PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pişman gibiyim GP aldığıma :((

AMRDIAB
19/06/2011, 18:38
öncelikle herkese selamlar. foruma yeni üye oldum. 6 aydır GP sahibiyim. başlarda çok sevdim bu arabayı. sürüş keyifli idi taki airbag kırmızı ışıgının yanması, direksiyon kumandalarının ve kornanın çalışmaması gibi sorunlar baş gösterene kadar :(( ne yapacagımı bilemedim. sanayide bi elektrikciye götürdüm ve adam saolsın 1 günlügüne halletti sorunumu ve sonrasında yine aynı olaylar. airbagden 1 ay sonra da kumanda takımı gitti. sanayici adam direksiyon kutusunun degişmesi gerektiginden bahsetti ve 250 lira da ona dedi. 50 lira zararla kapattım o günü :) yapacak bisey yok sanayicileri bilirsiniz. servise götürmeye karar verdim ama gercekten sorunu cözüyorlar mı? 300 küsür de ona gidecek razıyım ama sorunlardan kurtulabilir myiim?

SpyHunter33
19/06/2011, 18:49
bu sorun daha öncede yaşanmıştı sanırım mesele sinyal kol ünitesinden di. Tam hatırlayamıyorum forumda arkadaşların bu sorunu nasıl çözdüğü ve ne kadar mal olduğu konuşulmuştu. Çok geçmiş olsun.

Not= şu konuda https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/21847-hava-yastigi-isigi-ile-ortaya-cikan-sorunlar.html sizinki ile aynı. işinize yarar umarım.

AMRDIAB
19/06/2011, 18:53
acayip can sıkıcı bi durum. kumanda ve korna bugun calısmamaya basladı. GP yi seviyorum durusu olsun gücü olsun ama işte bunlar o kadar fazla oluyor ki :( üzülmemek elde degil. servise giden arkadasların yorumlarına baktım ama olumlu bi cevap alamadım ona takıldım birazda. nedir bi GP lerin cektigi :) tesekkür ederim bu arada yorumun icin ve link icin kardesim.

06kaymak
19/06/2011, 18:54
evet sinyal kolu komple değişmesi gerekiyor...

SpyHunter33
19/06/2011, 18:55
Hiç sorun değil nedemek. Sinyal kartı imiş. Tamir ettirenlerde olmuş tabiki. Gelişmeleri sende yazarsan senden başka bu sorunu yaşayan arkadaşlara da fikir vermiş olursun. Güzel günler dilerim Allah can sağlığı versin ;)

eexelanss
19/06/2011, 18:59
Kavaklıdere ye Müslüm abiye git.. Çözer senin problemini.. Yetkili ellere teslim et aracını..

AMRDIAB
19/06/2011, 19:15
konyadayım ne yazık ki. servis yolu görünyor gibi eski konuları ve yorumları tek tek okudum. 400 500 liradan bahsedeliyor. yaptırıp satmayı düsünüyorum arabayı hevesim kursagımda kaldı ya. 6 ay oldu alalı gerci sıfır degil ama olsun bunlar olmamalı. fiat parca sıkıntısı olmaz ucuz olur dedik. arıza üstüne arıza olacak iş mi.. cok canım yanıyor yaa.

AMRDIAB
19/06/2011, 19:17
Kavaklıdere ye Müslüm abiye git.. Çözer senin problemini.. Yetkili ellere teslim et aracını..
ankaraya gittigim zaman ne kdar takar bizim müslüm patron bize :D en önemlisi de saglam olacak mı 1 ay sonra yine aynı sorunla muzdarip olmayalım da :(

SpyHunter33
19/06/2011, 19:21
AMR DİAB :) Müslüm abimiz senin bu konuda da yorum yazmış zaten :) kendisi nam salmış bir Fiatçıdır hiç kimseyi de gerek işçilk gerekse de fiyat konusunda üzmemiştir.

tayfux
19/06/2011, 19:22
doğrudur kardeşim fiatın elektronik malzemeleri malesef pahalı oluyor..eğer arabaya bakınca sevinmiyorsan sat kardeşim..

AMRDIAB
19/06/2011, 19:26
AMR DİAB :) Müslüm abimiz senin bu konuda da yorum yazmış zaten :) kendisi nam salmış bir Fiatçıdır hiç kimseyi de gerek işçilk gerekse de fiyat konusunda üzmemiştir.

evet şimdi gördüm abicim :D hemen bi danısayım ve gereki bilgileri alayım ustamızdan :D

evet sinyal kolu komple değişmesi gerekiyor...

müslüm abi senin yorum yazıdını görmeden altta "kavaklıdereye gitsem müslüm patron bize ne kadar takar" diye bi yorumda bulundum :d durum nedir abi :D acırmısın ögrenci adama :D

asil
19/06/2011, 19:31
can sıkıcı durum geçmiş olsun....

AMRDIAB
19/06/2011, 19:34
ALLAH kimsenin puntosuna böyle bi sorun vermesin insallah :D abilerim acayip bi durum yaa. şaka gibi nerdeyse. havadan para yaav servise

izoci
19/06/2011, 20:39
çözülür..

ZAK1980
19/06/2011, 20:40
Müslüm abiye teslım et aracı bırdaha sıkıntı olmaz ınsallah tüm yetkılı servıslerde yapılan ıslem garantılıdır degısen parca garantı kapsamındadır aynı sorun bırdaha olursa garantıden yapılır

AMRDIAB
19/06/2011, 22:20
Müslüm abiye seslendim ama ses gelmedi valla :D ögrenci oldugmu ögrenince kactı galiba :D

AMRDIAB
19/06/2011, 22:25
çözülür..

baya masraf acacak ama basımıza gibi.

Du Hast
19/06/2011, 22:34
baya masraf acacak ama basımıza gibi.
pişman olacak birşey yok hocam.
yaylı tertibat denen zımbırtı içindeki kablolar zamanla aşınıp deforme oluyorlar ve direksiyon içindeki tertibatların çalışması duruyor.
ben olsam yedek parçaçıdan parçayı alır dışarda taktırırım. daha ucuza gelir. parça nasıl olsa alınacak işçilikte fazla tutmaz. el becereniz varsa kendiniz bile değiştirebilirsiniz. yap boz gibi birşey zaten direksiyonun içi.

barisunye
19/06/2011, 23:06
punto ara ara boyle duygulara sokuyor ınsanı....ama her sevgının bedelı var işde::))
benım aracda ılk sahıbınde bu sorun olmus o ısık yanmıs korna sınyal vs hıcbısı çalışmamıs..yetkılı servıusde 430 tl ye değişilmiş....şuan yıne hava yastıgı ısıgı yandı bende ama korna sınyal vs çalısıyor...yıne dıreksıyonla alakalı yandı gıbı cunku dıreksıyonu cevırınce yanıyor bazen sonukken....yanıyo sonuyo vs.....
aırbag ısıgı ve dıreksıyon ıcınden bozuk yollarda gelen sesler ıcın bende en kısa zamanda servıse gıtcem...yaza lpg taktırmayı dusunuyorum....bunların cıkması lazım aradan

predator_ant
19/06/2011, 23:12
punto ara ara boyle duygulara sokuyor ınsanı....ama her sevgının bedelı var işde::))
benım aracda ılk sahıbınde bu sorun olmus o ısık yanmıs korna sınyal vs hıcbısı çalışmamıs..yetkılı servıusde 430 tl ye değişilmiş....şuan yıne hava yastıgı ısıgı yandı bende ama korna sınyal vs çalısıyor...yıne dıreksıyonla alakalı yandı gıbı cunku dıreksıyonu cevırınce yanıyor bazen sonukken....yanıyo sonuyo vs.....
aırbag ısıgı ve dıreksıyon ıcınden bozuk yollarda gelen sesler ıcın bende en kısa zamanda servıse gıtcem...yaza lpg taktırmayı dusunuyorum....bunların cıkması lazım aradan
Yazın Ünye ye gelecem adaş görüşelim inşallah seninle orda

AMRDIAB
19/06/2011, 23:53
pişman olacak birşey yok hocam.
yaylı tertibat denen zımbırtı içindeki kablolar zamanla aşınıp deforme oluyorlar ve direksiyon içindeki tertibatların çalışması duruyor.
ben olsam yedek parçaçıdan parçayı alır dışarda taktırırım. daha ucuza gelir. parça nasıl olsa alınacak işçilikte fazla tutmaz. el becereniz varsa kendiniz bile değiştirebilirsiniz. yap boz gibi birşey zaten direksiyonun içi.

bu konularla baya içli dışlısın üstad anlasılan. ne kadara patlar parcayı alıp dısarda taktırsam bi fikrin var mı? malum ögrenciyiz ne kadar ucuza halledersen o kadar iyi :)

kukart
20/06/2011, 00:36
beyler ii akşamlar öncelikle
airbag lambası benimde yandı geçen hafta ve elektrikçi ustama gitmeden önce birmotta bilgisayara bağlattım , hata kodu falan bakıp airbag (direksiyon airbag i) deişecek dediler...
bende elektrikçi apo ustama gittim:
komple direksiyonu söktü baktı ve sizin sorunla birebir örtüştüğünü düşündüğüm şu sorun ve teşhis çıktı ortaya..
airbag in soketlerinden başladık gittiği yere kadar tüm bağlantıları kontrol ettik ve direksiyonun içeriisinde 12 ince kablonun bulunduğu ve direksiyonun içinde sarılı bir şekilde özel yuvasında duran bir 12li şerit kablo var onun bir yerinde kablo kopuluğu olduğunu tespit ettik... Hatta iki tanesi yani 12 ince kablodan 2 si kırık... çıkma bulunabilir ve yenilenebilir, biz usatamın marifetiyle geçici bir yöntem uyguladık , nezaman çıkma 12li şerit bulurum (airbag tamircilerinde 4 lü ve 6 lısını buldum ama 12 lisi yoktu) ozaman onaracağım.. şimdilik usta şeritin çalışmayan 2 kablosunun airbagin patlama anında çalıştırdığı iki ayrı basınç birşeyi varmış :) onun sadece birinin çalışacağını söyledi diğerine direnç bağladı böyleece hata vermiyor airbag de işlevini yapacak, fakat; patlama anında daha az güçle patlayacak (dedi..)

sizin sorunlarda; tüm direksiyonla alakalı, elektrikli sistemlerin çalışmaması ile ilgili... işte burada o 12 li şerit ten kaynaklanıyor bence ... tam olarak yeri sinyal ve silecek kolunun kökündeki yuvarlak kutunun içi...

AMRDIAB
20/06/2011, 17:49
acaba bu sorun serviste "kontrol ünitesi tamiri" olarak mı geciyor bilen var mı arkadaslar abiler? ilk sahibinin dökümanları arasında bi fatura buldum ve insallah budur da ücretsiz degiştirme imkanım olur yoksa cok para 400 500 lira.

tayfux
20/06/2011, 18:39
servisi telefon ile arayıp sorun..

Du Hast
20/06/2011, 18:42
bu konularla baya içli dışlısın üstad anlasılan. ne kadara patlar parcayı alıp dısarda taktırsam bi fikrin var mı? malum ögrenciyiz ne kadar ucuza halledersen o kadar iyi :)
çıkması ile uğraşmayın derim.
lakin bu parça direksiyon tam ortalandıktan sonra, parçada tam ortalandıktan sonra takılıyor. eğer sökerken direksiyon tam ortalanmamışsa yada söküldükten sonra parça dönmüşse ve siz bunu kendi aracınıza takınca o kablolar direksiyon tam sağ ya da sol yapınca tekrar kopar tekrar uğraşırsınız.
250 lira gibi bir fiyatı vardı galiba o parçanın.
değiştirmeye 50 - 80 lira gibi bir fiyata halledersiniz şaşmazda.
iskitlerde oto ünlü var oraya parça fiyatını sorun parçayı alın değiştirilecek yer size öneririm.

AMRDIAB
20/06/2011, 19:19
çıkması ile uğraşmayın derim.
lakin bu parça direksiyon tam ortalandıktan sonra, parçada tam ortalandıktan sonra takılıyor. eğer sökerken direksiyon tam ortalanmamışsa yada söküldükten sonra parça dönmüşse ve siz bunu kendi aracınıza takınca o kablolar direksiyon tam sağ ya da sol yapınca tekrar kopar tekrar uğraşırsınız.
250 lira gibi bir fiyatı vardı galiba o parçanın.
değiştirmeye 50 - 80 lira gibi bir fiyata halledersiniz şaşmazda.
iskitlerde oto ünlü var oraya parça fiyatını sorun parçayı alın değiştirilecek yer size öneririm.

tesekkür ederim. eski sahibinden aldıgım dökümanlarda bi fatura buldum "kontrol ünitesi tamiri" görmüş araç daha önceden. 1.5 sene olmus. bunların garantisi 2 yıldır umarım. sayet aynı sorun ise ücretsiz degiştirme imkanım da olur degil mi?

Du Hast
20/06/2011, 22:08
tesekkür ederim. eski sahibinden aldıgım dökümanlarda bi fatura buldum "kontrol ünitesi tamiri" görmüş araç daha önceden. 1.5 sene olmus. bunların garantisi 2 yıldır umarım. sayet aynı sorun ise ücretsiz degiştirme imkanım da olur degil mi?
neyin kontrol ünitesi ki? o parça tamir olmaz yani olurda servis tamir etmez değiştirir direkt.
motor kontrol ünitesi (ecu) olabilir ki ecu yu bursaya gönderip tamir ettiriyorlar.

takres
20/06/2011, 22:18
bendede vardı aynı sorun parça değişiminden sonra çözülüyor...

AMRDIAB
23/06/2011, 21:38
herkese ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim abiler kardeşler. bugun fiat koyuncu serviser bi takım sanayiciye gittim. servis 400 liraya halledebilecegini söyledi ve daha pek pazarlık etmeden cıktım :) bosch tamircisi var sanırım arabalarla ilgilenen. oraya gittim ve adam tamir olursa 100 liraya yaparız olmazsa parca getirtip taktırırız dedi. acıp sökmeye de tabi ki 40 50 lira... adam daha bakmadan 100 lira dedi ve actıktan sonra yok burası eksik su bozuk deyip o olacak bana 150 200 lira bi de işcilik tabi. lütfen bana bi fikir verir misiniz? ayrıca parcanın sanayide sorduugm fiyatı 330 lira, servis buna 380 lira dedi.

By_HaNNibaLL
24/06/2011, 22:00
Yapilmasi gereken en iyi şey sürekli servise götürmek en azindan bi kere para vermiş olursunuz

ibrahim06
24/06/2011, 22:13
konyadayım ne yazık ki. servis yolu görünyor gibi eski konuları ve yorumları tek tek okudum. 400 500 liradan bahsedeliyor. yaptırıp satmayı düsünüyorum arabayı hevesim kursagımda kaldı ya. 6 ay oldu alalı gerci sıfır degil ama olsun bunlar olmamalı. fiat parca sıkıntısı olmaz ucuz olur dedik. arıza üstüne arıza olacak iş mi.. cok canım yanıyor yaa.

googledan kavaklıdere otoyu bul.ordaki cep tel müslüm beyin. bizzat ara konuş. Konya ankara arası nedirki. Benim de ufak tefek sorunlar var ve Ağrıda İran sınırındayım.. ben bile ankaraya geldiğimde müslüm beye gitmeyi düşünüyorum.

AMRDIAB
07/07/2011, 13:25
Bu fiat koyuncu bayisi sahtekar mı nedir arkadas gecen gittigimde 380 tl verdigi parca fiyatına simdi gittim 440 diyor. ALLAH topunu nasıl biliyorsa... tövbe tövbe cok sinirliyim

mehmetsafran
07/07/2011, 15:19
Aynı sorun bende de oldu kronik sorunlardan. Direksiyonunun altındaki sinyal kollarının bağlı olduğu ünite komple değişti. Saolsun müslüm bey halletti 400 TL ye ben sana serviste yaptırmanı tavsiye ederim parça garantisi de verdi eğer aynı sorun süresini hatırlamıyorum ama belli bir süre taktığımız parçadan bir sorun olursa tekrardan değiştirirz dediler. Ben de karabükteyim 3 saatlik mesafede Ankara bana. Gittim Müslüm Bey çok ilgilendi. Ankara da gezdim 2-3 saatte hallettiler. Ben çok araştırdım ustalar yapıyolarmış ama o işler sakat 100 150 tl verip iki üç gün sonra tekrar olursa başın ağrır. Saygılar...

AMRDIAB
07/07/2011, 16:59
Fiat koyuncu servise içimden iyi dilekler söyleye söyleye ankara gidiyorum simdi.. müslüm abiyi bi de ben göreyim. işin komik tarafı adamlar bana "puntonun türüne göre sinyal kollarının farklı oldugunu söylediler. neymiş efendim bu arac 90 bg mp3 calrı var bunun tertibatı farklıdır." bu kadar saçma sey olur mu yaa. fiat neden her puntoya uyacak parca yapacagı yerde sınıflara ayırsın. fiat salak mı? tövbee yaa. var mıdıır bunun aslı astarı. küplere bindim. en iyisi bana kavaklıdere yolları görünüyor. müslüm abinin yanına ugramakta cook büyük fayda var.

cck1
07/07/2011, 17:19
Kavaklıdereye gitmek için geç bile kaldın boşuna stres oldun bukadar...

askaruwa
08/07/2011, 01:05
bu tür arızalar arasıra puntoları yokluyor. benim araçta arasıra park halindeyken gaza bile basmadığım halde sürati 120 deviri 5000 gösteriyor...birde vitesi 1 e atsam durumu sen düşün...umarım arızayı en ucuza kapatabilirsin...

AMRDIAB
10/07/2011, 12:16
cıkma parcayla sorunu cözmüş bulunuyorum 150 liraya... insallah kimsenin basına gelmez. servise de gidilmez. hele fiat koyuncuya...

Chameleon
16/11/2011, 03:39
-rezerve-

ozger
24/11/2011, 22:25
Aynı sorun ama çözüm yok.