PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Yay İçin Yardım...

mertevo
27/05/2011, 15:44
Arkadaşlar punto evo aracıma spor yay düşünüyorum.aracın garantisi gitmesin diye servise sordum 3,5 yay var takarız garantin dedi.yayın markası KW bu marka iyimidir yol tutuşu iyimidir ne kadar basar aracı bana bi yardım ederseniz sevinirim.3,5 mm yay takan evo varsa onlarında resimini gönderebilirlerse sevinirim.şimdiden teşekkürler.

yklklc
27/05/2011, 18:46
Aynı yayı bende düşünüyorum ancak konfor çok düşer mi acaba bilgi verirseniz sevinirim.

asukasan
27/05/2011, 19:13
Aynı yayı bende düşünüyorum ancak konfor çok düşer mi acaba bilgi verirseniz sevinirim.

merhaba, konforunuz da bir miktar azalma fakat yol tutuşunuzda gözle görülür bir artış olacaktır, ayrıca araç altından daha az hava akımı geçeceği için yakıttan tasarruf ta sağlatacaktır. 3,5 cm gayet iyi bir alçaklık sağlar.

yklklc
27/05/2011, 19:51
merhaba, konforunuz da bir miktar azalma fakat yol tutuşunuzda gözle görülür bir artış olacaktır, ayrıca araç altından daha az hava akımı geçeceği için yakıttan tasarruf ta sağlatacaktır. 3,5 cm gayet iyi bir alçaklık sağlar.

Acaba nasıl olur çünkü hoplaya zıplaya gitmak istemiyorum. 17" jantı denedim aldım boyumun ölçüsünü çünkü 45 yanaktı lastikler ve ince yanakta konfor epey düşüyormüş öğrendim.

Burak Coskunirmak
27/05/2011, 20:10
Acaba nasıl olur çünkü hoplaya zıplaya gitmak istemiyorum. 17" jantı denedim aldım boyumun ölçüsünü çünkü 45 yanaktı lastikler ve ince yanakta konfor epey düşüyormüş öğrendim.

görsel olarak arabanıza güzellik kazandırmak istiyorsanız maalesef konfordan feragat etmeniz gerekiyor.. ama şunu söyleyebilirim 3.5 luk yay çok rahatsız etmez 17" den sonra merak etmeyin.. ;)

yklklc
27/05/2011, 20:31
görsel olarak arabanıza güzellik kazandırmak istiyorsanız maalesef konfordan feragat etmeniz gerekiyor.. ama şunu söyleyebilirim 3.5 luk yay çok rahatsız etmez 17" den sonra merak etmeyin.. ;)

Beni niyetim özellikle yol tutuşu daha iyi hale getirmek. Sonra çıkarttırıp birde bundan zarar etmek istemiyorum 17" jantlar gibi

mertevo
27/05/2011, 22:46
Arkadaşlar punto evo aracıma spor yay düşünüyorum.aracın garantisi gitmesin diye servise sordum 3,5 yay var takarız garantin dedi.yayın markası KW bu marka iyimidir yol tutuşu iyimidir ne kadar basar aracı bana bi yardım ederseniz sevinirim.3,5 mm yay takan evo varsa onlarında resimini gönderebilirlerse sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Ziyaretci046
27/05/2011, 22:55
hr 3,5 ya da 5 cm al

asukasan
28/05/2011, 09:29

arkadaşlarında dediği gibi konforunuz azalacak, ayrıca orjinal yaylara göre biraz daha sert bir yay olduğundan dolayı hoplama zıplama olayı biraz daha hissedilir olacaktır.

yklklc
28/05/2011, 20:32
İşin ilginci servisteki arkadaş orjinal yaylara göre konforun daha da artacağını söylüyor :)

yklklc
31/05/2011, 07:05

Ben dün taktırdım MEDOS da yay gerçekten epey düşürüyor çok düşmesini istiyorsan benzinli yayı al derim. Benim araç 1105 kg yay 950 kg a ayarlı sanırım fazla düştü araç ki ben aslında bu kadar düşmesini de istememiştim sürter yere diye.

By_HaNNibaLL
31/05/2011, 12:39
3.5lik yayla konforun cok fazla fark etmez ama sonucta aracin alcaliyor ve sert yaylar takiliyor haliyle orjinalleri varmiş gibi haldur huldur gidilirse tabiki ne konfor kalir ne bişey konfor için coilover alin kullanin sıkıntısız bi şekilde :D

Her yay ve lastik konusunda bu tartişma yapiliyor orjinalinden farkli takilan herşey aracin konforunu az yada cok bozar

Birkan61
31/05/2011, 13:21
İşin ilginci servisteki arkadaş orjinal yaylara göre konforun daha da artacağını söylüyor :)

:D

Konfor artmaz. Bende de 3,5 yay ve 17 jant var.

Arabada süspansiyon yok gibi düşünün :) Çukurlara girdiniz mi kütük gibi pat küt ediyor.

Ama görünümden dolayı bozmuyorum jant ve yay ikilisini.

Yol tutuşun arttığı ise bir gerçek, virajlara daha güvenli daha emin giriyorum. Lastiklerim Kumho 205/40/17 ince taban

acRep
31/05/2011, 13:28
3,5 Eibach yay 205/50/16 Paşalar gibi gidiyorum :)

yklklc
31/05/2011, 19:05
Bende 3 cm lik KW yay 16" KÖNİG jant ve 195-55-16 Lassa impentus revo lastik var konfor fena değil ama şu kaldırım taşlı yollar yok mu birde göçük varsa tangur tungur gidiyorsun :)

Ama görüntü yok mu gerçekten unutturuyor değiyor herşeye hele ki jantlarım bence 10 numara oldu...

En kısa zamanda resimlerini çekip koyacağım. Yalnız benim araç sanki 3 cm den fazla düştü.

StrawBeeRy
31/05/2011, 19:11
215/40/17 7 cm yay ve %70 sert amortisör konforu siz düşünün :) varmı böbrek taşı olan liste yapın fizik tedavi uygularız :)

yklklc
31/05/2011, 22:14
215/40/17 7 cm yay ve %70 sert amortisör konforu siz düşünün :) varmı böbrek taşı olan liste yapın fizik tedavi uygularız :)

Valla işkence olmuş seninki tam anlamıyla :) İşte insan aracını öyle görünce de katlanıyor vazgeçemiyor.

Yalnız Lassa impetus revo lastikler için ne dersin iyi midir sanki yol tutuşu o kadar iyi değilmiş gibi gelmedi??

Performans lastiği diyor ancak çok tatmin etmedi virajlarda yay olmasına rağmen.

Michelin energy saver modeli yol tutuşta bunlardan daha iyi mi?

StrawBeeRy
31/05/2011, 22:16
Valla işkence olmuş seninki tam anlamıyla :) İşte insan aracını öyle görünce de katlanıyor vazgeçemiyor.

Yalnız Lassa impetus revo lastikler için ne dersin iyi midir sanki yol tutuşu o kadar iyi değilmiş gibi gelmedi??

Performans lastiği diyor ancak çok tatmin etmedi virajlarda yay olmasına rağmen.

Michelin energy saver modeli yol tutuşta bunlardan daha iyi mi?
abi lassayla michelini karşılaştırıyorsun ya :)

michelin dünyanın en iyi lastikleri arasında.lassa onun yanında kofti kalıyor eğer değiştirmeyi düşünüyorsan michelin den şaşma

yklklc
31/05/2011, 22:28
abi lassayla michelini karşılaştırıyorsun ya :)

michelin dünyanın en iyi lastikleri arasında.lassa onun yanında kofti kalıyor eğer değiştirmeyi düşünüyorsan michelin den şaşma

Peki bu nasıl? Çünkü lassa ile michelin arasında 200-250 lira bir fark var ve bence çok değil zaten lassa ya 60 gün iade garantisi verdi bayi gidip michelin ile değiştirebilirim tabi alacağım ebatı bulabilirsem bunları alırken yoktu.

StrawBeeRy
31/05/2011, 22:32
Peki bu nasıl? Çünkü lassa ile michelin arasında 200-250 lira bir fark var ve bence çok değil zaten lassa ya 60 gün iade garantisi verdi bayi gidip michelin ile değiştirebilirim tabi alacağım ebatı bulabilirsem bunları alırken yoktu.
lassa kullanmadım satmadıkta ama kullananlar kuru ve ıslak zeminde pek şikayetleri yok virajlarda biraz sıkıntı yaratabiliyor diyorlar.michelin pahalıdır almayı düşünüyorsan bir an önce al bugün baktım 3. %8 lik zam yolda 1 aya kalmaz gelebilir haberin olsun

yklklc
31/05/2011, 22:43
lassa kullanmadım satmadıkta ama kullananlar kuru ve ıslak zeminde pek şikayetleri yok virajlarda biraz sıkıntı yaratabiliyor diyorlar.michelin pahalıdır almayı düşünüyorsan bir an önce al bugün baktım 3. %8 lik zam yolda 1 aya kalmaz gelebilir haberin olsun

Ok haftaya alayım aslında

195-55-16 ebatlarında michelin vardı 245 lira tanesi dediler ok dedim ama 2009 üretimi o kadar eski almak istemedim bir arayayım bakim.

StrawBeeRy
31/05/2011, 22:55
Ok haftaya alayım aslında

195-55-16 ebatlarında michelin vardı 245 lira tanesi dediler ok dedim ama 2009 üretimi o kadar eski almak istemedim bir arayayım bakim.
2011 lastikler geldi abi ama o ebatta geldimi bilmiyorum sen gene depoyu arattır belki gelmiştir

yklklc
31/05/2011, 23:00
2011 lastikler geldi abi ama o ebatta geldimi bilmiyorum sen gene depoyu arattır belki gelmiştir

Ok saol Mert.

lowRider
08/06/2011, 12:15
Marka olarak hepsi aynı işlevi görür fakat rahatlık konusunda esneme konusunda sıkıntılar yaşayabilirsin. Kw nin coiloverını kullanan arkadasım var sıkıntısız biniyor aracına. İlla marka model isterseniz tavsiyem Eibach 5cm veya H&R 3.5 cm yaklaşık olarak aynı indirmeyi sağlayacaktır. Eibachın daha rahat olduğunu duydum. İkisinide kendi aracımda kullanmadım. Bu yaylara sahip araçlara binmişliğim var ama açıkcası fazla bir fark hissedemedim.