PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankarada Dolu Ve Yağmur Felaketi

femoli
16/06/2011, 18:43
Tarihin en büyük yıkımı zannedersem köprüler ağzına kadar doldu 100 lerce araç hasar gördü .. ankara felaket bir yağışın etkisi altında ..

Başkent'te yağmur ve dolu hayatı felç etti

Güncelleme : 16 Haziran 2011 15:04

https://img5.mynet.com/ha6/yurt/a/ankara-dolu.jpg Ankara'da aniden bastıran yağmur ve dolu ulaşımı olumsuz etkiledi. Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara "Trafiğe çıkmayın, yağış artacak" uyarısında bulundu.

Öğle saatlerinde başlayan yağmur ve dolu yağışı şiddetini artırarak devam etti. Yağış nedeniyle, kentteki pek çok alt geçit ve yol sular altında kaldı. Özellikle Çetin Emeç Bulvarı üzerindeki altgeçiti su basması nedeniyle 3 araç mahsur kaldı. Araçtaki vatandaşların kendi imkanlarıyla araçlarından çıktıkları öğrenildi.

CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU YAĞDI(FOTO GALERİ) (https://aktuel.mynet.com/galeri/haber/ankara-su-altinda-baskentin-alt-gecitleri-dereye-dondu/8030/204901/sayfa/1/)

GÖKÇEK'TEN TRAFİĞE ÇIKMAYIN UYARISI (https://haber.mynet.com/detay/guncel/gokcekten-trafige-cikmayin-uyarisi/576982)

Öte yandan, Konya-Ankara karayolunun Kepekli mevkisinde etkili olan dolu yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan karayolunda çok sayıda araç yolda mahsur kaldı. Karayolunda yaklaşık bir saattir ulaşım sağlanamazken, kilometrelerce uzunlukta araç kuyruğu oluştu. Dolu kalınlığının karayolunda yaklaşık 10 santimetreye ulaştığı görüldü.

https://img5.mynet.com/ha6/yurt/a/ankara-dolu1.jpgBu arada, Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, dolu yağışının bütün ızgaraları kapattığına işaret ederek bu nedenle yollarda su birikintilerinin oluştuğunu belirtti. Yağış nedeniyle özellikle Çetin Emeç Bulvarı, Konya-Ankara karayolu, Çankaya bölgelerinde sıkıntı yaşandığını ifade eden yetkililer, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve ASKİ ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

ÇANKAYA VE GÖLBAŞI İÇİN METEOROLOJİK UYARI
Ankara il genelinde görülen kuvvetli yağışların, Çankaya ve Gölbaşı ilçelerinde etkisini daha da arttırması bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarı''da, Ankara radarından alınan verilere göre, il genelinde görülen kuvvetli yağışların, Çankaya ve Gölbaşı ilçelerinde etkisini saat 19'a kadar artırmasının beklendiği belirtildi.

İlgililerin ve vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, dolu ve trafikte aksama gibi oluşması muhtemel risklere karşı çok dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Alıntı Mynet

Scottie
16/06/2011, 18:46
Tüm Ankaralılara geçmiş olsun... arabada bir hasar var mı... Mehmet....

femoli
16/06/2011, 18:51
Bende yok çok şükür hemen kapalıya soktuk ama çok kişinin arabası gitmiştir muhtemelen ..

Scottie
16/06/2011, 18:52
arabada hasar olmaması güzel... allah korumuş...

tekrar dan Tüm ankaralılara geçmiş olsun...

StrawBeeRy
16/06/2011, 18:55
istanbulu görseydiniz bir çok yere ufak çaptı sel bastı dereler taşdı e-5 te metrobüs çalışması olan köprülerin ayaklarından geçen yollar kapandı arabalar ön cama kadar suyun içinden geçiyordu.Allahtan arabayı servise bırakmıştım minibüsteydim minibüsün kapısı kapalı olduğu halde 3 basamak var içeriye ayağımıza kadar su gelmişti biraz daha yağmaya devam etseydi 2. büyük sel olayı yaşanabilirdi.tekrar geçmiş olsun

Scottie
16/06/2011, 19:02
haberlerde gördüm... dehşet olmuş ya..... yollar ne olmuş öyle....

StrawBeeRy
16/06/2011, 19:08
berbat abi berbat babamların olduğu sanayi sitesindeki bir çok iş yerine su basmış bende kendimi eve zor attım gibi olmuştum :)

krm1983
16/06/2011, 19:10
Tüm ankaralı arkadaşlara geçmiş olsun.Altyapı olmayınca sonuç kaçınılmaz :S

femoli
16/06/2011, 19:23
birde melih gökçek duysa sesimizi dışarı çıkayın diye uyarı yapmış :) komedi ya alt yapıyı yapma sonra dışarı çıkmayın de ne güzel çözüm ...

ozdem
16/06/2011, 19:32
çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun...

tayfux
16/06/2011, 19:35
Ankaralı arkadaşlar geçmiş olsun inşallah hasar ziyan yoktur..

Scottie
16/06/2011, 19:39
Mehmet doğal afet imiş alt yapı sorunu yyokmuş.. o yüzden heryeri su basmış...

krm1983
16/06/2011, 19:39
birde melih gökçek duysa sesimizi dışarı çıkayın diye uyarı yapmış :) komedi ya alt yapıyı yapma sonra dışarı çıkmayın de ne güzel çözüm ...
insan pişkin olunca :)

cunsuz
16/06/2011, 19:41
Dikmen'den selamlar, dolu bayağı yağdı ama arabada en ufak bir göçük yok şükürler olsun, herkese geçmiş olsun..

ozdem
16/06/2011, 20:08

öyle deme ama bu da Ankara' ya deniz projesiymiş... :)

femoli
16/06/2011, 20:12
öyle deme ama bu da Ankara' ya deniz projesiymiş... :)
:dilcikartma: Evet Çok Sevgili Melih abimizde öyle diyor

vek66
16/06/2011, 20:33
70. gün alt geçidi o hale gelmeden 5-7 dakika önce o alt geçitten geçtim valla Allah korudu ama sanırım araclar kalmış su altında üzüldüm valla tüm Ankaralı arkadaşlara geçmiş olsun..

izoci
16/06/2011, 20:36
geçmiş olsun arkadaşlar...:S

OzzY
16/06/2011, 21:53
geçmiş olsun.

omer06
16/06/2011, 21:58
sağol bizdede bi sorun yok çok şükür dikkatli bakmadım ama

SpyHunter33
16/06/2011, 22:41
:D ankaraya bir geldim afetleri selleri beraberimde getirdim :D

takres
16/06/2011, 22:46
arabalara çok zararı olmuştur...

SRDR KRKC
16/06/2011, 22:46
Mehmet Adam Uyarmış Aqa Çıkma Diosa Çıkmıcan Ankara Ondan Sorulur Unutuyosun Galiba :)

Erdem Bozdağ
17/06/2011, 03:41
doluyu en yakın yaşayan benimdir heralde
tam arkadaşın 320d si ile giderken turan güneş incek köprüsünde yakalandık.gerçekten inanılmaz büyük ve şiddetli yağdı.1.5 saat yolda kaldık desem abartmam.araçlar çıkamadı,gidemedi yoldan.zar zor ittirerek kurtardık bizde aracı ama kaput tavan bagaj kısmında inanılmaz göçükler oluştu.gerçekten kurtulanlar kendini şanslı hissetsin çünkü baya tehlikeli ve zarar verici bir durumdu

eexelanss
17/06/2011, 08:26
Tamda benim güzergahımdı.. Allahtan arabasız gitmiştim..

ato
17/06/2011, 11:20
Ben konya yolunda yakalandim kaputta 2tane tas izi var acaip kayiyordu kazasiz belasiz geldik 2saat yolda kaldik

ZAK1980
17/06/2011, 12:26
Zamanında Sehir kent planyıcısı muhendısler melıhı uyarmıstı bu alt gecıtlere su dolar altyapısını soyle yap demıstı nıtekım dınlemedı olan suyun ıcınde kalan vatandasın aracına oldu yıllardır adam gıbı kanalızasyon sebekesı yapmazsan sonuc budur her yagmurda oluyor neredeyse bunlar ama bızım mıllet halen melıh dıyor sız dersenız olacagı budur ıste .Doluya onlem olarak bagajda kılım var benım tum tavanı kaplıyacak sekılde sızede tavsıye edılır kılım-halı
Yagmur yagdıgında alt gecıtlerden uzak duruyorum sızde uzak durun

pdr42
17/06/2011, 12:51
herkese gecmis olsun

krm1983
17/06/2011, 14:12
zamanında sehir kent planyıcısı muhendısler melıhı uyarmıstı bu alt gecıtlere su dolar altyapısını soyle yap demıstı nıtekım dınlemedı olan suyun ıcınde kalan vatandasın aracına oldu yıllardır adam gıbı kanalızasyon sebekesı yapmazsan sonuc budur her yagmurda oluyor neredeyse bunlar ama bızım mıllet halen melıh dıyor sız dersenız olacagı budur ıste .doluya onlem olarak bagajda kılım var benım tum tavanı kaplıyacak sekılde sızede tavsıye edılır kılım-halı
yagmur yagdıgında alt gecıtlerden uzak duruyorum sızde uzak durun
+1000

GP COSKUN
17/06/2011, 15:33
televizyonda gördüm izlerken şok oldum
gerçekten şaşırtıcı görüntülerdi hele hele her yer bembeyaz gördüğümde çok şaşırdım
tüm ankaralı arkadaşlara geçmiş olsun