PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakayla ilgili bikaç soruda benden

Ziyaretci037
15/06/2011, 14:30
Forumdaki bikaç konuyu okudum ancak genede merak ettiklerimin cevabını bulamadığım için bu konuyu açıyorum.

Plaka konusunda bikaç sorum olucak yardımcı olursanız çok sevinirim.

Plakayı yapıştırmak istiyorum,bunun için koçtaştan montage kit diye bir çift taraflı bir bant verdi ordaki eleman üzerinde de 120 kiloya kadar taşıyabilir diyo kesinlikle silikona gerek kalmadan plakayı tutabilir dedi güvendim ve aldım.ama genede bikaç noktaya silikonda sıkmayı düşünüyorum.

Fazla kurcalamadım ama plakalığın nasıl çıktığını bulamadım:hammer00:
Onu merak ediyorum ve de kenarındaki siyah çerçeveyi hangi tür tinerle silmem gerekir?

Yardımınız için şimdiden teşekkürler..:melek2:

Scottie
15/06/2011, 14:33
silikon ile tuttur mutlaka....

plakalık mutlaka vida ile takılmıştır...

siyah çerçeveyi selülozik tiner ile rakamlara değdirmeden silersen süper durur...

Ziyaretci037
15/06/2011, 14:37
silikon ile tuttur mutlaka....

plakalık mutlaka vida ile takılmıştır...

siyah çerçeveyi selülozik tiner ile rakamlara değdirmeden silersen süper durur...

evet plakalık vida ile takılmıştır anca vidaları çıkartabilmem için önce içinde plakayı çıkartmam gerekiyo çünkü vidalar arkasında kalıyo ancak plakayı çıkartamadım.alt kısmı da açılmıyo nasıl çıkıcak anlamadım..

Scottie
15/06/2011, 14:40
plakalıkların ve plakanın arasında plakayı tutması için tırnaklar var...
o tırnakları kırarsan plaka rahatça çıkar... iyice bastır kırılır....

ntcn 17
15/06/2011, 14:52
Plakanın altında plakayı tutan 2 tane tırnak var tornavidayla onları çıkar.Daha sonra plaka hafif aşağıya düşecektir.Tornavidayı plakanın bir köşesine geçir ve ileriye doğru iterek plakayı kurtar plakalıktan.Karşına plakayı tutan 2 tane vida gelicek onları da sökersin.Ben bauhousdan aldığım çift taraflı bantla yapıştırdım.Yağmura,tanzikli suya sıcağa soğuğa maruz kaldı ama atma yok menmnunum.Sökmüşken folyo ile de kalınlaştırsan tadından yenmez bide çerceveyi silersin. Kolay gelsin :)

macsea
15/06/2011, 15:11
Plakanın altında plakayı tutan 2 tane tırnak var tornavidayla onları çıkar.Daha sonra plaka hafif aşağıya düşecektir.Tornavidayı plakanın bir köşesine geçir ve ileriye doğru iterek plakayı kurtar plakalıktan.Karşına plakayı tutan 2 tane vida gelicek onları da sökersin.Ben bauhousdan aldığım çift taraflı bantla yapıştırdım.Yağmura,tanzikli suya sıcağa soğuğa maruz kaldı ama atma yok menmnunum.Sökmüşken folyo ile de kalınlaştırsan tadından yenmez bide çerceveyi silersin. Kolay gelsin :)

folyo ile neresi kalınlaşacak acaba?

Scottie
15/06/2011, 15:12
rakamları kalınlaştıracaksın... folyo ile...

aytek06
15/06/2011, 16:46
Peki plaka zaten silikonluysa nasıl sökebilirim?

Engin_T
15/06/2011, 16:57
Peki plaka zaten silikonluysa nasıl sökebilirim?

Misina kullanabilirsin veya saç kurutma makinası ile ısıtırak sökebilirsin ama plakanın yamulmamasına dikkat et :)