PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kapı gıcırdaması

opexturk
12/08/2011, 16:37
daha önceden de anlattığım kapı gıcırdaması olayı üzerine artık somut adımlar atmaya karar verdim bu kapı gıcırdaması uykularımı kaçırıyor tüketici mahkemesine başvurmaya karar verdim.

nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba fiat müşteri hismetlerini 1 er hafta arayla 2 defa aradım ancak geri dönüş olmadı artık beklemicem

macman
12/08/2011, 16:49
Nasıl bir gıcırdama ve hangi kapıda acaba

etufan
12/08/2011, 17:05
Merhaba, sizinde mesajınızın bulunduğu şu konuya attığım post beni bu dertten çok uzun süre önce kurtardı ve tekrar etmedi; https://forum.grandepuntotr.com/555128-post20.html

opexturk
12/08/2011, 17:15
Nasıl bir gıcırdama ve hangi kapıda acaba

arka kapılardan çıkıyo ve 4. kattan eşimin duyabileceği iğrenç bir gıcırdama sesi
gıcırdama değil de sanki kapıları kırıyomuşuz gibi bir ses geliyo rezil ediyo beni her ortamda bu kapılar

ibrahim06
12/08/2011, 17:40
arka kapılardan çıkıyo ve 4. kattan eşimin duyabileceği iğrenç bir gıcırdama sesi
gıcırdama değil de sanki kapıları kırıyomuşuz gibi bir ses geliyo rezil ediyo beni her ortamda bu kapılar

yetkili servis kapılardaki aksamı yada parçayı değiştirmiyor mu? 1 yıl önce benim de olmuştu ve değiştirtmiştim.

WiSTaRiA
12/08/2011, 18:04
Servise danışılırsa gereken değişim yapılır...

opexturk
12/08/2011, 18:21
Servise danışılırsa gereken değişim yapılır...

servise defalarca gittim yağlandı parça siparişi falan verildi ancak yaklaşlık 4 aydır somut bir sonuç yok az önce yine aradım kapı gergisi sipariş geçiyorum 2 hafta sonra gel değişelim dediler

opexturk
12/08/2011, 18:23
yetkili servis kapılardaki aksamı yada parçayı değiştirmiyor mu? 1 yıl önce benim de olmuştu ve değiştirtmiştim.

en son servise gittiğimde evolarda bu sorun kronik parça değişimi yapsak bile çıkardığımız parçanın aynısını takıcaz dediler tüm servis yetkililerinden aynı sorun tofaşa iletilirse ancak o zaman yeni gergi üretilir dedi.açık açık ..... giren şemsiye açılmaz hesabı

ibrahim06
12/08/2011, 18:29
en son servise gittiğimde evolarda bu sorun kronik parça değişimi yapsak bile çıkardığımız parçanın aynısını takıcaz dediler tüm servis yetkililerinden aynı sorun tofaşa iletilirse ancak o zaman yeni gergi üretilir dedi.açık açık ..... giren şemsiye açılmaz hesabı

Saçmalığa bak yeni gergi üretilirmiş. Sen servis olarak üretileninden değiştirip taksana be kardeşim. Neyse sabredin

demon
12/08/2011, 18:38
Başka servislere gidin derim.

oguzhan06
12/08/2011, 18:42
valla bendede vardı gergi kolumu ne deniyor ya garantiden değiştirdiler şimdi ses falan yok.

ultramarine
13/08/2011, 15:34
aynı sorun bende de var kapı resmen anırıyo deli oluyorum her seferinde rezilliği ayrı bi dert.serviste pek alakadar değil sipariş verdik bekliyoruz diolar tabi yersen.fiat çağrı merkezi ise tam bir fiyasko.başka bir mağduriyetimden dolayı(serviste ön tamponum 4 kez boyandı renk tutturamadıkları için tampon değişimi istedim onaylanmadı)en kısa zamanda tüketici mahkemesini baş vurmayı düşünüyorum.fiat fiyasko

opexturk
13/08/2011, 16:48
valla bendede vardı gergi kolumu ne deniyor ya garantiden değiştirdiler şimdi ses falan yok.

ne zaman değişti ??? değişenlerden de aldığım bilgiye göre 2-3 hafta sonra tekrar başlıyomuş

oguzhan06
13/08/2011, 16:56
valla 2 aydan fazla oldu şuan bi sıkıntı gözükmüyor

byspayn
13/08/2011, 18:44
Bizde bugün eskişehir birmota gittik. Kapı gergileri değişecek dedi parça sipariş listesine ekledi telefon numaramızı aldı bize de beklemek kaldı. Umut ediyorum ki değiştikten sonra ses kesilir...

SKELETER
13/08/2011, 19:57
Aynı sorun bendede var. Son haftalarda yapmasada arada bir korku filmi sesi çıkarıyor.

Daha önce aynı sorun için servise gittiğinizde iş kartı açtırdınız mı bu konu çok önemli eğer açtırdıysanız sorunu ispatlamış olursunuz

opexturk
13/08/2011, 22:32
Aynı sorun bendede var. Son haftalarda yapmasada arada bir korku filmi sesi çıkarıyor.

Daha önce aynı sorun için servise gittiğinizde iş kartı açtırdınız mı bu konu çok önemli eğer açtırdıysanız sorunu ispatlamış olursunuz

araca garanti kapsamında baktıkları için iş kartı açmıyorlar içeri alıp bakıp geri veriyorlar

Serbay
14/08/2011, 03:43
Değişti bnmde ancak yine ve yine araba çok ısındığında arka kapılar mübarek kale kapısı oluyorlar artmalarını bekliyorum gıcırtıların.

tunalent
14/08/2011, 18:40
Arkadaşlar kapı gergileri değişince bişey kalmıyor yanlız aynıların la değil linea ların ki ile değiştirtin problem bitiyor.zaten bir çok servis öyle yapıyor..

unreal123
14/08/2011, 18:49
bende yaklaşık 1 aydır parça bekliyenlerdenim milletin gözünde fiat a laf ettirmemeye çalışıyoruz adam kapıyı bi açıo gacır gucur sonra bak sen şamataya fiatın sıfırı bukadar olur deyip dalga başlıyor ha bi o olsa yine kontagın altından gelen sesde cabası yapıldı geri başladı ha tabi onlada kalmadı bagajdan gelen anlamsız çatır çutur sesleri daha bitmedi :) vitesi degiştirirken gelen çat sesi ön sol tekerden gelen arasısıra takırtı sesi ha memnunmuyum çok memnunum inanamazssınız sen kalk 28 binlira para ver 89 dogandan gelen sesler ile aynı sesleri sende duy. ha aklım olsa kendimi inanın salak yerine koyuyorum bu konuda gider bi 2000 model bmw alır binerdim en azından bmw ye biniyorum derdim ah fiat ah sen adam olmazssın.

sezerism
14/08/2011, 19:04
Arkadaşlar aynı sorun bende vardı isimsiz ve basit bir malzeme sprey sanırm sıvı gres şu an ses soluk yok , ve gayet normal Ama arkadaşlar size şunu söyleyebilirim bu arçaları güneşte uzun süre bırakmamak gerekiyor.SAygılar.

opexturk
14/08/2011, 21:59
bende yaklaşık 1 aydır parça bekliyenlerdenim milletin gözünde fiat a laf ettirmemeye çalışıyoruz adam kapıyı bi açıo gacır gucur sonra bak sen şamataya fiatın sıfırı bukadar olur deyip dalga başlıyor ha bi o olsa yine kontagın altından gelen sesde cabası yapıldı geri başladı ha tabi onlada kalmadı bagajdan gelen anlamsız çatır çutur sesleri daha bitmedi :) vitesi degiştirirken gelen çat sesi ön sol tekerden gelen arasısıra takırtı sesi ha memnunmuyum çok memnunum inanamazssınız sen kalk 28 binlira para ver 89 dogandan gelen sesler ile aynı sesleri sende duy. Ha aklım olsa kendimi inanın salak yerine koyuyorum bu konuda gider bi 2000 model bmw alır binerdim en azından bmw ye biniyorum derdim ah fiat ah sen adam olmazssın.

+100000000000000000000000000000

thekafkef
15/08/2011, 01:28
Aynı ses bendede var :ban?:
0 araba aldık sol arka kapı resmen anırıyor
sanki 88 şahin kapısı herkes bana bakıyor bide ,:realmad:
10 binde servise gidicem az kaldı benimde göstermem lazım.:g0000000:

smartengineer
15/08/2011, 10:38
arkadaşlar napcaz biz bu fiatları 3.defa kornam değişti bu nasıl mantık acaba vay arabayı güneşte bırakma, vay arabayı yıkatırken ön panjura basınçlı su tutturma kafayı yiycem inanın.çok pişmanım diycem ama inanın utanıyorum.

maccoder
15/08/2011, 13:42
sol arka kapıda benimde gıcırdama sesi mevcut bende en kısa zamanda servise gideceğim.

Misafir047
15/08/2011, 15:04
Valla benim arka 2 kapı dehşet ses çıkarıyor servise gidecem ya yaptırcaklar yada değiştircekler bir daha fiat alırsam namerdim

shellcininabisi
15/08/2011, 18:04
aynı dertten ben de muzdaripim :) en son babam ilk kez gören ve arka kapıyı açan bir arkadaşın yanında şöyle demişti hatta " 0 ARABA YA GICIRRR GICIRRRR " :)

İzmir birmot servise götürdüm bir yağ sıktıklarını, gelen her 3 araçtan birinde kestiğini İNŞALLAH BENİMKİNİ DE KESECEĞİNİ söyledi usta.. ama nafile yine gittim yine İNŞALLAH KESER HOCAM dedi (aynı kaset çaldı :)) değişimden söz bile etmediler. Yukarıda bir arkadaş söylemiş würth 2000 sprey diye verdim siparişini bekliyorum gelmesini (22 tl kargo kaç tutuar bilmiyorum) "İNŞALLAH" kesecek...

mrttkc
15/08/2011, 21:59
benimde sağ arka kapıdan aynı ses geliyor malesef :( arabanın 1 senelık bakımına götürücem 1-2 haftaya.. ozaman göstericem. umarım sorun giderilir

bahadir77
15/08/2011, 22:29
benım aractanda sol arka stop lambasından ses gelıyor. hatta gıttım bılhassa tuttum stop lambasını salladım. sadece cukur tumsek kasıs gıbı yerlerden gecerken hıssettırıyor.plastıgın demıre surterken cıkarttıgı ses sımdılık abartı duzeyde degıl ama artarsa bı servıse gıdecegım. saygılar.

opexturk
16/08/2011, 00:45
aynı dertten ben de muzdaripim :) en son babam ilk kez gören ve arka kapıyı açan bir arkadaşın yanında şöyle demişti hatta " 0 ARABA YA GICIRRR GICIRRRR " :)

İzmir birmot servise götürdüm bir yağ sıktıklarını, gelen her 3 araçtan birinde kestiğini İNŞALLAH BENİMKİNİ DE KESECEĞİNİ söyledi usta.. ama nafile yine gittim yine İNŞALLAH KESER HOCAM dedi (aynı kaset çaldı :)) değişimden söz bile etmediler. Yukarıda bir arkadaş söylemiş würth 2000 sprey diye verdim siparişini bekliyorum gelmesini (22 tl kargo kaç tutuar bilmiyorum) "İNŞALLAH" kesecek...

o yağlamalar bana kaç defa yapıldı sayısını bile unuttum :=)

opexturk
16/08/2011, 00:46
benım aractanda sol arka stop lambasından ses gelıyor. hatta gıttım bılhassa tuttum stop lambasını salladım. sadece cukur tumsek kasıs gıbı yerlerden gecerken hıssettırıyor.plastıgın demıre surterken cıkarttıgı ses sımdılık abartı duzeyde degıl ama artarsa bı servıse gıdecegım. saygılar.

erkenden git sen işini şansa bırakma

kartal3520
16/08/2011, 16:07
Bütün bu yazılanlardan yola çıkarak şu benim kapılar ne alemde diye bugün bir bakayım dedim.Arka kapıları hızlı açınca ses yok ama yavaşça açtığımız zaman bir arkadaşın yazdığı gibi aynı eşşek anırtısı gibi;bu güne kadar hiç dikkatimi çekmemişti.Zaten sol arka kapıda bir sıkıntım daha var.Arka camı açıp kapıyı kapattığın vakit sanki hacı muratın kapısını kapatır gibi ses çıkıyor.Bu fiyatlarda satılan bu araçlara böyle problemler hiç yakışmıyor diye düşünüyorum.

blackhawk
16/08/2011, 16:44
Kapı için motor yağı kullanın ince yağ çabuk kuruyup kayboluyor motor yağı daha kalın yağladıktan sonra iyice içine işlemesi için kapıyı aç kapa yapın:). Hatta bagaj amortisörünü aynı şekilde yağladım. Kilitleri ve karşılıklarını da gresle yağladım araba oldukça sessizleşti.

omer06
16/08/2011, 19:15
bendede başladı sağ arka kapı gıcırdıyo yavaş açınca :)