PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kasko yaptırmalı mıyım?

grande20
16/05/2007, 13:21
merhabalar, kredi kullanmadan peşin para ile aldım aracımı. fakat bilmediğim bir konu var ve sizden yardım bekliyorum. acaba aracıma kasko yaptırmak gibi bir zorunluluğum var mı, banka kredisi çekmedim ama. sıfır arabalarda kasko zorunludur gibi bir durum söz konusu mu?
ikinci olarak da foruma üye olduğumda henüz gp almamıştım ama şimdi bir gp sahibiyim ve forumdaki kullanıcı adımı (grandeadayı) değiştirmek istiyorum. eski mesajlarım silinmeden kullanıcı adımı nasıl değiştirebilir? veya illaki yeniden mi üye olmam grekiyor?
cevaplarınız için şimdiden teşekküler, keyifli sürüşler...:icon_cool:

baycep
16/05/2007, 13:23
Hayır kasko yaptırmak zorunlu değil, sadece traeik sigortası zorunludur..

Gkhan
16/05/2007, 13:38
Öncelikle hayırlısı olsun;)
kazasız belasız kullanmanız dileği ile keyifli vakit geçirirsiniz umarım.
kasko yaptırmak zorunda değilsiniz fakat yaptırmanızı öneririm.Allah korusun bi problem yaşadığınızda sıkıntı çekmessiniz.(kaza vs.)

Nick değiştirme talebiniz için;
https://forum.grandepuntotr.com/showthread.php?t=1849 nickinizin ne olmasını istiyorsanız yazarsınız arkadaslar en yakın zamanda ilgileniceklerdir.

Keyifli vakit geçirmeniz dileği ile. ;)

Mısafır
16/05/2007, 13:41
ne olursa olsun kaskonu yaptır hatta kaskosuz kontaga bıle basma...

BANU
16/05/2007, 13:56
hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin kasko konusunda kesinlikle yaptır derim çünkü ben önceki arabamda yaptırmamak gibi bir hata yaptım ve sonuçları benim için çok ağar oldu ve dersimi aldım şimdiki arabama alır almaz yaptırdım

ufuk61
16/05/2007, 13:59
kardeş galiba sen türkiyede yaşamıyorsun bu memlekette kosgosuz gezilirmi yaa baksa arkadaşımızın arabasını nasıl haritaya cevirmişler ne kadar sen dikkat etsende adamın biri gelir batlatır birde vuran adamın kasgosu yoksa uğraş dur abii kesinlikle yaptır derim hem trafik ,hemde normal kosgo

jeoenis
16/05/2007, 14:01
kasko zorunlu değil ama bende arkadaşlara katılıyorum yaptırman çok büyük yararına olur.

*C@N*
16/05/2007, 14:01
arkadaşım kasko yaptırmak zorunlu değildir belirtildiği gibi trafik sigortası zorunludur.Fakat bence mutlaka ve mutlaka kasko yaptırmalısın çünkü artık millet sıyırmış durumda.Her gün sağdan soldan çalıntı haberleri duyuyorum.Kaskom olmasa ben rahat uyuyamam şahsen.Kasko böyle bir durumda aracnının bedelini sana geri ödüyor. Aynı şekilde aracında allah göstermesin bir kaza yaptığında gene bunu kaskon karşılıyor.Aracın bozuldugu zaman gene hiç bir ücret ödemeden kaskon gelip çekiyor istediğin yere götürüyor. Yani başta fiyat fazla gelebilir ama ortalama 1 milyara içiniz rahat oluyor.Ben yaptır derim

ati rugerm
16/05/2007, 14:03
öncelikle hayırlı olsun arkadas kesınlıkle kasko yaptır derım

ABNEW
16/05/2007, 14:04
Aracını kredili almadığın için kasko zorunlu değil ama denildiği gibi kaskonu kesinlikle yaptırmalısın bence de.Tr de başımıza ne geleceği belli olmuyor maalesef, hayırlı olsun...

microab
16/05/2007, 14:27
Kaskosuz olmaz,hemen yaptırmalısın derim.

Bunun için sigorta başlıklarımız var oradan takip et,seçenekler değiştiğinde fiyat düşüp yükselebiliyor çünkü.
Herhangi bir cezası yok tabii yapılmazsa fakat Allah göstermesin en büyük cezayı kaza yaptığında ödemek durumunda kalırsın...

tigis
16/05/2007, 14:29
[QUOTE=grandeadayı;72756]merhabalar, kredi kullanmadan peşin para ile aldım aracımı. fakat bilmediğim bir konu var ve sizden yardım bekliyorum. acaba aracıma kasko yaptırmak gibi bir zorunluluğum var mı,

kardeş bu soruyu hiç sormamış ol sen bizde duymamış olalım :)
abi yaptır sen kaskonu rahat rahat uyu

ufuk61
16/05/2007, 14:31
[quote=grandeadayı;72756]merhabalar, kredi kullanmadan peşin para ile aldım aracımı. fakat bilmediğim bir konu var ve sizden yardım bekliyorum. acaba aracıma kasko yaptırmak gibi bir zorunluluğum var mı,

kardeş bu soruyu hiç sormamış ol sen bizde duymamış olalım :)
abi yaptır sen kaskonu rahat rahat uyu
+1000000 rahat uyu doğrudur

GUL
16/05/2007, 14:37
arkadaşım kasko yaptırmak zorunlu değildir belirtildiği gibi trafik sigortası zorunludur.Fakat bence mutlaka ve mutlaka kasko yaptırmalısın çünkü artık millet sıyırmış durumda.Her gün sağdan soldan çalıntı haberleri duyuyorum.Kaskom olmasa ben rahat uyuyamam şahsen.Kasko böyle bir durumda aracnının bedelini sana geri ödüyor. Aynı şekilde aracında allah göstermesin bir kaza yaptığında gene bunu kaskon karşılıyor.Aracın bozuldugu zaman gene hiç bir ücret ödemeden kaskon gelip çekiyor istediğin yere götürüyor. Yani başta fiyat fazla gelebilir ama ortalama 1 milyara içiniz rahat oluyor.Ben yaptır derim
KOÇALLIANZ FİYAT OLARAK ÇOK UYGUN KASKODA , BEN 1 MİLYARA FULL KASKO YAPTIRDIM....HAYIRLI OLSUN

fatihhhh
16/05/2007, 16:38
bende kaskonun ne derece gerekli olduğu konusunda şüpheliyim
hafif kazalarda "kaskom delinmesin" die cepten veriyoz. ağır kazalarda da anca araba pert olursa kasko ii, o da araba pert olursa biz içinden sağ çıkarmıyız bileme, orta halli kazada trafik sigortası 5 milyara kadar ödüyo.
bu çalıntı ve çizme olayını bilemem ama kasko gereksizmiş gibi geliyo bana da hiç yaptırma taraftarı değilim.
1100 ytl gitti yaa yazık walla.

grande20
16/05/2007, 16:40
arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için.
biraz önce koç allianz'ı aradım 900'e yapacaklar 7 taksit. yarın ilk işim yaptırmak olacak. bi de aracın değeri 25.600 dediler.
keyifli sürüşler...

zeynepc
16/05/2007, 16:50
[quote=tigis;72798]
+1000000 rahat uyu doğrudur

+100000

Gkhan
16/05/2007, 16:51
grandeadayı her yeri araştırdınmı?Anadolu sigorta,Güneş sigorta vs....... ?

microab
16/05/2007, 16:54
@grandeadayı

Belki okumuş da olabilirsin,fakat bu başlığa göz atmadıysan atmanı öneririm...

https://forum.grandepuntotr.com/showthread.php?t=1316

grande20
16/05/2007, 17:01
hayır ya araştırmadım ama güneş sigorta, yok bilmem ne sigortaya yaptırmak istemem. geçenlerde bi arkadaşın aracından çatasını çalmışlar camı kırarak. aracı 07 plakalı olduğu için ve de olay denizlide geçtiği için ve güneş sigortanın da denizlideki ford servisiyle anlaşması olmadığı için sadece antalyadaki ford servisinde kaskodan camın değişebileceği gibi saçma sapan şeyler sölemişler.