PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo hi-fi müzik sistemi yardım

AlemCi_SeRSeRi
15/06/2011, 17:01
Merhaba Arkadaşlar 1-2 Ay Önce Aldığım Evo Aracımda Hi-Fi Müzik Sistemi Mevcut Bagajda Bass Falan Fabrikasyon Var...Fakat Bir Şey Fark Ettim Ekolayzır Ayarı Açıkken Bass ve Treable Ayarlanmıyor..Ayarlanırsa Ekolayzer Modu Kapanıyor..Ekolayzerı açarsanda Bass - treable ayarını alamıyosun....Ve Bu Sistemde En İyi Sessi Alabilmek İçin Nasıl Bir Ekolayzer Ayarı Yapmak Lazım Bilgisi Olan Varmı Her Şarkıda Yeni Bir Ayar Çekmekten Sıkıldım Ortasını Bulamıyorum...

AlemCi_SeRSeRi
16/06/2011, 02:54
Yokmu Hiç Bu Konuda Deneyimi Tecrübesi Olan Teyipten Anlıyan..Koca Forumda Kimse Yardımcı Olamadı..

skystar37
16/06/2011, 09:00
Sistem o şekilde işliyor ne yazık ki Eq ayarı yaparsan user modda dinlediğin müzik tarzına yakın bişey ayarlayabilirsin ancak dinlediğin müzik tarzı sürekli değişiyor ise ( ben türküde dinlerim alaturkada dinlerim popda dinlerim yeri gelir arabesk yabancı müzikte dinlerim) orta bir ayar tutturabilmek çok zor o yüzden çok kafa şişirmeyecek şekilde bir ayar yapacaksın ve sesi abartacak kadar açmayacaksın. Sesteki bozulmalar zaten kapı yalıtımı ve araç üzerindeki dandik hoparlörlerden kaynaklı senin bagajındaki bassın benzeri benim koltuk altımda var ve kapılardaki dandik hoparlörlerin veremediği bass sesleri versin diye duruyor ama kapı hoparlörlerini iyi bir set ile değişmesi şart yoksa sadece bass treble veya eq ayarı ile keyifli bir müzik dinletisi yaşamak mümkün değil.

Saygılarımla.

AlemCi_SeRSeRi
16/06/2011, 12:48
Şimdi Abi GPdeki Sistemle Evodaki Ses Sistemi Çok Başka Bende Lineada Var Ben Senin Demek İstediğini anlıyorum ama evodaki kapı kolanları falan gerçekten çok iyi ama ince bir ayara ihtiyaç var onuda nasıl başarıcam bilmiyorrum yada profesyonel bir tesisatcıdan yardım almayı düşünüyorum..