PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adana - Alanya hangi yoldan gidilmeli ?

HarbiAslan
10/06/2011, 21:40
Arkadaşlar selamlar,

1-2 hafta içinde ilk kez uzun bir yola eşim ve 1,5 yaşında kızımla çıkacağım. Hedef Alanya olacak.

Adana - Alanya için sahil şeridinden gitme dediler, tehlikeli ve çok virajlıymış, yalnız olsam hadi üstesinden gelirim ama hanım ve çocuk için sıkıntı olur bu yolculuk.

Konya üzerinden git dediler,

Yollarla ilgili son durum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa mutlu olurum..

Saygılarımla...

erdiyilmaz
10/06/2011, 22:13
virajli kisim anamur - gazipasa arasi, o kesimi gecmek 1.5 - 2 saat kadar suruyor, alanya yerine antalya merkeze gelecek olsaydiniz sahil yerine silifke - gulnar - karaman - konya - seydisehir - manavgat - antalya guzergahini onerebilirdim ancak bu sekilde geri yonde 1 saat kadar manavgat - alanya yolunu gitmeniz gerekiyor.

benim tavsiyem sahil yolunu kullanmaniz olur, virajli kisim cok da kotu bir yol degil, gazipasadan sonra 1 saat ya da 45 dk icinde alanyaya girmis olursunuz

HarbiAslan
11/06/2011, 10:58
hocam ne bileyim gözümü korkuttular, yok yol çok kötü, uçurumlar çok fena, gidenler pişman oluyor. birde ilk uzun yolculuk olacak, yanımızda bebek olacağı için tırsıyorum açıkçası. rahatsızlanır falan kötü olur sonra. birde tek şerit yol varmış giderken sıkıntılıymış. aslında istiyorum sahilden gitmeyi, hem güzel manzaralar var, hemde şoförlüğümüzü o yolda taçlandırırız ama işte yanımda bebek olunca taç falan istemiyorum :)

GP COSKUN
11/06/2011, 11:34
cihan silifkeden sonra arabanı 4 . vitese atamazsın sahilden gidersen
olabildiğince rampa viraj sakın girme hele hele yanında bebek varsa hiç düşünme bence
konya üzerinden gitmek en mantıklısı biraz daha yol uzar ama rahat edersin eğer sahilden gideyim dersen anandan emdiğin süt burnundan gelir
bu arada gazipaşa ile alanyanın arası 50km yaklaşık yok bile 45 dakka sürer
ama silifkeden gazipaşaya gelene kadar canın çıkar söylemedi deme sonra

HarbiAslan
11/06/2011, 12:19
coşkun abi haklısın, sanırım konya üzeri en mantıklısı.

sahilde boşa hem zaman kaybı hem "yakıt sarfiyatı". konya üzeri olunca yol uzuyor ama zaman kaybı en aza iniyor ayrıca da konya üzerinden fazladan gideceğin 170-180 km yolun yakıt sarfiyatı da bu rahat yolda telafi ediliyor diye düşünüyorum.

cemal arslan
11/06/2011, 12:26
yol o kadar da kötü değil
tamam bol virajlı inişli çıkışlı...ama o kadar da değil...
sürat yapamadığınız yada yapamayacağınız için bir tehlike söz konusu değil....
ralliye katılacak halinizde yok...
bence gündüz gidecekseniz...sahilden gidin yolun tadını çıkartın...
dönüşte konyayı tercih edebilirsiniz...

krm1983
11/06/2011, 13:06
Manzara olarak çok güzel bir yol gerçekten ama virajlardan mide bulanıyor bir süre sonra ama yine de değer :)

askin
11/06/2011, 13:10
gazipaşa anamur yoluna çok virajlı diyenler, bide amasra inebolu arasını görsünler.. hem aşağıya doğru inip hemde 350 derece dönülürmü yaaa...

80 km lik yolu 2 saatte anca gidiyorsunuz...

gurhany
11/06/2011, 13:23
bence sahil yolu tercih edilmeli. bu yollar hergün gidilmiyor. manzarayı görmek lazım. doğrudur virajlıdır ama kesinlikle değer.

42hg498
11/06/2011, 20:43
mayıs ayında bende aynı yoldan alanyaya gidecektim cesaret edemedim. otobüsle gittim. giderken geceydi zaten uyudum. gelirken gündüzdü deniz manzarası güzel.hız yapamadığın için kaza olmaz zaten ben hiç o yolda kaza yapan duymadım. güney akdeniz firmasının bir otobüsünün peşine takıl git o yollar onlardan sorulur.

GP COSKUN
12/06/2011, 14:30
o yolda kazamı duymadınız
benim iki arkadaşım biri serikli biri mutlu o yolda öldü
türkiyedeki kara noktalar arasında yer alan bir güzergah
üstelik bir yorumda da gündüz gidin demiş bir arkadaş
gündüz o yola girmek o güzergahı ilk kullanıyorsanız hata
bilhassa o yola girmeden havanın kararmasını bekler kamyoncular yoksa virajlarda
karşıda gelen olup olmadığını anlamanız zor stabilize yoldur sıcakta yer yer viraj içlerinde erimeler olur asfaltta ve risk artar
uzunlu bilgisidd verelim aşağı yukarı 280 kilometre düz yolu unutun ve deponuzu doldırarak çıkın toplamda 3 yerde benzinlik var

HarbiAslan
13/06/2011, 11:30
arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim, konya üzeri gitmek daha uygun. dediğim gibi yanımda hanım ve bebek olunca tırsıyorum. Yaratan Allahım kazadan beladan korusun cümlemizi, olacak olduktan sonra her an her yerde olur buna engel yok ama biz yine de sağlam ve temiz yolu seçelim şimdilik. Saygılar...