PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fıat punto evomu hyundaı i20 troymu?

serkangsk
29/05/2011, 23:51
Arkadaşlar yakın geçmişte grande punto ile ilgili bayağı araştırma yapmış ve almaya karar vermiştim fakat o günün şartlarında bu gerçekleşemedi ve malesef bu arabayı alamadım.
Şu anda tekrar araba almam lazım o yüzden yine punto ama bu sefer punto evo baktım.. Fakat bana skydomeli güvenlik paketli punto evoya 36000 lira fiyat çıkardılar..
Bende farklı alternatiflere yöneldim biraz daha altına başka ne alabilirim diye en mantıklı cevap olarak hyundai i20 çıktı bu arabada gayet güzel şık ve sorunsuz bi araba olarak düşünüyordum ki netten araştırınca bu arabanında bazı takırtı tukurtu ve içeri ses alma sorunu olduğunu duydum...
Şimdi hangi araba daha güzel diye sorsam çoğu kişi sanırım punto der çünkü burası punto forumu :siritma:
Bende o yüzden hangi araba daha güzelin yanında hangi arabanın ne artısı ne eksisi var birbirine göre diye sormak istiyorum.
İki arabayıda incelemiş arkadaşlardan öğrenmek istediğim budur cevapları bekliyorum :smartass:

tayfux
29/05/2011, 23:59
i20 in tipini pek beğenmiyorum bayraktar da incelemiştim.. ayrıca crdi motor multijetin yanına bile yaklaşamaz..yedek parça konusuna gelince fiat kesinlikle daha ucuz ve yaygın..parça kalitesine gelince garantiye gelince yine fiat bence daha iyi..iç döşeme evo daha iyi..her ibre evoyu gösteriyor bence..

krm1983
30/05/2011, 00:09
bence evo getzin yeni ismi i20 getz kaliteli bir araç değildi

reddragon
30/05/2011, 00:43
Multijet alacağın için evo diyorum. Multijet motor gayet başarılı. Benzinli alsan i20 derdim. Benzinli puntonun motoru güçsüz. i20 ile getzin alakası yok bence...
Ses konusuna gelirsek montajlamadan kaynaklanan özensizlikler sonucu bu sınıf arabaların çoğunda zamanla ses sorunu oluşuyor...

krm1983
30/05/2011, 00:45
getz de i20de beş para etmez bence kişisel görüşüm evo veya gp ile kıyaslamam bile

tayfux
30/05/2011, 15:00
Multijet alacağın için evo diyorum. Multijet motor gayet başarılı. Benzinli alsan i20 derdim. Benzinli puntonun motoru güçsüz. i20 ile getzin alakası yok bence...
Ses konusuna gelirsek montajlamadan kaynaklanan özensizlikler sonucu bu sınıf arabaların çoğunda zamanla ses sorunu oluşuyor...
1.4 8vler güçsüz ama FİAT ın da hgt gibi efsane olmuş motorları var..şimdiki multiair motor fazla satılmıyor ama gerçekten çok güzel bir motor..

16BBZ66
30/05/2011, 21:25
ben incelemedim ama bir arkadaşımı ziyarete gittiğimde evin önünde üst kattaki komşusu geldi yanımıza adam sıfır i20 almış 4 ay önce ve bnmde araç yeni oldğundan biraz dikkatde çekiyor sanırım yanımıza geldi tanıştık falan arabamı inceledi biraz ve hayran kaldı diyebilirim kendi arabasını almış olmaktanda oldukca pişmandı satıp punto almayı düşündüğü falan söylemişti karar sizin alacağınız araba evo olmayabilir ama gp bulunabilir uygun fiyatlara

ykaya1983
30/05/2011, 21:43
Valla punto kullandığım için veya punto forumunda olduğum için yazmıyorum.İ20 yi bir ay önce incelemiştim;Benim puntonun iç mekan genişliğinin yanında i20 nin genişliği konuşulmaz bile.i20 nin sürücü koltuğu normal ayarda olmasına rağmen arka koltuğa rahatlıkla sığamadım.Artı bunun yanında aracın tavanı puntoya göre daha alçak ve iç genişliğinin puntodan dar olduğu her halinden belli oluyor.Ben puntoda koltuğu en geri pozisyona aldığımda ayaklarım gaz pedalına yetişmiyor fakat i20 de koltuk bu derece geriye alınamıyordu.Üstelik dış tasarım olarak da puntoyu tek geçerim.

reddragon
30/05/2011, 22:10
Valla punto kullandığım için veya punto forumunda olduğum için yazmıyorum.İ20 yi bir ay önce incelemiştim;Benim puntonun iç mekan genişliğinin yanında i20 nin genişliği konuşulmaz bile.i20 nin sürücü koltuğu normal ayarda olmasına rağmen arka koltuğa rahatlıkla sığamadım.Artı bunun yanında aracın tavanı puntoya göre daha alçak ve iç genişliğinin puntodan dar olduğu her halinden belli oluyor.Ben puntoda koltuğu en geri pozisyona aldığımda ayaklarım gaz pedalına yetişmiyor fakat i20 de koltuk bu derece geriye alınamıyordu.Üstelik dış tasarım olarak da puntoyu tek geçerim.
Dediklerine katılıyorum. İç mekan genişliği olarak ne corsa ne clio ne de i20 su dökemez. Passat ferahlığı var neredeyse puntomuzda. Grande adı da oradan geliyor zaten. Yağuşukluluk da 10 numara ne de olsa o bir del pierro.
Yalnız motör seçenekleri verimli değil. Ülkemize göre düşünülmemiş. 1.368 motör az bir farkla vergi dilimini geçiyor ve 1.2 motörlü rakipleri kadar performans anca veriyor.Motöre de kuvvet verselerdi hoş olurdu lakin maliyet çıkarmamak için denenmiş sorunsuz fire motörü tercih etmişler ve geliştirmemişler. Malesef Fiat maliyeti her zaman düşük tutmaya gayret ediyor.Bazen çingenelik konumuna bile geliyor bu konuda:(

takres
30/05/2011, 22:14
valla en boş i20 nin 4 freni disk olunca kafam karışıyor benim...

izoci
30/05/2011, 23:31
hey hey hey hey bi kerem puntonun muadili i30 :D

jrgakbulut
30/05/2011, 23:34
i 20 mi püüüü biz puntocuyuz oglum :) ( hatrlayanlar vardır bu diyalogu ne lan bu ford biz renocuyuz olm diyalogu :) ) çiçek abbastı galiba

reddragon
30/05/2011, 23:47
i 20 mi püüüü biz puntocuyuz oglum :) ( hatrlayanlar vardır bu diyalogu ne lan bu ford biz renocuyuz olm diyalogu :) ) çiçek abbastı galiba
aynen çiçek abbastı. iyi hatırlattın + rep verdim.:)

k0d3r
31/05/2011, 00:14

haha, bu süperdi işte :D

Ziyaretçi034
31/05/2011, 10:01
ofisten bi arkadaşım i20 Troy almıştı, 1,4 CVVT, küçük bir tur atmıştım. kesinlikle direksiyon ve vites topuzunun deri olması lazım, malzeme kalitesi çok kötü, vites mekanik değil sanırım sistemini bilmiyorum ama sanki oyun konsolundaki vitesler gibi oldukça sessiz ve yumuşak geçiyordu, mekanik sesi v.s. yoktu. ilk kalkışta oldukça atak gibi görünsede sonrasında boş yere bağırıyordu :)

orta konsoldaki bilgi ekranı lacivert zemine mavi renk bilgiler verdiğinden açıkcası okumak için biraz dikkat gerektiriyor, trip tuşu çok alakasız bi biçimde orta üst konsolun en sağına monte edilmiş, en solda da 4'lü flaşör var,

beğendiğim özellikleri: 1- ipod/iphone bağlantısı. sadece ekranda şarkı isimleri gözükmüyor direksiyondaki kumanda ile cihazın tam kontrolünü sağlayabiliyorsunuz.
2- yüksek baş mesafesi, uzun boylu-iri yapılılar için konserveye tıkılma hissi yaratmıyor
3- yumuşak debriyaj ve vites geçişleri

krm1983
31/05/2011, 10:12
+1111

uraaal
31/05/2011, 13:28
son zamanlarda duydugum en komik soru :D i diye araba adımı olur bir kere ya :D

blackhawk
31/05/2011, 13:55
Eğer imkanınız varsa her iki aracında az km'lisini oto kiralamadan kiralayın 1 gün trafikte kullanın ona göre kendiniz karar verin. Ben focus ve polo denemiştim her ikiside trafikte çok yoruyor.Puntonun görüşü koltuk oturuma rahatlığı direksiyonu yol tutuşu fren mesafesi bence gayet güzel. :)

h k
31/05/2011, 14:06
i20 puntonun dengi degil zaten , i20-palio kıyaslaması daha uygun olurdu.

aytek06
31/05/2011, 14:20
Bende i20-punto kıyaslamasında punto derim. Bu puntomu almadan i20'yede bakmıstm,sıfır alacaktm hatta.Ama beğenmemiştm pek acıkcası.Punto iç genişlk olsn,dizaynı olsn,multijet motoru olsn daha iyi bence.
Ama 36000TL'ye kadar cıkabiliyorsanız,punto olmasın ve benzinli motor(LPG takılınca süper oluyor :) ) düşünürsenz sıfır süper bir arac tavsiye edebilirim ;)

kartalli2001
31/05/2011, 16:18
26 mayısta etilerde patlama olduğunda kötü bir tesadüf olarak oradaydım. basından okumuşsunuzdur bir bayan sürücünün bir bacağı koptu bir bacağı kopma derecesindeydi. aracı hyundai getz idi ve sol kapı teneke gibi delinmişti. ieetlerin kaportası bile daha sağlamdı. gerçi şanssızlık olarak patlamaya çok yakın geçmişti ama ben gene de puntonun kaporta kalitesinin hyundailerden kat be kat iyi olduğuna inanıyorum.

serkangsk
31/05/2011, 22:29
Anlaşılan i20 pek tutulmuyor..
Punto evoyu gerçekten beğeniyorum ve hoşuma gidiyor ama bazı sorunlar var malüm direksiyon sorunu ve ses sorunu başta olmak üzere o yüzden uzak durmak istiyorum farklı alternatifler düşünüyorum o yüzden..
Peki yüksek fiyatlara çıkmadan bu ayarlarda ne önerebilirsiniz?

servt
31/05/2011, 23:37
benim eski aracım getz di getz benzililerin ağırlığı 1160kg punto benzinli 1040kg yani şasi olarak bizim araçlardan daha sağlam.

k0d3r
01/06/2011, 00:00
benim eski aracım getz di getz benzililerin ağırlığı 1160kg punto benzinli 1040kg yani şasi olarak bizim araçlardan daha sağlam.

Ağir olunca daha sağlam mi oluyor?

krm1983
01/06/2011, 00:06
Ağir olunca daha sağlam mi oluyor?
+1

16BBZ66
01/06/2011, 00:07
getz mi :) ufacık bi kazada pert olabilecek sağlamlıkda bi araba getz muhtemelen i 20 dede getz şase si vardır zaten sağlam olduğuna hiç inanmıyorum

egeevo
01/06/2011, 01:01
direk punto evo bence...bu sınıfta daha güzel bir araç yok bence, yol tutuşu, konforu, donanımı (sonuçta opsiyon ekleyince muazzam oluyor), aracımda en ufak tıkırtı cızırtı yok o yüzden ses ve tıkırtı biraz değişken sanırım ki her araçta olabilir, evet biraz rüzgar sesi alıyor 120 den sonra ama yinede bence harika...eğer i20 getz ile aynı ise allah korusun diyorum

uraaal
01/06/2011, 01:47
Punto evoyu gerçekten beğeniyorum ve hoşuma gidiyor ama bazı sorunlar var malüm direksiyon sorunu ve ses sorunu başta olmak üzere o yüzden uzak durmak istiyorum farklı alternatifler düşünüyorum o yüzden..
evolarda direksiyon sorunu diye bir şey yok o direksiyon o kadar muhtesemki bmw sahibi bile nasıl bu kadar yumusak bir direksiyon olabilir :D ses sorunuda kişiye gore degisir cogu kişi aracıma binince heryerden ses geliyor diyorum tesisatı patlatıyorum millet ses oluo :D:D i20 arabaysa evo ferrari falandır bu kadarda iddialıyım

aslanerh
01/06/2011, 12:37
şaka mı bu benim araç da dizel ve 1300 kg ne alakası var şimdi?

aytek06
01/06/2011, 15:33

Bu fiyatlar dediğin 36000TL ise sana Chevrolet Cruze derim ama dizeli yok tabi.Babam 2003ten beri chevrolet kullanıyor.Birkac ay öncede Cruze aldı.Tek kelime ile her yönden süper bir araç.36000TL gibi bir rakama cıkıyorsanız eğer kesinlikle Cruze derim ;)

wepster
01/06/2011, 15:41
Su anda cruze ne kadar bilgin varmi? Ayrica cok fazla yaktigida gercek.

wepster
01/06/2011, 15:49
Ayrica ilk defa birinin cruze a her yonden super bi arac dedigini duyuyorum.

asukasan
01/06/2011, 15:52
punto kadar kaliteli ve gösterişli bir araba değil, fiat ile daha garanti konusunda bir işim olmadı fakat eski bir hyundai kullanıcısı olarak şunu belirtmeliyimki garanti hizmeti güzel, 5 sene getz kullandım mekanik ve elektronik olarak en ufak bir sıkıntım olmadı, punto almadan önce i20 bende baktım fakat, donanım olarak punto kadar donanımlı değil, fiyatına gelince bir çok seçeneği var pek yorum yapamam ama, puntomu i20 mi derseniz eski hyundaici olmama rağmen punto derim.

aytek06
01/06/2011, 15:58
Su anda cruze ne kadar bilgin varmi? Ayrica cok fazla yaktigida gercek.

Ayrica ilk defa birinin cruze a her yonden super bi arac dedigini duyuyorum.

Ewet bilgim var fiyatları hakkında, daha yeni aldık çünkü.Süper diyorum çünkü performansı gerçekten güzel(124 hp motor).Güvenlik acısından 5 yıldız almıs bir arac zaten ne denebilir.Konforu gayet iyi.Yakması bakımından evet biraz yakıyor.Dizeli yok zaten.Ama LPG takılınca yakmasıda biraz makul hale geliyor. :)

ykaya1983
01/06/2011, 16:15
Manuel benzinlilerin ağırlığı 1100 kg.Toplam ağırlığa bakarak aracın kaportasını değerlendiremeyiz.Çünkü aracın toplam ağırlığını değiştiren birçok unsur vardır.örnek:Motor,şanzıman,alt takımlarda kullanılan malzemenin ağırlığı vs...
Misal 5 kapılı 1.4 120 hp benzinli grande puntonun ağırlığı 1157 kg iken
5 kapı 1.4 77 hp benzinli grande puntonun ağırlığı 1040 kg
Ki getz kasa itibariyle uzunluk-yükseklik ve genişlik olarak puntodan küçük bir araç.

takres
01/06/2011, 17:49
fiesta al bence güncel kasası çok güzel...

aytek06
01/06/2011, 18:29
fiesta al bence güncel kasası çok güzel...

O kadar para depmez bence fiesta yaw.35000TL cok bence o araba için :S

asil
01/06/2011, 22:03
eurocapta yıldızı varmı bu geztin.:D

kartal3520
02/06/2011, 00:08
Hyundai i20 kaportası bana kalırsa biraz daha zayıf.Her 2 aracın euroncup testini izleminizi tavsiye ederim.
Hyundai i20 | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating (https://www.euroncap.com/results/hyundai/i20/359.aspx)
Fiat Grande Punto | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating (https://www.euroncap.com/tests/fiat_punto_2005/238.aspx)

serkangsk
02/06/2011, 01:00
Hyundai i20 kaportası bana kalırsa biraz daha zayıf.Her 2 aracın euroncup testini izleminizi tavsiye ederim.
Hyundai i20 | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating (https://www.euroncap.com/results/hyundai/i20/359.aspx)
Fiat Grande Punto | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating (https://www.euroncap.com/tests/fiat_punto_2005/238.aspx)

Hocam yararlı linkler olmuş teşekkür ederim iki videoyuda izledim videolarda sanki puntonun kasası daha az hırpalanıyomuş gibi geldi ama ilk direk sayfalara girince üstteki değerlerde sanki i20 daha iyi gibi.. Gerçi biri puan olarak öbürü yüzde olarak yazılmış ama ingilizce bilenler orda yazanlardan yola çıkarak nasıl sonuca varıyor bu testten?

serkangsk
02/06/2011, 01:04
evolarda direksiyon sorunu diye bir şey yok o direksiyon o kadar muhtesemki bmw sahibi bile nasıl bu kadar yumusak bir direksiyon olabilir :D ses sorunuda kişiye gore degisir cogu kişi aracıma binince heryerden ses geliyor diyorum tesisatı patlatıyorum millet ses oluo :D:D i20 arabaysa evo ferrari falandır bu kadarda iddialıyım

Hocam yorumlar genelde mantıklıda seninki çok taraflı olmuş galiba :)
Direksiyonunun güzel olduğunu biliyorumda direksiyon sorununu inkar etmek için biraz kör olmak lazım eğer böyle bi sorundan haberin yoksa forumu biraz araştırmanı tavsiye ediyorum :)

uraaal
02/06/2011, 12:30
Hocam yorumlar genelde mantıklıda seninki çok taraflı olmuş galiba :)
Direksiyonunun güzel olduğunu biliyorumda direksiyon sorununu inkar etmek için biraz kör olmak lazım eğer böyle bi sorundan haberin yoksa forumu biraz araştırmanı tavsiye ediyorum :)
bahsedilen problemlerin hepsi gp icin gecerli.evoda gplerdeki sorunların herhangi biri bulunmamaktadır.!

bvulgari
02/06/2011, 14:04
City direksiyonda ki bakır tel mi ne varmış..Onu biraz kalın yapmışlar şimdiki city motorlar da..Baska bi farkı yok sanırım..O yüzden heran yine problem cıkabilir.. Şimdi ki c3 ler de aynı bizim city gibi sanırım.Onlar da da cıkar sorun.

evo33
02/06/2011, 18:23
bencede evo her açıdan i20 den daha iyi

takres
02/06/2011, 18:29
O kadar para depmez bence fiesta yaw.35000TL cok bence o araba için :S

punto evolar çok mu farklı...

reddragon
02/06/2011, 18:32
evo 'da da city harızası oluyor, olucak. temel sistemelerde evo ile gp nin farkı yok.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/27213-evo-city-arizasi-geliyor-gibi-asr-esp-h-hld-devre-disi-2.html

uzuncocuk
02/06/2011, 18:39
punto kadar kaliteli ve gösterişli bir araba değil, fiat ile daha garanti konusunda bir işim olmadı fakat eski bir hyundai kullanıcısı olarak şunu belirtmeliyimki garanti hizmeti güzel, 5 sene getz kullandım mekanik ve elektronik olarak en ufak bir sıkıntım olmadı, punto almadan önce i20 bende baktım fakat, donanım olarak punto kadar donanımlı değil, fiyatına gelince bir çok seçeneği var pek yorum yapamam ama, puntomu i20 mi derseniz eski hyundaici olmama rağmen punto derim.
hyundai de boya garantisi 2 yıl yada 60000 km. ( hangısı once dolarsa) yanı cok yol yapan bırı ısenız 3 ayda 60000 yaptınız ve boyanızda fabrıkasyon bır hata...... way halınıze...... 2006 era 31000 de kazasız boyası dökülmeye basladı ... gittik ... sonuc husran . motor garatısı dewam edıyor boya bitmiş. iyi araştırılmalı... geely bile 10 yıl boya garantılı.

synx
02/06/2011, 19:04
Bende 2 yıl dizel getz kullandım. Ne yalan söyleyim en ufak bir sıkıntı yaşamadım motoruna kesinlikle laf söyletmem. Garanti konusundada çok hassaslar. Sonuç olarak Hyundai iyi bir marka, öyleki çok fazla tercih ediliyor. Kıyaslama yaparsak zaten benimde tercihim punto evo oldu.

serkangsk
02/06/2011, 22:09
bahsedilen problemlerin hepsi gp icin gecerli.evoda gplerdeki sorunların herhangi biri bulunmamaktadır.!

Arkadaşım yukarıda verilen linki okursan evodada direksiyon ve city motoru sorunu çıktığını görürsün biraz tarafsız olmak lazım bi şey varsa inkar etmek komik oluyo bence kimse malını kötülemek istemez genelde toz konduramaz ama malesef fiata yakışmayan bu durum yıllardır halledilemedi ve evolardada city sorunu karşımıza çıkıyor keşke olmasa ama malesef..

uraaal
03/06/2011, 01:17
Arkadaşım yukarıda verilen linki okursan evodada direksiyon ve city motoru sorunu çıktığını görürsün biraz tarafsız olmak lazım bi şey varsa inkar etmek komik oluyo bence kimse malını kötülemek istemez genelde toz konduramaz ama malesef fiata yakışmayan bu durum yıllardır halledilemedi ve evolardada city sorunu karşımıza çıkıyor keşke olmasa ama malesef..
sen en iyisi git bir i20 al hem ben malımı satacagım ya sana kotulememıs olurum.hem sen kimsinki ben sana malımı kotuleyeyim.gp'larda %40 bu sorun cıkıyorsa bu oran evolarda %2-3 olsun.bindiginiz arabalar hakikaten 30-35 bin liralık arabalarmı sanıyorsunuz.17-18 bin liralık sıfır araba alıyorsunuz aslında ayıptır yahu.!

serkangsk
03/06/2011, 17:03
sen en iyisi git bir i20 al hem ben malımı satacagım ya sana kotulememıs olurum.hem sen kimsinki ben sana malımı kotuleyeyim.gp'larda %40 bu sorun cıkıyorsa bu oran evolarda %2-3 olsun.bindiginiz arabalar hakikaten 30-35 bin liralık arabalarmı sanıyorsunuz.17-18 bin liralık sıfır araba alıyorsunuz aslında ayıptır yahu.!

Bende senden araba alacak değilim ama malını çok fazla savunuyosun çokta tın ister sorun olsun arabanda ister olmasın tekrar söylüyorum: çokta tın yani kime neye sinirleniyosunki :)

PoLLiaNNa
03/06/2011, 17:09
Evo tabiki. i20lerin hele o mor renkleri aynı tophane patlıcanı :)))

asukasan
03/06/2011, 17:15
hyundai de boya garantisi 2 yıl yada 60000 km. ( hangısı once dolarsa) yanı cok yol yapan bırı ısenız 3 ayda 60000 yaptınız ve boyanızda fabrıkasyon bır hata...... way halınıze...... 2006 era 31000 de kazasız boyası dökülmeye basladı ... gittik ... sonuc husran . motor garatısı dewam edıyor boya bitmiş. iyi araştırılmalı... geely bile 10 yıl boya garantılı.

dökülen bölümler kesin tamponlardır zaten, ufak bir dokunuşta bile çatlama ve dökülme olur. anlatmak istediğim motor , elektrik ve mekanik garantide gerçekten çok hassaslar. fiat ile garanti ile ilgili bir durum başıma gelmediği için yorum yapamam.

ecosi26
04/06/2011, 10:51
ben kıyasa bile girmem tek geçerim punto evo yu bu segmentteki en donanımlı araç bence evo...

aytek06
04/06/2011, 11:05
punto evolar çok mu farklı...

Farklı diil tabiki.36000TL veripde bu tip araba almam ben.bir üst sınıf arabalar var o fiyatlara. ;)

Fuzuli
04/06/2011, 11:27
Araç olarak punto daha iyi..
Servis-garanti olarak hyundai daha iyi...

mesut eyvaz
04/06/2011, 12:17
getz fiyatına göre güzel araçtır i 20 de punto evodan kötü bir araç değil gayet güzel özellikle dizel bir i 20 denemişti 120 lik mi tam hatırlamıyorum sonra en dolu otm olanını inceledim güzel araç olmuş fiyatları aralıkta çook iyiydi şuan uçuk bayii bize direk 4 bin listeden aşşağı fiyat vermişti .

Ben punto evo mu 2006 da araç ilk çıktığında çoook beğendim alacağım seni dedim gp için gittim evo aldım çıktım . Bu + _ olayı değil tamamen beğenme olayıdır hoşunuza gideni alın birde 1.4 fire motor gerçekten yakıt yönünden harika benzinli olduğu halde bir de tüp takılsı benim diğen dizel araçlara taş çıkarır . lafın özü ben aracımı severek aldım sizde öyle yapın

elbruz
04/06/2011, 12:43
Punto evo diyorum kalite açısından ve malzeme olarak özellikle iç malzeme olarak daha kaliteli..Ben alacak olsam ikisi arasından punto evo derim star stop özelliğide başka bir artı yakıt olarak daha ekonomik olduğunu düşünüyorum...

serkangsk
08/06/2011, 00:06
Genel görüş punto evo yönünde ama 1.3 multijet + güvenlik paketi + skydome 38000 küsür fiyat çektiler bugün bu ne ya fiyatlar almış başını yürümüş bi kaç ay beklesek düşermi acaba 2012ler çıkınca?

uraaal
08/06/2011, 01:22
Bende senden araba alacak değilim ama malını çok fazla savunuyosun çokta tın ister sorun olsun arabanda ister olmasın tekrar söylüyorum: çokta tın yani kime neye sinirleniyosunki :)
doğru . haklısınız .