PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : klimadan ses geliyor

nyesilyurt
17/05/2007, 22:13
merhaba arkadaşlar. klimayı açtığımda sağ önden balata sesine benzer bir sürtünme sesi geliyor. bazen o kadar artıyorki ciddi sesi insanı rahatsız ediyor. bazen de ses yapmıyor.Ayrıca klimayı açtığımda koku geliyor. ( 75 multijet dynam.) bu sorunu veya benzerini yaşayan varmı? bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Halook!!!
17/05/2007, 22:39
Klima açıkken gelen sesin kaynağı nedir açıkcası çözemedim fakat klimadan koku gelmesinin tek sebebi var o da polen filtresi.Eğer polen filtreniz temiz değil ise koku yapar.Polen filtrenizi değiştirdiğiniz taktirde bu sorun ortadan kalkacaktır.

atombak
17/05/2007, 22:43
Bu sorunla ilgili bir konu Teknik Yardımlar başlığı altında konuşulmuştu sanırım..Oradan faydalanabilirsiniz;
https://forum.grandepuntotr.com/showthread.php?t=2794

HIGH FIDELITY
17/05/2007, 22:59
Bende de vardı. Fan motorunu değiştirdiler sorun çözüldü.

Ziyaretçi047
17/05/2007, 23:00
Klima gazınızın basıncı çok yüksek. Serviste klima gazını değiştirerek sorunu halledebilirsiniz.

ABNEW
17/05/2007, 23:03
Fan açıkken benim GP den de ses geliyor arada bir.Denildiği gibi fan motoruyla alakalıdır...

HIGH FIDELITY
18/05/2007, 00:10
Bendeki resmen direksiyonu sallıyordu son devirde. İlk önce polen filtresinden dediler. Temizledik dediler. Bir şey değişmedi.

Misafır
18/05/2007, 10:39
bende de vardı aynı sorun
koku yoktu ama klimadan balata sürtmesine benzer bir ses alıyordum.
klimayı açtığımda yaklaşık iki saniye kadar devam ediyordu.
kontağı kapattığımda klima açık kalmış ise.
kontağı tekrar açtığımda yeniden yapıyordu.
ilk zamanlar klimayı ilk açtığımda , daha sonraki zamanlarda ise yolda giderken motor devri yükseldikçe yine yapmaya başlıyordu.
son aşamada ise artık ses yaklaşık 5 saniye kadar çıkmaya başlamıştı.

küçükyalı birmota gittim.
klima gazı fazla dediler.
biraz azaltıp normal seviyeye getirdiler.
yine yaptı.
klima gazı azalmış dediler tekrar doldurdular, yine yaptı.
en son işin içinden çıkamayınca da italyaya fiata bildirdik dediler. onlar konuyu araştıracak ve de bir çözüm üretilince bize bildirecekler, biz de gerekeni yapacağız dediler.
bu olaydan sonra da o servise bir daha gitmedim zaten.

sonrasında klimayı kullanmadım uzun süre.
sonra da fan motorum değişti başka bir sebepten dolayı.
şu an bir ses almıyorum ama bu konuya özellikle dikkat ediyorum.
şayet yeniden ses yaparsa doğru servise yine. ;)

nyesilyurt
18/05/2007, 23:35
teşekkürler arkadaşlar. bilgileriniz için .