PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turtle Wax----Tavsiye??

kitanotr
12/08/2011, 10:25
Merhaba arkadaşlar,

bir yer de pasta cila yaptırmayı planlıyorum, galiba turtle wax ürünlerini kullanıyorlar. Genel olarak izlenimleriniz nedir?

lektonstar17
12/08/2011, 11:08
turtle wax çok kaliteli güvenilir bir ürün.dünyanın en iyi markalarından. eğer gerçektende bu markayı kullanıyolarsa gözün kapalı yaptırabilirsin.ben yıllarca lastik ve plastik bölümler için bakım sütünü kullandım ve çok memnun kaldım.bu arada aracı komplemi cila yaptırcaksın ve ne kadara yapıcaklar?

blackhawk
12/08/2011, 12:59
Turtle normal cila kullandım uygulaması da kolay gerçekten fark ediyor. Henüz 1 ay oldu bakalım ne kadar kalacak punto.mun üzerinde

izoci
12/08/2011, 13:35
turtle iyidir hocam ama taklitlerinden sakının :)

kitanotr
12/08/2011, 14:18
taklit derken?
kimyasalının taklidi mi yoksa işi yapan admların turtle kutusu gösterip başka ürün kullanması anlamında mı?

bir de ortalama pasta-cila ücretleri ne civarda ona göre bir pazarlık yapayım....

kitanotr
12/08/2011, 14:19
turtle wax çok kaliteli güvenilir bir ürün.dünyanın en iyi markalarından. eğer gerçektende bu markayı kullanıyolarsa gözün kapalı yaptırabilirsin.ben yıllarca lastik ve plastik bölümler için bakım sütünü kullandım ve çok memnun kaldım.bu arada aracı komplemi cila yaptırcaksın ve ne kadara yapıcaklar?

henüz araştırma aşamasındayım fiyatı tam bilmiyorum.netleşince burada yazarım...

kitanotr
12/08/2011, 14:20
Turtle normal cila kullandım uygulaması da kolay gerçekten fark ediyor. Henüz 1 ay oldu bakalım ne kadar kalacak punto.mun üzerinde

benim araç gri belki sizinki kadar verimli olmaz ama hesabıma uyarsa yaptıracagım

FPT
12/08/2011, 14:25
Pasta-cila olarak bildiğimiz işleri daha pro yerler marka ürünlerle boya koruma adı altında çizik giderme ve cila işlemi olarak uyguluyorlar. Mesela sonax gibi yerlerde 300-450 gibi fiyatlar var. Gerçi MTV kampanyası sayesinde garantiden yatırırsan 150 tlye yapıyorlar. Size bir fiyat verdiler mi?

kitanotr
12/08/2011, 14:32
Pasta-cila olarak bildiğimiz işleri daha pro yerler marka ürünlerle boya koruma adı altında çizik giderme ve cila işlemi olarak uyguluyorlar. Mesela sonax gibi yerlerde 300-450 gibi fiyatlar var. Gerçi MTV kampanyası sayesinde garantiden yatırırsan 150 tlye yapıyorlar. Size bir fiyat verdiler mi?

yok henüz almadım, ama yaptıracagım yer sadece bır yıkamacı. guvendıgım yanı; ıyı tanıyor olmam, uzun yıllardır bu ısı yapıyor ve cok tıtız. oylekı ıc dıs yıkatmada bıle farkını hıssedıyorum baska yerlere gore .ortalama ıc dıs minumum 45 dk ıle 1 saat arası degısıyor.

FPT
12/08/2011, 14:38
Aslında yıkamacılar bu işten anlamıyor. Ama dediğiniz kadarıyla yıkamacınız bu konularda bir hayli bilgili :) Zaten aracınızda gri o yüzden ufak hatalar olsa bile tolere edilebilir

kitanotr
12/08/2011, 14:53
Ne diyelim şansımıza :) gerçi ben ümitliyim öyleki bazen kaportadan cıkmış araçlar gelıyor yıkamaya direk söylüyor, burda cilası eksik, burda şu var, burda şunu yapmamışlar gıbısınden.

FPT
12/08/2011, 14:58
Yıkamacınız işi biliyor ;) Ama dikkat edeceğiniz ve taviz vermemeniz gereken en önemli nokta güneşsiz ve tozsuz kapalı bol aydınlatmalı bir ortam. Yandaki yıkamadan su falan gelmemeli ayrıca sıcak kaportaya da yapılmamalı. Aracı yıkatmadan önce 15 dinlendirin diskler ve kaput azıcık soğusun sonra yıkamaya alın ve kurulayıp operasyona başlayın. Ayrıca eennn önemlisi kil ile temizlik yapın yoksa boyadaki yapışan kirleri boyaya hapsedersiniz

kitanotr
12/08/2011, 15:36
Yıkamacınız işi biliyor ;) Ama dikkat edeceğiniz ve taviz vermemeniz gereken en önemli nokta güneşsiz ve tozsuz kapalı bol aydınlatmalı bir ortam. Yandaki yıkamadan su falan gelmemeli ayrıca sıcak kaportaya da yapılmamalı. Aracı yıkatmadan önce 15 dinlendirin diskler ve kaput azıcık soğusun sonra yıkamaya alın ve kurulayıp operasyona başlayın. Ayrıca eennn önemlisi kil ile temizlik yapın yoksa boyadaki yapışan kirleri boyaya hapsedersiniz

Bu forumun bu yönünü çok seviyorum, konu hakkında bilgisi olan kişiler, elinden geldiğince yardım etmeye çalışıyor. tekrar teşekkürler.:clapping:

FPT
12/08/2011, 15:47
Elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz faydalı olabildiysem ne mutlu bana ;) Aynı şehirde olsak direkt gelirdim aracın yanına beraber hallederdik hatta :)

izoci
12/08/2011, 19:35
hocam turtle kutusunun içine başka malzeme koyarlar :)

speedy_16
12/08/2011, 21:47
ben kullanmadım ama arkadşım sonax pro nano 3 die cila + wax kullanıp çok memlun kaldığını sölemişti alternatif olarak düşünebilirisiniz

xnode
13/08/2011, 01:01
Evet bu tür şeylerde üçkağıt çok dönüyor. Ben özellikle yağ konusuna çok dikkat ediyorum, çünkü özel servislerde bazı yerler yağı yanınızda açıyor gibi yapıyor ama zaten kutu içine ucuz ve farklı yağ koyup aracınıza döküyorlar. Bu türden yaşanmış olaylar var.

Pasta cila konusunda da geçerli. Lüx ürünlerin kutusu içine, sanayide benzer işlevi gören sıvıları dolduruyorlar ve siz de sanıyorsunuz ki kaliteli ürün kullanılıyor. Burası Türkiye.. Bu yüzden malzemeleri muhakkak kontrol edin ve internetten piyasa araştırması yaparak, kullanılan ürünlerin gerçek fiyatlarını öğrenin derim.
Saygılar.

WiSTaRiA
13/08/2011, 02:13
Sercan bey merhaba... Atlayın gelin birgün çorluya pasta cilayı hem uygun fiyata hemde çok kaliteli bir sonuç alacağınız şekilde yaptıralım...

blackhawk
13/08/2011, 11:02
Abicim ben dışarda yapılan işe güvenmiyorum. Ne kadar başında dursanızda hangi ürünü kullandıklarını bilmiyorsunuz. Çok kalite iş istiyorsan al bir makine forumda arkadaşlar nasıl kil-wax uygulanması gerektiğini ayrıntısıyla anlatmış zaten.Kendi işini kendin yap zamanın warsa. Çok daha keyifli olur hemde paran cebine kalır...

izoci
13/08/2011, 11:59
hocam bi başla o işe bırakamazsın :D

blackhawk
13/08/2011, 14:53
hocam bi başla o işe bırakamazsın :D
+bi milyon8C

seysey37
14/08/2011, 00:10
ben 2 kere yaptırdım gayet memnundum kesinliklede tavsiye ederim

kitanotr
15/08/2011, 09:00
ilginizden dolayı çok teşekkürler, malesef vaktim olmuyor. Vaktim olsa forumdan alacağım detaylı bilgilerle kesin kendim yapardım ...

blackhawk
15/08/2011, 12:44
https://forum.grandepuntotr.com/arac-bakimi-ve-temizlik/27557-06-jt-100-106-turbo-cizik-giderme-boya-koruma-uygulamam.html bence linki incele

cnc
15/08/2011, 14:25
sercan yikamaci dedigin hangi yikamaci gel serviste yaptir 150 tl

kitanotr
16/08/2011, 12:57
sercan yikamaci dedigin hangi yikamaci gel serviste yaptir 150 tl
bizim gokhan var yeni sanayide tanımayabılırsın.

Ezeldenberi
08/10/2016, 15:57
Daha önce de paylaşım yapmıştım. Turtle wax hard Shell shine car wax uygulama sonrası bir güzellik, wax sonrası halen yıkanmamış hali;
artı jantlara vernik atmadığım için kir pi tutmasın diye onlarda wax uygulandı; jantta wax uygulama sonrası yeni boyadan beze çıkan ilginç renk???

volkan1065
08/10/2016, 21:50
Zafer bey jantların verniğini fazla bekletmeyin Boyada soğuk sıcak veguneşten gölgelenmeler olmadan bir an önce en az 3 kat sertleştiricili verniğini attırın.