PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oksijen sensörü hk.

antibit
06/06/2011, 17:31
Merhabalar,
yeni aldığım araçta Oksijen sensörü nedeniyle motor arıza ışığı yanıyor. Bunu yaptırmam lazım. Daha önce yaptıran bilen var mı acaba? Maliyeti ne olur. fikirlerinizi bekliyorum.
Teşekkürler

erosistanbul
06/06/2011, 17:57
böyle bi arızayı ilk defa duydum. olabilir tabii. sende ne bahtsız bedevimişsin kardeşim.

servise sordunmu ne diyor.

Mr.Freeze
06/06/2011, 18:03
Peugeot 106 mda iki kere arizalanmisti. Pahali bir parca. İki sene once de motosikletimde basima geldi allahtan garantisi devam ediyordu da para vermeden kurtulmustum.

hakguner
06/06/2011, 19:00
Punto evoda ne kadar bilmiyorum, oksijen sensörü hata verdiyse sanırım aracın LPG li.
pejo 307 aracımda 150-200 arası demişlerdi bana.

sonytech
06/06/2011, 20:15
Bende daha önce palio aracımızda böyle bir arıza oldu.Oksijen (Lambda) sensörü değişmesi gerekti.Orjinal opar yedek parça 350 küsür bi fiyatı vardı.Altı üstü serçe parmağı kadar bi sensör ama :( Hele bazı marka araçlarda egzos çıkışına kadar iki tane sensör var.Puntonun fiyanının ne kadar olduğunu bilemiyorum.

antibit
07/06/2011, 09:24
Aracım Multijet 75 Bg olanlardan. LPG'li değil yani. Aracı aldığım kişi önden ufak bir kaza yapmış. Bu nedenle Sensör'de bir problem olmuş. Kablo sıyrılmış gibi duruyor darbeden dolayı. Tamiri olurmu bilemiyorum. yoğunluktan dolayı servise yada ustaya gitme şansım olmadı. haftasonu inşallah baktıracağım. Önceden araştırma yapmak istedim. İnternette 150 TL gibi bir fiyata buldum fakat uyumluluk seçenekleri arasında 1.3 motoru göremedim. Bunun dışındaki tüm motorlara uyumlu görünüyor. Anlamadım.

asil
07/06/2011, 12:22
Aracım Multijet 75 Bg olanlardan. LPG'li değil yani. Aracı aldığım kişi önden ufak bir kaza yapmış. Bu nedenle Sensör'de bir problem olmuş. Kablo sıyrılmış gibi duruyor darbeden dolayı. Tamiri olurmu bilemiyorum. yoğunluktan dolayı servise yada ustaya gitme şansım olmadı. haftasonu inşallah baktıracağım. Önceden araştırma yapmak istedim. İnternette 150 TL gibi bir fiyata buldum fakat uyumluluk seçenekleri arasında 1.3 motoru göremedim. Bunun dışındaki tüm motorlara uyumlu görünüyor. Anlamadım.
eski aracım 1.2 dinamik pandada olmuştu ve sensör değişmişti **** marka 70 lira idi. m.jet dizellerin biraz daha farklı olabir.opara bi sorun derim orjinal olmasında fayda var.

pfeiffer
07/06/2011, 15:28
benim araçta lpg li. arabam lpg de tekleme yapıyor, gaz yemiyor, 3000 deviri geçmiyor.sizce problem oksijen sensöründemidir?.

lawyer8386
07/06/2011, 22:00
benim araçta değişti oksijen sensörü..motor ışığı yanıyordu aldığımda. kavaklıdere müslüm abi sağolsun hallett

antibit
14/06/2011, 14:29
ARacı bu haftasonu servise götürdüm ve bilgisayara bağlayıp baktılar. 2 tane sorun olduğunu söylediler. biri Erg Valfi (kötü mazot kullanılırsa bozulurmuş) diğeri de Lambda sensörüymüş. Ve ikisine 1500 TL istediler. Bu iki parçadan birini ve ya ikisini yaptıran değiştiren var mı?

lawyer8386
14/06/2011, 15:47
oksijen sensörü değişti benim araçta.serviste.iki taneside bozulmuş.sanırım biri 190 tl idi.