PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Durup dururken bi aracı neden çizerler....

alfo
06/08/2011, 21:33
Sabah aracımı her zamanki yerine apartmanın karşısına park ettim gün boyu orda kaldı...ikindiye doğru gölgeye alıyım diye çekmeye gittim bir de baktım şoför kapısının ordan 30 cm boyunda birkaç çizik var taşla çizmişler sanki...Gözüm gibi baktığım arabayı öyle görünce içim kan ağladı...Gıcır gıcır araba mahvolmuş hemen çizik giderici pasta aldım sil Allah sil biraz çıktı ama bayağı çizik kaldı moralim çok bozuldu oruçlu oruçlu bi ton günaha girdim...Duran arabanın kime ne zararı var anlamıyorum borçla ne zorlukla aldığım evomu katlettiler.. Acaba kaskonun hediye ettiği boya korumayı yaptırsam o çizikler çıkar mı ???

llcemll
06/08/2011, 21:41
Cok gecmis olsun oluyor boyle seyler benimde on cami cocuklar catlatmis bugun komple degistirdim allah beterinden korusun..Cizikleri gormeden bisey demek cok zor

shellcininabisi
06/08/2011, 21:48
bu sabah bi uyandım sol arka kısma bir sürtmüşler etmediğim küfür kalmadı... yazık günah ya.. aynen ben de senin durumundayım pasta denedim kar etmedi ben de boya koruma ile çıkarmı diye soracaktım ki sen açmışsın konuyu... geçmiş olsun dostum

acRep
06/08/2011, 21:55
Şimdi mübarek ramazanda söylenmeyecek sebeplerden dolayı çizerlerr..
Yaparlar yani..

erosistanbul
06/08/2011, 21:58
çok geçmiş olsun. bi arkadaşımın da başına gelmişti. kasko anlaşmalı autoking den halletti. kaskonuza danışın. çizik giderme hediyesi varsa yaptırabilirsiniz. birde tamir veya boya etmeden önce resimleri çekmeyi unutmayın.satarken neden boyattığınızı anlatmanızda yardımcı olur. saygılar.

alfo
06/08/2011, 22:10
Öyle abartılacak bi çizik de kalmadı ama göze de bakıyor..o çizik başka yerde olsa pek önemsenmez ama şoför kapısında dikkatli bakılınca sırıtıyor ...

acRep
06/08/2011, 22:18
Valla autokingde benim arka tampona işlem yapmışlardı biraz zaman geçince resmen leşş oldu boya attı tamir gören yer kendini belli ettii acayip sinir bozucu bi durum..

Sözünü alarak yaptırın valla ben gittim tekrardan kaskodan 2 hakkınızı daha alırız dediler sövdümm çıktım dükkandann

ibrahim06
06/08/2011, 22:39
boyanın altındaki astara indiyse boya koruma kapatmaz.

izoci
06/08/2011, 22:51
siyah evonunki çıkar hocam sende foto eklersen kesin reçeteyi yazarız :D

alfo
06/08/2011, 23:03
yarın ilk işim resmini koymak olucak...

ktpunto
07/08/2011, 00:01
bu ülke hayvan dolu malesef.hayvanların arasında yaşıyoruz

yklklc
07/08/2011, 00:04
Boyanın altındaki beyaz kısım astar çıkınca boya koruma gidermez ancak göze çok batan birşey yoksa hiç autoking de işlem yaptırmayın çünkü önceki aracımın sağ tarafını boydan boya koputu ise komple çizmişlerdi dayanamayıp koputu komple boyattım yanlara da lokal boya yaptırmıştım autoking de satarken değerini düşürmüştü çok göze batmıyorsa kalsın.

Benim evo da da 2 tane çok küçük göçük var hiç işlem yaptırmayı düşünmüyorum, değeri düşeceğine kalsın öyle.

cilem
07/08/2011, 00:28
çok afedersiniz ama hayvanlar yapar ancak bunları!!!!

tayfux
07/08/2011, 01:14
çekemeyenler..

taipen71
07/08/2011, 09:29
Hayvan mı değilmi belli olmuyor benim sitedeki komşunun ufak oğlu araba üzerinde bir çalışma yapmış önce ön kaput komple hızını alamamış sağ arka depo kapağının olduğu yer az buzda değil boyatma niyetiyle kavaklıdere servise müslüm beye gittim yeni açmış oldukları dükkanda boya korumayı denediler sonuç gayet başarılıydı çizikler büyük oranda kayboldu

xnode
07/08/2011, 10:19
Hazımsızlık ve kıskançlık. Sahip olamadığı şeye zarar verme, kendinde olmayanı yok etme isteği. Türk toplumunun yarısından fazlasında mevcut olan bir ruh hastalığı..

takres
07/08/2011, 15:55
adam olamadıklarından...

ultraslan33
07/08/2011, 17:39
çizen adamın annesinin mesleği değişiktir ondan çizmiştir :))anladın sen

askin
07/08/2011, 18:29
Hazımsızlık ve kıskançlık. Sahip olamadığı şeye zarar verme, kendinde olmayanı yok etme isteği. Türk toplumunun yarısından fazlasında mevcut olan bir ruh hastalığı..

bencede...

ykaya1983
07/08/2011, 18:35
Benim aracın şu an kaput ,sol ön kapı astar gözükecek şekilde çizik.Aracı ikinci el boyasız ve çiziksiz aldım.Fakat ne kadar esirgersediysem zaman geçtikçe mutlaka bi yerleri bi şekilde çizildi.Ben çizikleri hiç ellemedim öylece duruyor.Zaten aracın temiz,parlak ve çiziksizse korkacaksın.Artık bunun için bilerek aracımı kirli bırakıyorum.Kendimce şöyle düşünüyorum:Şimdi aracımı çizmeye gelen mahlukat,canlı veya yaratık (her neyse )bakıyorki bu adamın aracı bu kadar kirli ve kaputu karalama defteri gibi olduğuna göre ben çizsem ne olacak ki.Zaten çizince yüreği yanan adam aracı bu şekilde bırakmaz diye düşündüğü için çizmiyor.

shellcininabisi
07/08/2011, 18:37
Benim aracın şu an kaput ,sol ön kapı astar gözükecek şekilde çizik.Aracı ikinci el boyasız ve çiziksiz aldım.Fakat ne kadar esirgersediysem zaman geçtikçe mutlaka bi yerleri bi şekilde çizildi.Ben çizikleri hiç ellemedim öylece duruyor.Zaten aracın temiz,parlak ve çiziksizse korkacaksın.Artık bunun için bilerek aracımı kirli bırakıyorum.Kendimce şöyle düşünüyorum:Şimdi aracımı çizmeye gelen mahlukat,canlı veya yaratık (her neyse )bakıyorki bu adamın aracı bu kadar kirli ve kaputu karalama defteri gibi olduğuna göre ben çizsem ne olacak ki.Zaten çizince yüreği yanan adam aracı bu şekilde bırakmaz diye düşündüğü için çizmiyor.

:) aracımı aldığımdan beri daha 3 kere yıkattım :) pislik içinde dışı aynen senin gibi düşünüyorum.

izoci
07/08/2011, 18:43
olurmu hiç millet çizcek diye keyfimizden vaz mı geçecez ? Detaya devam :D

alfo
07/08/2011, 20:15
Bugün arabayı tertemiz yaptım cila da çektim jantları da parlattım kesin hanzoların ağzının suyu akar çizmek için bakalım yarın sabaha ne olacak....

ykaya1983
08/08/2011, 00:16
olurmu hiç millet çizcek diye keyfimizden vaz mı geçecez ? Detaya devam :D
Oğuz senin o boya korumalı cilalı aracınla ben bir gün okula gideyim dönüşte otokınge uğramam gerekir.:D

alpimmm
08/08/2011, 00:26
geçmiş olsun Adem, malesef çoğumuzun başına gelmiştir bu tip şeyler,
Allah ıslah etsin böylelerini.

Electra
08/08/2011, 10:08
Benim önceki arabamı aldığım gün otoparkta sürtmüşlerdi, gözümden yaş geldi diyebilirim o kadar sinirim bozulmuştu. Sonraları ufaktan ufaktan kapı çizikleri başladı, genelde İstanbulda aracı öyle bir parkedeceksin ki sağdan soldan kapıları açınca dokunmayacaklar, önden arkadan parkederken dokunmayacaklar. Mesafe bırakmak lazım. Birde arabayı yıka parlat gelip seni buluyorlar, leş gibi bırakmak en iyisi.

Misafir047
08/08/2011, 10:37
vallahi ödüm kopuyor benim daha 4 yıllık odemem var :)

39samet
08/08/2011, 10:49
aynı sorun benımde basıma geldı artık bende karsımızda sıtenın otoparkının anahtarını bı sekılde yaptıracagım arkadaslar aracalıgıyla falan oraya bırakacagım baska caresı yok :S

cute.poison
08/08/2011, 11:03
Araba yıkamaya korkar olduk...Kırmızı malum boya koruma + cila var...Yıkadınmı parlıyor...çocuklara "gel bana" diye mi seslenir nedir artık saldım iyice ayda bir yıkar oldum...O bitti bu ara kuşlarda rahat bırakmıyor...Boya moya kalmıcak yakında....

karaduman77
08/08/2011, 11:57
5 gün tatile gittim döndüğümde aracımın sağ arka kapısının 40 cm kadar çizildiğini gördüm içim yandı ********ler..bundan öncede tam 7 tane farklı yerini çizdiler allah misli misli çıkarsın boyatmakda istemiyorum satarken problem olacak diye ama baktıkçada çok canım sıkılıyor..

ykaya1983
08/08/2011, 13:35
5 gün tatile gittim döndüğümde aracımın sağ arka kapısının 40 cm kadar çizildiğini gördüm içim yandı ********ler..bundan öncede tam 7 tane farklı yerini çizdiler allah misli misli çıkarsın boyatmakda istemiyorum satarken problem olacak diye ama baktıkçada çok canım sıkılıyor..
Bence de boyatmayın.Bırakın öyle kalsın.Zaten insanın gözü zamanla alışıyor.

swimmer_tr
08/08/2011, 14:25
bakın size şöyle bir örnek vereyim. Ankara da oturanlar dediğim yeri hemen anlayacaklardır. 7. caddenin girişinde buz pateni pistinin olduğu yerdeki kavşak. milli kütüphane kavşağı hani. orada bir arkadaşı beklerken şahit olmuştum. yan tarafta park etmiş bir minibüs, içinde orta yaşlı adamlar, küçük çocuklara bir şeyler söylüyor, kırmızı ışık yanınca duran arabaların içinden bazılarını göstererek gitmelerini söylüyor. bunun üstüne çocuklar gidiyor şu klasik "silim mi abe" sözleri bir araç sahibi çocuğa git diyor gitmiyor tekrar diyor yok çocuk hala cam silmeye çalışıyor adam en sonunda bağırıyor "git seninle mi uğraşıcam" tarzı bir şey. sonra ne göreyim çocuk cebinden bir demir parçası çıkarıyor ve adamın kapısını boydan boya çiziyor. adam fark etmeden yoluna devam ediyor. yukarıda mobese kamerası var ancak polis hiç bir şey yapmıyor. öyle bir ülkede yaşıyoruz ki burada her şey mümkün herkese her şey ser sanki. ne yazık ki .... size geçmiş olsun diyorum umarım böyle bir olay kimsenin başına gelmez. iyi günler diliyorum hepinize.

shellcininabisi
08/08/2011, 14:33
izmirde de otogara giderken atatürk stadyumunun önündeki kavşakta kardeşimle durduk camlar açık iki kapıya da ellerinde ELEKTRİKLİ TESTERELİ 2 ADAM geldi :) noluyo lan demeye kalmadan abi çok uygun alıcan mı dedi yok ihtiyacımız dedidik ki adam bağırdı ulan delircem bir gün dalıcam bir arabaya şu aletle demez mi yusuf yusuf camları kapatıp ışığı bekledik :)

alfo
08/08/2011, 15:00
Az önce sanayiye gittim boya ustasına sordum polisajla pasta cila yapılsa çıkarmı dedim..usta tırnakla bi dokundu yok bu çıkmaz dedi kapının komple boya olması lazım dedi o da yazık olur dedi hiç gerek yokmuş zaten fazla belli olmuyor dedi...ne yapalım artık her gün araca binmeden çizik kontrolü yapıcaz anlaşılan...

Electra
08/08/2011, 16:54

Boyatmayın, benim önceki punto Rock siyahıydı. Arabayı yıkatıp parlatınca maalesef siyah olduğu için çizikler daha çok belli oluyordu, bende ister istemez çok kafama takıyordum. Çözümü siyah oje veya koli kalemiyle bulmuştum.

rodopian16
08/08/2011, 17:28
ben çizik bir araba gördüğümde bunu biri isteyerk çizdiyse deyip taa annesinden sülalesinden başlıyorumm...

izoci
08/08/2011, 20:40
oooo abi pes etmek var mı ? yeterki uğraş 2000 grit+rötüş boyasıyla doldurma+tekrar 2000 grit+polish+wax la geçmezse bende bişey bilmiyorum o kadar :D

dunesea
08/08/2011, 20:56
bugün benimde aracımın sol arka kapısını çizmişler. ne desem bilemiyorum ki... insan şoka giriyor. bir insan neden böle bir şey yapar ki ???

alfo
08/08/2011, 22:33
oooo abi pes etmek var mı ? yeterki uğraş 2000 grit+rötüş boyasıyla doldurma+tekrar 2000 grit+polish+wax la geçmezse bende bişey bilmiyorum o kadar :D

ben de kafaya koydum ne yapıp yapıp o çiziği gidericem...

39samet
09/08/2011, 08:40
bakın size şöyle bir örnek vereyim. Ankara da oturanlar dediğim yeri hemen anlayacaklardır. 7. caddenin girişinde buz pateni pistinin olduğu yerdeki kavşak. milli kütüphane kavşağı hani. orada bir arkadaşı beklerken şahit olmuştum. yan tarafta park etmiş bir minibüs, içinde orta yaşlı adamlar, küçük çocuklara bir şeyler söylüyor, kırmızı ışık yanınca duran arabaların içinden bazılarını göstererek gitmelerini söylüyor. bunun üstüne çocuklar gidiyor şu klasik "silim mi abe" sözleri bir araç sahibi çocuğa git diyor gitmiyor tekrar diyor yok çocuk hala cam silmeye çalışıyor adam en sonunda bağırıyor "git seninle mi uğraşıcam" tarzı bir şey. sonra ne göreyim çocuk cebinden bir demir parçası çıkarıyor ve adamın kapısını boydan boya çiziyor. adam fark etmeden yoluna devam ediyor. yukarıda mobese kamerası var ancak polis hiç bir şey yapmıyor. öyle bir ülkede yaşıyoruz ki burada her şey mümkün herkese her şey ser sanki. ne yazık ki .... size geçmiş olsun diyorum umarım böyle bir olay kimsenin başına gelmez. iyi günler diliyorum hepinize.

senınde basına gelen hakkatende kotuymus :D

39samet
09/08/2011, 08:42
izmirde de otogara giderken atatürk stadyumunun önündeki kavşakta kardeşimle durduk camlar açık iki kapıya da ellerinde ELEKTRİKLİ TESTERELİ 2 ADAM geldi :) noluyo lan demeye kalmadan abi çok uygun alıcan mı dedi yok ihtiyacımız dedidik ki adam bağırdı ulan delircem bir gün dalıcam bir arabaya şu aletle demez mi yusuf yusuf camları kapatıp ışığı bekledik :)

ben sahsen hergun arabamı ısten geldıgımde bıkere kontrol edıyorum daha sonra bıyerlere gıdecegım zamanda bı kontrolden gecırıyorum bazen sıkılıyorum arabanın etrafında alıcı gıbı dolanmaktan ama yapacak bırsey yok Türkiye de yasıyoruz :)

testarossa
10/08/2011, 15:40
bizim komşu E250cgi sini sokagın ortasına bırakıyor iyi cesaret valla :)

ED235
10/08/2011, 23:10
maalesef böyle insani duygularını yitirmiş insanım diye dolaşan tipler var, benimde başıma gelmişti insanın içi acıyor çok çok geçmiş olsun

tnrsrc
12/08/2011, 02:38
hiç sorma arkadaşım ya. gözün gibi bakıyorsun sürerken falan dikkat ediyosun. evin önüne koyuosun arabayı sabah bir bakmışsın orasını burasını çizmişler. Adam çizikleri görünce deli oluyor. Vallahi bir gün birine denk gelecem böyle ona patlayacam bütün çiziklerin göçüklerin acısını ondan çıkartacam.. :@