PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anarya giderken ses

gp_ugur
03/06/2011, 15:24
Aracımla bazen anarya giderken tak tak bir ses geliyor ve araç zorlanıyor.Ben debryaj gaz ayarını iyi yapmadığımdan olduğunu düşünüyorum.Aynı problemle karşılaşan arkadaş varmı acaba.Aracımda bir sorun olabilirmi?

albuz
03/06/2011, 15:26
anarya ne demek anlayamadım?

gp_ugur
03/06/2011, 15:26
geri geri gitmek

asukasan
03/06/2011, 15:36
1. olarak : aracını akşam bıraktın sabah geri gitmek istediğindemi bu sesi yapıyor

2.olarak : araç yokuş aşağı veya yokuş yukarı geri gitmek istediğindemi yapıyor,

3. olarak : aktif kullandıktan soran ne zaman geriye gitmek istersen bu sesimi yapıyor ?

takres
03/06/2011, 15:50
sorunu anlamadım :S

asukasan
03/06/2011, 15:56
sorunu anlamadım :S

araba bir süre beklediğinde, arkaya gitmek istendiğinde balatalar sıkışır ya tak diye ses yapar onun gibi bir durum söz konusu sanırım.

serkankucuk
03/06/2011, 16:09
Aracımla bazen anarya giderken tak tak bir ses geliyor ve araç zorlanıyor.Ben debryaj gaz ayarını iyi yapmadığımdan olduğunu düşünüyorum.Aynı problemle karşılaşan arkadaş varmı acaba.Aracımda bir sorun olabilirmi?

işte bunu tahmin ediyordum ben de çok sıkıntısını çektim anarya.nın, türkiye.nin sadece güney kesimi biliyor galiba anarya kelimesini :)

asukasan
03/06/2011, 16:35
işte bunu tahmin ediyordum ben de çok sıkıntısını çektim anarya.nın, türkiye.nin sadece güney kesimi biliyor galiba anarya kelimesini :)

alıntıdır . dilimize savaş yıllarında fransızcadan geçmiştir. fransızca geri gitmek, à l'arrière (https://www.eskiliufaksozluk.com/sozluk.php?process=word&q=%C3%A0%20l%27arri%C3%A8re) demektir. anarya (https://www.eskiliufaksozluk.com/sozluk.php?process=word&q=anarya) genel anlamda geri gitmek olsa da sadece arabalar için kullanılmaya devam edilmiştir. çukurova ve güney illerinde bu kelime kullanılır.

GP COSKUN
03/06/2011, 17:32
geri geri kalkışlarda geliir genelde ses şanzuman arka kulağın deforme olması yada aşırı kasıntıda darbeyi ememesinden şanzuman vuruntu yapar sesin nedeni bu

gp_ugur
10/06/2011, 14:00
geri geri kalkışlarda geliir genelde ses şanzuman arka kulağın deforme olması yada aşırı kasıntıda darbeyi ememesinden şanzuman vuruntu yapar sesin nedeni bu
Bir süredir foruma girmiyorum.Cevabınızı yeni okudum.Peki bu önemli bir sorunmu,servise gitmeme gerek varmı?(sürekli olan bişey değil,özellikle yokuş yukarı geri giderken oluyor)

gp_ugur
10/06/2011, 14:01
1. olarak : aracını akşam bıraktın sabah geri gitmek istediğindemi bu sesi yapıyor

2.olarak : araç yokuş aşağı veya yokuş yukarı geri gitmek istediğindemi yapıyor,

3. olarak : aktif kullandıktan soran ne zaman geriye gitmek istersen bu sesimi yapıyor ?
genelde 2. olarak yazdığınız durumda oluyor.

icngz
06/01/2012, 01:15
Coşkun abi bu sesi ben son zamanlarda çok duyar oldum arabam daha 14bin km de normal mi? vuuuuuu diye bir ses veya ona benzer

SRDR KRKC
06/01/2012, 13:06
Debriyaj Bilyasını Değiştir Geçer Ama Bilya Değiştirince Komple Baskı Balata Değiştirmen Daha Mantıklı.