PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic

mert_all
24/07/2011, 05:45
2008 model elimde 1.4 fire grande puntom var arkadaşlar herşey 7 ay önce başladı...araç 7 ay önce çalıştırdıgımda ''check tramssion see hand book'' uyarısı verdi 444 22 55 aradım servise gidin dediler yolda aracım hem otomatikde hem manuelde 2.vitesden sonrasını görmedi servisde aracın robot vites algılama sensörü g. kapsamından değişti bundan sonra araçım soguk havalarda bir gariplik basladı ilk çalısımda vitese almama motor sogukken sert geçişler başladı servise götürdum araç 1 hafta kaldı sorun hallolmadı tekar 2 ay sonra aynı sey oldu gene servis sorun bulumadı.. bu yaz aracımla giderken seyir halınde araç kendini koruma vitesi N aldı gear unavaible yazdı arac cekici ile servise götürüldü servis suan diyorki bana aracın sanzuman robotu arızalı aldım alalı soguk havada çalısmıyor evrakların hepsi var elimde 444 22 55 aradım araçlarına sahip çıkmıyorlar avukata evrakları verdim fiata tazminat açmayı dusunuyorum sizce ne yapayım.??? bugunde bu sorun yuzunden işiklarda duramadım frene bastım arac kendı 1.vitese almadı 2.vitesde debrıyaj kacırark ondeki araba vurdum ??? ne yapalım sizce arac garajda yatıor

kukart
24/07/2011, 07:34
yapman gerekeni yapmışsın avukat işini bilir..
geçmiş olsun bende de var
manuel kullanayım dedim geçenlerde, 2 den 3 e attım, geçmedi araba devir oldu 5-6bin tekrar attım bu sefer geçti 4-5- derken ışıklarda durdum : stop etti :) yani otomatik aracı stop ettirdim :) :D
araç marşa basmadan önceki duruma döndü ekrandaki ışıklar yandı falan.. hata yazmadı ilgin. .)

k0d3r
24/07/2011, 12:08
Çok çok geçmiş olsun, hukuki süreç başlatın

mert_all
24/07/2011, 12:21
hukuk süreci başladı arkadaşlar arac garajda ölece yatıyor allahdan t-jet düz var

USTA
24/07/2011, 17:06
En temizi bunlara dava açmak,Fiat müşteri hizmetleri kadar sorumsuz bir birim görmedim bugüne kadar,aracı satana kadar varlar...

mert_all
25/07/2011, 11:41
aynen ole cok pişkinler ya acayıp derecede.. davada gorecekler ama acı sonlarını

faku
26/07/2011, 10:13
En temizi bunlara dava açmak,Fiat müşteri hizmetleri kadar sorumsuz bir birim görmedim bugüne kadar,aracı satana kadar varlar...
Sizin Ford OTOSAN'dan haberiniz yok herhalde! Bundan önceki aracım 2006 ASM şanzıman dizel fiesta idi. Açık trafikte sorunsuz, ancak şehir içi trafikte, sürekli dur kalklarda şanzıman ısınıyor ve araç olduğu yerde kalıyordu. 2 yıl ford'dan kimseye derdimi anlatamadım. "Araç normaldir, sen yanlış kullanıyorsun" dediler. ilgilenmediler. Bi döğmedikleri kaldı. Sonunda mahkemeye verdim. Avukat da tutmadım. Dava süresince aynı itirazlarını tekrarlayıp durdular. mahkeme süresince Üç ayrı bilir kişi raporu aldırdılar. Hepsi "Araç kusurludur" dedi. Bunlara bile pişkince itirazlarını sürdürdüler. Sonuçta mahkeme lehime karar verdi. Dörtbuçuk yıl kullandıktan sonra aracımı iade ederek alırken ödediğim parayı ve mahkeme masraflarını aldım. Onunla da bu aracımı aldım. İnşallah bunda bir sorunla karşılaşmam.

mert_all
26/07/2011, 11:51
ne kadar harcadınz peki hocam bu sürecte ? ve nasıl bir yol surdunuz ??

faku
26/07/2011, 15:00
ne kadar harcadınz peki hocam bu sürecte ? ve nasıl bir yol surdunuz ??
Cepten pek fazla bir harcamam olmadı. Yaptığım masrafları (Bilirkişi ücretleri, tebligat ücretleri vs.) mahkeme kararıyla geri aldım. Bulunduğunuz yerde tüketici mahkemesi varsa ona, yoksa asliye hukuk mahkemelerine dava dilekçesiyle başvuruda bulunuyorsunuz. Dilekçenize aracın faturası, ruhsatın fotokopisi, varsa diğer belge ve delilleri ekliyorsunuz. Tüketici başvuruları harçten muaf olduğu için mahkemeye para ödemiyorsunuz. Ondan sonra da dava günlerinde duruşmalara katılıyorsunuz.

mert_all
26/07/2011, 16:18
başlatıyorum yarın..

projist
26/07/2011, 19:19
başlatıyorum yarın..geç bile kalmışsınız, peşini bırakmayın