PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sonradan eklenti özeelikleri tavsiye edermisiniz

senergurbuz
05/07/2011, 09:46
Arkadaşlar merhaba 2007 moden g.p.dınamık kullanıcısıyım.
aracıma ekstradan park ve far sensörü gibi elektrik aksamına monte edilecek birtakım sensörler taktırmayı planlıyordum.fakat bir arkadaş aracımın elektrik aksamı ile çok fazla oynatmamam gerektiğini bunun aracın elektrik ve bunabağlı aksamlarına zarar verebileceğini söyledi ben aracın elektrik aksamlarının bukadar çabuk arızalanacak kadar basit olmadığını düşünüyorum ama teknik bilgim olmadığından tereddüte düştüm.
sizce bu gibi sensörlerin eklentileri elektrik aksamına zarar verebilirmi.
görüş ve önerilerinizi alabilirmiyim

cck1
05/07/2011, 09:59
Park sensörü taktırdım 1yıldır kullanıyorum herhangi bir zararını görmedim.

krm1983
05/07/2011, 12:35
Ben de sıkıntı olacağını düşünmüyorum iyi bir işçilikle.

StrawBeeRy
05/07/2011, 12:36
olucağını zannetmiyorum forumda bir sürü kişi sonradan park sensörü taktırdı o kadar basit bir şekilde bozulmaz

izoci
05/07/2011, 15:03
Yeap bendede var 0 sıkıntı ;)

LorDracula
05/07/2011, 20:04
ilerde bende far sensörü ve yağmur sensör taktırmak istiyorum oluru varmı acaba?

krm1983
05/07/2011, 21:56
Yağmur sensörü için camın söküldüğünü duydum ama tam emin değilim

zoomes
06/07/2011, 23:36
Böyle bir sorun eğer yetkili servislere sorarsanız var,mesela ben ilave bir korna taktırayım dedim servis bana yok beyni yanar yok garantiden değişmez vs sıraladılar,ama forumdaki arkadaşlara göre bir şey olmayacağı ve takılabileceğini söylemişlerdi (korna için söylüyorum )
Yine servise sonradan takılan far sensörlerini sorduğumda ise fabrikadan geldiği için sorun teşkil etmiyormuşş gibi bir cevap vermişlerdi, yani servise sorarsanız hiçbir şey takılamaz gibi bir yaklaşım var, bunun sebebide voltaj yada akımda dalgalanma olabileceği ve beynin yanabileceği sorunu .

StrawBeeRy
06/07/2011, 23:40
Böyle bir sorun eğer yetkili servislere sorarsanız var,mesela ben ilave bir korna taktırayım dedim servis bana yok beyni yanar yok garantiden değişmez vs sıraladılar,ama forumdaki arkadaşlara göre bir şey olmayacağı ve takılabileceğini söylemişlerdi (korna için söylüyorum )
Yine servise sonradan takılan far sensörlerini sorduğumda ise fabrikadan geldiği için sorun teşkil etmiyormuşş gibi bir cevap vermişlerdi, yani servise sorarsanız hiçbir şey takılamaz gibi bir yaklaşım var, bunun sebebide voltaj yada akımda dalgalanma olabileceği ve beynin yanabileceği sorunu .
aynen öyle servise sorarsanız hiçbirşey takılmaz