PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nestlé Firmasından Duyuru...!

WiSTaRiA
08/08/2011, 18:05
Arkadaşlar şuanda sosyal paylaşım sitelerinde ve internet sitelerinde bir haber var... Size bu haberi kopyalıyacağım... Gıdacı olduğumdan Nestle Türkiye'ye mail attım henüz cevap alamadım aldığımda onuda sizinle paylaşıcam ama web sitelerinde kamuoyu açıklamasını sizlerle paylaşıyorum... Büyük ihtimalle firma karalama olarak düşünüyorum ama dengesiz birininde firma için çirkefçe yaptığı bir açıklama olabilir... En güzel açıklamayı firma yapmış... Bilgilenmeniz açısından paylaşıyorum...Sevgi ve Saygılarımla....

Sosyal paylaşım sitelerinde gezen mesaj....

Tüm ebeveynler için NestLe herkesten 2012 son kullanma tarihli Banana Bebek Mamalarının iadesini istedi, çünkü içinde cam olabilirmiş. Lütfen tüm bebeklerin güvenliği için bu yaZIyı kopyala&yapıştır yapınız. Eğer ebeveyn değilseniz bu postanın yönlendirilmesine yardım ediniz. Bir bebeğin hayatını kurtarabilirsiniz!!

Nestle Türkiye'nin Kamuoyu açıklamasıdır...

8 Ağustos 2011

29 Haziran 2011 tarihinde Nestlé Fransa, “Nestlé P’tit Pot Recette Banana” (bebekler için muzlu kavanoz maması) adlı ürününün bir partisini gönüllü olarak pazardan geri çekme kararı almıştır. Söz konusu geri çekme önlem amacıyla yapılmış olup, yalnızca Fransa’da satışa sunulmuş bir parti ürünü kapsamakta, Nestlé’nin diğer ülkelerdeki ürünleri veya diğer bebek mamalarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

Ayrıca, Nestlé 2009 yılından bu yana Türkiye’de bebek maması ürünü satışı yapmamaktadır. Dolayısıyla tüketicilerimizin elinde değiştirmeleri veya kontrol etmeleri gereken herhangi bir Nestlé ürünü bulunmamaktadır.
Her zaman olduğu gibi Nestlé için ürünlerinin kalitesi ve güvenliği birinci öncelik teşkil etmektedir.
Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Nestlé Türkiye

...::: Nestle Turkiye :::... (https://www.nestle.com.tr/) haberler kısmı....
https://www.nestle.com.tr/download/Nestle-Bebek-Mamasi-Aciklamasi.pdf

ibrahim06
08/08/2011, 21:01
ben bu haberin ingilizcesini de ıkudum. Orda sadece fransadaki ürünler için geçerlidir diyordu.

izoci
08/08/2011, 21:04
2009 da durdurulmamışmıydı abi ?

WiSTaRiA
08/08/2011, 22:01
Nestlenin basin aciklamasi herseyi acikliyor zaten arkadaslar...