PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabah akşam güneş altında

BLUEMAN
09/08/2011, 00:37
arkadaşlar arabam evo beyazı şimdi bu araç çalıştığım kurumda devamlı güneş altında duruyor gerçi ön camına her zaman güneşlik koyuyorum fakat ne de olsa güneş altında sonuç olarak,aracın sıcaktan dolayı iç aksamında oluşan genleşmenin yada rengine etki eden güneşin ne kadar lık bir zararı olabilir araç daha 3000 km de bile değil bu konuda fikri olan yada tavsiyesi olan arkadaşlarımız varmı?

WiSTaRiA
09/08/2011, 00:48
Benim fikrimi soracak olursanız 6 ayda bir boya koruma pasta cila yaptırın... Birde güneş altında kalan araçta cam sileceklerinin kauçuk bölümleri sertleşerek çalışmayı zorlaştırabilir bunun için koyacağınız güneşliği cama dıştan koymanız daha uygun olur diye düşünüyorum hemde güneş ışınları cama temas etmdiği için aracın içinde de bir serinlik oluşacaktır... Arabanın gölgede kalma misali gibi ;)

takres
09/08/2011, 01:12
airbag plastiğini biraz kavlatıyor sanki aşırı güneş...

fawori
09/08/2011, 01:13
Benim fikrimi soracak olursanız 6 ayda bir boya koruma pasta cila yaptırın... Birde güneş altında kalan araçta cam sileceklerinin kauçuk bölümleri sertleşerek çalışmayı zorlaştırabilir bunun için koyacağınız güneşliği cama dıştan koymanız daha uygun olur diye düşünüyorum hemde güneş ışınları cama temas etmdiği için aracın içinde de bir serinlik oluşacaktır... Arabanın gölgede kalma misali gibi ;)

alır götürler hocam bizim memlekette bedavacı çöpçü dolu

izoci
09/08/2011, 01:27
evet boya koruma önemli :)

emrgnc
09/08/2011, 01:28
eğer yoksa diğer camlara açık tonda film çektir bence, orçun abininde söylediği gibi boya koruma şart. hatta ben en az 2 ayda bir cila atılması taraftarıyım. kaportaya tırnağını sürdüğünde kaymıyorsa, içini gıcıklıyorsa ACİL cila istiyor demektir. kaportanı kaygan tut gerisi Allah a emanet :)

WiSTaRiA
09/08/2011, 01:34
alır götürler hocam bizim memlekette bedavacı çöpçü dolu

Haklısın ama ben çalıştığı yer olarak büyük otopark tarzında düşünmüştüm ona istinaden dedim kardeşim... Genelde ben öyle yaparım... Bugüne kadar da hiç güneşliğim alınmadı...

tayfux
09/08/2011, 02:33
ön cama güneşliği koyarak çok iyi etmişsiniz..giderken arabanın camını çok az açık bırakırsanız hava sirkülasyonu sağlamış olursunuz..birde arkalara perde takılabilir..sürekli pastacila yapılmasını uygun görmüyorum sonuçta pasta cila üstteki ölü boyayı alıyor ..yani parlatmak yerine üstteki ölü boyayı alıp alttaki canlı boyayı ortaya çıkarıyor..

Scottie
09/08/2011, 06:56
Camlara film cektir... on cama da gunesligi eksik eyme...

LorDracula
09/08/2011, 10:15
valla arkadaslar bende aracı alalı 2 ay olmadı boya koruma yaptırtmadım daha iş yerinde benim araba öğlene kadar güneş altında kalıyor arka camları aralıyorum içerdeki hava değişsin diye kavrulmaması açısından yoksa araca 5 dk değil 10 dk bile girilmiyor.

LorDracula
09/08/2011, 10:26
Kaliteli olarak anadolu yakası nereyi önerirsiniz?

1ocak2011
09/08/2011, 10:30
Benim Evo galiba bu konuda şanslı, Boya koruma alınır alınmaz 200 TL verilerek yaptırıldı. Sabah ofis kapalı garajına giriyor akşam çıkıyor, 15 dakika eve gidiyor, Akşam yine kapalı garaja giriyor, uyuyor, ama korkuyorum güneş görmemesinden dolayı Enerjisi eksik olacak diye. Bu arada boya koruma ne renk olursa olsun mutlaka yaptırın

lektonstar17
09/08/2011, 12:04
Kaliteli olarak anadolu yakası nereyi önerirsiniz?
Anadolu yakasında bir yer söyliyemem ama bakırköy ömürplaza otoparkında bulunan würth e gidebilirsin. ben ataşehirde oturuyorum ve oraya yaptırdım. tüm camları yaptırdım ve çok memnunum. en iyi amerikan malını yaptırdım harika bi görüntü sağlıyo güneş ışınlarını da büyük ölçüde engelliyo.kesinlikle tavsiye ederim.

macsea
09/08/2011, 14:23
arkadaşlar arabam evo beyazı şimdi bu araç çalıştığım kurumda devamlı güneş altında duruyor gerçi ön camına her zaman güneşlik koyuyorum fakat ne de olsa güneş altında sonuç olarak,aracın sıcaktan dolayı iç aksamında oluşan genleşmenin yada rengine etki eden güneşin ne kadar lık bir zararı olabilir araç daha 3000 km de bile değil bu konuda fikri olan yada tavsiyesi olan arkadaşlarımız varmı?

insanın içi gidiyor dimi :wink:

Electra
09/08/2011, 15:31
Benim bildiğim fazla güneş, yağmur, kar araç boyasını matlaştırıyor canlılığını alıyor. Hafta içi benimde aracım yatıyor sürekli otoparkta. Branda alsam çokmu tuhaf olur?

LorDracula
09/08/2011, 15:37
ben brandaya bek iyi bakmıyorum brandanın içide sıcak olduğundan boyaya zarar veriyor gibi geliyor tabi %100 emin değilim.

BLUEMAN
11/08/2011, 00:51
insanın içi gidiyor dimi :wink:
aynen mal canın yonkası imiş...:)

BLUEMAN
11/08/2011, 00:53
esasen benim sorum boyadan çok aracın iç aksamındaki genleşmeden yani göğüs bölümünün sıcaktan dolayı zamanla sarkması yada iç aksamdaki plastik aksamlarının vidalama yerlerinden gevşemesi ve zamanla gıcırtı yapması gibi unsurlardan dolayı sormuştum yoksa boya olayı fabrikada özellikle test edilip belli bir süre 5 yıl misal dayanır diye söyleniyor ama kişiler pekte iç aksam genleşmesine dikkat etmiyor esas nuans sorum bu kısımdı.?

tayfux
11/08/2011, 03:50
hocam branda çok sakat neden derseniz yağmurdan sonra çıkacak bir güneşte eğer üstünde kurursa yağmur üstteki boyayı söküp atıyor böylece güneş yanıkları meydana çıkıyor branda ile pek uğraşmaya gelmez..

tayfux
11/08/2011, 03:52
esasen benim sorum boyadan çok aracın iç aksamındaki genleşmeden yani göğüs bölümünün sıcaktan dolayı zamanla sarkması yada iç aksamdaki plastik aksamlarının vidalama yerlerinden gevşemesi ve zamanla gıcırtı yapması gibi unsurlardan dolayı sormuştum yoksa boya olayı fabrikada özellikle test edilip belli bir süre 5 yıl misal dayanır diye söyleniyor ama kişiler pekte iç aksam genleşmesine dikkat etmiyor esas nuans sorum bu kısımdı.?
hocam siz ön tarafa güneşlik koyun birde arabanın içinde hava sirkülasyonunu hafif camları açarak sağlayın göğüslüğün başına bişey gelmez..

BLUEMAN
11/08/2011, 23:30
hocam siz ön tarafa güneşlik koyun birde arabanın içinde hava sirkülasyonunu hafif camları açarak sağlayın göğüslüğün başına bişey gelmez..

valla camı malesef sigara felan atarlar diye açamıyorum fakat güneşliği daima ön camda kullanıyorum.Tşk ederim bilgileriniz için .