PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Audi ve Doğuş oto rezilliği

OzzY
27/07/2011, 11:41
Bu konuyu daha önce bir kaç başlıkta yazmıştım ama artık iş iyice yılan hikayesine döndü herkes görsün diye ayrı bi konuda anlatmak istedim.

dayım 2007 temmuzda a6 almıştı araç ilk günden beri problemliydi. başlangıçta yakıt kaynaklı denildi ücretle yapıldı. çözülmeyince servis masrafları iade edildi daha sonra yazılım sorunlu denildi ancak oda çözüm olmadı. Araç değişim talebi reddedildi. Bu sırada dayım almanyayada mail attı ancak servise başvurun dışında bir cevap gelmedi.

Ayrıca bu sırada çoktan dava açılmıştı, mahkeme aracın misli ile değiştirilmesine karar verdi. Doğuş oto temyize gitti üst mahkemede kararı onadı.

Ancak dert bitmedi, aracın alındığı bayii Ersoy Oto nun bayiiliği audi tarafından iptal edildiği için araç veremeyeceklerini söylediler. Doğuş ise işi tamamen kelime oyununa vurdu.(şirket adı farklılığı nedeniyle sorumluluk kabul etmediler(avukatında hatası var))

Artık iş icra yoluyla araba yerine para alımına dönücek ancak audinin ve doğuş otonun ciddiyetsizliği burda bitmiyor.

geçen hafta audiye tekrar mail atmıştık dayımla, dün cevap geldi. özetle doğuş otoyla görüştük siz tavsiyelerimize rağmen servise başvurmamışsınız. aracınızı servise getirin tamir edelim tarzında bir cevap geldi... elimizde aracın misli ile değiştirilme kararı olmasına rağmen.

her zaman söyledim her arabada her üründe sorun çıkabilir önemli olan firmanın buna karşı tutumu/çözüm yoludur.

fiat bile audiden daha başarılı bence bu konuda...

cck1
27/07/2011, 11:55
Allah sabır versin dayına Ozan, hakkaten yılan hikayesine dönmüş...

1ocak2011
27/07/2011, 12:13
Avukat davayı hem bayi,hem doğuşa açması gerekirdi, problem bundan kaynaklı...

speedy_16
27/07/2011, 13:43
icra yoluyla alın artık parasını

tayfux
27/07/2011, 13:46
audi gibi bir firmanın bunu yapması gerçekten ilginç..

onn.off
27/07/2011, 13:58
Ozan kardeş benzer sorun bizim başımıza geldi sıfır K.M AUDİ doğuş oto dan çıkıp benzin stasyonuna yetiştiremedik vites patladı 6 ay uğraştık .
Şimdi ise vw caddy şirket arabası var gel gör ki ne perişan bi halde araç 2011 model ecu bozuldu bagaj kapağındaki boya kendi kendine çatladı radyomuz çalışmıyor 45 gündü radyo teyp bekliyoruz klima açınca motor huuuuuuuuu diye bir ses lie devam ediyor bu arada motor 1.9 al sana kaliteli alman malı...?
İnan audi nin vites geçişlerini duyarsan benim Dualogic onun yanında melek kalır yanlız ben bu duruma seviniyorum çünkü beni dinlemediler alman malı kalitelidir diye bende alın size alman malı dedim çekin derdini FİATI beğenmediniz çekin bu çileyi

Du Hast
27/07/2011, 14:24
doğuş oto'nun sattığı sıfır km araçlar alınmaz.

ED235
27/07/2011, 16:04
yazık bide hep fiat a çamur atarlar

sezerism
27/07/2011, 21:33
Arkadaşlar bu büyük firmaların adı büyük, ufacık poblemleri bile çözmekten acizler aferin onlara .....

takres
27/07/2011, 22:16
umarım hallolur biran önce...
aynı aracın 2010 modelini babam kullanıyor...sadece cam motoru arızalandı onu da hemen garantiden değiştiler...umarım başıma gelmez bunlar..
doğuş otonun kendine güvenini kırmak lazım ama :@

ibrahim06
27/07/2011, 23:34
doğuş oto'nun sattığı sıfır km araçlar alınmaz.

Sanırım 3-4 yıl öncesiydi. Şaşmaz sanayisindeki ustamın yanındaydım. O zaman Bravam var. Bir ara arabayı değiştirmeye niyetlendim. Ustama volkswagen polo alacağım bulursan haber ver demiştim. O esnada dükkana BMW ile bakıma biri geldi. Ustam ''Bak şu adamla seni bir tanıştırayım sana gerekli bilgiyi versin'' dedi. Adam eski bir Doğuş çalışanıymış. Arabasını Almanyadan bizzat gidip kendisi almış. Türkiyeye gümrük ödeyerek getirmiş. Sebebini şöyle açıklamıştı. Almanyadan Türkiyeye gelen arabalar ile Avrupadaki arabalar aynı kalitede değil. Almanya Türkiyeye 3.dünya ülkesi gözüyle bakar. Orda kalite kontrolden geçmeyen lakin bizim buralarda sorundan sayılmayacak kusurlu arabaları daima 3.dünya ülkelerine gönderirler dedi. Ben nelere şahit oldum bi bilseniz dedi. O lafları hiç unutmam.

Çok da haksız değil. Bir akrabam türkiyede meşhur bir alman otobüs fabrikasında kalite kontrolcü. Anlattıklarını dinleseniz küfredersiniz.

Bu arada Doğuş oto ve volkswagen adını duyunca hep gıcık oluyorum.

OzzY
28/07/2011, 08:42
Avukat davayı hem bayi,hem doğuşa açması gerekirdi, problem bundan kaynaklı...

avukat bunu biliyomuş ve zaten doğuş oto ve ersoy oto şeklinde açılmış dava. zaten şuan hem doğuş oto hem ersoy oto suçlu bulundu :) ama avukatın kontrol etmediği doğuş oto, ithalatı doğuş oto servis olarak yapıyomuş bu yüzden sorumluluk kabul etmiyor. bu tamamen avukatın hatası. doğuş otonun ise terbiyesizliği bence :)

Ozan kardeş benzer sorun bizim başımıza geldi sıfır K.M AUDİ doğuş oto dan çıkıp benzin stasyonuna yetiştiremedik vites patladı 6 ay uğraştık .
Şimdi ise vw caddy şirket arabası var gel gör ki ne perişan bi halde araç 2011 model ecu bozuldu bagaj kapağındaki boya kendi kendine çatladı radyomuz çalışmıyor 45 gündü radyo teyp bekliyoruz klima açınca motor huuuuuuuuu diye bir ses lie devam ediyor bu arada motor 1.9 al sana kaliteli alman malı...?
İnan audi nin vites geçişlerini duyarsan benim Dualogic onun yanında melek kalır yanlız ben bu duruma seviniyorum çünkü beni dinlemediler alman malı kalitelidir diye bende alın size alman malı dedim çekin derdini FİATI beğenmediniz çekin bu çileyi

dediğim gibi şans. dayım geçen hafta bi tane de A3 aldı sıfır olarak. yeni a6dan opsiyonlattı :) audi gerçekten güzel araba bencede. a3 stronic(dsg)nin şanızmanı bence gayet güzel. biraz geç tepki veriyor sadece :)

vw zaten uzak dursun benden :)

ABNEW
28/07/2011, 09:24
Geçmiş olsun Ozan, umarım kısa sürede sizin lehinize hallolur,

Doğuşoto hakkındaki görüşlerim hep olumsuz olmuştur.İnsanlarımızın VW ne olan hayranlığından yararlanan bir firma maalesef..

ABNEW
28/07/2011, 09:26
Sanırım 3-4 yıl öncesiydi. Şaşmaz sanayisindeki ustamın yanındaydım. O zaman Bravam var. Bir ara arabayı değiştirmeye niyetlendim. Ustama volkswagen polo alacağım bulursan haber ver demiştim. O esnada dükkana BMW ile bakıma biri geldi. Ustam ''Bak şu adamla seni bir tanıştırayım sana gerekli bilgiyi versin'' dedi. Adam eski bir Doğuş çalışanıymış. Arabasını Almanyadan bizzat gidip kendisi almış. Türkiyeye gümrük ödeyerek getirmiş. Sebebini şöyle açıklamıştı. Almanyadan Türkiyeye gelen arabalar ile Avrupadaki arabalar aynı kalitede değil. Almanya Türkiyeye 3.dünya ülkesi gözüyle bakar. Orda kalite kontrolden geçmeyen lakin bizim buralarda sorundan sayılmayacak kusurlu arabaları daima 3.dünya ülkelerine gönderirler dedi. Ben nelere şahit oldum bi bilseniz dedi. O lafları hiç unutmam.

Çok da haksız değil. Bir akrabam türkiyede meşhur bir alman otobüs fabrikasında kalite kontrolcü. Anlattıklarını dinleseniz küfredersiniz.

İbrahim, o kişi şunu da eklemiştir sanırım: ''Bir de o kusurlu araçları ekstra karla satarlar'' :)

demon
28/07/2011, 19:38

İbrahim bey malesef ülkemizde faaliyet gösteren firmaların hemen hemen hepsinde bu tip şeyleri duyuyor ve yaşıyoruz. Bahsedilen konuya ben inanıyorum. Ellerinde kalite kontrolden geçememiş ve kendi ülkerindeki kullanıcılara satsalar başına ne geleceğini bildikleri için bize kakalarlar. Doğrudur. En son araç alacağım zaman bunları hep dikkate alarak seçimimi yaptım. Ama ülkemizdede markanın en iyisi seçilen fabrikaları var. Toyota' nın Adapazarı fabrikası 2007 yılında en iyi Toyota fabrikası seçilmiş.

USTA
28/07/2011, 20:19
Komşumun 10.500 kilometredeki 2011 model 1.6 TDİ caddy aracında gösterge ışıklarında ve farlarında yanıp sönme arızası oldu,1 haftada arızayı bulabildiler,sorun far açma düğmesindeymiş,20 günde Almanya'dan ancak parçası geldi ve dün aracını teslim aldı,bu sırada yerine araç vermemişler...
Dün sahibindene satılık ilanı verdi hemen...
Netice:Alman malı eskisi gibi sağlam değil artık...

onn.off
28/07/2011, 22:56
Komşumun 10.500 kilometredeki 2011 model 1.6 TDİ caddy aracında gösterge ışıklarında ve farlarında yanıp sönme arızası oldu,1 haftada arızayı bulabildiler,sorun far açma düğmesindeymiş,20 günde Almanya'dan ancak parçası geldi ve dün aracını teslim aldı,bu sırada yerine araç vermemişler...
Dün sahibindene satılık ilanı verdi hemen...
Netice:Alman malı eskisi gibi sağlam değil artık...

Kesinlike katılıyorum eskisi gibi kaliteli değil

ibrahim06
28/07/2011, 23:02
İbrahim bey malesef ülkemizde faaliyet gösteren firmaların hemen hemen hepsinde bu tip şeyleri duyuyor ve yaşıyoruz. Bahsedilen konuya ben inanıyorum. Ellerinde kalite kontrolden geçememiş ve kendi ülkerindeki kullanıcılara satsalar başına ne geleceğini bildikleri için bize kakalarlar. Doğrudur. En son araç alacağım zaman bunları hep dikkate alarak seçimimi yaptım. Ama ülkemizdede markanın en iyisi seçilen fabrikaları var. Toyota' nın Adapazarı fabrikası 2007 yılında en iyi Toyota fabrikası seçilmiş.

Ben Japon arabalarının daha sorunsuz olduğuna inanıyorum. Bir arkadaşım Umreden döndü Arabistandan. Ne kadar jip gördüyse Hemen hemen tamamının Toyota ve GMC olmasına çok şaşırmış.

onn.off
29/07/2011, 00:22
Ben Japon arabalarının daha sorunsuz olduğuna inanıyorum. Bir arkadaşım Umreden döndü Arabistandan. Ne kadar jip gördüyse Hemen hemen tamamının Toyota ve GMC olmasına çok şaşırmış.

Abi körfez ve petrol bol olan ülkeleri hepsi öyle toyota land cruiser yada lexus veya GMC G.Motor amerikan arabalarına biniyorlar.. adamların yakıt ve yol sorunu yok ki geniş yollar yakıt sudan ucuz %3 vergi ötv desen yok 75 litrelik koca depolarını 30$/40$ dolduruyorlar bizim gibi 1 depo yakıt için servet ödemiyorlar halile dünyadaki en konforlu ve en güçlü arabaları satın alıyorlar
Aynı zamanda dediğine katılıyorum en az arıza yapan araba japon arabalarıdır toyota mazda honda lexus nissan adamlar yaptıkları işe çok saygı duyuyorlar bu iş sadece ticari gözle bakmıyorlar. Yaklaşık 1 ay önce discovery channel da mazda ile ilgili bir belgesel izlemiştim içinde start&stop sistemlerini ve kapı açma kapama sistemlerini ve ürettikleri her parçanın nasıl 10/15 yıl hiç sorun çıkartmadan tasarlayacaklarını Anlatıyordu inan hayranlıkla izledim

demon
29/07/2011, 00:34
Abi körfez ve petrol bol olan ülkeleri hepsi öyle toyota land cruiser yada lexus veya GMC G.Motor amerikan arabalarına biniyorlar.. adamların yakıt ve yol sorunu yok ki geniş yollar yakıt sudan ucuz %3 vergi ötv desen yok 75 litrelik koca depolarını 30$/40$ dolduruyorlar bizim gibi 1 depo yakıt için servet ödemiyorlar halile dünyadaki en konforlu ve en güçlü arabaları satın alıyorlar
Aynı zamanda dediğine katılıyorum en az arıza yapan araba japon arabalarıdır toyota mazda honda lexus nissan adamlar yaptıkları işe çok saygı duyuyorlar bu iş sadece ticari gözle bakmıyorlar. Yaklaşık 1 ay önce discovery channel da mazda ile ilgili bir belgesel izlemiştim içinde start&stop sistemlerini ve kapı açma kapama sistemlerini ve ürettikleri her parçanın nasıl 10/15 yıl hiç sorun çıkartmadan tasarlayacaklarını Anlatıyordu inan hayranlıkla izledim

Mazda mühendislerinin aracın kilosunu hafifletmek için tüm parçaları vidasına kadar söküp yaptıkları çalışmanın bir videosu vardı. Bulursam ekleyeceğim. Gerçekten harika birşeydi. Mazda çok güzel araba ama ülkemizde iyi tanıtılıp satışı iyi yapılamadı.

Konuya dönersek otomobil firmalarının genelinde bir kalite düşme sorunu var.
VW' nin güzel arabaları var. Ama ben almam. Doğuş Oto' dan dolayı almam. Altı ay bir araba için sıra beklemek nedir? Komik birşey. Ayrıca olması gerekenden pahalı olması, burnu havada satıcıları ve satış sonra servise tonla para dökmek gerektiğinden bana hiç ideal gelmiyor.

Du Hast
29/07/2011, 02:23

abicim bu işin içinde az çok bulunan birisi olarak hergün bir sürü şey görüyoruz vw araçlarında.
bu rezillik vw nin değil doğuş otonun ayıbıdır. gerekli baskıyı kurmuş olsa bu şekilde kalitesiz, sorunlu araçlar ülkemize girmez..

ERDEM1907
30/07/2011, 15:10
benim bir şey dikkatimi çekti ne araba ne servis konusunda çevremde Toyata dan bir şikayet duymadım çok ilginçtir çünkü bir şikayet bile duymadım bir Toyata sahip de bir şeyden şikayetçi olsun be kardeşim:)

xnode
30/07/2011, 17:07
TOYOTA konusuna katılıyorum. Zaten uluslararası bir anket yapılmıştı, dünyadaki en sorunsuz ve müşteri şikayeti geri dönüşümü az araç TOYOTA seçilmişti. Bugüne kadar hiç bu marka araç sahibi olmadım ve kamuoyu araştırması adı altındaki reklamlara da pek güvenmem. Ancak böyle bir durumun varlığını ben de biliyorum.

OzzY
08/08/2012, 03:17
hort :)
sonunda bugun para dayımların hesabına geçti, ersoy tazminat vs tüm yolları kapatan bir sözleşme imzalatmış zaten dayımlarda bitsede kurtulsak modunda olduklarından önemsemeden imzalamış.

Yalnız ben ersoyun aracı doğuşa iade edip ücretini onlardan tahsil edeceğini düşünüyordum ancak, satış vekaleti alınmış o yüzden dikkatli olmakta fayda var. Plakanın sonunu tam hatırlamıyorum ancak 34TA.... Koyu gri 2007 2.0TDI multitronic A6

gurgocuk
08/08/2012, 03:34
Paranın bukadar uğraş sonunda iade edilmesi sevindirici olmuş. Geçen sene Polo almak için Bursa Doğuş Oto'ya gidip sadece cam tavanlı olsun istiyorum dedim ve şu an için hazırda yok ancak siparişle getiririz demişlerdi, bende nezaman teslim alabilirim peki diye sorduğumda 6 ile 7 ay kadar cevabını aldığımda hiç vakit kaybetmeden ordan çıkmıştım.. Doğuş gurubundan arabamı alınır asla.

ABNEW
08/08/2012, 15:07
Gözünüzaydın Ozan.Çok da fazla sürmemiş.Bir arkadaşımın benzer davası 3 yıl kadar devam etmişti:)

Viraj
08/08/2012, 15:55
Gözünüz aydın, gelmiş geçmiş olsun...

06kaymak
08/08/2012, 16:01
Ben de davalığım Doğuş oto ile...bakalım eylül de ilk duruşmamız olacak..

ABNEW
08/08/2012, 17:37

Kolay gelsin Müslüm, umarım kısa sürede olumlu netice alırsın...

Xenophan
08/08/2012, 18:22
benim bir şey dikkatimi çekti ne araba ne servis konusunda çevremde Toyata dan bir şikayet duymadım çok ilginçtir çünkü bir şikayet bile duymadım bir Toyata sahip de bir şeyden şikayetçi olsun be kardeşim:)

Fabrikanın 96model Toyota Corolla sı var. Geçenlerde 526bininci kilometresini ben yaptım. Arabanın motoru hala canavar gibi gurulduyor ve daha bakım a girmedi motoruna anahtar degmedi.

2 ile GT-I9100 cihazımdan gönderildi

OzzY
08/08/2012, 22:53
Gözünüzaydın Ozan.Çok da fazla sürmemiş.Bir arkadaşımın benzer davası 3 yıl kadar devam etmişti:)
ben konuyu buraya biraz daha geç açmıştım abi ekimde 5 yıl dolmuş olucaktı. Ancak şöyle bişey var 2 sene önceki durumdan farklı değildi bugunkü konum, olayı doğuşa yıkmaya çalışıp başaramadılar.

geçmiş olsun abi, umarım en kısa zamanda olumlu sonuçlanır.