PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'dan Alanya'ya Hangi Güzergah

k0d3r
05/08/2011, 18:14
Selam arkadaşlar,

Ankaradan alanyaya hangi güzergahtan gitmek iyidir, afyon üzeri mi, konya üzerimi? Bu yakin zamanda gidenler varsa bilgi verebilirler mi yol durumlari hakkinda. Bakim çalişmasi yapilan vb yerler varsa. Bir de 110 civari hizla gidilirse kaç saatte alinir bu mesafe.

Teşekkürler.

aliserhanuyar
05/08/2011, 18:18
Ben Konya üzerini takip ediyorum, afyon üzerinden kimileri tavsiye etmiyorlar. Konya üzerini tavsiye ederim ama baya oldu gitmeyeli, yol çalışması hakkında bilgi veremiyorum kusura bakma.

k0d3r
05/08/2011, 18:20
Ben Konya üzerini takip ediyorum, afyon üzerinden kimileri tavsiye etmiyorlar. Konya üzerini tavsiye ederim ama baya oldu gitmeyeli, yol çalışması hakkında bilgi veremiyorum kusura bakma.

Teşekkürler. Direk antalyaya gidiyo olsam kesin afyon üzeri giderim de, hedef alanya olduğu için konya üzerinden daha mantikli geliyor, gidip gelen arkadaşlar bilgi verirler heralde.

k0d3r
05/08/2011, 20:16
Yok mu başka fikir? Yarin sabah yola çikacağim.

sss33
05/08/2011, 20:37
kesinlikle konya yolu derim ben. 1 hafta önce konyadan alanyaya gittim.umduğumdan iyiydi yollar.sadece akseki tarafında 5-10 km civarı yol yapımı var.geri kalan yollar iyi.
seydişehiri geçince tınaztepe tesisinde de mola ver.bi dağ havası alırsın.

k0d3r
05/08/2011, 20:56
kesinlikle konya yolu derim ben. 1 hafta önce konyadan alanyaya gittim.umduğumdan iyiydi yollar.sadece akseki tarafında 5-10 km civarı yol yapımı var.geri kalan yollar iyi.
seydişehiri geçince tınaztepe tesisinde de mola ver.bi dağ havası alırsın.

Ahanda yakin zamanda giden biri. İşte bu iyi oldu :D
Çok teşekkürler hocam. konya yolu, afyon yoluna göre 150+150=300 km daha kisa oluyormuş. Yollarda da bi sıkıntı yoksa direk tercih sebebi tabi ki söylediğinize göre yokmuş. Bu akseki taraa yolar biraz virajli ve dik diyorlar, geniş mi peki yollar, problem yaratmaz dimi?

sss33
05/08/2011, 21:40
evet dik biraz.virajlar da var.bazı yerlerde resmen çember çizer gibi gidiyorsun.ama yol çok dar değil.ben sıkıntısız gittim geldim.trafik de fazla yoğun değildi.

k0d3r
05/08/2011, 22:13
radar var mi peki

sss33
05/08/2011, 22:30
radar var mi peki

yoktu.

k0d3r
05/08/2011, 23:03
çok teşekkürler

ZAK1980
05/08/2011, 23:13
selcuk ser kursude ben yazmıstım bır bak ıstersen

k0d3r
05/08/2011, 23:31
selcuk ser kursude ben yazmıstım bır bak ıstersen

hemen bakiyorum, teşekkürler

06kaymak
06/08/2011, 00:01
ben pazar sabahı konya üzerinden gidecegim...gecen ay afyon üzerinden gitmiştim ama arac ziftten berbat olmuştu...Alanya iiçiin hem de daha kısa hem daha sakin bir yol bence...iyi yolculuklar...

beceriqli
06/08/2011, 00:15
Konya üzeri kesinlikle, Ankara-Konya arasını söylemeye gerek yok, Konya-Alanya arasında ise yol yeterince geniştir, çember çizdiğiniz mesafe çok değildir. Bir kaç kez radar uygulamasına rastladığım olmuştur. Geçen yıla kadar yılda 3-4 kez Alanya'dan Ankara'ya gider gelirdim.

Dipnot, Navigasyon kullanacaksanız eğer, sakın ola en kısa mesafeyi seçmeyin. Çünkü km olarak en kısa mesafe olarak ayarlanmış bir navigasyon cihazı Konya-Alanya arasını Hadim kazası üzerinden dağdan getirir. Evet km olarak kısadır bu yol ama ortalama hızınız 30 km yi geçmez :) Siz Akseki üzerinden gelmelisiniz. Bu yüzden izleyeceğiniz rotayı tabelalardan takip etmenizi tavsiye ederim.

Not : Konya - Alanya arası 2:45 dk girdiğim olmuştur. Abim navigasyonun soktuğu dağ yolundan 8 saatte gelmişti. :)

Du Hast
06/08/2011, 01:17
arkadaşlar 1 hafta önce konya üzerinden alanyaya giden arkadaşın arabası o yolda komple zift olmuştu. oradan gidipte birde zift temizleme derdine düşmeyin.

santiago
10/08/2011, 02:39
her sene yaklaşık 20 den fazla yapıyorum o yolu.ankara alanya arasını ve hep konya yolundan gitmişimdir ankara-konya arası bomboş yol uykunu bile getirir çünkü etrafında ovalık ve yeşillik sende bomboş yolda gibisin 110-120 gidebilirsin eğer ben radarları bulurum farkederim diyorsan daha da basarsın konyaya kadar yol çalışması illaki olur düzgün yolu bile bozup tekrar yaparlar ben en son 3 hafta önce geldim o yoldan konyaya 150 km fln kala bi çalışma vardı cihanbeyliden önce yaklaşık 10 km kadar tek şeritti konya-alanya arası en keyifli yol virajlar falan ama uzun yol tecrüben yoksa dikkat etmelisin tehlikelidir bazı virajları plaka okutur derler kamyon şöforleri yaklaşık 360 derece döndüğün bile olur aksekiden sonra cut off yaparsan araba yakmaz bile ben yarım depoyla geliyorum alanyaya o yüzden rahat gelirsin ortalama hızım 110 bundan 1 ay dan fazla oldu afyon yolundan geldim dedikleri gibi zift çakıl mıcır tehlikeli biraz hatta arkadaşım o mıcırdan dolayı şarampole yuvarlandı allahtan bişeyi yok bence konya yolunu kullan derim 4 senedir o yolu ezberlemiş biri olarak yaz kış karlı güneşli her yolunda gittim