PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polis, pompacıyı evire çevire dövdü

ykaya1983
04/08/2011, 16:37
Aşağıdaki linkteki haberi okuyunca sinirim tepeme çıktı.Mesleğini bu şekilde kötüye kullanan(sebepsiz yere adam döven) polisler için mutlaka gereken neyse yapılmalıdır.Bunun gibi adamların o meslekte bir dakika bulunmaması gerekir.Video yu izlerken bile tahammül etmek zor.Bu adamın yerinde ben olsaydım bu kadar tepkisiz kalmazdım kesinlikle.

https://www.haber7.com/haber/20110804/Polis-pompaciyi-evire-cevire-dovdu-Video.php

tayfux
04/08/2011, 16:41
hocam link çıkmıyor..

ykaya1983
04/08/2011, 17:26
hocam link çıkmıyor..
Şimdi düzelttim.Teşekkür ederim.

gokhan5142
04/08/2011, 17:29
polis adamı niye dövdü acaba

Scottie
04/08/2011, 17:35
bu kadar görüntüden sonra görevde kalmaz o adam...

ykaya1983
04/08/2011, 17:36
polis adamı niye dövdü acaba

Mehmet Alpaslan, gece 00.00 saatlerinde izinli olan polis memuru Cengiz A.'ın bir arkadaşıyla birlikte otomobillerine benzin almaya geldiğini belirterek, "Gece 00.00 sıralarında otomobille iki kişi geldi. Kornaya basarak geldiler. Yanına gittim, yakıt için plakasını girmeye başlamıştım. Tekrar kornaya bastı. Ben de 'Kornaya basmanıza gerek yok, yakıtı vermeye başladım' dedim. Ondan sonra kendinin polis olduğunu belirten şahıs dışarıya çıkıp, "Sen kimsin?Kim oluyorsun bana kornaya basma diyorsun?' diyerek hakaretler etmeye başladı. Bu davranış üzerine ben diğer arkadaşımı yönlendirdim ve o yakıtı vermeye başladı.
Ben uzaklaşınca arkamdan küfürler etmeye başladı. Diğer pompaya gittim. Orada yanıma geldi. Bana vurmaya başladı. Gelenler iki kişiydi. Biri sivil polis, yanındaki arkadaşıydı. Yerde beni tekmelemeye başladılar. Arkadaşı da geldi bana, 'Diklenme o polis. Karışma o dövmezse seni ben döverim' dedi. Alkollü olduğunu düşündüm. Ordaki arkadaşların çağırdığı ambulans geldi. Hastaneye gittik. Ardından karakolda şikayetçi oldum. Polis, karakola gelmedi. 8-10 saat sonra kendisine ulaşabildiler. İfadesinde, 'Pombacı bana çok ağır küfürler etti' demiş. Onun bana küfür ettiğine arkadaşlarım da şahit. Benim küfür etmediğimi biliyorlar" diye konuştu.

ykaya1983
04/08/2011, 17:38
bu kadar görüntüden sonra görevde kalmaz o adam...
Bence de eser bey.

xnode
04/08/2011, 17:51
Bu ne ya dağbaşımı burası. Gereken yapılır merak etmeyin, emniyet teşkilatı bu konuda çok hassas..

acRep
04/08/2011, 17:59
Evet öyle burnu havada sırf üniformasına güvenip kendini kral zanneden polislerimiz fazlasıyla mevcut inşallah tez zamanda Lâikiyle deşifre olup defolup giderler görevlerindenn..

Du Hast
04/08/2011, 18:12
bana rast gelecekki ağız burun ne varsa orada indiririm. öyle garibanı dövmek hırpalamak kolay tabi.

takres
04/08/2011, 18:12
çok bunlardan çoook...

kadir07
04/08/2011, 18:16
afferin adama şikayetçi olup korkmayıp gitmiş karakola.
hakkını aracaksın yaptığı yanına kalmasın adi herifin...:realmad:

TORnADO
04/08/2011, 18:19
Bir baltaya sap olamamış gitmiş polis olmuş dingil...

atila
04/08/2011, 18:27
Bir baltaya sap olamamış gitmiş polis olmuş dingil...
hocam vur dedik öldürdün.

krm1983
04/08/2011, 19:36
evet öyle burnu havada sırf üniformasına güvenip kendini kral zanneden polislerimiz fazlasıyla mevcut inşallah tez zamanda lâikiyle deşifre olup defolup giderler görevlerindenn..

+11111111111

StrawBeeRy
04/08/2011, 19:40
çok bunlardan çoook...
aynen hele yeni polisler yokmu artisler kendilerini bir **** zannediyorlar :bash:

gokhan5142
04/08/2011, 20:41
Bu ne ya dağbaşımı burası. Gereken yapılır merak etmeyin, emniyet teşkilatı bu konuda çok hassas..

pompacı şikayette bulunmuş hem pompacı tarafından dava açılır hemde resmi soruşturma açılır o polise

NoFear
04/08/2011, 21:53
bu akşam haberlerde de vardı polisin arkadaşıda pompacıya o polis o dövmezse ben döverim falan diyomuş :@

ZAK1980
04/08/2011, 23:00
aynen hele yeni polisler yokmu artisler kendilerini bir **** zannediyorlar :bash:
Aynen oyleler helekı alayının bırbırının aynısı olan rayban gozluklerı yokmu kopartıyorlar gulmekten sankı hepsı serı uretım robotlar

xnode
05/08/2011, 01:05
Yanlış anlaşılmasın ama ben polise böyle kuru sıkı atanları çok gördüm, bu tür sözleri edenleri pistlerde de görmek isterdik. Genelde kuzu olur "abi gözünün yağını yiyim" ayağı çekerler :D :D
Buradaki saldırgan kişinin durumu ayrı, zaten Emniyet Teşkilatı kendisine çok fena bir ayar verecektir. Suçlulardan bahsedelim derken kantarın topuzu kaçmış gibi..

TORnADO
05/08/2011, 01:06
hocam vur dedik öldürdün.
Abi,ne yapayım ya! Gerçekten görevini böyle artistçesine kullanan çok polisimiz var malesef. Terbiyesizlik yapmak istemem kusura bakmayın.İyi polisleri de karalıyor böyleleri. Durdurmasınlar böylelerini,polisim ben demek adamı dövmek sebebi değildir.Onun görevi garibanı,vatandaşı korumak,kollamak.Dayak atmak değil.

xnode
05/08/2011, 01:19
+1000

fawori
05/08/2011, 01:39
insan değil ********zz haysiyeti olmayan soysuzzz yaratıkk

byspayn
05/08/2011, 04:09
Memleketin çivisi çıkmış... ciddi anlamda...

atila
05/08/2011, 08:48
Abi,ne yapayım ya! Gerçekten görevini böyle artistçesine kullanan çok polisimiz var malesef. Terbiyesizlik yapmak istemem kusura bakmayın.İyi polisleri de karalıyor böyleleri. Durdurmasınlar böylelerini,polisim ben demek adamı dövmek sebebi değildir.Onun görevi garibanı,vatandaşı korumak,kollamak.Dayak atmak değil.

dayak yiyen pompacının fotoğraflarını görünce ,hem üzüldüm,hem kan beynime sıçradı.kendini bir şey zanneden o gerizekalı yaratığı elbette kınıyoruz.mahalleye bir polis taşınmıştı,bir kaç yıl kaldı.çocuklarını helalinden beslesin diye fayansçılık yapıyordu ,kum çimento harç amelelik yani.avanta almadığı için göreve yalnız gönderilen maliyeci tanıdığım ,trafikte kimseyi rahatsız etmediği için şaşırdığım,hep böyle kullanırım diyen taksi şöförü.toptan kıyım yapmayalım,çürükleri ayıklıyalım. son yazdıklarına +1

sezerism
06/08/2011, 10:01
Arkadaşlar Adam gibi görevini yapan ve adam olanalara itirazımız yok. Fakat bunlar bence ünüformanın arkasında ki korkaklar .Bunları burnundan yakalayacaksın .
Asıl bunlar şikayet edilince kuzu oluyorlar. Adam oluyorlar. Taaaaaamam.

ERDEM1907
06/08/2011, 10:26
delikanlı olsa polisim diyip saldırmazdı polisim diyince karşındakinin karşılık veremeyeceğini biliyor. Dövdüğü adam pompacı gariban ya. burdan çok şey yazardım neyse.

onn.off
06/08/2011, 11:00
Daha öncede söyledim bu ülkede polis yok kabadayı var ne polisi

xnode
06/08/2011, 15:51
Emniyet teşkilatı hem idari hem de adli soruşturma başlattı, ilgili polis açığa alındı. Suçluyu değil kurumu zan altında bırakan yorum sahiplerini kınıyorum. Emniyet Teşkilatı bu konuda başka hiçbir kuruma benzemez, özellikle de son 10 yıldır. Suçlu tespit edildiğinde çok ağır bir biçimde cezalandırır. Bunun en büyük ispatı Emniyet Genel Müdür yardımcısının uyuşturucu çetesi bağlantısında altındaki meslektaşları tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmesidir. Bu türden temizlik harekatlarını diğer kolluk güçlerinde göremezsiniz.

Bu yüzden biraz daha insaflı yorumlara davet ediyorum.
Saygılar.

sezerism
06/08/2011, 19:42
Arkadaşlar halk arasında bir söz var bunu herkes bilir kurt kurdu ısırmaz diye Kurdun canı yansın bak yada zarar görsün bak ne oluyor o zaman halk arasındaki söz yok oluyor. saygılar.

hilmiusta
06/08/2011, 22:53
Mehmet Alpaslan, gece 00.00 saatlerinde izinli olan polis memuru Cengiz A.'ın bir arkadaşıyla birlikte otomobillerine benzin almaya geldiğini belirterek, "Gece 00.00 sıralarında otomobille iki kişi geldi. Kornaya basarak geldiler. Yanına gittim, yakıt için plakasını girmeye başlamıştım. Tekrar kornaya bastı. Ben de 'Kornaya basmanıza gerek yok, yakıtı vermeye başladım' dedim. Ondan sonra kendinin polis olduğunu belirten şahıs dışarıya çıkıp, "Sen kimsin?Kim oluyorsun bana kornaya basma diyorsun?' diyerek hakaretler etmeye başladı. Bu davranış üzerine ben diğer arkadaşımı yönlendirdim ve o yakıtı vermeye başladı.
Ben uzaklaşınca arkamdan küfürler etmeye başladı. Diğer pompaya gittim. Orada yanıma geldi. Bana vurmaya başladı. Gelenler iki kişiydi. Biri sivil polis, yanındaki arkadaşıydı. Yerde beni tekmelemeye başladılar. Arkadaşı da geldi bana, 'Diklenme o polis. Karışma o dövmezse seni ben döverim' dedi. Alkollü olduğunu düşündüm. Ordaki arkadaşların çağırdığı ambulans geldi. Hastaneye gittik. Ardından karakolda şikayetçi oldum. Polis, karakola gelmedi. 8-10 saat sonra kendisine ulaşabildiler. İfadesinde, 'Pombacı bana çok ağır küfürler etti' demiş. Onun bana küfür ettiğine arkadaşlarım da şahit. Benim küfür etmediğimi biliyorlar" diye konuştu.

******** adam pompacı orda 700 800 lıraya calısıyor onu darp edıyorlar kendılerı nı bı sey zannedıyorlar oluculer lescıler bunları doguda cekıp vuruyorlar sonra sehıt oluyor boylelerı gebersın adı herıfler

Du Hast
06/08/2011, 23:05
Yanlış anlaşılmasın ama ben polise böyle kuru sıkı atanları çok gördüm, bu tür sözleri edenleri pistlerde de görmek isterdik. Genelde kuzu olur "abi gözünün yağını yiyim" ayağı çekerler :D :D
Buradaki saldırgan kişinin durumu ayrı, zaten Emniyet Teşkilatı kendisine çok fena bir ayar verecektir. Suçlulardan bahsedelim derken kantarın topuzu kaçmış gibi..
servisin bayraklarını çevik kuvvetin duvarının kenarıda koyduk diye kendini herşey sanan bir arkadaş artis artis davranarak geldi. bunları kaldırın gibisinden emirler veriyor. bende sert çıktım bana emir verme diye. gayette sesim yüksekti yüzüme bön bön baktı birşey diyemedi. dinsizin hakkından imansız gelir diye laf vardır. kimseden kolay kolay korkmam hele haklı olduğum yerde. ha orada bana ters birşey yapsa gereğini yaptırırdık..

askin
07/08/2011, 01:46
servisin bayraklarını çevik kuvvetin duvarının kenarıda koyduk diye kendini herşey sanan bir arkadaş artis artis davranarak geldi. bunları kaldırın gibisinden emirler veriyor. bende sert çıktım bana emir verme diye. gayette sesim yüksekti yüzüme bön bön baktı birşey diyemedi. dinsizin hakkından imansız gelir diye laf vardır. kimseden kolay kolay korkmam hele haklı olduğum yerde. ha orada bana ters birşey yapsa gereğini yaptırırdık..

meslek falan fark etmiyor..türk milletinin ortak özelliklerinden biri bence bu.. en basit kavgalarda bile 'sen benim kim olduğumu biliyormusun' yada kimsin oğlum sen' :) demeler, yada sizin olayınızdaki gibi polis olunca tüm dünyanın kendi çevresinde döndüğünü zanneden birinin emir verir gibi konuşması. karşısındakininde 'bana ters birşey yapsaydı gereğini yapardık' diyerek aslında aynı hareketi yapması ve ezmeye, aşağılamaya çalışması...
bence bu davranışların hepsi türklerin ortak özelliklerinden...
hepimiz hemen hemen aynı kültürde büyümüş insanlarız, bu yüzden çokta farklı gelmemeli bu şekildeki davranışlar... bilakis aynı hareketlerde bulunmak yerine yaptığının ne kadar saçma bişey olduğunu göstermek daha doğru olur. elki bu şekilde bu saçma sapan özelliğimizden kurtuluruz...
belki haksız olabilirim ama benim düşüncem böyle...

askin
07/08/2011, 02:04
******** adam pompacı orda 700 800 lıraya calısıyor onu darp edıyorlar kendılerı nı bı sey zannedıyorlar oluculer lescıler bunları doguda cekıp vuruyorlar sonra sehıt oluyor boylelerı gebersın adı herıfler

ya terör örgütü mensubusunuz ya aşırı uç gruplardan birine yakınsınız yada başınızdan çok kötü bir olay geçti...

ayıp çok ayıp...

bi antipati yapın bakalım....şimdi ben burda desemki kocaelinde yaşayanlar kendilerini bişey zannediyor, ölücüler, leşçiler, kastamonuda tokat manyağı oluyorlar. böyleleri gebersin adi harifler desem... olurmu hiç olmaz tabi...yaptığınız tutum ve davranış çok ayıp çok...

e diceksinki şimdi polisin yaptığı çok mu iyi.. değil tabiki de.. mesela kacaelinde tecavüzcü varsa bu kocaelili olanların suçu mu..tabikide değil... bilmem anlatabildim mi...

Du Hast
07/08/2011, 02:29
meslek falan fark etmiyor..türk milletinin ortak özelliklerinden biri bence bu.. en basit kavgalarda bile 'sen benim kim olduğumu biliyormusun' yada kimsin oğlum sen' :) demeler, yada sizin olayınızdaki gibi polis olunca tüm dünyanın kendi çevresinde döndüğünü zanneden birinin emir verir gibi konuşması. karşısındakininde 'bana ters birşey yapsaydı gereğini yapardık' diyerek aslında aynı hareketi yapması ve ezmeye, aşağılamaya çalışması...
bence bu davranışların hepsi türklerin ortak özelliklerinden...
hepimiz hemen hemen aynı kültürde büyümüş insanlarız, bu yüzden çokta farklı gelmemeli bu şekildeki davranışlar... bilakis aynı hareketlerde bulunmak yerine yaptığının ne kadar saçma bişey olduğunu göstermek daha doğru olur. elki bu şekilde bu saçma sapan özelliğimizden kurtuluruz...
belki haksız olabilirim ama benim düşüncem böyle...
beni ezmeye çalışana ne yapabilirdim?
elbette gereğini yaptıracaktım ki o adam bir daha böyle birşey yapmasın değil mi?

askin
07/08/2011, 04:02
beni ezmeye çalışana ne yapabilirdim?
elbette gereğini yaptıracaktım ki o adam bir daha böyle birşey yapmasın değil mi?
sence bir daha böyle bir şey yapmamış mıdır...inanıyor musun bir daha böyle bir şey yapmayacağına...

xnode
07/08/2011, 09:53
Bu göçebe kültüründen kurtulamadı gitti şu Türk insanı. Medeni bir biçimde hukuka, kurallara ve kanunlara güven duymadığımızdan tıpkı mağara adamları gibi hakkını kendi almaya, kotarmaya çalışıyor.

Bu konuda haksız mıdır, elbette ki tartışılır. Son 10 yıldır Türkiye'de birşeyler değişiyor, insanlar demokrasiye daha çok inanır, haklarını hukuk yoluyla arar oldular. Bu ülkede arabalarda kavga etmek için levye, yedek lastik misali daimi bir ekipman gibi duruyorsa, bu memleketin henüz medenileşmediğini ve göçebe vandallığından kurtulamadığının bir ifadesidir. İşi, mesleği ve görevi ne olursa olsun.. Şaşırtıcı olan ise başkaları "barbar" dediği zaman alınıyor, kızarıyor, bozarıyor ve tepki gösteriyorsun...

Hem hukuka ve devlete güvenmiyor, hem de kamera önlerinde artistlik yaparken "vatan sağolsun, bir oğlum daha olsa veririm, vatan için şahdamarımı keserim" gibi içi boş slogan edebiyatı yapıyor. Devlete güven duyulmama sebebi, Türklerin yönetimde olduğu devletlerde kayırmacılık, rüşvet, kaba güç ve entrikala gibi fiillerin çokca olması. Tarihe baktığımızda da bunu görüyoruz. Sadece savaş zamanları karışıklık huzursuzluk ve bozgunculuk çıkmama sebebi bundan. Demokrasiye gerçek manada inanmamış, bırakın kişisel seçimleri ve zevklere saygı göstermeyi, kendisi gibi düşünmeyenleri insan yerine bile koymayarak bir anda düşman ve hatta vatan haini yaftası yapıştıracak kadar ilkel canlılardan bahsediyorum...

Bu yazdıklarımı tabii ki hiçbirimiz yine üzerimize alınmayacağız. Çünkü bu ülkede eleştiriler hep ötekine yapılır öyle değil mi ?

Bu saldırıyı gerçekleştiren zanlı Emniyet Teşkilatı'nda 2 saat içinde açığa alındı, hakkında idari ve adli soruşturma başlatıldı. Ve ciddi bir ceza & tazminat kendisini bekliyor. Ancak bu ifadeleri söyleyen kimselerin askerlerin eline pimi çekilmiş bomba veren subay ve bu konuda "kaza" açıklaması yapan yetkililer hakkında yorumsuz kaldığını görüyoruz; ne ilginç, acaba niyet mi farklı diye düşünüyor insan. Ben olsam şöyle yaparım böyle yaparım türünde balon ifadeler yazı yazarken çok kolay oluyor tabii ki...

Napoleon Bonaparte, Mısır seferi öncesi desteğini istediği asillerle toplantı yapıyor. Harita üzerinde düzenleyeceği harekatın nereleri kapsayacağını anlatıyormuş. Önce Tunus üzerinden gireceğiz Mısır'a kadar ilerleyip Filistin'e doğru uzanacağız demiş. Ukela burjuvaziden biri parmağını haritaya bastırıp "Ben olsam önce şurayı, sonra şurayı sonra da şurayı alırdım" demiş.. Napoleon "Bahsettiğiğiniz yerler parmakla alınsaydı emin olun hemen alırdım" cevabını vermiş :)))

Bu ülkede polis yok kabadayı var ne polisi ve bunun gibi ifadeleri yazan arkadaşların, polisin karşısında bu sözleri söyleyebilecek kadar delikanlı/mert/yiğit olduğundan hiç şüphem yok açıkçası :)

pdr42
07/08/2011, 10:24
Arkadaşlar burada bağcıyı dövmemissiniz siz öldürmüşsünüz.Nedense polise gereksiz bir kin var. a sahsı polistir sana kotu davranmıştır. ama nedense a sahsından tüm polislere laf edilir. Yanlış düşünüyorsunuz.evine hırsız girdiginde ilk cğıracgın kişi polis olacktır. veyahut kapkaca ugradıgında ya da dayak yediginde. bence eleştirirken ölçülü olalımm..

askin
07/08/2011, 14:05
syn xnode söyledikleriniz çok doğru sözler.
bunun en büyük sebebi vatandaşla en çok yakın temasa giren resmi kurumun emniyet teşkilatı olması bence.
ve bir polisle vatandaşın temasa geçmeside %90 kötü bir olay yada durumda olur ki buda vatandaşta iyi bir izlenim bırakmaz.
çünkü o anda bütün sorunun giderilmesini ister, ama kanunlardan dolayı herşey öyle kolay olmaz. örneğin kimliğin kaybolduysa sıkıntını gidermek için nüfus dairesine gidersin yeni kimliğini çıkarır ayrılırsın. işin bitmiştir nüfus dairesinde. ama evine hırsız girdiyse yada kavgaya karıştıysan (v.s.), zaten adrenalinin en yüksek seviyede olduğundan nüfuz dairesinde davrandığın gibi davranmazsın, e kaldıki karşındaki polisde bu ülkenin insanı, günde 10 kişiyle bu tarz olaylara benzer durumlarla muhatap olsa eninde sonunda balatayı sıyırırsın..
diceksinizki hata yapmasın kardeşim, maaşını almayı biliyor ya. eğer hata yapmayı en aza inmesini istiyorsak öncelikle polisin özlük haklarının düzeltilmesi(gerekli hukuki ve psikolojik desteğin verilmesi gibi) ve diğer devlet memurları gibi çalışma saatlerinin düzeltilmesi gerekli. sabah 8'de işe başlayıp akşam 7'de paydos edeceği zama 'inşallah ikinci bir emre kadar çıkışlar kaldırılmaz diye düşünmememeli' ki bu ülkemizin insanına daha düzgün daha güzel davranabilsinler.
ancak bu sorunları vatandaş ve polis değil başımızdaki büyükler düşünmeli... ama nerdeeee....

bu söylediklerim o pompacıyı döven polis için geçerlimi? değil tabikide. tıpkı vatandaşında o polise dersini verdim demesi gibi her ikiside çok ama çok yanlış hareketler.

uzuncocuk
07/08/2011, 15:46
kardes bu ne bıcım bır mesaj......
bır gosteri oncesı polısler gorev geregı bır noktada toplanır... aslında o saatte orda olmayı da ıclerınden kımse ıstemez... bı kac uyarı yaparlar ...yok.. dagılın arkadas ...yok... kanuna aykırı gosterı yapıyorsunuz...yok... ve gosterıcılerın ıcınden bı kac sıvrı tıp sureklı memurlara agza alınmayacak kufurler ederler... bır sabredersın ıkı sabredersın fakat sıvrı tıp hala kardesını esını dostunu tacız etmektedır sozlerıyle... ekıp olarak herkes o adama yogunlasır yavas yavas...beklersın kı dursun ama nerde... adam habıre gırer cıkar. ıs cıgrından cıktıgındada o ekıp ılk olarak kımı alır ıcerıye bılın bakalım...??? polıs te ınsandır. sızın uyudugunuz saatte ıstedır ... sızın parmagınızı sokmayacagınız pıslıge o bogazına kadar gırer. bellı bır mesaısı yoktur... genelde ortadırek cocuklarıdır... sizdendır bızdendır mahallemızden ufak bır cocuktur... ozunde temızdır... ama sızın parmagınızı sokmadıgınız pıslıkte o bogazına kadar gırdıgınden bırazda pıslıkle yasamaya alıskındır... sızın gordugunuzde yol degıstırdıgınız her turlu adı ınsan tıplemesıyle o arkadas sureklı calısır..
bu ornek kotu bır ornek ama sızın yorumunuzda okuyunca ...ben o polıs sızde dusunun o pompacı....yazıklar olsun.. fırsatı buldun geydır bakalım....

muratx41
07/08/2011, 15:57

bence üslübünüz polis için hiç uygun değil aralarında mutlaka vardır heryerde var bunlardan ama bu kadar hakaret dogru değil aramızda polis arkadaslar vardır ister istemez tepki çekersiniz güvenlik güclerimiz basımızın tacıdır sokakta rahat geziyorsak onların sayesindedir aralarında mutlaka vardır ve olmaya devam edecektir

saitbaransel
07/08/2011, 16:47
bu devletin beline verdiği silahla kendilerini bi *** sanan bu adamların sonu tukenmekle bitmez anca nerde bi gariban var nerde bi mazlum var onlara guç gösterisi yapsınlar bi tanesi benim petrol istasyonumdaki bir işçiye böyle yapsın işçi onu öldürmezse ben o işçiyi öldürürüm

gokhan5142
07/08/2011, 17:09
bi sitedeki habere göre
''''Antalya da bir akaryakıt istasyonunda pompacı olarak çalışan kişinin, müşteri olarak gelen polis memuru tarafından darbedildiği iddiasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Antalya'da bir akaryakıt istasyonunda pompacı olarak çalışan kişinin, müşteri olarak gelen polis memuru tarafından darbedildiği iddiasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde adli yönden, Antalya Emniyet Müdürlüğü'nce de idari yönden soruşturma başlatılmıştır." denildi.''''''''

ultraslan33
07/08/2011, 17:46
size olacağı söyleyeyim bi avukat olarak...koskocaman bi hiç...5 yıl ertelemeli hapis cezası alır hepsi o..iç soruşturmada da ceza tayinine mahal yoktur diye bi karar..hepsi bu...malesef olacağı bu acı ama gerçek...sizlere bi tavsiyem, biri size vurursa siz beklemeden karşılık verin..dayak yediğinizle kalırsınız..burası Türkiye..bişi çıkmaz

askin
07/08/2011, 18:27
size olacağı söyleyeyim bi avukat olarak...koskocaman bi hiç...5 yıl ertelemeli hapis cezası alır hepsi o..iç soruşturmada da ceza tayinine mahal yoktur diye bi karar..hepsi bu...malesef olacağı bu acı ama gerçek...sizlere bi tavsiyem, biri size vurursa siz beklemeden karşılık verin..dayak yediğinizle kalırsınız..burası Türkiye..bişi çıkmaz

işte sorun burda... ne polite nede ezerim ben o polisi diyende... sorun sistemde... çok doğru bir noktaya dğindiniz. yalnız es geçtiğiniz nokta polise birşey olmayacağı... avukatsanız emniyetin içini bilirsiniz... topluma mal olmuş bir olay varsa eğer muhakkak bir kuban olmalı. tıpkı aziz yıldırımın fotosunun basına sızdırılması gibi bir günah keçisi muhakkak bulunurve başı kesilir.. e haliyle bu olayda bir tek polis olduğuna olduğuna göre kafasını kesin keserler...

uzuncocuk
07/08/2011, 18:47
bu devletin beline verdiği silahla kendilerini bi *** sanan bu adamların sonu tukenmekle bitmez anca nerde bi gariban var nerde bi mazlum var onlara guç gösterisi yapsınlar bi tanesi benim petrol istasyonumdaki bir işçiye böyle yapsın işçi onu öldürmezse ben o işçiyi öldürürüm
genelleme cok yalnıs.... bıde sanırım sınırle fazla attınız kımse kımseyı oldurmez arkadas... naptın... oruc sıkıntı mı yaratıyor?? adam ıscıyı dovuyor dıye burda bır suru yazı yazdık.... sen aynı ıscı için eger oldurmezse ben o ıscıyı oldururum demıssın.... polısten beter oldun benım gozumde şimdi. ölüm kelimesini öldürme kelimesini agzınıza bu kadar dolamayın... yakıstıramadım sıze......

uzuncocuk
07/08/2011, 18:50

ultraslan33
07/08/2011, 23:11
ailesinde 4 polis olan bi insan olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki polisleerin çoğu lise veya ortaokul mezunu...staj için abd ye gittiğimde polisin gerçekten ne işe yaradığını gördüm..adam orda senin hem huzurunu sağlar hem de kanun dışı bi iş yaptığında ensene çöker...bizimkiler gibi tommiks teksas giibi değil..üniversite mezunu polisler çoğalmadıkça insan hakları nedir bilmeyen tiplere bi silah verirsen. psikoteknik analizini iyice yapmadan adamı sokağa salarsan olacağı budur..elinde çekiç olan herkesi çivi gbi görürmüş..

ultraslan33
07/08/2011, 23:13
işte sorun burda... ne polite nede ezerim ben o polisi diyende... sorun sistemde... çok doğru bir noktaya dğindiniz. yalnız es geçtiğiniz nokta polise birşey olmayacağı... avukatsanız emniyetin içini bilirsiniz... topluma mal olmuş bir olay varsa eğer muhakkak bir kuban olmalı. tıpkı aziz yıldırımın fotosunun basına sızdırılması gibi bir günah keçisi muhakkak bulunurve başı kesilir.. e haliyle bu olayda bir tek polis olduğuna olduğuna göre kafasını kesin keserler...
bu insanı görevden alsınlar bu olaylar bir daha asla tekerrür etmez

askin
07/08/2011, 23:54
bu insanı görevden alsınlar bu olaylar bir daha asla tekerrür etmez

eder dostum eder.. insanoğlu çiğ süt emmiş bir kere. mutlaka çıkar...

askin
08/08/2011, 00:14
ailesinde 4 polis olan bi insan olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki polisleerin çoğu lise veya ortaokul mezunu...staj için abd ye gittiğimde polisin gerçekten ne işe yaradığını gördüm..adam orda senin hem huzurunu sağlar hem de kanun dışı bi iş yaptığında ensene çöker...bizimkiler gibi tommiks teksas giibi değil..üniversite mezunu polisler çoğalmadıkça insan hakları nedir bilmeyen tiplere bi silah verirsen. psikoteknik analizini iyice yapmadan adamı sokağa salarsan olacağı budur..elinde çekiç olan herkesi çivi gbi görürmüş..

birincisi polisin taşıdığı silah polise külfet olmaktan başka bişey değil. anadolunun çoğu yerinde polis onu taşımaktan çok kaybetmemek için taşıyor (terör olan yerler hariç tabi. çünkü öylr yerlerde üzerine zimmetli G3 bile veriliyor..) ayda yılda bir gerçekten lazım olur. onda da kullansan bi dert kullanmasan ayrı bi dert. (mesela plastik mermi olsa çok daha rahat kullanabilirsin)...

ikincisi senin ailendekiler dinazor devrinden kalanlardan demekki.numunelik kaldı öyleler. koruma altına alınacaklar yakında (yanlış anlamada teşkilatta öyle şaka yolla takılır millet)... :) :)
sen türkiyede polis nasıl olunur biliyor musun hiç...kafadan sallıyon sadece... :)
POMEM eğitim kurumlarını duymadın sanırım. liseden sonra polis olanlarda meslek yüsek okulu mezunu oluyor. yüksek çevre mühendisinden tut. hacettepede genetik üzerine doktora yapan bile var....

3 yıldızlı bir otelde tur operatörlüğü(abidelerde..) ve resepsiyonistlik yaptım.çorluda çevre mühendisi olarak çalıştım, ZKÜde araştırma görevlisi olarak çalıştım, sonrasında sözleşmeli subaylığı kazandım. ancak küçük bi aksilik nedeniyle intibakta sözleşmeli subaylıktan elendim... teşkilata girmeden önce polislğin p'sinden bile anlamazdım.. ve vardığım kanı şu, bizim şu anki kanunlarımızla polisin eğitimli olup olmaması önemli değil. sadece kıvrak zekalı olacaksın ve resmi evrakları evirip çevirmeyi iyi bileceksin o kadar. kim ne yaparsa yapsın fazla karışmayacaksın. eğer çok karışırsan iş dönüp dolaşıp sana sarıyor sonra.

ykaya1983
08/08/2011, 00:31
Görüyoruz ki hemen hepimiz yaşanan olayın ne kadar çirkin olduğu ve böyle kanunsuz bir şekilde davranan bir polisin cezalandırılmasını isteme konusunda hemfikiriz.Ama birçok konuda olduğu gibi bu konuda da olay üzerinden kurum veya teşkilat hakkında genelleme yapmanın yanlış olduğunu düşünüyorum.

saitbaransel
08/08/2011, 01:23
genelleme cok yalnıs.... bıde sanırım sınırle fazla attınız kımse kımseyı oldurmez arkadas... naptın... oruc sıkıntı mı yaratıyor?? adam ıscıyı dovuyor dıye burda bır suru yazı yazdık.... sen aynı ıscı için eger oldurmezse ben o ıscıyı oldururum demıssın.... polısten beter oldun benım gozumde şimdi. ölüm kelimesini öldürme kelimesini agzınıza bu kadar dolamayın... yakıstıramadım sıze......

abicim adam dediğim gibi beline devletin silahını alıpta ahkam keserse gün gelir o adamın da hesabını biri keser
tamam haklısın genelleme yapmak yalnış ama bu mesleğin içinddede her mesleğin olduğu gibi böyle adi adamlar cıkıyor işte sana bi örnek verim amerikan askerleri kuzey ırağa girdiklerinde kimse onlara hesap sorabildimi adamların ellerinde silah gücü vardı insanları korkutmaktan baska ne yaptılar bu polisin yaptıgı nedir peki bana bunu bir acıklayabilirmisin hiç kusura bakmayın arkadaşlar ama askerede polisede saygım vardır ama böyle sere fsizlere asla saygı beklemeyin benden

xnode
08/08/2011, 01:26
Zaten bu adama saygıyı kimse beklemiyor sizden, şüpheniz olmasın.. :D

gokhan5142
08/08/2011, 01:44

benimde ailemde polis çok,polis çocuguyum iş üniversite yada ilkokul meselesi değil burda lojmanda ikamet eden üniversite mezunu polisleride görüyorum hepsi ya çevik kuvvet yada yunus hepsi de artızlik peşinde gözlerinde güneş gözlüğü altlarında motor konyanın merkezinde kızlara hava atacam derdindeler
tabi burdada bi genelleme yapmamak gerekir

gokhan5142
08/08/2011, 01:53
birincisi polisin taşıdığı silah polise külfet olmaktan başka bişey değil. anadolunun çoğu yerinde polis onu taşımaktan çok kaybetmemek için taşıyor (terör olan yerler hariç tabi. çünkü öylr yerlerde üzerine zimmetli G3 bile veriliyor..) ayda yılda bir gerçekten lazım olur. onda da kullansan bi dert kullanmasan ayrı bi dert. (mesela plastik mermi olsa çok daha rahat kullanabilirsin)...

ikincisi senin ailendekiler dinazor devrinden kalanlardan demekki.numunelik kaldı öyleler. koruma altına alınacaklar yakında (yanlış anlamada teşkilatta öyle şaka yolla takılır millet)... :) :)
sen türkiyede polis nasıl olunur biliyor musun hiç...kafadan sallıyon sadece... :)
POMEM eğitim kurumlarını duymadın sanırım. liseden sonra polis olanlarda meslek yüsek okulu mezunu oluyor. yüksek çevre mühendisinden tut. hacettepede genetik üzerine doktora yapan bile var....

3 yıldızlı bir otelde tur operatörlüğü(abidelerde..) ve resepsiyonistlik yaptım.çorluda çevre mühendisi olarak çalıştım, ZKÜde araştırma görevlisi olarak çalıştım, sonrasında sözleşmeli subaylığı kazandım. ancak küçük bi aksilik nedeniyle intibakta sözleşmeli subaylıktan elendim... teşkilata girmeden önce polislğin p'sinden bile anlamazdım.. ve vardığım kanı şu, bizim şu anki kanunlarımızla polisin eğitimli olup olmaması önemli değil. sadece kıvrak zekalı olacaksın ve resmi evrakları evirip çevirmeyi iyi bileceksin o kadar. kim ne yaparsa yapsın fazla karışmayacaksın. eğer çok karışırsan iş dönüp dolaşıp sana sarıyor sonra.

ayrıyeten yaptığı işin ciddiyetinin öğretilmesi lazım öğrencilere kendine hakim olması lazım.babam polis bende bu sene girdim yedeklerdeyim bende çok cabuk sinirlenirim mesela o yüzden babam o konuda çok dikkatli olmamı ister en basıtınden.hangi meslekte olursa olsun insan önce sakın olmayı bilecek olayı kontrol altında tutmaya çalışacak burdaki polis gibi olay tarafından yönetilen olmayacak olayı yöneten olacak anlatabildiysem

askin
08/08/2011, 01:53
abicim adam dediğim gibi beline devletin silahını alıpta ahkam keserse gün gelir o adamın da hesabını biri keser
tamam haklısın genelleme yapmak yalnış ama bu mesleğin içinddede her mesleğin olduğu gibi böyle adi adamlar cıkıyor işte sana bi örnek verim amerikan askerleri kuzey ırağa girdiklerinde kimse onlara hesap sorabildimi adamların ellerinde silah gücü vardı insanları korkutmaktan baska ne yaptılar bu polisin yaptıgı nedir peki bana bunu bir acıklayabilirmisin hiç kusura bakmayın arkadaşlar ama askerede polisede saygım vardır ama böyle sere fsizlere asla saygı beklemeyin benden

devletin silahı ise neden 1000 küsür tl'ye belli bir model (kendi paranla satın almana rağmen çeşit yok yani) zorunlu bir şekilde satılıyor o silahlar. devlet hediye etmiyor yani.
ayrıca hiç yakıştımı sana amerikan askeriyle kendi polisimizi askerimizi bir tutmak...
ve senden saygı bekleyen yok... sadece aradaki farkı ayırsan yeter. ki zaten ' böyle ********ler' derken ayrımı yapmaya başlamışsın. keşke bu kadar ağır konuşan diğer arkadaşlarda senin gibi bu ayırımı iyi yapabilse...

askin
08/08/2011, 01:56
ayrıyeten yaptığı işin ciddiyetinin öğretilmesi lazım öğrencilere kendine hakim olması lazım.babam polis bende bu sene girdim yedeklerdeyim bende çok cabuk sinirlenirim mesela o yüzden babam o konuda çok dikkatli olmamı ister en basıtınden.hangi meslekte olursa olsun insan önce sakın olmayı bilecek olayı kontrol altında tutmaya çalışacak burdaki polis gibi olay tarafından yönetilen olmayacak olayı yöneten olacak anlatabildiysem

aynen katılıyorum. polislikte söylediklerinin çok daha fazla olumlu yönde etkisi olur
+1000

gokhan5142
08/08/2011, 01:58
aynen katılıyorum. polislikte söylediklerinin çok daha fazla olumlu yönde etkisi olur
+1000

deyim yerindeyse poliste peygamber sabrı olması şart...

Du Hast
08/08/2011, 02:31
sence bir daha böyle bir şey yapmamış mıdır...inanıyor musun bir daha böyle bir şey yapmayacağına...
abicim
eğer ki o hal ve hareketlerini bana sürdürseydi gerekeni yaptırırdım diyorum. yaptırırdım diyorum çünkü üstünde üstü vardır emniyette tanıdığımız çok. kendini kral sanan tiplerden nefret ediyorum. polisede herhangibi bir düşmanlığım yok birşey olsa ilk çevireceğimiz numara 155 zaten.

ben bir kaç telefon etsem bu kral arkadaşı şöyle biraz hırpalasalar kendi içlerinde sence bu tutumu yaparken 2 kere düşünmez mi bir dahakine?

hilmiusta
08/08/2011, 21:41
ya terör örgütü mensubusunuz ya aşırı uç gruplardan birine yakınsınız yada başınızdan çok kötü bir olay geçti...

ayıp çok ayıp...

bi antipati yapın bakalım....şimdi ben burda desemki kocaelinde yaşayanlar kendilerini bişey zannediyor, ölücüler, leşçiler, kastamonuda tokat manyağı oluyorlar. böyleleri gebersin adi harifler desem... olurmu hiç olmaz tabi...yaptığınız tutum ve davranış çok ayıp çok...

e diceksinki şimdi polisin yaptığı çok mu iyi.. değil tabiki de.. mesela kacaelinde tecavüzcü varsa bu kocaelili olanların suçu mu..tabikide değil... bilmem anlatabildim mi...
yazdıgım yazıyı neresınden koyuyorsun cok merak edıyorum

sezerism
08/08/2011, 22:08

1-Ben size katılmıyorum .Adam gibi bir amir ona bu yaptığının hesabını sordurur. Tamam. İdari soruşturmada alacağı cezalar vs. gibi kıdem ,para cezası bunun gibi. Daha iderenin birçok yaptırımı .

2-ikinci konu ise biri size vurursa sizde ona vakit geçirmeden ona vur diyosunda sizce doğrumu .Adam bana kendi arazimde çocuğumun yanında baltayla saldırdı ben ne yapmam lazım kaçsam çocuğuma geleçek araçatn tabancayı çıkardım diz kapaklarına attım. birini vurdum . Yere yığıldı. Hemen güneşlikten bistüriyi aldım dayadım gırtlağına hadi dedim az önce külenbeydin ne oldu .Sonuç polis geldi. iş uzadı gitti hiç birşey olamadı.
Adamı orda o an temizlerdim . onu orda kaybederdim . Yanlış yönledirmeyin Saygılar.

askin
08/08/2011, 22:15

burdan okuyorum:ranting2:... bugün iki şehit daha var... senin dediğin gibi geberiyor böyleleri, iki ocağa daha ateş düşüyor ve senin gibiler şehit olanların kim olduğunu bile bilmeden gebersin adi herifler diyor:ranting2:...

bu mu hak adalet. MÜSLÜMANSAN DİNİNE SAYGIN VARSA ÖLENİN ARDINDAN ATIP TUTMAZSIN!!!!!!!

hiç okudun mu bugün şehit olanların hayat hikayelerini... çarşaf çarşaf yazıyo heryerde...

hilmiusta
09/08/2011, 15:59
burdan okuyorum:ranting2:... bugün iki şehit daha var... senin dediğin gibi geberiyor böyleleri, iki ocağa daha ateş düşüyor ve senin gibiler şehit olanların kim olduğunu bile bilmeden gebersin adi herifler diyor:ranting2:...

bu mu hak adalet. MÜSLÜMANSAN DİNİNE SAYGIN VARSA ÖLENİN ARDINDAN ATIP TUTMAZSIN!!!!!!!

hiç okudun mu bugün şehit olanların hayat hikayelerini... çarşaf çarşaf yazıyo heryerde...

konuyu çarpıtma kardesın provakasyon yapma benım kadar mıllıyetcı mısın cok merak edıyorum benım gıbı 7 ay dagdamı kaldın karın uzeırnde mı yattın saatlerce bele kadar kardamı yurudun cocukluk arkadasınlar aynı yerde askerlık yapıp ta onu sehıt mı verdın ne anlatıyorsun sen neee.. bu arada benım hakkımda cok on yargılısın yazdıkların cok kırıcı

askin
09/08/2011, 19:52
konuyu çarpıtma kardesın provakasyon yapma benım kadar mıllıyetcı mısın cok merak edıyorum benım gıbı 7 ay dagdamı kaldın karın uzeırnde mı yattın saatlerce bele kadar kardamı yurudun cocukluk arkadasınlar aynı yerde askerlık yapıp ta onu sehıt mı verdın ne anlatıyorsun sen neee.. bu arada benım hakkımda cok on yargılısın yazdıkların cok kırıcı

adam pompacı orda 700 800 lıraya calısıyor onu darp edıyorlar kendılerı nı bı sey zannedıyorlar oluculer lescıler bunları doguda cekıp vuruyorlar sonra sehıt oluyor boylelerı gebersın adı herıfler

yukarıda yazdıkların ne demek peki, sen yazmadın mı bunları, senin yukarıda yazdıklarını okurken vanlı gariban bi ailenin çucuğunun şırnakta şehit olduğunu seyrediyordum, ailesinin nasıl yandığını seyrediyordum hani senin gebersin dediklerin :realmad:...
sabrında bi sınırı var.. eğer dediğin gibi biriysen ve yukarıda yazdılarını savunuyorsan ve yazabiliyorsan yazıklar olsun diyorum sana. bide utanmadan 7 ay askerliğini dağda yaptığını söylüyon. başkada bişey demiyorum...

bu arada van 6. hudut alayı öndersert karakolunda yaptım askerliğimi... ama ben senin gibi böbürlenerek anlatmam başım sıkışınca!!!!!

askin
09/08/2011, 19:57
doguda cekıp vuruyorlar sonra sehıt oluyor boylelerı gebersın adı herıfler

kimse kusura bakmasın, karakteri ne olursa olsun, terörist kurşunuyla ölüp şehit olan polise,askere, öğretmene 'gebersin adi herifler' diyen zavallılara en ağır lafı hiç çekinmeden söylerim!!!!!!!!!

hilmiusta
11/08/2011, 17:43
bende cekınmeden her lafı soylerım kardesım.... kımse kusura bakmasın herkes haddını bılsın

askin
11/08/2011, 17:59
bende cekınmeden her lafı soylerım kardesım.... kımse kusura bakmasın herkes haddını bılsın

ben kusura bakmam da, 'böylelerini doğuda çekip vuruyorlar, gebersin adi herifler' dediğin şehitleri bilemem ama...

kendini bi b.. zanneden dengesiz bir polisin yaptığını doğuda şehit olan polislere maal edip, ağır hakaretleri söyleyerek bir tuttuğunda sen haddini aşmıyorsun öylemi...

neyse, senin gibilere ne desem boş ...

sezerism
11/08/2011, 20:17
Arkadaşlar Terbiyesiz bir adam istasyonda bir mallık yapmış. Ve zavallı bir çalışanı dövmüş konu belli .Bunun cezasını adli makamlar zaten vercek . Lütfen arkadaşlar birbirinizi kırmayın inanın luzum yok .Saygılar.

askin
12/08/2011, 01:51
Arkadaşlar Terbiyesiz bir adam istasyonda bir mallık yapmış. Ve zavallı bir çalışanı dövmüş konu belli .Bunun cezasını adli makamlar zaten vercek . Lütfen arkadaşlar birbirinizi kırmayın inanın luzum yok .Saygılar.

aynen katılıyorum.. doğma büyüme çanakkaleli biri olarak teriyesiz birinin hareketlerini şehitlerimize laf söyleyecek şekilde bir tutunca kan beynime sıçradı bir anda...

skystar37
12/08/2011, 13:35
Askerden geldiğimde Ankarada emniyet müdürlüğü yapıp emekli olmuş bir abimle sohbet ediyorduk "hiç uğraşma elin işinde git polisliğe gir akıllısın üniversitede okur yükselirsin" demişti bende "kafası boş elinden bi iş gelmeyen arkamdan anama babam küfür ettirecek insanmıyım ki gidipte polis olayım" demiştim oda biraz kırgın biraz kızgın "öyle ********ler de var ama ne yapacaksın beş parmağın beşi de bir değil senin gibi gençler girecek polis olacak ki öylelerini silecek" demişti.

Bu adamı görevden alıp mahkemeye vereceksin sonra ceza evine yatıracaksın bunun gibilere de aynı cezayı vereceksin ama ne yazık ki ülkemizde öyle yapmak yerine görev yeri değiştirmek daha kolay geliyor.

hilmiusta
13/08/2011, 00:08
askın agzını topla canımı sıkma benım

askin
13/08/2011, 01:24
askın agzını topla canımı sıkma benım
:) demek canın sıkıldı haa!! :)
şehitlere gebersin adi herifler diyen herkese ŞEREFSİZ DERİM!! . böylelerine ******** demek bile iltifat olur...

askin
13/08/2011, 01:33
bak hilmiusta denen vatandaş, burası grandapunto,punto evo ve bravo araçları hakkında ortak paylaşım sitesi...
polemiklerini git başka yerlerde yap. senin yaptığın gibi propagandaları yapan birçok site var. git orda yap şehitler hakkındaki paylaşımlarını... benim gibi aşırı milliyetçi birinin cinlerini tepesine çıkarma...

ibrahim06
13/08/2011, 01:38
Dostlar bu tür insanlar her meslek gurubunda var. Üzücü olan tüm personele mal edilmesi.

WiSTaRiA
13/08/2011, 02:02
Ben bu konuyu kaçırmışım arkadaşlar ve konu 4 sayfa olmasına rağmen en başından beri okudum video yu seyrettim yemin ederim elimde kalem vardı sinirimden kırmışım kalemi video seyretme esnasında... Bizim gibilerine denk gelmezki böyleleri gider garibanlara sataşırlar... Bana denk geldiğinde ben polisim dediği an arabamdaki polis jopuyla döverdim onu ağlatana kadar... Yapmadığım şeyde değil... Bu yüzden içeri bile girdim neyse... Böyle üniforma meraklısı gerizekalılar var malesef etrafta... Onların yanında iyi polislerde malesef lekeleniyor... Ben böyle kişilere pısırık kişiliksik ve karakteri bozuk kişiler olarak görüyorum... Bunların karakterleri ve kişilikleri henüz oluşmamış... Evde ezilen horgörülen bir kişiki bu dışarda saldırkan...

Uzun lafın kısası bizim burası bir arkadaşlık dostluk platformu bir adinin yaptığı karaktersizlik yüzünden birbirimizi kırmaya hiç gerek yok... Hepimiz milliyetçiyiz ve en önemlisi ATATÜRK'çüyüz... Birbirimizle milliyetçilik savaşı yapacağımıza dış etkenlere karşı kenetlenip onlarla savaşalım arkadaşlar... Çünkü dış etkenlere karşı zayıflıyoruz birbirimizle kavga ettiğimiz sürece onlarda bunu istiyorlar zaten... Gün birlik olma günüdür.... Sevgi ve saygılarımla....

askin
13/08/2011, 02:26
Ben bu konuyu kaçırmışım arkadaşlar ve konu 4 sayfa olmasına rağmen en başından beri okudum video yu seyrettim yemin ederim elimde kalem vardı sinirimden kırmışım kalemi video seyretme esnasında... Bizim gibilerine denk gelmezki böyleleri gider garibanlara sataşırlar... Bana denk geldiğinde ben polisim dediği an arabamdaki polis jopuyla döverdim onu ağlatana kadar... Yapmadığım şeyde değil... Bu yüzden içeri bile girdim neyse... Böyle üniforma meraklısı gerizekalılar var malesef etrafta... Onların yanında iyi polislerde malesef lekeleniyor... Ben böyle kişilere pısırık kişiliksik ve karakteri bozuk kişiler olarak görüyorum... Bunların karakterleri ve kişilikleri henüz oluşmamış... Evde ezilen horgörülen bir kişiki bu dışarda saldırkan...

Uzun lafın kısası bizim burası bir arkadaşlık dostluk platformu bir adinin yaptığı karaktersizlik yüzünden birbirimizi kırmaya hiç gerek yok... Hepimiz milliyetçiyiz ve en önemlisi ATATÜRK'çüyüz... Birbirimizle milliyetçilik savaşı yapacağımıza dış etkenlere karşı kenetlenip onlarla savaşalım arkadaşlar... Çünkü dış etkenlere karşı zayıflıyoruz birbirimizle kavga ettiğimiz sürece onlarda bunu istiyorlar zaten... Gün birlik olma günüdür.... Sevgi ve saygılarımla....

çok haklısınız katılıyorum, sadece adi bir herifin yaptığı çok yanlış bir hareketi genelleştirerek şehitlere mal etmek beni çok sinir etmişti...

herkesin düşüncesi fikri farklı farklı olabilir, ama birbirimizin zaafları hakkında hakaretler etmek bence çok yanlış.. benimde en büyük zaafım ve hassas noktam şehitler olunca kendimi tutadım, iş taaa buralara kadar geldi... :(

WiSTaRiA
13/08/2011, 02:30
Aşkın bey hepimizin zaafı ve hassas noktası şehitler... Ama birbirimizi kırmayıp bu vatanı bölmeye çalışanlara tek yürek olalım... Bence birbirinizi kırmayın... Sonuçta hepimiz burada arkadaştan öte dostuz... Tatlıya bağlıyalım herşeyi ve gülüp eğlenelimki o bölücülere ibret olsun... Onlar bizi birbirimize düşürmeye çalışıyor...

askin
13/08/2011, 02:34
aşkın bey hepimizin zaafı ve hassas noktası şehitler... Ama birbirimizi kırmayıp bu vatanı bölmeye çalışanlara tek yürek olalım... Bence birbirinizi kırmayın... Sonuçta hepimiz burada arkadaştan öte dostuz... Tatlıya bağlıyalım herşeyi ve gülüp eğlenelimki o bölücülere ibret olsun... Onlar bizi birbirimize düşürmeye çalışıyor...

:x:x

+1000

WiSTaRiA
13/08/2011, 02:38
Teşekkür ederim arkadaşlar...

uzuncocuk
13/08/2011, 13:31
adam pompacı orda 700 800 lıraya calısıyor onu darp edıyorlar kendılerı nı bı sey zannedıyorlar oluculer lescıler bunları doguda cekıp vuruyorlar sonra sehıt oluyor boylelerı gebersın adı herıfler

yukarıda yazdıkların ne demek peki, sen yazmadın mı bunları, senin yukarıda yazdıklarını okurken vanlı gariban bi ailenin çucuğunun şırnakta şehit olduğunu seyrediyordum, ailesinin nasıl yandığını seyrediyordum hani senin gebersin dediklerin :realmad:...
sabrında bi sınırı var.. eğer dediğin gibi biriysen ve yukarıda yazdılarını savunuyorsan ve yazabiliyorsan yazıklar olsun diyorum sana. bide utanmadan 7 ay askerliğini dağda yaptığını söylüyon. başkada bişey demiyorum...

bu arada van 6. hudut alayı öndersert karakolunda yaptım askerliğimi... ama ben senin gibi böbürlenerek anlatmam başım sıkışınca!!!!!
karakolunun yerınde yeller esıyor sımdı... tepeye yenısını yaptılar...:)

askin
13/08/2011, 16:18
karakolunun yerınde yeller esıyor sımdı... tepeye yenısını yaptılar...:)

sonunda yaptılar demek.. :)) o kış ayını hiç unutamam.. birde çok geziyordum ben sualtı, albayrak.. hepsini görmüştüm. hayatımda o kadar kar bi daha görmem herhalde..:)

uzuncocuk
13/08/2011, 22:26
sonunda yaptılar demek.. :)) o kış ayını hiç unutamam.. birde çok geziyordum ben sualtı, albayrak.. hepsini görmüştüm. hayatımda o kadar kar bi daha görmem herhalde..:)
senin gezdiğin yerlerde şimdi ben geziyorum sualyı esenyamac yesılbudak gelenler kaskol .....ben 99 da ardahandada calıstıgımdan artık burdakı kara kar demıyorum.... aktutun sonrası karakolları gercekten kale gıbı oldu bu arada... her ımkan da mevcut.....

ibrahim06
13/08/2011, 22:59
senin gezdiğin yerlerde şimdi ben geziyorum sualyı esenyamac yesılbudak gelenler kaskol .....ben 99 da ardahandada calıstıgımdan artık burdakı kara kar demıyorum.... aktutun sonrası karakolları gercekten kale gıbı oldu bu arada... her ımkan da mevcut.....

buna sevindim

askin
14/08/2011, 01:25

gerçekten çok sevindim buna. kışın en çok ilgimi çeken şey iran sınırındaki askerlerin kendi karakollarını kapatıp gitmeleriydi..sadece türk askeri duruyordu sınırda.bahar ayında da iranlılar jelikanların üzerine havan sallıyorlardı.. :) sanırım hala öyledir..
Allah oralarda görev yapan askerlerimize gereken kudreti veriyor gerçekten. hadi ben askerliğimi yapıp çıkmıştım, ama rütbeliler senelerce bekliyorlar. :(