PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo Dynamic'te Karter Koruması Var mı?

k0d3r
17/05/2011, 23:07
Selam arkadaşlar,

Sıfır evo dynamic dizellerde karter koruması mevcut mu kendiliğinden.
Eğer mevcut değilse karter koruması yaptırmak faydalı olur mu?

takres
17/05/2011, 23:18
yok ve dizellere kartel koruması da yapmıyorlar sanırım...

k0d3r
17/05/2011, 23:19
yok ve dizellere kartel koruması da yapmıyorlar sanırım...

o koruma yapilmayan, benzinliler olmasın? :)

takres
17/05/2011, 23:21
o koruma yapilmayan, benzinliler olmasın? :)

mustafa abi benzinliye yaptırdı dizellere yapılmıyor diye biliyorum :)

Ziyaretci037
18/05/2011, 11:12
benim aracım dizel evo dynamic.kartel koruması fabrika çıkışı olarak yok ancak ben serviste 80 liraya taktırdım sonradan.

volkan611
18/05/2011, 11:33
aynen bende sonradan taktırdım :)

kartal3520
18/05/2011, 11:46
Arkadaşlar ben de taktırayım dedim servis elemanına.Hocam bunlara koruma taktırılması sakıncalı dedi.Çünkü bir çarpışma esnasında motor kulaklarından kendini yere bırakıyor.Koruma olursa çarpışmaya göre motor içeriye girer dedi.Bende o yüzden vazgeçtim.Daha öncede bu forumda çarpışama sonucunda motoru kulaklarından yere bırakmış, kaza yapmış bir evo yu paylaşmıştım.

reddragon
18/05/2011, 11:50
Dizelin motoru daha ağır ve sağlam olduğundan olsa olsa dizel için yoktur. Yaptıran hepsine taktırır. Ben taktırmayı düşünmüyorum çünkü plastik de olsa kaza anında motorun düşmeme riskini göze alamam. Üç kuruşluk punto için canımızdan olamaylım sonra :)

senergurbuz
18/05/2011, 12:03
valla benim aracımda dizel bende serviste yaptırdım kartel koruma.

HarbiAslan
18/05/2011, 12:07
bende kartel koruma yaptırdım, plastik bir parça zaten Allah korusun o derece şiddetli bir kazada o plastik neye dayanacak biraz mantıklı olalım, 3 tane vida tutuyor zaten, öyle bir kazada ne vida kalır ne kartel koruma, yapan mühendis boşa yapmamış bu olayı. Allah kimseye kaza bela yaşatmasın, lütfen dikkat edelim.

sezerism
18/05/2011, 14:21
Merhaba ben 20 bin bakımda taktırdım 72 tl 'ye baya da iyi oldu .Motor tozlanmıyor. Ve de çamur olmuyor.bence taktırın . Amam dikkat edin altını pek sürtmeyin.

akca37
18/05/2011, 14:28
Ben şu anki aracıma taktırmadım, öncekine taktırmıştım, hatta taktırdıktan üç dört gün sona aracı satmıştım :D bence gerek yok ne kadar motor ağır olsada sonuçta vida ile sabitleniyor, bir kaza anında eğer motor içeri girerse bunun telafisi 50-100 TL ile ölçülemez...Ama dynamicler dahil hiçbirinde yok, babamda 2006 doblo mjet var yeni kasadan onda standart , hatta yükseklik ayarlı emniyet kemeri de standart !!! Evo dynamicte (2011) olmaması da ayrıca bi enteresan durum

projist
18/05/2011, 14:41
Yükseklik ayarlı emniyet kemeri palio da da vardı . Ama palio 'nun koltuğu sabitti .Puntonun koltuğu hareketli yani kemeri ayarlanmasada olur . pek önemli değil .
:D

sezerism
18/05/2011, 14:47
:d aferin...

akca37
18/05/2011, 14:49
:D

Karıştırdığınız veya bilmediğiniz birşey var, yükseklik ayarlı emniyet kemeri, koltuğun ileri geri hareketine göre yapılan bir şey değil, sürücünün boyuyla ilgili bir ayar, sizin mesajınıza da ben gülüyorum :D

sezerism
18/05/2011, 15:01
Abisi ben sizin mesajınıza gülmüyorumm ki nerden çıkardınız. BEN BURDA koltuğun İLERİ YADA GERİ durumunu KaSTETMEDİM SOLDAKİ KOLDAN YUKARI AŞAĞI KISMI VAR SÜRÜCÜ KOLTUĞUNDA ONU DÜŞÜNÜP YAZMIŞTIM, HEM DAHA ÖNCE BAKTIĞIM KISIM KALMİŞ MESAJ BÖLÜMÜNDE BU KONU İLE TABİKİ ALAKASI YOK. EMNİYET KEMERİNİN.

sezerism
18/05/2011, 15:14
Emrullah bey siz beni yanlış anlıyorsunuz . Sayın arkadaşım punto evonu sürücü tarafında küçük bir kol var oturulan koltuğu aşağı ve yukarı işlem yapıyor bu küçük bir kol bu sanırım sizin aracınızda yok . Sürücünün boyunu burdan ayarlayacaksınız .. Hem ben onu yazmak istemedim yanlış katogoride kalmış sizde ...oradan yakalamışsınız bu bence sorun değil . Anlaştık mı?

k0d3r
18/05/2011, 18:59
Sevgili arkadaşlar cevap veren herkese teşekkür ederim. 2 sorum olacak;

1. Madem bu karter koruma gerekli birşey, neden standart olarak gelmiyor
2. Karter koruma taktirmak istememin tek sebebi altini yere sürtme durumu değil, ayni zamanda yağmurda çamurda motor kirlenmesin, su kaçmasin diye. Bunun için de faydasi yok mu karter korumanin?

k0d3r
07/06/2011, 20:56
Sevgili arkadaşlar cevap veren herkese teşekkür ederim. 2 sorum olacak;

1. Madem bu karter koruma gerekli birşey, neden standart olarak gelmiyor
2. Karter koruma taktirmak istememin tek sebebi altini yere sürtme durumu değil, ayni zamanda yağmurda çamurda motor kirlenmesin, su kaçmasin diye. Bunun için de faydasi yok mu karter korumanin?

Bu soruya cevap alamamışız?

shellcininabisi
07/06/2011, 21:33
konu hazır hortlamışken ben de bir soru sorayım bir arkadaşımda var evo dynamic ve 2 hafta önce dizeline taktırdı. 2 gün önce 60 kmlik bir yola gittik bu arkadaşla ikimiz de sıfırladık ve ortalamalara falan bakalım derken o da ne benim hararet olması gerektiği yerde onunki ise yarım cizgi daha üstte acaba böyle bir şey mümkünmüdür yoksa bir arıza mı vardır?

USTA
07/06/2011, 21:41
Karter koruması plastik malzemeden üretiliyor,dizel benzinli farketmez hepsine takılabilir,motorun düşmesine engel olacak kadar sağlam bir malzeme değil,taktırmamızdaki ana sebep motora giren çamurlu suların motor bölmesini kirletmemesi ve aracın altından giren hava miktarını en aza indirerek sürtünmeyi azaltmasıdır...

saricizmelimemetaa
07/06/2011, 23:33
Karter koruması plastik malzemeden üretiliyor,dizel benzinli farketmez hepsine takılabilir,motorun düşmesine engel olacak kadar sağlam bir malzeme değil,taktırmamızdaki ana sebep motora giren çamurlu suların motor bölmesini kirletmemesi ve aracın altından giren hava miktarını en aza indirerek sürtünmeyi azaltmasıdır...
sanırım usta noktayı koydu :D

segin
07/06/2011, 23:36
bugün bende bayiye sordum yasak takmıyoruz dedi. güvenlik açısındanmış

k0d3r
07/06/2011, 23:40

Mustafa abi teşekkürler açiklama için. İşyerinden izin alabilirsem en kisa zamanda taktirmaya gidicem yalniz bir iki sorum daha olacak.

1. Evo ya özel karter koruma yok, grande punto nun ki ona uyduruluyor deniyor. Doğru mudur?

2. Tek parça olarak takilan karter korumasi varmiş, bir de üç parça şeklinde komple alt tarafi kapatan koruma varmiş. Hangisini önerirsiniz.

akca37
07/06/2011, 23:50
Mustafa abi teşekkürler açiklama için. İşyerinden izin alabilirsem en kisa zamanda taktirmaya gidicem yalniz bir iki sorum daha olacak.

1. Evo ya özel karter koruma yok, grande punto nun ki ona uyduruluyor deniyor. Doğru mudur?

2. Tek parça olarak takilan karter korumasi varmiş, bir de üç parça şeklinde komple alt tarafi kapatan koruma varmiş. Hangisini önerirsiniz.

Dostum evet punto evo ya özel yok, gp ninkini takıyorlar, ayrıca tek veya üç parça diye duymadım, ben her iki aracıma da taktırmıştım ama şu ankine taktırmadım, alt koruma cidden iyi oluyor ancak bunda tartırmadım (geçen altını çok sert vurmasına rağmen) bilmiyorum acaba taktırsam mı ?

akca37
07/06/2011, 23:53
Emrullah bey siz beni yanlış anlıyorsunuz . Sayın arkadaşım punto evonu sürücü tarafında küçük bir kol var oturulan koltuğu aşağı ve yukarı işlem yapıyor bu küçük bir kol bu sanırım sizin aracınızda yok . Sürücünün boyunu burdan ayarlayacaksınız .. Hem ben onu yazmak istemedim yanlış katogoride kalmış sizde ...oradan yakalamışsınız bu bence sorun değil . Anlaştık mı?

Arkadaşım merak etme yanlış anlamadım, kızmadım da rahat ol, ayrıca benim aracımda sürücü koltuk yüksekliği ayarlayan kol mevcut Teşekkürler...

askin
08/06/2011, 00:03
Dostum evet punto evo ya özel yok, gp ninkini takıyorlar, ayrıca tek veya üç parça diye duymadım, ben her iki aracıma da taktırmıştım ama şu ankine taktırmadım, alt koruma cidden iyi oluyor ancak bunda tartırmadım (geçen altını çok sert vurmasına rağmen) bilmiyorum acaba taktırsam mı ?
iyi geceler akca37, kastamonuya hala gidemedim. gittiğimde taktırmayı düşünüyorum..

akca37
08/06/2011, 00:13
iyi geceler akca37, kastamonuya hala gidemedim. gittiğimde taktırmayı düşünüyorum..

İyi geceler Aşkın, abi sen hangi ilçedeydin, ya şöle diyim, benim hayırlı işlerim var onları bir halledeyim artık bir buluşma yapalım o kadar çok puntocu varki çevremde lütfen bi yardım edinde Kastamonu punto ekibini artık kuralım

askin
08/06/2011, 00:38
İyi geceler Aşkın, abi sen hangi ilçedeydin, ya şöle diyim, benim hayırlı işlerim var onları bir halledeyim artık bir buluşma yapalım o kadar çok puntocu varki çevremde lütfen bi yardım edinde Kastamonu punto ekibini artık kuralım

pek yakın değilim ... ama yapılırsada gelmeye çalışırım... ek görev vs.olmazsa..:)

akca37
08/06/2011, 00:51
pek yakın değilim ... ama yapılırsada gelmeye çalışırım... ek görev vs.olmazsa..:)

eYVALLAH, bu bile yeter benim için yeterki bir üyedaşımın desteğinin olacağını bilmem yeterli...sağolasınız

USTA
08/06/2011, 09:10

Servise telefonla sipariş verirken EVO için varmı dedim evet dediler,aracı almaya gittiğimde baktım tampona birleşme noktaları orjinal şekilde geçmiş,hoş GP olsa ne olur EVO olsa ne olur,neticede aynı kasa bu araçlar,sadece tamponun dış formu değişik o kadar...
Takılan muhafaza tek parça,yolcu tarafında kalan orjinalde bulunan ufak plastik korumayı da sökmemişler,onun altından sabitlemişler,zaten onun da olmasında fayda var,sökseler o tarafta az da olsa boşluk kalırdı...

jrgakbulut
08/06/2011, 09:20
yaa taktırın gitsin o kadar kilodaki moturu plastik mi tutcak sole solim siz kendiniz bi plastgın uzernie dusseniz plastik sizi tutcagina inaniosaniz taktirmayin tehlikeli ama ben plastgiinin ustune dussem bile o plastik kırılr diosaniz taktrin ki bence kırılır:D

sezerism
11/11/2011, 21:26
Merhaba yeni aldığım 2012 aracıma 12/11/2011 Tarihinde Çanakkale Miller otodan randevu aldım, Cumartesi sabahı karter muuhafazasını takacaklar 120 tl 'ye daha önce parçayı almıştım. Motor tozlanmıyor, Ve de çamur olmaz .

Ziyaretçi034
22/11/2011, 15:04
ary otodan 127 lira fiyat aldım, daha ucuza son dönemde evo'suna karter muhafaza taktıran var mı?

1ocak2011
22/11/2011, 15:09
ary otodan 127 lira fiyat aldım, daha ucuza son dönemde evo'suna karter muhafaza taktıran var mı?

Tavsiyem ek 2 parça daha var onlarıda taktırmalısınız....

Ziyaretçi034
22/11/2011, 15:57
Tavsiyem ek 2 parça daha var onlarıda taktırmalısınız....

parça numaralarını edindim, sağolsun emrullah paylaşmış başlığında

1ocak2011
22/11/2011, 16:09
Ankara birmot'ta var oradan istetebilirsin, Yoksa italya siparişi olduğundan çok bekliyorsun.

Ziyaretçi034
22/11/2011, 16:20
Ankara birmot'ta var oradan istetebilirsin, Yoksa italya siparişi olduğundan çok bekliyorsun.

bilgi için teşekkürler üstad,

ary'ye mail attım elinizde varmı diye, yoksa birmottan sipariş geçeriz