim...

can-asan
20/08/2011, 11:58
benm kapılar gıcırdamıyo oleyy:)
aman maşallah diyin bende öyle diyordum 2 gün sonra ses gelmeye başladı :D

alfo
20/08/2011, 12:44
Bugün servise gittim sağolsun çok ilgili ve güler yüzlüler Bodrum Paşalı servisi.Siparişini verdiler iki tane kapı gergisi değişecek....

ufuk_punto
20/08/2011, 12:48
benim kapılar da gıcırdıyo.kapı gergileri sipariş verdik.ancak cok uzun sürebilir dediler..italyadan gelicekmiş

ErdmG
20/08/2011, 12:52
Bende sol arka kapıdan bazen gıcır gıcır ses geliyor ama duymamazlıktan geliyorum her seferinde.

EvoKoray
20/08/2011, 13:41
bende bakıma götürdüğüm zaman söylemiştim İtalya dan arka kapılar için siparişi verildi 2 hafta sonra takıldı , hazirandan beri bi ses duymadım araba bütün gün güneş altında olmasına rağmen :) işe yarıyor şikayeti olan beklmesin direk verdirsin siparişi ücretsiz değiştiriyorlar ;)

segin
20/08/2011, 19:29
gunesın kapılara ne zararı olabılır kı ? benımkıde butun gun guneste duruyor bılelım yerımızı degıstırelım :D

kartal3520
20/08/2011, 22:37
Gergiler plastik kaplama, kapılarda sıcaktan dolayı genleşme oluyor bundan dolayı sürtünme sonucunda gacı gucur ses cıkartıyor.Sıcakta daha çok ses yapıyor.Kapıyı yavaş yavaş açın bir noktada o sesi mutlaka yakalayacaksınız bundan emin olabilirsiniz.

EvoKoray
20/08/2011, 22:42
gunesın kapılara ne zararı olabılır kı ? benımkıde butun gun guneste duruyor bılelım yerımızı degıstırelım :D
Kenan bey gerekli açıklamayı yapmış :)

sfkbrtn
20/08/2011, 22:44
aynı ses bende de var umarım ilgilenirler yakında 10 bakımına gideceğim!

mm_isik
21/08/2011, 20:59
kenan beye inanmak istemiyorum şahsen. güneşten bozulan bir aracımız olmamalı,olamamalı.. bu araçlar turkıyede uretılmıyor butur sorunlar goz ardı edılsın.

örnek ; fiorıno bursa da uretılıyor. surucu tarafında pedallara ayagınızı uzattıgınızda dıreksıyonun altındakı sert plastık dızımıze degıyor. hem aracı kullanmak sıkıntı olabılıyor hem kaza anında allah korusun. fiorino cıktıgından berı bunu duzeltıcekler yani ;)

kartal3520
21/08/2011, 22:08
Mesele Türkiye yada Avrupa değil.Evolar daki gergiler plastik kaplama bu bir gerçek.Sıkıntıyı yaşadığım da gerçek.Araç affedersiniz bazen eşşek anırtısı gibi ses çıkartıyor ve bunu fiyatı 40000 liraya dayanmış bir araç yapıyor.Bende bu fitattaki bir araçta bu sorun olmamalı; ama işte oluyor maalesef.

Mugen_punto
22/08/2011, 00:04
Aracı alalı 3 aya yaklaştı henüz öyle bir ses duymadım. acaba ses duymasamda servise şikayet olarak bildirsem ? değiştirirlermi sizce..

asil
22/08/2011, 00:09
kenan beye inanmak istemiyorum şahsen. güneşten bozulan bir aracımız olmamalı,olamamalı.. bu araçlar turkıyede uretılmıyor butur sorunlar goz ardı edılsın.

örnek ; fiorıno bursa da uretılıyor. surucu tarafında pedallara ayagınızı uzattıgınızda dıreksıyonun altındakı sert plastık dızımıze degıyor. hem aracı kullanmak sıkıntı olabılıyor hem kaza anında allah korusun. fiorino cıktıgından berı bunu duzeltıcekler yani ;)
bende 2010 fiorino var ama dizimle direksiyon arasında baya bi boşluk oluyo konuyu biraz daha detaylı açabilirmisiniz teşekürler.

EvoKoray
22/08/2011, 00:22
Aracı alalı 3 aya yaklaştı henüz öyle bir ses duymadım. acaba ses duymasamda servise şikayet olarak bildirsem ? değiştirirlermi sizce..

her arabada aynı sorun olcak diye birşey yok bazılarında var , sorun yoksa değiştirtmeyin boşuna :)

Mugen_punto
22/08/2011, 00:42
her arabada aynı sorun olcak diye birşey yok bazılarında var , sorun yoksa değiştirtmeyin boşuna :)

Tşk.ler.. bundan sonra daha dikkatli olucam ses konusunda :)

alibozpinar
22/08/2011, 09:51
yahu bu ses çok sinir bozucu yanlış nota çalan kemancının çıkarıdğı ses benziyor :)

en iyisi ben şu servisle görüşeyim artık :)

santiago
24/08/2011, 02:37
bugün gittim servise bu hafta gerginler gelicek dedi fabrika gönderiyormuş yağladığımızda daha çok ses yapıyor dedi

funkyfancies
04/10/2011, 10:43
Bende de başladı bu sorun. Han kapısı gibi arka kapılar Sultan Süleyman geliyor sanki :) 11 aylık araba. Yağladım daha çok ses geldi gerçekten. Demek ki kronik sorun bu servis yolu göründü bize.

Mugen_punto
04/10/2011, 16:02
Bende de başladı bu sorun. Han kapısı gibi arka kapılar Sultan Süleyman geliyor sanki :) 11 aylık araba. Yağladım daha çok ses geldi gerçekten. Demek ki kronik sorun bu servis yolu göründü bize.

Aynen dediğin gibi han kapısı :D yada kağnı arabası diyebiliriz :) bende servise gittiğimde söyledim tofaşın elinde olmadığı geldiğinde beni çağıracaklarını söylediler. beklemedeyiz.

sakinkaradas
04/10/2011, 16:05
bu gün 10 bin bakımına gittim servise benim kapıların 3 tanesinin gergisi degişti.bir tek ön sol ellerinde kalmamış yoksa oda degişecekti.

alibozpinar
04/10/2011, 17:38
benimkiler değiştirildi artık korku filmindeki gibi kapı seslerim çıkmıyor... :))

oxite
30/10/2011, 15:58
aracımı 26 haziran 2011 de teslim aldım,aldıgımdan 2 ay sonra gıcırtı basladı kapı gergi (tahdit) yaylarında..bunun uzerine aracımı servise goturdum ve aracımın tahdit yaylarını garanti kapsamında ucretsiz degistirdiler ve acıklama olarak evoların yuzde 45 inde bu sorun fabrikasyon olarak var dediler bugun olmazsa yarın mutlaka arızalı olanlarda olacak bir durum bunun uzerine fiat geliştirme yapıyormus yani bana yeni takılan yaylarda otecekti bir gun ve o gun bugundür yine basladı,çözümü şu aşamada yok,yani bu lanciada ve alfa romeodada mevcut bir şikayet araştırmalara göre yani tofaş fiatın en büyük zaafiyetidir bu bana göre..3 üncü tahdit yaylarındada sorun devam eder ise kusurlu,ayıplı mal ibaresine giriyor inş. dahada sıkıntı yaşamayız ve bu işe kalıcı bir cozum gelir..saygılar..