PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasko

gdpjr
26/07/2011, 19:57
Arkadaslar ilk senesinde en cok hasarsizlik indirimi veren kasko sirketi hangisidir. Koc allianz yasa geregi ilk senede en fazla %15 verebilecegini soyledi ama %60 alanlari duydum. Sizin kasko anlasmalariniz nelerdir ?

krm1983
26/07/2011, 20:58
İlk sene %60 bence biraz zor gibi.

ZAK1980
26/07/2011, 21:29
Alican ilk sene % 30 dur %15 dıye bırsey yok kımdemıs %15 ve % 60 ise desteksdız sallıyor.Bana endusudugu allıanzverdı 540 tl ile % 40 ındırım dı ılk yıl % 30 ıdıd 660 verdı.
Genellıkle bu oranlar aynıdır sıgorta sırketlerınce nedenı ıse sıgortacılar bırlıgının verılen hasarsızlıkındırımının yayınlamasıdır bunun dısa cıkılmaz cıkılsa dahı o polıce kaskoyu yapan sırketın genel merkezı tarafından ya ıptal edılır yada duzeltırlır.Ama yok acenta ben kar ıstemıyom deyıp kendı karından vaz gecıp extra extra bır ındırım yaparsa onu bılmem

takres
26/07/2011, 22:01
%30 ankara sigorta...

sezerism
26/07/2011, 23:44
Arakadaşlar 1100 tl yaptırdım koç allians İlk sene nasıl indirim Oluyor anlamdım 2 yıl zaten indirim yapılmayacak mı ?

ecosi26
27/07/2011, 07:46
Bence hasarsızlıktan önce kaskonun ieriği çok önemli herşey olsunda içinde pazarlık daha sonra kaskoyu ucuza yaptırdım diye allah korusun başınıza bişey gelince o yoktu şu yoktu ucuzlatmak için onu bunu çıkarttık cümlelerine maruz kalmayın lütfen kaskonuzun klozlarını iyi okuduktan sonra evet deyin tekliften çıkmış parası ödenmiş bir kaskonun geri dönüşü olmaz LÜTFEN DİKKAT!!!!!

LorDracula
27/07/2011, 10:23
Bence hasarsızlıktan önce kaskonun ieriği çok önemli herşey olsunda içinde pazarlık daha sonra kaskoyu ucuza yaptırdım diye allah korusun başınıza bişey gelince o yoktu şu yoktu ucuzlatmak için onu bunu çıkarttık cümlelerine maruz kalmayın lütfen kaskonuzun klozlarını iyi okuduktan sonra evet deyin tekliften çıkmış parası ödenmiş bir kaskonun geri dönüşü olmaz LÜTFEN DİKKAT!!!!!

valla en doğrusunu dedin. kullandığımız araçlar 5 10 bin liralık araçlar değil artık kaskoya mecbur verecez ki sonradan ağlamayalım. kredili aldığımdan banka iki kasko firması söyledi bana biri 1800 TL dieri 1300 TL ilk sene olduğundan 1300TL verdim.

krm1983
27/07/2011, 10:46
+1 klozlar çok önemli.

sezerism
27/07/2011, 11:05
ArkaDAŞLAR UCUZ KASKOYA VE DANDİK FİRMALARA KANMAYIN 30 BİN, 35 BİN GİBİ PARA VERDİĞİMİZ ARAÇLAR 500 TL GİBİ RAMALARA İLK DEFADA SİGORTALANMAZ Dikkat. Kaskonuzu Full yaptırın .

asukasan
27/07/2011, 11:11
ArkaDAŞLAR UCUZ KASKOYA VE DANDİK FİRMALARA KANMAYIN 30 BİN, 35 BİN GİBİ PARA VERDİĞİMİZ ARAÇLAR 500 TL GİBİ RAMALARA İLK DEFADA SİGORTALANMAZ Dikkat. Kaskonuzu Full yaptırın .

aynen öyle, güvenilir ve bilindik kaskolardan şaşmayın, kaskolar ile ilgili forumda birçok yazılmış yazı var, yeni kasko yaptıracak arkadaşlara fikir açısından yardımcı olabilir.

jacoben
27/07/2011, 11:15
Aviva sigorta ilk sene %30 hasarsızlık veriyor fakat aracınız pert olmadı sürece ilk sene içerisinde 15000 tl lik bile hasarınız olsa bu hasar onarımını oto zenit de yaptırmanız halinde ki yılda 2 hakkınız var, seneye bu 30 luk indirimi alabiliyorsunuz ayrıca yeni değer klozu ve anahtar üstünde kalmasına rağmen çalınma durumnda bile aracın yenisi veriliyor, isterseniz yardımcı olabilirm... AYRICA CAM KIRILMASI VE FAR KIRILMASI SONUCU ANLAŞMALI OLUP OLMADIĞINA BAKILMAKSIZIN HERHANGİ BİR FİAT SERVİSİNDE İŞLEM GERÇEKLEŞTİREBİLİYORSUNUZ, BİR DE ARACINIZ KAZA DIŞI ARIZALANSA BİLE ÇEKİCİ İÇİN ÜCRET ÖEDEMEZSİNİZ...

ozay06
27/07/2011, 17:06
İlk sene hasarsızlık olurmu arkadaşlar? Garip cümleler yazmayın
Kaskosu olmayan araca kasko yapılır yapılmaz hasarsızlık diye birşey olurmu? Hasarsızlık indirimi hasarsız geçen 1 yılın sonunda 2. yıl için %30 dan başlar ve hasarsız geçen her yıl %10 oranında artar Hasarsızlık indirimi %60 a ulaştığında ise sabitlenir ve hasarsız geçen yıllar boyunca %60 olarak kalır %15 %20 diye bir hasarsızlık yoktur

jacoben
28/07/2011, 09:44
ilk sene hasarsızlık olurmu arkadaşlar? Garip cümleler yazmayın
kaskosu olmayan araca kasko yapılır yapılmaz hasarsızlık diye birşey olurmu? Hasarsızlık indirimi hasarsız geçen 1 yılın sonunda 2. Yıl için %30 dan başlar ve hasarsız geçen her yıl %10 oranında artar hasarsızlık indirimi %60 a ulaştığında ise sabitlenir ve hasarsız geçen yıllar boyunca %60 olarak kalır %15 %20 diye bir hasarsızlık yoktur

sanırım yanlış aktardık biz ilk sene derken ilk senin sonunu kastediyoruz, araç ilk alındığında tabiki olmaz ancak ve ancak daha önce sattığınız araç varsa onun kaskosunun indirimi varsa alacağınız araca uygulanabilir, onun haricinde ilk sene tabiki hasarsızlık olmaz:)

hakandurak
28/07/2011, 16:21
Arkadaşlar sadece araba önemli değil eğer kullanıcının tc kimlik numarasında çok sayıda kaza varsa (egm de kayıtlı ) kasko fiyatını etkiler ayrıca il ve ilçe farklarıda mevcuttur örneğin istanbul ili kadıköy ve tuzla arasında bile fiyat farklı çıkar bunları nereden mi biliyorum :) acente sahibiyim ve evom var :)

uraaal
29/07/2011, 01:16
full kasko yalanlarına ınanmayın acentelerın %99u bole kasko satar sonra ıs ıcraata gelince hüsran.neler var piyasada neler

sezerism
29/07/2011, 10:35
Acentenin lafına kanmayın ,evraktaki bilgileri size göstermesini isteyin .ful olduğu halde bile bir yerinde kelime oyunları olabilir. Dikkat edin Kardeşim 100de 100 olsun bana göster diyin .

hakandurak
29/07/2011, 12:15
Acentenin lafına kanmayın ,evraktaki bilgileri size göstermesini isteyin .ful olduğu halde bile bir yerinde kelime oyunları olabilir. Dikkat edin Kardeşim 100de 100 olsun bana göster diyin .

Zaten size poliçeyi verecek orada tüm şartlar yazıyor eğer orada yazan dışında bir isteğiniz olursa onu sorun ; birde en yaygın hata arabanın yedek anahtarı olup olmadığını sigorta acentenize beyan edin eğer yedek anahtar yoksa ve bu beyan edilmediyse Allah korusun araba çalınırsa beş kuruş ödemezler..

byalcindag
29/07/2011, 13:36
arkadaşlar bende önceki gün arabayı aldım 976 lira kasko bedeli tuttu.