PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : punto evo my life

erdemsys
25/05/2011, 15:30
arkadaşlar punto evo my life ve 1.3 75 hp multijet motorla 90 hp arasındaki fark ve motor özellikleri ve mylife serisi bilgilerinizi paylaşmanızı istiyorum 1-2 aydır bu araçla ilgileniyorum ama ne bayii doğru düzgün bişey biliyor ne web doğru dürüst bir bilgi var.
1. opak beyaz gördüm ancak metalik beyaz göemedim sizce hangisi iyi duruyor tabi skydome unutmayın.
2. mylife bayilerde pek bulunmuyor konya yolundaki fiat 1,5 ay sonra teslim alırsınız diyor. bulan varmı?
3. dizel motorlar hakkında bilgi sahibi değilim 75 hp dizel motor kullanaların yorumlarını çok merek ediyorum.

Engin_T
25/05/2011, 15:57
Su an 90 hp lik motolar üretilmiyor 75hp manuel ve 95hp dualogic şanzıman olarak 2 seçenek bulunyor dizel motorlarda. My Life donanımı active ile dynamic arasında bi donanımdır (active den farkı sis farları gövde rengi kapı kolları 15" çelik jant piano black tamponlar ve piano black kapı direkleri mevcuttur). Benim fikrim opak beyaz skydome ile birlikte daha güzel olur 75 hp dizel motorlar piyasadaki en ekonomik motorlarından biridir, ben son derece memnunum hem performans hemde yakıt bakımından

takres
25/05/2011, 16:05
şu an 90 lık motorlar yok ama 75 lik de gayet iyi bence eğer performans beklentiniz yoksa...

erdemsys
25/05/2011, 16:15
arkadaşlar sizin yakıt tüketiminiz ne durumda bilgilendirirmisiniz ben lpg kullanıcıyım 41 lt lpg ile şehir içi 450 km yol almaktayım kıyaslama yapmak istedim çünki dizel motorlar hakkında gerçekten fikrim yok

takres
25/05/2011, 16:20
5.7 litre ortalama tüketimim...

Engin_T
25/05/2011, 16:21
aynen 5.7 l/100 kmh

erdemsys
25/05/2011, 16:24
yol bilgisayarına göremi söylüyorsunuz yoksa fabrika test verilerimi yada sizin test verileriniz mi? virgüllü duyunca :-)

blackhawk
25/05/2011, 17:02
Şehiriçi 4.7 yol bilgisayarı :)

takres
25/05/2011, 17:53
yol bilgisayarına göre söylüyorum...ama şehirdışı 130-140 ile 6.2 falan yakıyor...

gaksu
27/05/2011, 03:21
Ben de var, arkadasin yazdiklarina ilaveten, govde rengi aynalar, blue& me tom tom yani bluetooth arac kiti,usb,eco drive ozellikleri ve tom tom navigasyon on hazirlik,perde hava yastiklari ile on siyah gogus rengi var. Active almak bence aradaki fiyatin azligi nedeniyle cok mantiksiz ben hatta ozellikle blue& me ve perde hava yastiklarini dynamicte istendiginde aradaki fiyat farkinin 4000 e cikmasi nedeniyle her halukarda en iyi secenek oldugunu dusunuyorum. Tek bana gore eksik ise dynamic in ic doseme ve ambiyans isiklarinin olmamasi. Klima icinse serviste manuel olmasi cok daha iyi demislerdi ilk aldigimda ben de olur mu demistim,forumdan anladigim kadariyla ariza cikarma orani manuele gore yuksek diye boyle demis olabilirler.

ecosi26
27/05/2011, 07:10
3.200 km ye geldim ortalama yakıt tüketimi şehir içi dışı 4.5 lt/ 100 km araçtan çok memnunum çok şükür herhangi bir arıza ilede karşılaşmadım

1ocak2011
27/05/2011, 09:14
Ben de var, arkadasin yazdiklarina ilaveten, govde rengi aynalar, blue& me tom tom yani bluetooth arac kiti,usb,eco drive ozellikleri ve tom tom navigasyon on hazirlik,perde hava yastiklari ile on siyah gogus rengi var. Active almak bence aradaki fiyatin azligi nedeniyle cok mantiksiz ben hatta ozellikle blue& me ve perde hava yastiklarini dynamicte istendiginde aradaki fiyat farkinin 4000 e cikmasi nedeniyle her halukarda en iyi secenek oldugunu dusunuyorum. Tek bana gore eksik ise dynamic in ic doseme ve ambiyans isiklarinin olmamasi. Klima icinse serviste manuel olmasi cok daha iyi demislerdi ilk aldigimda ben de olur mu demistim,forumdan anladigim kadariyla ariza cikarma orani manuele gore yuksek diye boyle demis olabilirler.

Sayın Aksu aracınızın özellikle tampon bölgelerinin resimlerini çekip yayınlama şansınız varmı?

emre the king
27/05/2011, 10:07
benim mylife'ım.sadece skydome almadığım için pişmanım.skydome da olsa tadından yenmez vallahi.ancak araca hemen ihtiyacım vardı ve beklemeden aldım.ilk gelen mylife lardan denk geldi,duyduğuma göre baya sıra varmış.piano black tamponlar da muthiş duruyor,punto mu çok seviyorum.:thankyou:

erdemsys
03/06/2011, 14:35
my life daki jantlar daha farklı değilmiydi ben yanlış mı hatırlıyorum

orcunafl
03/06/2011, 17:25
merhabalar herkese.
dün evo mylife'ımı teslim aldım. fotoğraf yükleyecektim ama bi sorun var sanırım yükleyemiyorum. yazarak mylife'ı biraz özetlemeye çalışıcam.

-aracın dış görünüşü dynamic donanımlı modeli ile birebir aynı denebilir. sadece piano black denilen parlak siyah tamponları farklı, bir de aracın arkasında evo yazmıyor bagaj tarafında fiat logosunun altında punto yazıyor sadece. başka farklılık yok. jantlar dynamic'teki jantlarla aynı. en azından şu an için böyle satılıyor denebilir. "emre the king" in yüklediği fotoğraf güzel bir şekilde gösteriyor zaten bunu.

-içerde orta konsolda farklılıklar var. tomtom ön hazırlık denilen parça monte edilmiş halde araç gönderiliyor. şık bir görüntü oluşturuyor bence. tabi yetkili servisten bu ön hazırlığa uygun navigasyon istediğinizde 1000 tl civarı rakamları telaffuz ettiklerini buraya not düşeyim.

-mylife'larda perde hava yastığı var, dynamic versiyonu en donanımlı olarak görünmesine rağmen onda bulunmuyor. tomtom ön hazırlık ve perde hava yastığına dynamic donanımına ekstra donanım ekleterek kavuşabiliyorsunuz. iki özellikten başka özellikler de araca eklenmiş oluyor ama bu da ekstra para demek tabi.

-kliması manuel. zaten araca dışardan baktığınızda ve ilk bindiğinizde dynamic'ten ayırt edebileceğiniz yegane farklılıklardan birisi bu. sırıtmıyor bence ama sevilmeyebilir tabi tercih meselesi. "punto evo mylife" yazıp google görsellerde arattığınızda hem orta konsolun hem de koltukların net göründüğü fotoğraflara erişebilirsiniz. aracın dışına ait yanlış bilgiler içeriyor fotolar ne jantlar öyle geliyor ne de öyle bir yan çıta oluyor araçta. aracın içine ait fotoğraflarda ise navigasyon dışındaki herşey doğru. başta dediğim gibi navigasyon ön hazırlığı geliyor sadece.

-dynamic, punto evo'nun en donanımlı modeli ama mylife da active ve dynamic'in tam arasında kalan bir model değil, dynamic'e göre bikaç artısı da var, bilinmesi alıcının faydasına olur. dynamic'in donanımına rahat ulaşılabilirsiniz internetten zaten, maalesef mylife konusunda bayiler bile yeterli fikir sahibi değil...

kendimce açıklamaya çalıştım mylife'ın özellik ve farklılıklarını. iyi günler dilerim.

schumi
04/06/2011, 09:54
bu arada farlarınızın maskeside siyah gibi gri sanırım normal evolarda nikelaj rengi ....sporda gösteriyor aracı ayrıca dynamiclerin farları beyaz sizinki koyu renk maskeli bence güzel bir özellik hiç bir dolu evolarda bile görmemiştim... hayırlı olsun bu arada ....

zoomes
04/06/2011, 13:24
Arkadaşlar merhaba nasipse benimde aracım haftaya geliyor,my life multijet, sormak istediğim şu bu araçta start stop,euro 5 motor standart denilmekte ( lansman ve reklamlarda) fakat fiat ın sitesinde donanımlara baktığınızda opsiyonel deniliyor bu işin doğrusunu my life multijet alan arkadaşlar yanıtlarlar ise sevinirim saygılar.

segin
04/06/2011, 13:34
2 cam otomatik ve bagaj açma logodan değil içerden düğme ile açılıyor bildiğim kadarı ile.

orcunafl
04/06/2011, 14:04
arkadaşların ekledikleri doğru. "schumi" teşekkürler :)

benim aracım 75 beygir multijet mylife, start-stop'lu geldi. ben alırken bayi bana opsiyonel olduğuna dair bişey söylememişti. ne aracın kataloğunda ne de fiat'ın sitesinde böyle birşey yoktu, standart yazıyordu, sanırım yeni değiştirdiler.
siparişinizi verdiyseniz bayinize danışın bence. haziran ayına girerken hem fiyatlarda hemde donanımlarda değişiklikler yapılmış olabilir.

zoomes
04/06/2011, 14:55
Öyle enteresan bir durumki my life da start stop opsiyonel ise fiyatı nedir diyorum,fiat müşteri hizmetleri cevap veremiyor? Yine hiçbir bayinin donanımdan haberi yok,benim durumumda ise arac geldiğinde start stop-euro 5 motor gelmez ise kesinlikle o aracı almayacağım.
Ki mylife versiyon yeni lansman yapıldı 2 ayda bu kadar geri dönüş yapılmışsa bir tuhaflık vardır ki 2012 model yılı geldi neredeyse,

fuatcosar
04/09/2011, 19:54
arkadaşlar benim aracım 1.4 77 hp active. tamponların siyah kısmını mylife da olduğu parlak yaptırmak istiyorum. nasıl yaptırbilirim boya mı kaplama mı? yaptıran var mıı aranızda?