PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo da yanlışlıkla kırsal motorin?

shellcininabisi
05/08/2011, 21:51
arkadaşlar bugün çeşmeden kulaya yolculuk yaparken shell istasyonuna girdim 70 tl lik dedim. pompacı bastı gittim ödedim falan filan işte.

sonra depoya bir baktım yarım depodan daha fazla mazot var nasıl olur ya derken yaklaşık 10 km sonra fişe bakmak geldi aklıma fişte 23,6 * 3,29 (kırsal motorin) yazmaktaydı. geri de dönemedim acaba bir seferlik yapılan bu yanlışlıktan bir zarar gelir mi? yoksa hemen yarın 60 km ilerdeki o istasyona gideyim mi? ne önerirsiniz

takres
05/08/2011, 21:59
birşey olmaz bence...sürekli kullananlar var çünkü...

tayfux
05/08/2011, 22:36
bencede birşey olmaz bence katkı atın birde depoyu fulleyin yolunuza devam edin..

shellcininabisi
05/08/2011, 22:41
aslında aklıma o da geldi yarın gidip opetten falan fullesem eurodizelle biraz daha inceltsem depodakini heralde bir sorun olmaz da aklıma takıldı sorayım dedim ben yine

ibrahim06
05/08/2011, 23:16
Yok yav hiç bişey olmaz. Olmadı. Gidip biraz eurodizel ekleyin olur biter

cemal arslan
05/08/2011, 23:29
sorun olmaz...

dua edin ki benzin koymamışlar....

kukart
05/08/2011, 23:30
yanlışlıkla su yerine su katılmamış rakı içtiğini düşün, biraz sallanırsın ama geçer :)
mühim olan alışmamak :)

shellcininabisi
05/08/2011, 23:36
yanlışlıkla su yerine su katılmamış rakı içtiğini düşün, biraz sallanırsın ama geçer :)
mühim olan alışmamak :)

hmm o zaman biraz buz atayım yarın içine de hafiflesin :)

demon
05/08/2011, 23:42
Birşey olmaz merak etmeyin. Kiralık bir linea ile kırsal motorinde baya uzun yol yapmıştım.
Bu arada yakıtı özellikle ben kiralık araç diye kırsal motorin koymadım. Aracı kiralayan arkadaşım doldurmuştu.

xnode
06/08/2011, 00:04
İyi de kırsal motorin satışı yasaklandı. Bence ALO-Maliye'ye şikayette bulunun.

tayfux
06/08/2011, 00:47
İyi de kırsal motorin satışı yasaklandı. Bence ALO-Maliye'ye şikayette bulunun.
cem kopardın beni ALO-MALİYE :D var olduğunu biliyordum da komik geldi :D

Du Hast
06/08/2011, 01:16
garip
shell de hiç kırsal görmedim. ucuz olan 3.77 ye fullsave var.
şikayet edin derim.
birşeyde olmaz 70 liralık kırsaldan.

xnode
06/08/2011, 01:53
cem kopardın beni ALO-MALİYE :D var olduğunu biliyordum da komik geldi :D

Maliye kolay, önemli olan ALO-MALİYE :P :D :D

ecosi26
06/08/2011, 08:20
Evet bende ilk defa shell de kırsal motorin duyuyorum hayret bişey bence size yapılan yanışlık sadece fiyat konusunda olabilir mi? Neyse o arabaya bir kez konarak zarar vermez

shellcininabisi
06/08/2011, 11:29
Evet bende ilk defa shell de kırsal motorin duyuyorum hayret bişey bence size yapılan yanışlık sadece fiyat konusunda olabilir mi? Neyse o arabaya bir kez konarak zarar vermez

ben de hep shellden alıyorum euro dizel ve genelde de 60 - 70 tl lik alıyorum ki genelde 16 - 19 litre oluyor. işte bi 10 - 15 km sonra farkettim ala ala fazla olmuş bu sefer dedim fişe bakınca da kırsal motorin yazıyordu parantez içerisinde.

muhammedçelik
06/08/2011, 11:43
Korkma hocam hiçbir şey olmaz eski puntomda ben %90 shell kırsal motorin kullandım 170bin km de sattım hiç sorun yaşamadım uyduruk markaların euro dizelinden shell'in kırsal motorini çok daha iyidir 2yıl shell'de muhasebecilik yaptım nekadar titiz bir firma olduğunu çok iyi biliyorum. Buralarda kalmadı kırsal keşke o fiyatlara bulsamda fullesem depoyu :D

makeles
06/08/2011, 13:06
farklı yakıt koyunca uyarı vermiyor muydu? yanlış mı hatırlıyorum..

shellcininabisi
06/08/2011, 16:56
farklı yakıt koyunca uyarı vermiyor muydu? yanlış mı hatırlıyorum..

hiç bir uyarı vermedi MENZİL : 560 km yazıyordu ekranında. ayrıca az önce buradaki shellden depoyu fulletim 87 tl ye euro dizel aldım karışmış oldu bakalım umarım sorun çıkmaz. bu arada malum depoyu açmak için anahtar gerekiyor ya evonun depo kapağında sadece DİESEL yazıyor. yarım saattir de kılavuzlarını araştırıyorum "ÜLKE VE BÖLGESEL MODEL / VERSİYONLARDA ÖNERİLEN VE MOTOR TÜRÜNÜZE UYGUN YAKIT KULLANINIZ" dan başka bir şey bulamadım. araçla gelen opet broşürü dışında hiç bir yerde EURO DİZEL yazısı göremiyorum:innocent:

tayfux
06/08/2011, 17:13
hiç bir uyarı vermedi MENZİL : 560 km yazıyordu ekranında. ayrıca az önce buradaki shellden depoyu fulletim 87 tl ye euro dizel aldım karışmış oldu bakalım umarım sorun çıkmaz. bu arada malum depoyu açmak için anahtar gerekiyor ya evonun depo kapağında sadece DİESEL yazıyor. yarım saattir de kılavuzlarını araştırıyorum "ÜLKE VE BÖLGESEL MODEL / VERSİYONLARDA ÖNERİLEN VE MOTOR TÜRÜNÜZE UYGUN YAKIT KULLANINIZ" dan başka bir şey bulamadım. araçla gelen opet broşürü dışında hiç bir yerde EURO DİZEL yazısı göremiyorum:innocent:
bide içine katkı alsaydın tam süper olurdu..

Misafir047
06/08/2011, 18:36
çok ilginç yasak değilmiydi kırsal motorin devlet nasıl ne biçin denetim yapıyor

seawarrior
07/08/2011, 11:56
malesef bazı istasyonlar hala kırsal satmaya devam etmekte, kükürt oranı 1000 ppm, bizim kullandığımız euro dizeller ise 50ppm.

uzuncocuk
07/08/2011, 13:35
vanda 1.3 75 ps euro 4 motora eurodızel koyanı dövüyorlar... rahat ol bak keyfıne hatta nerden bulduysan gıt tekrar al sonucta satması yasaklanan bır yakıtı hemde shell den almısın abı bın bın yolda kalıncadfa shellı sıkayet et... bayının ısmını verde ızınlerde alalım:)

shellcininabisi
07/08/2011, 14:21
vanda 1.3 75 ps euro 4 motora eurodızel koyanı dövüyorlar... rahat ol bak keyfıne hatta nerden bulduysan gıt tekrar al sonucta satması yasaklanan bır yakıtı hemde shell den almısın abı bın bın yolda kalıncadfa shellı sıkayet et... bayının ısmını verde ızınlerde alalım:)

fişi arabada duruyor :) bir ara inince bakayım muhtemelen bilmemneoğulları sanayi ticaret inşaat zart zurt petrol falandır :):)

lektonstar17
07/08/2011, 16:00
kırsal motorini nerden buldunuz. ben ararcı aldığım günden beri shelle gidiyorum ama hiç kırsal motorin görmedim.

shellcininabisi
07/08/2011, 16:46
kırsal motorini nerden buldunuz. ben ararcı aldığım günden beri shelle gidiyorum ama hiç kırsal motorin görmedim.

isteyerek aranmış bulunmuş bir şey değil ilk mesajda anlattığım gibi herzamanki gibi mazot aldım parasını ödedim. her zamanki gibi shellden aldım. gel gelelim 10 - 15 km sonra dedim bir gariplik var 70 tlye ibre bu kadar yükselmez dedim çünkü en son iki hafta önce 60 tllik almıştım çeyrek depodan 1,5 çizgi sonrasına gelmişti. şimdi ise yarım depodan fazla olmuştu. fişe baktığımda ise 23,6 * 3,29 (kırsal motorin) yazıyordu. belki de bir arkadaşın dediği gibi FİYAT KONUSUNDA BİR YANLIŞLIK YAPTILAR bilemiyorum. ama şuda var 70 tl lik mazot alınca menzil : 650 gösterir mi yaw?

(genelde yakıtımı kırmızı yanıp MENZİL 50 - 60 ARASI gösterdiğinde alıyorum)

shellcininabisi
07/08/2011, 17:13
arkadaşlar bu arada şunu da söyleyeyim bu istasyon öyle şehir içinde ya da yakın bir yerde değil bilenler bilir izmir ile turgutlu ilçesi arasında ankara yolu üzerinde çok kamyon geçtiği için satıyor olabilirler.

Radiance
07/08/2011, 20:08
Menemen tarafında ucuz dizel satan istasyonlar var, son zamdan önce 3.38 e eurodizel yazan yerler vardı. Muhtemelen kırsaldır ama ucuz akaryakıt arayanlar için alternatif olabilir.

hfguler
08/08/2011, 15:05
kırsal motorin bildiği kadarı ile depoda uzun süre kaldıdığında yani araç yattığında sulanıyo mazotun üstünde bi su tabakası oluşuyo ve enjektörler ciddi zarar göre biliyo. kükürt oranı cok yüksek ve aşırı kurumlaşmaya sebep olabiliyo....

shellcininabisi
08/08/2011, 15:11
kırsal motorin bildiği kadarı ile depoda uzun süre kaldıdığında yani araç yattığında sulanıyo mazotun üstünde bi su tabakası oluşuyo ve enjektörler ciddi zarar göre biliyo. kükürt oranı cok yüksek ve aşırı kurumlaşmaya sebep olabiliyo....

valla yatmaya fırsat bulamayacak bu ara araç bir iki güne izmirden ankaraya oradan da samsuna geçeceğim. bakalım depo bittiğinde hala sorun olmasın diye duacıyım :S

tab
18/08/2011, 21:37
arkadaşlar ağustos'tan sonra kırsal motorin satışı yoktur. satılan bütün motorin euro motorindir. ancak bir çok bayi pompa ayarlarını ve uyarlamaları yapamadığından yada yapmadığından motorinin adları farklı oluyor.

FPT
18/08/2011, 22:08
Bir kereden birşey olmaz. Ama bir daha mümkünse tekrarlanmamalı :) Arkadaşım 320d sine beleş diye kırsal koyuyordu, ama BMW nin yaklaşık 30.000kmde bakım uyarısı veren aracı 10.000km diyordu ve her bakımda carbon clean :)

aykut_1914
19/08/2011, 02:09
arkadaşın dediği istasyonu sık sık kullanırım,kırsal var orda.
ayrıca,kendi arabam olmadan önce sık sık kiralık araba kullandım ve hep kırsalla fulledim :D 1 kerecikten bişi olmaz :)