PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bravo 120 hp mj dualogic nasıldır?

mugurk
27/05/2011, 12:08
arkadaşlar öncelikle merhaba uzunca bir aradan sonra tekrar foruma girdim ve stilo, marea, grande punto'dan sonra galiba sıra bravo da.

bravo için 120 hp multijet dualogic sport style+ buz beyazı + skydome+ assist kit için 49000 tl fiyat aldım (en son güncel fiyatlar üzerinden ) .

bu model konusunda güncel ve tecrübe edilmiş yorumlara ihtiyacım var. özellikle şanzıman ve skydome konusunda. aracı bende eşimde test ettik ve çok memnun kaldık . dualogic şanzımanın kronik bir sıkıntısı varmıdır. sky dome konusunda herhangi bir arıza yaşayan yada bir süre sonra tıkırtı veya benzeri ses konusunda olumsuzluk yaşayan oldumu merak ediyorum. keyif yapalım derken bir süre sonra problem çıkarmasın bu aracı 5-6 sene gibi kullanmayı düşünüyoruz. renk konusunda beyazda karar kıldık ama fikirlere açığız.

bu arada punto evo 1.3 95 hp dualogic içinde yorumlarınızı bekliyorum ( özellikle şanzıman için ).

yardımlarınıza ihtiyacım var. euro her geçen gün yükseliyor, galiba çabuk karar vermem lazım

şimdiden sağolun iyi günler ..

1ocak2011
27/05/2011, 12:22
Evo 95 kullanıyorum, şanzıman saat gibi çok memnunun, vites geçişlerine özellikle Eco mode açıkken hiç hissetmiyorum.

takres
27/05/2011, 12:32
dualogic vites tavsiye etmem...c sınıfı bir araçta vasat kalıyor bence...

cck1
27/05/2011, 13:14

+1

asil
27/05/2011, 13:17
bir arkadaşımızda var ama bravonun kasasında hantal kalıyor.manuel daha iyi

projist
27/05/2011, 15:28
hantal ve vasattan anladığım kadarı ile performans olarak yetmediğinden bahsediliyor sanırım ama sürüş konforu açısından dualogic punto'dan memnunum. param olsa bravo alacağım. diğer aksamda bir sorun yaşanması birazda şans işi diyorum. genel olarak problem yok. renk olarak beyaz iyi tercih.

erosistanbul
27/05/2011, 15:40
bir arkadaşımızda var ama bravonun kasasında hantal kalıyor.manuel daha iyi

bence o kullanımdan kaynaklanıyor. 120bg den bahsediyoruz.

bende de gp 77bg dualocig var. aldığımın ilk ayında vites arızası yaşadım ama garantiden halloldu. şu an 3. yılı ve saat gibi hiç sıkıntım yok. bizim duallogiclerin en büyük avantajı otomatikteyken -+ kullanabiliyorsun. tıkandığında - ye vurup vites küçültüp performansı yakalayabiliyorsun.ki 120bg lik bi araç için bunada ihtiyacın yok. bravoyu 2 defa test sürüşünde kullandım.özellikle U dönüşüne bayıldım. sanki araç olduğu yerde döndü.vites geçişlerinde hiç hissetmedim.

aracı kesinlikle tafsiye ederim, mekanik işçiliği güzel. ses izolasyonu toyota ve ford a göre biraz zayıf geldi bana.

piankhy
27/05/2011, 16:28
Çok güzel bir araç. Ben de test etmiş ve çok beğenmiştim. Dualogic, diğer yarı otomatiklerden biraz daha iyi gibi yazılım nedeniyle. Ama tam otomatiğin ya da DSG'nin sarsıntısızlığını ve hızını beklemeyin. Bravo almamamdaki tek neden aracın üretiminin 2013 yılında sonlandırılacak olması. Dikkatinizi çekerim yeni kasası çıkmayacak, tamamen üretimden kalkacak. Bir nevi Stilo'nun daha önce düştüğü durum. Ben, şahsi olarak daha borcu bitmeden üretimden kalkacak bir araç almayı mantıklı bulmadığım için vazgeçmiştim. Elbette herkesin görüşü ve düşüncesi farklıdır.

femoli
27/05/2011, 16:56
ben aynı aracın manuelini kullanıyorum , motor performansı tatmin edecek düzeyde ,ama duologic geçişlerde biraz sorun olduğu için (yokuşlarda bocalaması) ve sportif ruhundan esinlendiğim için manuel tercih ettim :)

sezerism
27/05/2011, 16:58
1,4 bravo 140 hp multiaır bravo ful .olarak 45000 tl. 17 jant ,lav kırmizı ,metalik renk ,spk ,ak vs.

reddragon
27/05/2011, 18:29
Arkadaşımıza katılıyorum. DUalogic gibi ultra dandik bir sisteme 49 lira verilmez. Golf tsi alın temizinden onların da 7 ileri şanzumanı sorunluymuş. 6 ileri alın...

speedy_16
27/05/2011, 21:49
Arkadaşımıza katılıyorum. DUalogic gibi ultra dandik bir sisteme 49 lira verilmez. Golf tsi alın temizinden onların da 7 ileri şanzumanı sorunluymuş. 6 ileri alın...
multijete baktığına göre dizel araç arıyor benzinli düşünür ise tsi güzel bir seçenek

smartmavi
27/05/2011, 22:13
Bu dualogic kime ne yapmış anlamış değilim :) Ben kullanıyorum, 90 beygirde sorunsuz. 120 beygirde yığılma falan olacağını da sanmıyorum. 49 bin liraya c sınıfı dizel otomatik cam tavan başka araç var mı, onu düşünmek gerek bir de.

Aracın 2 seneye üretimden kalkacak olması dezavantaj, bunu iyi düşünün. 50 bin liraya Kia çok güzel bir dizel otomatik çıkardı, bir de ona bakmanızı tavsiye ederim. Kia Soul (https://www.kia.com.tr/index.php?p=model_alt&value=soul)

Cam tavana gelince; tamamen sorunsuz, sessiz sedasız. Ama olurda hasar alırsa-ki geçen ay başıma geldi- Fiat bünyesinde tamir edecek adam neredeyse yok. Benimkini Fiat yapamadaı, 21 gün bekletti, sonra Maslak'ta bir camcıya ancak yaptırabildiler...

reddragon
27/05/2011, 23:35
Ben de dualogic kullanıyorum .Motör olarak bravo çok güzel bir araç tip ve donanım olarak da öyle..
Benim eleştirdiğim bravo değil dualogic vites yanlış anlaşılmasın....Benim o kadar param olsa hayatta almam dualogic araba...
Tuhaf sesler çıkaran mantık hatalarıyla dolu bir vites. Her an bozulup elinde patlama olasılığı olan bir şanzuman robotu...Kesinlikle ikinci elde değeri düşücektir. Dualogice anca garanti kapsamında binilir. Garantisi bitince satarken alıcı bulmak zor olur..
Bu konu daha önce de forumda tartışıldı. Dualogic robotu en ufak arızada komple değişim gerektiriyor ve maliyet büyük.. Manuel alınacaksa bravo çok iyi seçim

izoci
28/05/2011, 00:02
manueli candır :)

mugurk
28/05/2011, 02:17
yorumlarınızı takip ediyorum arkadaşlar öncelikle sağolun düşünmeye ve karşılaştırmalara devam ediyorum. megane ( edc ) ve leon (dsg) -ki her ikiside çift kavrama- değerlendirmeye alınabilir belki ....

ecosi26
28/05/2011, 07:31
Dualogic bir bravo kullanmadım ama aynı güce sahip toyota auris kullandım yaklaşık 5 ay binebildim. Vites geçişleri bu güçte olan araçlarda (eğer otomatik araç daha önce kullanmadıysanız) zor durumlarda bırakabiliyo. Yarı otomatiklerde devirleri ayağınızla iyi ayarlamanız gerekiyor ama tabi bu duruma zaman içerisinde alışırsınız. Bunun dışında otomatik vites her zaman manuel e göre daha avantajlı diye düşünüyorum özellikle dur kalkları sürekli yapıyorsanız. Şimdiden hayırlı olsun allah kaza bela vermesin. Zevkli sürüşler

mugurk
28/05/2011, 16:00
1.3 mj 95 hp dualogic evo test eden veya kullanan var mı? sonuclar nasıl ozellikle şanzıman

zaferdurukan
28/05/2011, 19:54
ses yalıtımı ford ve toyota ya kıyasla çok zayıf demişiniz!!! toyota yı bilmem ama ford dizeller dünyanın en rezil yalıtıma sahip aracı kanımca o zaman bravo yu direk silmem gerek aklımdan

bvulgari
28/05/2011, 20:04
Seat Leon düsünyosan 2012 de yeni kasası cıkıcak ona bakabilirsin..Şimdiki kasa eski olucak.Cabuk almam lazım diyosan Megane edc daha mantıklı..Ben olsam tam otomatik dısında hiç bir yarı otomatik yada robotlu şanzıman almam..

FPT
28/05/2011, 20:16
Bravo Emotion multijet aracım vardı malum yeni sattım sayılır. İzolasyon için diyeceğim tek laf kusursuz. Ford ta neymiş toyota ne? Golf ayarında yalıtımı var eski Astramdan daha iyi. Yol sesi s40tan az motor sesi aşağı yukarı aynı durumda.

typhoon
29/05/2011, 23:07
aynen tarif ettiğin araçtan kullanıyorum +sk mevcut.. şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım ama henüz bir kaç ay oldu(4000km yol yaptım ikinci el almıştım toplamda 9bin küsür km'si) dualogic vites dik rampalarda biraz sorunlu özellikle ekonomi modu açıkken.. dik bi yokuşa gelince iki seçeneğin var ya gazı kökle ki geç vites atsın ya da al hemen manuele öyle devam et(ben ikinci tercihi yapıyorum) bunları yapmaz hafif gazla veya ekonomi modunda gidersen hafif hızlanınca üst vitese geçiyo sonra devir çok düşük kaldığı için gücü yetmiyo yığılma oluyo tekrar bi alt vitese geçiyo.. ama dediğim gibi çaresi var:) onun dışında o kadar paraya bravo alınca çevremdekilerin inanılmaz tepkisiyle karşılaştım.. ama arkadaşları araca binip biraz gezdirdiğimde hepsinin aklını aldım:) bu kadar özellikli bi araç beklemiyorlardı fiattan.. ara hızlanmaları falan yanımdakileri oldukça şaşırttı.. özellikle de 160 170 le giderken sence kaçla gidiyoruz sorusuna verilen cevaplar(100-110) insanın çok hoşuna gidiyor:))) ilk alınca pek alışamamıştım düz vites benzinliden geçince dualogic dizel bravoya ama her türlü seviyorum aracımı.. iyi ki bu aracı almışım..kesinlikle tavsiye ederim.. araç hele de temizken kesinlikle golften focustan daha fazla dikkat çekiyor.. hele sport style +skydome un keyfine diyecek yok... araç piyasadan çekilse de herkesin gözü üstünde olacak bunu da unutma:)