PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yine Yüreğimiz yandı 13 Asker şehit :(((

xnode
14/07/2011, 18:45
Diyarbakır'ın Silvan ilçesi kırsal kesiminde arazi arama tarama faaliyetleri yürüten güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çatışma çıktı. 13 asker şehit oldu.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesi kırsal kesiminde bugün öğlen saatlerinde çıkan çatışmada 13 askerin şehit olduğu, 2'i ağır 6 askerin de yaralandığı bildirildi.

Çatışmalar devam ederken örgütün ilan ettiği eylemsizlik sürecinde yaptığı en büyük katliamlardan biri olarak gösteriliyor.

Bölgeye birçok asker sevk edildi.

10 askerin cenazesinin Diyarbakır'a getirmekte olduğu belirtiliyor.

ZAK1980
14/07/2011, 18:53
Acılım acılım dıye terorıste bu kadar tavız verenler kına yaksın ........,
Nede olsa kendı cocukları valılıkte el bebek ,gul bebek askerlık yaparken vatandasın cocugu kımın umurunda .
50 yıllık ucakla egıtım yapar asker , ama pasalar,bakanlar popolarının rahatı ıcın 6 ayda bır arac yenıler

xnode
14/07/2011, 18:56
Genelkurmay Başkanı ve komutanlarını istifaya davet ediyorum. Bu ne rezilliktir ya, biz evlatlarımızı kimlere emanet ediyoruz, hiç utanmıyor sıkılmıyorlar, başarısızlıklarının faturalarını ödemedikleri gibi birde 3 senede bir terfi alıyorlar. Çok yazık :( Allah rahmet eylesin bu çocuklara :(((

Scottie
14/07/2011, 19:26
allah rahmet eylesin...mekanları cennet olsun... allah ailelerine sabır versin...

daha ne bekliyorlar... bilmiyorum... senelerdir kaç yiğidimiz şehit oldu... davoslarda avrupa konseylerinde kabadayılık yapacaklarına kendi ülke topraklarında devlete meydan okuyanlara özgürlük verin daha siz...

uzuncocuk
14/07/2011, 19:30
ajanslara malzeme olarak kalacak aslında cok onemlı olan ıkı gun sonra unutacagımız , balık akıllı mılletımızın yakıt zammı edasıyla karsılayacagı gundelık bır olay.... 13 yıldır ıcınde oldugum bu durum, artık o kadar dokunmuyor kı bana.... sanssız olan sehıt oluyor sadece.... burası van....
- dedıklerımızı yapmazsanız cok kotu seyler olur dıyordu BDP lıler.....
bunlar olaylar mı acaba....... cıkmıs cok uzgunuz dıyorlar.....
yalnıs taraftan cıkmıs tutamayacaklarını bıldıklerı ıcın yemın bıle edemeyen................................ lar....
çözüm: kaldır dokunulmazlıgı arkadas. futbolcuları bıle alıyoruz ıcerı... bır kapalı posetten dolayı... kanıt dersewn var bırsuru sehıt... suc duyurusu desen var mılyonlarca ınsan.... agızlarıyla terore destek desen gırla.... pekeke teror orgutu degıldır hak savunucu gerıladır dıyen 34 canlı.... alsana arkadas bunlarıda zor mu gelıyor.... onumuzdekı secımde ocalan ve karayılan aday olacak... karayılan secımden once cıkacak dıyecek --- ahanda burdayım hadı benı tutuklayın.....
meclısten tek ıstedıgım kaldırın dokunulmazlıgı....sehıtlerımıze rahmet dılıyorum....

swimmer_tr
14/07/2011, 20:02
yazıklar olsun hiçbir şey demeyeceğim. bu ülkeye ne kazandırdıysam haram olsun bu ülke için ilerde yapacaklarımın hiçbirini helal etmiyorum Allah belalarını versin yapanın da yapmasına izin verenin de ! devam etsinler bütün askerleri toplasınlar benim babam da subay gelsinler onu da alsınlar atsınlar içeri ! nereye kadar ? bizim koyun halkımız saolsun en fazla 2 günlüğüne kahraman olacak bu genç bedenler daha sonrası ise malum, o yemin edecek mi bu şöyle yapacak mı onun göğüsleri silikon mu bu estetik oldu mu ! eğer bu konuda hala hiçbir şey yapılmayacaksa bu ülkeye kazandırdığım kazandıracağım her şey vergi olarak verdiğim vereceğim her kuruş haram olsun bu ülkeye bu yönetime ! artık asil Türk Milleti'ne de güvenim kalmadı bu millet zamanında dünyanın en güçlü ülkelerine tek başına süngüyle karşı koyan bir milletken şu an hiçbir şey yapmaz inanmıyorum kalmadı o ruh. kalan vardır ama o da kaç kişi ? hala diyorlar ki kardeşlikten ödün vermeyeceğiz. yahu senin ülkeni bölen askerini şehit eden insan benim kardeşim olsa gerçekten gider alnının ortasına sıkarım bir kurşun o rezil ******** insan mı olacak benim kardeşim ? adamlar bir taraftan 13 askeri şehit ediyor bir yandan demoktarik özerklik(!) ilan ediyor ! bu ülkenin yargıcı savcısı yok mu ne iş yapıyorlar ? bu değil mi ülkeyi bölmek ? neler oluyor ey Türk halkı ! ses çıkarmamaya devam !

JASMINE
14/07/2011, 20:48
Mekanları cennet olsun. Allah ailesine, milletimize sabırlar versin. Allah rahmet eylesin.

Allahım ne kadar büyük bir acı ana ve babası için. Bunca yıl sen yeme yedir, içme içir büyüt bu yaşa getir ve ********in biri gözünün içine bakmaya kıyamadığın evladının, yavrunun canına kast etsin. Allah kahretsin bu adileri de bu adilere hak tanıyan, onları engellemeyen, kendini yaya yaya koltuklarında oturan yüzsüz ve ********leride.

aslanerh
14/07/2011, 21:11
Allah rahmet eylesin. Sizin gibi Atatürk düşmanı birinin şehitlere rahmet dileyeceği aklıma gelmezdi ama 2 cevap sonra genelkurmayı istifaya davet etmenizin nedenini rahatça anladım. (sanki terörü bizzat meclise alan ve teröre bizzat meclisten kaynak akmasını sağlayan siyasi tarafın hiç sorumluluğu yokmuş gibi)

Genelkurmay Başkanı ve komutanlarını istifaya davet ediyorum. Bu ne rezilliktir ya, biz evlatlarımızı kimlere emanet ediyoruz, hiç utanmıyor sıkılmıyorlar, başarısızlıklarının faturalarını ödemedikleri gibi birde 3 senede bir terfi alıyorlar. Çok yazık :( Allah rahmet eylesin bu çocuklara :(((

JASMINE
14/07/2011, 21:17
https://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSlYuGmK_Rf_wmGzNJiLSQJCgAxxDzZB gbOG_LRGWUhk73hfLsfCA&t=1

ibrahim06
14/07/2011, 21:22
Bunlar için asker şehit etmek demokratik hak, kepenk kapattırmak onur mücadelesi, dükkan yakıp yıkmak insan hakları. Allahım sana yalvarıyorum ver artık şu bölücülerin belasını. Ne olur ver artık...

cemal arslan
14/07/2011, 21:24
terörü kınıyorum
lanetliyorum

kürt arkadaşlarım kardeşlerim kusura bakmasın ama neden kürt halkı çıkıp protesto etmiyor ????

nedennnnnnnnnnnn

tsk ....o kadar imkanın var elinde...neden kullanmıyorsun ????
o bölge cihazlarla taranamazmıydı casus uçakla keşif yapılamazmıydı
kızılötesi ısıya duyarlı cihazlarla taranamazmıydı
askerlere çelik yelek dağıtmak çok mu zor

paintball oynamaya çıkmıyor o askerler...onlar prof değiller...acemi askerler...
hayatlarında counter strikeda silah kullanmaktan başka bir şey görmemişlerdir...30 gün acemi eğitimi ile o insanlar oraya gidemez...

sıkıyorsa bir paşanın oğlu gitsin...

şahsen ben haram zehir zıkkım olsun...diyorum...ödediğim her kuruş vergi...haram olsun....

JASMINE
14/07/2011, 21:24
Bunlar için asker şehit etmek demokratik hak, kepenk kapattırmak onur mücadelesi, dükkan yakıp yıkmak insan hakları. Allahım sana yalvarıyorum ver artık şu bölücülerin belasını. Ne olur ver artık...

Aminnnnn. Yarın mübarek kandil gecesi. Allah dualarımızı kabul etsin.

swimmer_tr
14/07/2011, 21:36
terörü kınıyorum
lanetliyorum

kürt arkadaşlarım kardeşlerim kusura bakmasın ama neden kürt halkı çıkıp protesto etmiyor ????

nedennnnnnnnnnnn

tsk ....o kadar imkanın var elinde...neden kullanmıyorsun ????
o bölge cihazlarla taranamazmıydı casus uçakla keşif yapılamazmıydı
kızılötesi ısıya duyarlı cihazlarla taranamazmıydı
askerlere çelik yelek dağıtmak çok mu zor

paintball oynamaya çıkmıyor o askerler...onlar prof değiller...acemi askerler...
hayatlarında counter strikeda silah kullanmaktan başka bir şey görmemişlerdir...30 gün acemi eğitimi ile o insanlar oraya gidemez...

sıkıyorsa bir paşanın oğlu gitsin...

şahsen ben haram zehir zıkkım olsun...diyorum...ödediğim her kuruş vergi...haram olsun....

bu konuda söyleyebileceğim tek şey orada kullanıma çıkacak her alet önce genelkurmaydan sonra bir üst makam olan başbakanlıktan izin alınmasını gerektirir. operasyona başlamaktan söz bile etmiyorum onlarca yazışma oluyor onun için. yani askerin elindeki aletler öyle ha denince kullanılamıyor kanuna göre silahlı terörist gördüğünde ilk atışı yapıp teröristi vuran asker cinayetten yargılanıyor. terörist silahını bırakana ya da ilk atışı açana kadar askerin ateş açması yasak. düzeltilmesi gereken o kadar şey varken hala hiçbir şey yapılmaması canımı yakıyor.

bu arada genelkurmaydan yapılan açıklamada da söylendiği gibi mermi sonucu değil atılan el bombalarının patlaması sonucu çıkan yangında yanarak şehit oldu askerlerimiz yani çelik yelekleri yok değil çelik elek olmadan hiçbir asker operasyona çıkamaz.

ibrahim06
14/07/2011, 21:37
Bugün bi de demokratik özerklik ilan etmişler.

xnode
14/07/2011, 21:46
...bu arada genelkurmaydan yapılan açıklamada da söylendiği gibi mermi sonucu değil atılan el bombalarının patlaması sonucu çıkan yangında yanarak şehit oldu askerlerimiz yani çelik yelekleri yok değil çelik elek olmadan hiçbir asker operasyona çıkamaz.

Ben bölgede askerlik yaptım, çelik yelek giyilerek hiç operasyona çıkıldığını görmedim, çıkanı da duymadım.. O yorumu yazan arkadaşıma katılıyorum. Bu askerlerin komutanları yaptıkları işi bilmiyorlarsa (ki öyle görünüyor) görevden alınsınlar.. Bu kadar basit bir biçimde insan kaybedilmez, bu çocuklar tarlada yetişmiyorlar bunlar ana kuzuları..

Şu olay yurtdışında olsa, ne genelkurmay başkanı kalır ne de komutan, hepsini görevden alırlar emin olun. 2 yıl önce Almanya askerlerinin yanlış komut vermesinden dolayı Afganistan'da siviller öldü, Başbakan Genelkurmay Başkanı'nı direkt olarak görevden aldı, af yok.. Ama bizde öyle değil, adamın emrindeki askerlerin yarısı ölüyor ama adam 3 sene sonra terfi alıyor.. Akıl almaz bir durum..

Göz göre göre çocukları öldürüyor militanlar, neden helikopter kaldırılmıyor diye sorulduğunda dalga geçer gibi sis vardı, toz bulutu vardı gibi saçma sapan açıklamalar yapıyorlar. Artık bu ülkenin vatandaşını keriz yerine koymayı bırakın.. Senin görevin bu çocukları eğitmek, yetiştirmek.. Demek ki biz Amerika ile falan savaşa girsek bu komutanlarla resmen mahvolacağız..

Bir çatışma 5 saat nasıl sürer arkadaş, senin helikopterin, topun tüfeğin, sınırsız mühimmatın var. Ateş edilen yer bölge belli.. İnanılır gibi değil, bu kadar basiretsizlik, bu kadar işbilmezlik çok yazık.. Bilmediğimiz konu da değil, orada neler döndüğünü biliyoruz maalesef olan Anadolu çocuklarının canlarına kanlarına oluyor. Çok çok üzülüyorum :(

Ha hırsızın hiç mi suçu yok ? Onların ta Allah belasını versin ................................ .......!!

cilem
14/07/2011, 22:37
sebep olanında vuranların da elleri kırılsın hepsinin evine yüreğine ateş düşsün inşallah!!! Allah rahmet eylesin.................

uzuncocuk
14/07/2011, 22:56
bu konuda söyleyebileceğim tek şey orada kullanıma çıkacak her alet önce genelkurmaydan sonra bir üst makam olan başbakanlıktan izin alınmasını gerektirir. operasyona başlamaktan söz bile etmiyorum onlarca yazışma oluyor onun için. yani askerin elindeki aletler öyle ha denince kullanılamıyor kanuna göre silahlı terörist gördüğünde ilk atışı yapıp teröristi vuran asker cinayetten yargılanıyor. terörist silahını bırakana ya da ilk atışı açana kadar askerin ateş açması yasak. düzeltilmesi gereken o kadar şey varken hala hiçbir şey yapılmaması canımı yakıyor.

bu arada genelkurmaydan yapılan açıklamada da söylendiği gibi mermi sonucu değil atılan el bombalarının patlaması sonucu çıkan yangında yanarak şehit oldu askerlerimiz yani çelik yelekleri yok değil çelik elek olmadan hiçbir asker operasyona çıkamaz.
acı gunde bu cevap olmayacak ama genelkurmay orada kullanıma cıkacak sılahla ılgılı basbakanlıgın onayına basvurmaz... zaten su an her turlu alet elımızde mevcut.... ben sahsen goreve gıderken, ıstedıgım sılahı alıp gıdebılırım, depomda bulunan her sılahıda kullanırım... ayrıca arkadaslar a/ t arazı tarama yapıyorlar ve gunduz..... gunduz ısıya yada goruse duyarlı tek kullanacagınız alet nıkon durbundur dıgerlerı gece calısır....
ayrıca kanunu yalnıs bılıyorsunuz... terorıstın uzsune tank namlusu donuk.... atıs ıznı elınde sılah gorunen her nesneye verılır.... ates etmek yasak degıl... su an ohal olmadıgından köylü dagda hayvan otlatıyor vs. askerde ayırt etmekte cok zorlanıyor bu defa... düşünün köyde mantar topluyorsun elinde bir poset. güm alnında bir mermi.... bunun yasanmaması ıcın asker sabıt bekledıgı karakollarda emın olana kadar bırsey yapmıyor... masum ınsanı vurmak var ısın ıcınde..
ayrıca operasyon ıcınde ( buyuk operasyonlar harıc ızın alınmaz) yetkılerı vardır o kadarda. adı medyada operasyondur ama orda rutın faalıyettır bu... bır doktor nasıl amelıyat ıcın saglık bakanından ızın almaz aynı durum bu konu ıcınde gecerlı
en onemlı husus : bu kalleslıgın her turlu yolu var ve bu kallesler her yolu kullanıyor...ohal dıyorsun yasayan masum halk perısan oluyor.. kaldırıyorsun bu sefer dıgerının cırıt atma alanı doguyor....
nıce yıllar herseyı denedık.... hareket edene ates te ettık. ohal de getırdık, kaldırdık, sınır otesı yaptık.... sonuc: 15000 ın uzerınde sehıt....
bız masada ıs cevıremeyen ama bılegı kuvvetlı bır ırkız ama ne yazıkkı bızım davamızda masada guc yoksa çözümde yok... yıllarca yunana , belcıkaya, fransaya almanyaya danımarkaya ne yaptıkkı... kalesnıkof bızı delerken rusa ne yaptıkkı.... her allahın gunu ıraktan gelıp gelıp sırtımızdan bızı hancerleyen ıraka ne yaptıkkı.... savassak 15000 kısı olmezdı.....
bır ulkeye savas acma sebeplerı nedır? daha bunu bılmıyoruz ...... amerıka ve ab korkusu ıle yataga gırersen ruyanda ıbıza adasını goremezsın.... ırak ve surıye sımdıye kadar eger gercek savas sebeplerı konusulsa sımdıye 50 kere savasmamız gereken ulkelerdı....
sıyası cevap: ab ye one mınute dersen, ısraıle kafa tutarsan amerıkaya ırak ıcın gırıs ıznı vermezsen, sonuclarına katlanırsın. buraların agasıyız zannedıyorduk bu aralar... uyandık.
13 meslektas gıttı... eskıden gıdenlerı hıc unutmadım.... 8 kısılık bır fotograf var evımde ben cekmıstım ben harıc hepsı sehıt yıl 1998. cok uzulemıyorum su anda cunku gercek buyuk resmı cok ıyı goruyorum... 4 yıl sonra bakın bdp meclıste kımlerle temsıl edılecek?????????
aglayan analara eslere babalara sabır dılıyorum, 15000 sehıt yakınını da unutmadan sunu soyluyorum.....bu almanlar akıllı adamlar...........

egzo-evo
14/07/2011, 23:02
izmir de düşen eğitim uçagındaki 2 şehitimizle içimiz kan ağlarken 13 şehidimizle yüreğimiz iyice dağlandı. 15 ocağa ateş düştü. Allah ım şehitlik mertebesine erişmiş olan tüm mehmetçiklerimizin ailesine yakınlarına sabır ver. başımız sağolsun. daha fazla bir şeyler söyleyemiyorum çünkü boğazımda bir şeyler düğümlendi kaldı...

bulut
14/07/2011, 23:03
allah rahmet eylesin. sinirimden bişey diyemiyorum artık. allah sabır versin ailelerine

uzuncocuk
14/07/2011, 23:17
Ben bölgede askerlik yaptım, çelik yelek giyilerek hiç operasyona çıkıldığını görmedim, çıkanı da duymadım.. O yorumu yazan arkadaşıma katılıyorum. Bu askerlerin komutanları yaptıkları işi bilmiyorlarsa (ki öyle görünüyor) görevden alınsınlar.. Bu kadar basit bir biçimde insan kaybedilmez, bu çocuklar tarlada yetişmiyorlar bunlar ana kuzuları..

Şu olay yurtdışında olsa, ne genelkurmay başkanı kalır ne de komutan, hepsini görevden alırlar emin olun. 2 yıl önce Almanya askerlerinin yanlış komut vermesinden dolayı Afganistan'da siviller öldü, Başbakan Genelkurmay Başkanı'nı direkt olarak görevden aldı, af yok.. Ama bizde öyle değil, adamın emrindeki askerlerin yarısı ölüyor ama adam 3 sene sonra terfi alıyor.. Akıl almaz bir durum..

Göz göre göre çocukları öldürüyor militanlar, neden helikopter kaldırılmıyor diye sorulduğunda dalga geçer gibi sis vardı, toz bulutu vardı gibi saçma sapan açıklamalar yapıyorlar. Artık bu ülkenin vatandaşını keriz yerine koymayı bırakın.. Senin görevin bu çocukları eğitmek, yetiştirmek.. Demek ki biz Amerika ile falan savaşa girsek bu komutanlarla resmen mahvolacağız..

Bir çatışma 5 saat nasıl sürer arkadaş, senin helikopterin, topun tüfeğin, sınırsız mühimmatın var. Ateş edilen yer bölge belli.. İnanılır gibi değil, bu kadar basiretsizlik, bu kadar işbilmezlik çok yazık.. Bilmediğimiz konu da değil, orada neler döndüğünü biliyoruz maalesef olan Anadolu çocuklarının canlarına kanlarına oluyor. Çok çok üzülüyorum :(

Ha hırsızın hiç mi suçu yok ? Onların ta Allah belasını versin ................................ .......!!
sızede cevap : turk askerıne ve komuta heyetıne saldırmak ıs bılmıyorlar demek en kolay yol: gunde 40 km yuruyen( arazı yuzunden) magara magara dere tepe kacırılan uc kısıyı arayan bır tugayın askerı 4 gun suren gorevde saatte 5 km den 8 saat yurur ve 160 km yol alır... sırtında ort. 40 kıloluk yıyecek ve su almazsa belkı 25 kg cıvarında yulke dolasır... bı celık yelek 18 kg dır. 68 kg lık bır yuku askere yuklersenız celık yelekler bır bır kaybolur.... yuruyen asker kolay kolay celık yelek gıyemez...
sızı vurmaya calısan bırı var oldugunu dusunun.... nasıl kurtulursunuz... tek yol onceden haber almaktır... yoksa elınızde sılah olmadıgında ıstedıgınız yere kacın vurulursunuz ... kalles savasındada durum budur adam nıyet eder kopruyu ucurur ölürsünüz.... mayın patlatır ölürsünüz... kurtulus istihbarattadır... mayın patlamadan orda oldugunu bilmek, catısma cıkmadan adamkların oraya gelecegını bılmekten gecer kurtulus..... yoksa yarın ıstanbulda bır servıs aracı havaya ucar bız yıne aynı uzuntuye bürünürüz..... olay yeri önemli degil..... nerde istihbarat...... 5 saatlik catısabilecek mühimmatı oraya bu adamlar getirene kadar neden bizim para yedırdıgımız ajanlarımız bılgı getırmıyor......olay olduktan sonra tuslara basmak laf solyemek cok kolay.... esınden cocugundan 4 yıl ayrı uzmana banyo yapmak ne demek unutan astsubaya,,, dertlerden hastalıktan psıkolojıden 500 askerın stresınden bunalan komutana laf soylemek dogru degıl oralarda yasamıssınız ama bence gazınoda caycılık yapmıssınz....
almanyanın afganıstandakı askerı yalnıs komut verdı dıye bır alman komutan gorevden alınabılır....çünkü savas eger sereflı ıse orda kanunda adaletten bahsedılır... evınızden cıkarken bırılerı ıkı meslektasımı sırtından vurdugunda komutanları gorevden almak sadece kallesın ısıne gelır.......... helıkopter hususuna katılıyorum....... yıllardır cözülemedi bu husus.....
SORUN TERÖR... YAPAN SU AN EVINDE TELEVIZYON IZLIYOR..... DESTEKLEYEN: MECLISI TEHDIT ETMISTI ZATEN..... BDP...
DESTEKLEYEN..... CUVALCILAR MAVI MARMARACILAR...... AB...... ÇÖZÜM: MECLIS... : COZUM SEKLI: 30 YILDIR BULUNAMADI.....

GP COSKUN
14/07/2011, 23:21
söyleyecek kelime bulamıyorum
saldırıyı yapanların allah belasını versin
bu saatten sonra ne açılım ne demokratik yoldan çözüm mözüm dinlemeden bu üç tane kefereye haddini bildirmeli türkiye eğer bir türkiye cumhuriyetiyse
derhal malum vekilleride zaten yemin etmediler meclisten dışarı atar siz hakkınızı dağlarda aramaya alışmışsınız buyrun bundan sonra bizde dağdayız orada görüşelim denmeli
bu açıkça savaş ilanıdır
yazık vatan evlatlarona yazık kahpeler

uzuncocuk
14/07/2011, 23:25
söyleyecek kelime bulamıyorum
saldırıyı yapanların allah belasını versin
bu saatten sonra ne açılım ne demokratik yoldan çözüm mözüm dinlemeden bu üç tane kefereye haddini bildirmeli türkiye eğer bir türkiye cumhuriyetiyse
derhal malum vekilleride zaten yemin etmediler meclisten dışarı atar siz hakkınızı dağlarda aramaya alışmışsınız buyrun bundan sonra bizde dağdayız orada görüşelim denmeli
bu açıkça savaş ilanıdır
yazık vatan evlatlarona yazık kahpeler
bu savas ılanı 30 yıldır var moderatorum........... muhatap alınca da olmadı maalesef......

xnode
14/07/2011, 23:28
sızede cevap : turk askerıne ve komuta heyetıne saldırmak ıs bılmıyorlar demek en kolay yol: .

Yanlış cevap. Çocuğumu kime teslim ettiysem hesabı ondan sorarım. Bu TSK da olsa MSK'da olsa fark etmez. TSK başarılı olunca Hükümeti övüyor musun ? Peki başarısız olunca neden suçu hükümete yüklüyorsun onu anlamadık ? Bu ikiyüzlülük değil mi ?

Artık bu yan çizmeleri, hedef saptırmaları, adam kayırmaları, cambaza bak numaralarını bırakın. Bu işi bilmeyen bırakacak kardeşim. Adam geliyor senin otağını basıyor, aynı karakol 7 defa aynı yerden baskın yiyor. Bir çatışma 12 saat sürüyor, ben sana sınırsız para, sınırsız asker veriyorum yüzlerce uçağın yüzlerce helikopterin var.. Ben tabii ki bu karakolun komutanına hesabı soracağım.. Benim askerim mayına basıyorsa, başbakana hesap sorman o birliğin komutanına hesap sorarım ! Bu kadar basit.

swimmer_tr
acı gunde bu cevap olmayacak ama genelkurmay orada kullanıma cıkacak sılahla ılgılı basbakanlıgın onayına basvurmaz... zaten su an her turlu alet elımızde mevcut.... ben sahsen goreve gıderken, ıstedıgım sılahı alıp gıdebılırım, depomda bulunan her sılahıda kullanırım... ayrıca arkadaslar a/ t arazı tarama yapıyorlar ve gunduz..... gunduz ısıya yada goruse duyarlı tek kullanacagınız alet nıkon durbundur dıgerlerı gece calısır....
ayrıca kanunu yalnıs bılıyorsunuz... terorıstın uzsune tank namlusu donuk.... atıs ıznı elınde sılah gorunen her nesneye verılır.... ates etmek yasak degıl... su an ohal olmadıgından köylü dagda hayvan otlatıyor vs. askerde ayırt etmekte cok zorlanıyor bu defa... düşünün köyde mantar topluyorsun elinde bir poset. güm alnında bir mermi.... bunun yasanmaması ıcın asker sabıt bekledıgı karakollarda emın olana kadar bırsey yapmıyor... masum ınsanı vurmak var ısın ıcınde..
ayrıca operasyon ıcınde ( buyuk operasyonlar harıc ızın alınmaz) yetkılerı vardır o kadarda. adı medyada operasyondur ama orda rutın faalıyettır bu... bır doktor nasıl amelıyat ıcın saglık bakanından ızın almaz aynı durum bu konu ıcınde gecerlı
en onemlı husus : bu kalleslıgın her turlu yolu var ve bu kallesler her yolu kullanıyor...ohal dıyorsun yasayan masum halk perısan oluyor.. kaldırıyorsun bu sefer dıgerının cırıt atma alanı doguyor....
nıce yıllar herseyı denedık.... hareket edene ates te ettık. ohal de getırdık, kaldırdık, sınır otesı yaptık.... sonuc: 15000 ın uzerınde sehıt....
bız masada ıs cevıremeyen ama bılegı kuvvetlı bır ırkız ama ne yazıkkı bızım davamızda masada guc yoksa çözümde yok... yıllarca yunana , belcıkaya, fransaya almanyaya danımarkaya ne yaptıkkı... kalesnıkof bızı delerken rusa ne yaptıkkı.... her allahın gunu ıraktan gelıp gelıp sırtımızdan bızı hancerleyen ıraka ne yaptıkkı.... savassak 15000 kısı olmezdı.....
bır ulkeye savas acma sebeplerı nedır? daha bunu bılmıyoruz ...... amerıka ve ab korkusu ıle yataga gırersen ruyanda ıbıza adasını goremezsın.... ırak ve surıye sımdıye kadar eger gercek savas sebeplerı konusulsa sımdıye 50 kere savasmamız gereken ulkelerdı....
sıyası cevap: ab ye one mınute dersen, ısraıle kafa tutarsan amerıkaya ırak ıcın gırıs ıznı vermezsen, sonuclarına katlanırsın. buraların agasıyız zannedıyorduk bu aralar... uyandık.
13 meslektas gıttı... eskıden gıdenlerı hıc unutmadım.... 8 kısılık bır fotograf var evımde ben cekmıstım ben harıc hepsı sehıt yıl 1998. cok uzulemıyorum su anda cunku gercek buyuk resmı cok ıyı goruyorum... 4 yıl sonra bakın bdp meclıste kımlerle temsıl edılecek?????????
aglayan analara eslere babalara sabır dılıyorum, 15000 sehıt yakınını da unutmadan sunu soyluyorum.....bu almanlar akıllı adamlar...........

afedersiniz sanırım subaysınız ya da astsubay ya da askeri personel. ben de g3 ten m16 dan bahsetmiyorum. daha önemli şeylerden bahsediyorum hepsi başbakanlığa kadar çıkmıyor zaten ancak bir helikopterin kalkması her timin gideceği yerlerin önceden ısıya duyarlı araçlarla taranması falan o kadar kolay değil demek istemiştim.

ve kanun ne yazık ki öyle uyarı yapmadan üstlerden izin almadan direk ateş açarsanız sizin başınız belaya giriyor. ve eğer mantar topluyorsanız ak47 tarzı uzun namlulu tüfeklere ihtiyacınız olmayacağını düşünüyorum yani elinde bir ak 47 varsa pek masum bir köylü olduğu düşünülmez sanırım ya korucudur ya terörist bence. operasyon için de en düşük seviye alay komutanından izin alırsınız diye düşünüyorum o zaman her asteğmen altındaki askerle istediğinde operasyona çıkardı ... operasyon büyüyünce izin alınan makam da büyür tabi.

atila
akılla,bilimle ugrasmayip ,herseyi yukardan hazir gelecek zannedersen,kafakagidinda musluman yaziyor diye yukardan torpil beklersen,tembelligi birakip ilerdekilere yetismezsen,daha cok 13 çiçek verirsin toprağa.Allah rahmet eylesin.

uzuncocuk
14/07/2011, 23:34
afedersiniz sanırım subaysınız ya da astsubay ya da askeri personel. ben de g3 ten m16 dan bahsetmiyorum. daha önemli şeylerden bahsediyorum hepsi başbakanlığa kadar çıkmıyor zaten ancak bir helikopterin kalkması her timin gideceği yerlerin önceden ısıya duyarlı araçlarla taranması falan o kadar kolay değil demek istemiştim.

ve kanun ne yazık ki öyle uyarı yapmadan üstlerden izin almadan direk ateş açarsanız sizin başınız belaya giriyor. ve eğer mantar topluyorsanız ak47 tarzı uzun namlulu tüfeklere ihtiyacınız olmayacağını düşünüyorum yani elinde bir ak 47 varsa pek masum bir köylü olduğu düşünülmez sanırım ya korucudur ya terörist bence. operasyon için de en düşük seviye alay komutanından izin alırsınız diye düşünüyorum o zaman her asteğmen altındaki askerle istediğinde operasyona çıkardı ... operasyon büyüyünce izin alınan makam da büyür tabi.
üstten izin almak hususu cok zor degıl... bu dakıka olan olay ıcın 2 dakıkada ıznınız gelr....... dırek ates acmak zaten hep suctu... yalnız sabıt bırlıkte ısenız...... arazıde ızın mızın olmaz.... adamın elındekı ak 47 yı gormek butun meseledır..... gorunce ızın kalmaz.... ama dedım ya ıstıhbarat asıl sorundur..... yorumunuz ıcın tesekkurler.....

GP COSKUN
14/07/2011, 23:38
bu savas ılanı 30 yıldır var moderatorum........... muhatap alınca da olmadı maalesef......

biz görüyoruz ama koskoca devletten birileri bunların ne demek olduğunu görmüyor
millet büyütsün yetiştirsin okutsun yaşı gelince askere yolllasın
ondan sonra sokakta dönüp yüzüne tükürmeye iğrendiğim hayvan kılıklı insan görünümlü mahluk canını alsın
oh ne ala memleket
daha fazla yazamıycam yazarsam ağzıma ne gelirse söyliycem
allahım sen sabır ver bize

egzo-evo
14/07/2011, 23:48
https://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSlYuGmK_Rf_wmGzNJiLSQJCgAxxDzZB gbOG_LRGWUhk73hfLsfCA&t=1

yasemin hanım foça deniz komutanlığından aldığım bir tarafı Türk bayrağı diğer tarafı Atatürk resimli aksesuarı otomobilimin aynasından hiç çıkartmam. yüreğimizdeki yerlerini hiç söylemiyorum bile. biliyorum ne yapsak ne desek boş ama sizinde yukarıda belirttiğniz gibi terörü kınamak ve şehitlerimize olan saygımız için aracımın antenine siyah kurdele takacağım. bütün arkadaşlarıda davet ediyorum. daha farklı bir şeylerde olabilir tabiki. ben hepsine varım. yeterki bu terör illetinden kurtulalım artık...

xnode
14/07/2011, 23:50
Arkadaşlar olayla ilgili yeni gelişmeler var.

"Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Diyarbakır'ın Silvan ilçesi Bayrambaşı beldesi Dolapdere köyü kırsalında PKK teröristleri ile çıkan çatışmada, teröristlerin el bombası atması sonucu ormanlık alanda çıkan yangında 13 askerin öldüğü, 7 askerin de yaralandığı, yaşanan çatışma sırasında 7 teröristin de yaşamını yitirdiği bildirildi."

Fakat bölgedeki yerel kaynaklar, ormanlık alanı 2 Türk jetinin bombalaması sonucu büyük bir yangın çıktığını ve dolayısı ile öldürülen teröristlerin ve şehit olan askerlerimizin kendi uçaklarımızın bombalaması ile öldürüldüğünü belirtiyorlar :( Umarım böyle birşey yoktur, çünkü son birkaç yıldır ortaya çıkan bu tür skandallardan sonra bir yenisini daha kaldırmaz bu millet..

uzuncocuk
14/07/2011, 23:53
Yanlış cevap. Çocuğumu kime teslim ettiysem hesabı ondan sorarım. Bu TSK da olsa MSK'da olsa fark etmez. TSK başarılı olunca Hükümeti övüyor musun ? Peki başarısız olunca neden suçu hükümete yüklüyorsun onu anlamadık ? Bu ikiyüzlülük değil mi ?

Artık bu yan çizmeleri, hedef saptırmaları, adam kayırmaları, cambaza bak numaralarını bırakın. Bu işi bilmeyen bırakacak kardeşim. Adam geliyor senin otağını basıyor, aynı karakol 7 defa aynı yerden baskın yiyor. Bir çatışma 12 saat sürüyor, ben sana sınırsız para, sınırsız asker veriyorum yüzlerce uçağın yüzlerce helikopterin var.. Ben tabii ki bu karakolun komutanına hesabı soracağım.. Benim askerim mayına basıyorsa, başbakana hesap sorman o birliğin komutanına hesap sorarım ! Bu kadar basit.
ucak bıletınızı gıdıs donus ben alacagım.... o karakolu sıze gosterecegım... 7 kere tacız e ugrayan... en onde yururken mayına basan yuzbasıyıda gosterecegım.... o karakolu oraya gıden komutan yapmadı... o bırlıgı oraya o komutan koymadı..... o mayını oraya o komutan koymadı.... yan cızmek hedef saptırmak, adam kayırmak( oglu cok degerlı olanlar araya 10 adam koyup yer ısterler) camnbaza bak soylemını kınıyorum....
hukumete yuklemıyorum olan bıtenı.... acılım ıyı nıyetlı ıdı... oncekılerde bır cozum aradılar.... ben ıstıhbarat yalnısı olarak tsk yı sucluyorum.. 3200 metre rakımda agustosta kar yıyen bır tepede bır kulede banyo telefon ınternet olmayan bır yerde yasamanın bıle zor oldugu bır yerdekı ınsanların orda bulunması bıle gorevdır.... mayına basınca asker karakol komutanına ancak olay kacta oldu dıye sorarsınız..... hakımde oyle... emın olun o komutanda sızden aldıgı emnaetı sıze saglam gerı vermek ıcın aynen ugrasıyrdur..... sız galıba son olaylarla turk askerıne guvenınızı kaybettınız..... yapamayan gıtsın demıssınız...... metroda guvenlık gorevı degıl bu olay. oyle yapamayan gıtsınle olmaz.... o mermı uzerınde kamuflaj olan herkese atılıyor..... suclu bellı ıken kalkıp tsk personelıne taş atmayın..... uzuntunuze vererek bazı farklı yorumlara gırmıyorum ıyı geceler...

uzuncocuk
14/07/2011, 23:55
Arkadaşlar olayla ilgili yeni gelişmeler var.

"Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Diyarbakır'ın Silvan ilçesi Bayrambaşı beldesi Dolapdere köyü kırsalında PKK teröristleri ile çıkan çatışmada, teröristlerin el bombası atması sonucu ormanlık alanda çıkan yangında 13 askerin öldüğü, 7 askerin de yaralandığı, yaşanan çatışma sırasında 7 teröristin de yaşamını yitirdiği bildirildi."

Fakat bölgedeki yerel kaynaklar, ormanlık alanı 2 Türk jetinin bombalaması sonucu büyük bir yangın çıktığını ve dolayısı ile öldürülen teröristlerin ve şehit olan askerlerimizin kendi uçaklarımızın bombalaması ile öldürüldüğünü belirtiyorlar :( Umarım böyle birşey yoktur, çünkü son birkaç yıldır ortaya çıkan bu tür skandallardan sonra bir yenisini daha kaldırmaz bu millet..
yerel kaynaklar düşene tekme vurma psikolojisindedir........

egzo-evo
14/07/2011, 23:58
mikserler görev başında. son kaleyide düşürmeye çalıyor...

xnode
15/07/2011, 00:02
Ben Genelkurmay'ın el bombası ve yangın açıklamasını inandırıcı bulmadım açıkçası. Yerel kaynakların doğruluk derecesini bilemem, yalnız daha olası görünüyor. Ancak şu anda gündeme bomba gibi düştü ve her yerde ciddi bir biçimde ihtimal dahilinde tartışılıyor..

swimmer_tr
15/07/2011, 00:04

böyle bir günde gülmek istemem ama cidden komiksiniz. sınırsız para sınırsız asker yüzlerce uçak yüzlerce helikopter... Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşamıyoruz üzgünüm yüzlerce uçağımız yüzlerce helikopterimiz yok sınırsız para da vermiyor kimse sınırsız asker de yok ... o mayının orda olduğunu bilse komutan da yürüyün lan diyip askerleri oraya yürütmez heralde değil mi ? o yüzden tuzak diyorlar. biz demiyoruz ki başbakan öldürdü askerlerimizi. yalnızca ileride ne olabileceğini tahmin edemeyen yöneticiler yüzünden bu ********lere yüz verildi ondan bahsediyoruz. sen ülkenin başına geçtiysen elinde "sınırsız memur"(!) varsa, sen de yapacaklarının neye sebep olabileceğini düşünecek her şeye hazırlıklı olacaksın. bu işi bilmiyorsan da bırakıp gideceksin sizin mantığınızla...

swimmer_tr
15/07/2011, 00:06
yerel kaynaklar düşene tekme vurma psikolojisindedir........

kesinlikle katılıyorum bu çok yaşandı ...

xnode
15/07/2011, 00:08
Benim bildiğim sınırsız asker var dünyanın en kalabalık ordularından biri TSK. Yüzlerce uçak ve helikopterde var hangarlarda bekliyor ve 29 ekimlerde gösteri uçuşu falan yapıyorlar..

Sınırsız para konusuna gelince de, TSK'nın leasing şirketleri, sigorta ve banka kuracak kadar parası var öyle değil mi ??

Ben sadece şunu söylüyorum, bu ülke yeni bir Aktütün veya Dağlıca skandalını kaldırmaz.. Umarım böyle birşey yoktur...

swimmer_tr
15/07/2011, 00:30
Benim bildiğim sınırsız asker var dünyanın en kalabalık ordularından biri TSK. Yüzlerce uçak ve helikopterde var hangarlarda bekliyor ve 29 ekimlerde gösteri uçuşu falan yapıyorlar..

Sınırsız para konusuna gelince de, TSK'nın leasing şirketleri, sigorta ve banka kuracak kadar parası var öyle değil mi ??

Ben sadece şunu söylüyorum, bu ülke yeni bir Aktütün veya Dağlıca skandalını kaldırmaz.. Umarım böyle birşey yoktur...

yaklaşık 800.000 asker var orduda ancak büyük bölümü ülkenin geri kalanına dağılmış durumda 800.000 askeri güneydoğuya yollayamazsınız.

37 F-16C/D Fighting Falcon Blok 30, 101 F-16C/D Fighting Falcon Blok 40, 72 F-16C/D Fighting Falcon Blok 50, 49 F-4E 2020 Terminator, ve 16 F-4E Phantom II/TM olmak üzere 275 e yakın savaş uçağı var ancak bir bölümü restorasyonda üstelik 275 de yüzlerce etmez ...

8 Bell AH-1W Super Cobra ve 27 Bell AH-1P/S Cobra olmak üzere 35 taarruz helikopteri var ancak 50 den bile az yüzlerce değil...

Bahsettiğiniz şey oyak olmalı o askeriyenin değildi askeriye destekli sivil bir kurumdur ayrıca bir banka değildir. oyak bank vardı ancak çoktan ING ye satıldı şu an finansal işlemler ziraat bankası üzerinden yürüyor yanlış bilmiyorsam.

yalnızca bilgi olsun diye yazdım ...

xnode
15/07/2011, 00:37
Verdiğiniz rakamlar için teşekkürler, ben bunları teyyit edemeyeceğim ancak sizin söylediğinizi doğru kabul ediyorum. Bahsettiğiniz gibi muvazzaf ve erat toplam asker sayısı 1 milyona yakın.. diğer askeri güç ve malzeme yüzlerle ölçülen yeterli bir güç...

TSK bugün bir holding gibidir. Sadece Oyak ve AXA ortaklıkları değil, yüzlerce finansal yatırımından tutun, otomotiv, konserve ve bisküvi fabrikalarının ortaklıklarına kadar birçok yatırımı vardır, yani birşey isterse sadece kendi kaynaklarını bile kullanarak çatır çatır yapar.. Ama konumuz bu değil zaten.

acRep
15/07/2011, 01:01
Başımız SAĞOLSUN :(

Marker
15/07/2011, 01:14
Pasalar silivridenmi yonetecek operasyonu? Acilim acilim dediler alin size acilim, yuregim yaniyor 13 kardesim icin. Allah topunun belasini versin.

xnode
15/07/2011, 01:29
Pasalar silivridenmi yonetecek operasyonu? Acilim acilim dediler alin size acilim, yuregim yaniyor 13 kardesim icin. Allah topunun belasini versin.

90'lı yıllarda günde 60-70 şehit veriyorduk. O zamanlar Silivride değillerdi, demek ki pek birşey fark etmiyor...

uzuncocuk
15/07/2011, 01:49
90'lı yıllarda günde 60-70 şehit veriyorduk. O zamanlar Silivride değillerdi, demek ki pek birşey fark etmiyor...
yuh.....

Marker
15/07/2011, 01:49
Kan uykusu isimli belgeseli izlerseniz pasalarin ozellikler Osman Pamukoglunun operasyonlari nereden yonettigini gorebilirsiniz.

xnode
15/07/2011, 01:55
Sizin yazdığınızdan Silivri'de olmasalar bu işi halledecekleri yönünde bir sonuç çıkıyor. Ben de diyorum ki bu adamlar Silivri'de değilken daha fazla şehit veriliyordu. Demek ki bunların komutanlıkları ile bir alakası yok bu işin. Konumuz bu değil ama ayrıca bu adamlar kendi işleri ile ilgilenseler hem böyle şehit vermeyeceğiz hem de Silivri'ye girmeyecekler!

Sizin yazdığınız okuyan da sanacak ki; bu şehit olan çocuklar başlarında komutan falan olmadan öyle kafasına göre arazide dolaşıyorlar... Komutanı aklayacağım diye bin dereden su getirmişsiniz, ama olmamış ya.. Bu çocukları bu adamlara zimmetli veriyor bu ülke insanı ve neden öldüğünü de öğrenmek hakkıdır.

El bombası atıldı yangın çıktı yanarak şehit oldular dediğinde 40 sene önce olsa herkes koşulsuz inanır ama artık kimse pek inanmıyor böyle şeylere.. Çünkü koskoca genelkurmay başkan yardımcısı çıkıp JITEM diye bir örgüt yoktur dedi, JITEM'in maaş bordrosu çıktı. Genelkurmay başkanı bunlar silah değil boru parçası dedi herkes güldü. Genelkurmay başkanı kaçırılan esir alınan askerimiz yoktur diye açıklama yaptı, kaçırılan 8 askerin videoları yayınlandı. Genelkurmay başkanı bulunan el bombaları TSK'ya ait değildir diye açıklama yaptı, MKE seri numaralarını yayınlayarak el bombalarının TSK'ya teslim edildiğini belgeledi. Pimi çekilmiş bomba verilerek şehit edilen 4 asker için TSK eğitim sırasında kaza oldu diye açıklama yaptı, daha sonra aslında bizzat öldürüldüğü ortaya çıktı. vs. vs.. bunlar sadece hemen aklıma gelenler..

Bu yüzden bu evlatlarımızın ne şekilde öldüklerini bilmek ve sorumluların cezalandırılmasını istemek en doğal hakkımızdır. İnsanların karşısına geçip inandırıcı olmayan açıklamalar yapmak da TSK gibi bir kuruma hiç yakışmamaktadır, çünkü bu konudaki kredisini çoktan doldurmuştur..

Marker
15/07/2011, 02:03
Sizin yazdığınızdan Silivri'de olmasalar bu işi halledecekleri yönünde bir sonuç çıkıyor. Ben de diyorum ki bu adamlar Silivri'de değilken daha fazla şehit veriliyordu. Demek ki bunların komutanlıkları ile bir alakası yok bu işin. Konumuz bu değil ama ayrıca bu adamlar kendi işleri ile ilgilenseler hem böyle şehit vermeyeceğiz hem de Silivri'ye girmeyecekler!
Sizin soylediginize karsilik o belgeseli izlemenizi soyledim lutfen izleyin, evet Silivrideler ama neden? Kimse bilmiyor ortada daha iddaaname bile yok hepimiz hukuk devletinde yasiyoruz buda demek oluyorki suclu bulunana kadar herkez masumdur bunun yanında sizin soylediginiz gibi 90 yillarda apo yakalanmamis terorun en azgin zamaniydi teknik yeterlilikler ve ekipmanlar suanki kadar gelismis degildi bunaramen o donemde kimse cikip demokratik ozerklik ilan etmiyor, guney doguda sozde kurt olduklarini soyleyen pkklar sokaklari boyle savas alanina ceviremiyorlardi haksizmiyim? Bu konuda hassasim surcu lisan ettiysem affola. Tekrar soyluyorum o belgeseli izleyin sonra tekrar konusalim.

xnode
15/07/2011, 02:10
Estağfirullah, hepimiz bu olan olaylardan üzüntü duyuyoruz ve kimsenin ölmesini de istemiyoruz. Sadece bakış açılarımız farklı.

Ben Silivri'dekilerin suçsuz yere orada olmadıklarını şahsen biliyorum, çünkü adamların ses kayıtlarını hep beraber dinledik.. Üstelik bu ülkede yapılmış olan askeri darbeleri de köy muhtarları yapmadı bildiğim kadarıyla. Mesela Yalçın Küçük, Doğu Perincekgibi adamların PKK ile olan ilişkilerine dair videoları da mevcuttur Youtube'da ararsanız rastlayabilirsiniz. Ayrıca ortada iddianame var. Mahkemeye sunulmuş deliller de var. TSK'dan çalınarak gizlenmiş onbinlerce mühimmat, resmi evrak ve hukuksuz fişleme evrakı var vs. vs..

Marker
15/07/2011, 02:15
Hocam bana sordugunuz butun sorularin cevaplari soyledigim belgeselde mevcut linkini veriyorum musait oldugunuz bir zamanda izlemenizi ricaediyorum.

link Kan Uykusu (https://video.google.com/videoplay?docid=-6116250043189875117)

Her yerde illaki curuk yumurtalar cikabilir bu konuda hemfikiriz ama tsknin bu denli yipratilmasinada sesiz kalamiyorum. Jtem konusundada ve fisleme konusundada taktiksel olarak dogru oldugunu dusunuyorum istihbarat olmadan terorle mucadele imkansiz cia mossad yaptigi operasyonlari kabulleniyormu? Vatanin bekâsi icin yapilan hersey benim gozumde mubahtir.

GPS2
15/07/2011, 03:35
İhtiyaç olan uyduruktan değil...dünyaya 1 minıt deyip işlerini bitirmektir önce sivrisineklerin ...bataklık zaaten bizde o da kurur suyunu kesersen...tıpkı karaoğlanın kıbrıs olayında yaptığı gibi...okkalı *.....* lazım...*blue mermer* olayı gibi değil tabii...ama nerdeee...:( yazık yazık ...allah rahmet eylesin şehitlerimize...

egzo-evo
15/07/2011, 08:36
arkadaşlar ben terörü, şehit haberlerini kanıksamak istemiyorum. yapacak söylenecek çok şey var biliyorum. en az sizler kadar benimde içim içime sığmıyor.

tepkimi dile getirmek terörü lanetlemek ve aziz şehitlerimize saygı için evime bayrağımı arabamın anteninede siyah kurdele takıyorum. biliyorum sembolik biliyorum kafi değil. ama şuursuz tepkisiz kalmak istemiyorum. bizler için hayatını feda eden şehitlerimiz gözü yaşlı analar babalar eşler çocuklar en azından evet en azından bunu hakediyorlar. tepkisiz kalmayalım arkadaşlar. hepinizi bu protestoya katılmaya davet ediyorum.

ykaya1983
15/07/2011, 09:33
N e yaparlarsa yapsınlar hiçbirzaman emellerine ulaşamayacaklar inşaallah.Artık bu saatten sonra teröre karşı herkesin siyaset gözetmeden tek yürek olması gerekir.

ibrahim06
15/07/2011, 10:46
Dünkü şehitlerden birinin annesi. Bu resme bakıp da üzülmeyenin insanlığından şüphe ederim...

ibrahim06
15/07/2011, 23:05
Kitapsızlar şimdi de millet kandil için camilerdeyken Siirt merkezde 21.45te bir polisi şehit ettiler.

Siirt’te polis karakoluna silahlı saldırı - SİİRTLİLER.NET (https://www.siirtliler.net/goster.asp?nereye=yazioku&ID=2892&Siirt_haberleri)

speedy_16
15/07/2011, 23:57
serefsiz herifler adice vurup kaçıolar

Marker
16/07/2011, 00:00
Su kandil gecesi Allahima yalvariyorum insallah onlarda evlatlarindan bulurlar.

ZAK1980
16/07/2011, 01:53
Ne zaman bır pasanın,basbakanın,bakanın,cumhurbaskanının evladı sehıt olursa ozaman yukardakıler elle tutulur gozle gorunur mucadele verır.
Basında cıkan haberlere gore bızım ucaklarımızın yaptıgı bombalama sonucu askerlerımız ormanda yangın cıkması sonucu sehıt olmus belkı yalan belkı dogru ama su bır gercek lafı bıle urkutucu.
Basbakan,genel kurmay anca cıkıp konusuyor aktutundede estıler gurledıler hersey baska olacak artık,sınır otesı harekat yapacagız dıye hava yaptılar ne oldu ne degıstı hıc bırsey ,dunyada tek ulkeyız teror orgutunun basını yakalayıpta sonunu getıremeyen tek ülkeyız.
Nezaman yonetıcılerın evladı sehıt duser o acıyı yureklerınde hısseder ozamn cıddı mucadele eder devletımız

xnode
19/07/2011, 14:35
Konu ile ilgili kamuoyundaki tartışma devam ediyor. Bilgi açısından;

Sivil toplum örgütleri adına açıklamayı İHD Diyarbakır Şube Sekreteri Raci Bilici yaptı. Çatışmanın yaşandığı Dolapdere köyü sakinleriyle birebir görüştüklerini kaydeden Bilici, görüşmede isminin açıklanmasını istemeyen görgü tanıklarının anlatımlarını aktardı.

Ölümlerin sebeplerinin açıklanmasını isteyen Bilici, yaptıkları gözlemler sonucu cevaplandırılmasını istedikleri soruları ise şöyle sıraladı:

1) Helikopterle atılan ve yangına sebebiyet veren silahın veya silahların ne olduğu ve çevredekilerin gözlerinin yanmasına sebebiyet veren gazın ne olduğunu açıklansın.

2) Bir gün öncesinden bu bölgede askerlerin mevzilenmesinin bölgede PKK'lilerin varlığına ilişkin istihbari bilgiye dayanıp dayanmadığı açıklanmalıdır.

3) Bir gün öncesinde olay yerinde her türlü hazırlık yapılmasına ve çok geniş bir alanda mevziler oluşturulmasına rağmen PKK'liler tarafından atıldığı iddia edilen el bombalarıyla bu kadar geniş bir alanın nasıl yandığı ve bu kadar ölümün nasıl gerçekleştiği?

4) Öldürüldüğü iddia edilen iki PKK'linin Malatya Devlet Hastanesi'nde olduğu bilinmesine rağmen diğer geri kalan beş kişinin akıbetinin ne olduğu ve bunların kim olduğu? (Bu konuda PKK'lılar sadece 2 mensuplarının öldüğünü diğer 5 kişinin ise PKK kıyafeti giydirilmiş kontr-gerilla olduğunu ve kendi askerimize ateş açtıklarını iddia ediyorlar)

5) Operasyonla ilgili telsiz ve diğer elektronik kayıtların olup olmadığı varsa bunların kamuoyu ile paylaşılması.

6) Operasyona çıkmış daha önce siper almış ve bölgeye hâkim bir tepede konuşlanan askerlerin dinlenme anında olunca bile çevre güvenliğini nasıl almadığı, böylesi bir uygulamanın askeri disipline ve teamüllere aykırı olup olmadığı.

7) Geniş bir alanda yangın çıkmış olmasına ölen askerlerden çok daha fazla asker yangın esnasında olay yerinde bulunmasına rağmen neden sadece bir kısım askeri personelin yangına maruz kaldığı, diğer askeri personelin nasıl yangından kendini muhafaza ettiği ve bu personelin nasıl kurtarıldığı?

8) Askerler tepenin hâkim konumundan ve sayıca daha fazla iken PKK'lilerin tepeden yukarı doğru çıkışlarını nasıl fark etmedikleri?

9) Dezavantajlı konumda olan PKK'lilerin saldırıdan kısa bir süre sonra helikopterler köye ulaşmasına ve geride çok fazla asker kalmış olmasına rağmen el bombası atacak kadar yakın mesafeden olay mailinden gündüz vakti nasıl kaçmayı başardıkları?

Bu birlikte şehit düşen hiçbir subay olmaması çok garip. İlgili birliğin başında komuta subayı veya astsubayı neden bulunmamaktadır ? Yanısıra operasyon kamerası ve Heron görüntüleri kamuoyuna neden açıklanmamaktadır ?

--- ALINTI ---
İhmal iddialarına yenileri eklendi. Olaydan önceki birkaç günlük süreçte bölgeden telsiz kestirmelerinin görüldüğü ve görüşmelerin kayda alındığı öğrenildi. PKK'lıların telsiz muhaberesinde arazide dolaşan birliklere eylem talimatı vermelerine rağmen, bu bilginin birliklere zamanında aktarılmaması nedeniyle askerin güvenli bölgeye çekilme imkanı bulamadığı öne sürüldü. Teröristlerin üç kişiyi kaçırmasının ardından kolordu komutanlığının devreye girdiği ve birliklere kendi sorumluluk sahasında arama faaliyetlerinde bulunmalarını kritik bölgelerde arama tarama yapmamalarını emrettiği iddia edildi. Bu talimata rağmen, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı'nın oldukça kritik olarak değerlendirilen ve teröristlerin devamlı kullandıkları bölgeye operasyon düzenlediği öne sürüldü. Silvan Komando Alay Komutanı Murat Toprak'ın, "Zayiat çok olur." uyarılarına rağmen, bölgeye operasyonda ısrar edildiği iddialar arasında. Silvan saldırısında helikopter talebinde tereddüt iddiaları da gündeme geldi. Çatışmanın başlamasıyla birlikte birlik komutanlarının helikopter talebinde bulunduğu, ancak Cobra helikopterlerin bir buçuk saat sonra olay yerine gelebildiği görüldü.
--- ALINTI ---