PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Tavsiyesi

emir341907
14/05/2007, 08:53
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Eşime Yeni bir araç almayı düşünüyoruz ilk terciğimiz 1.3. multijet emotion dualogıc vites ama forumdaki yorumları okudukça yavaş yavaş soğumaya başladım.2. terciğimiz yeni opel corsa cosmo 1.4 tam otomatik 3.terciğimizse c4 sxpk modeli .
arçalar için aldığım fiyatlar
punto-34.900
corsa-32.400
c4-35.000
sizden istediğim bu araçlar içinde bir bayan için kullanmada en az sorun yaşanacak araç hangisi olabilir.Ayrıca fiyatlarına göre donanımları.sorunsuzluk olrak hangisi dah sorunsuz olabilir.şimdiden teşekkür ederim
saygılar
emir

ufuk61
14/05/2007, 09:44
emir kardeşim hiçbir araç problemsiz değildir bizim sitedeki problemli araçların coğu 2006 yılı araçları ama 2007 yılı gp lerinde hiç bir problem yok biz burada şikayetlerimizi acık sözlülükle yazıyoruz ve sonra cözüm arıyoruz
nerden biliyorsun opel corsa ve c-4 ün ne gibi problemleri var zaten opel corsanın motor ve şanzımanı bizim gp lerinkinin aynısı genaral motor ve fıat ortaklığı ile üretilen bir motor onun için ben en azından böyle bir aileye katılmak için gp alırım zaten bayanlarda gp tercihini yapar.

fox41
14/05/2007, 09:55
çok dogrudur 2007 gplerde 06 lar kadar sorun yok.tercıhlerın arasında gp onde olmalıdır.tabıkı kullanıcı olarak en azından ben böyle düşünürüm.yinede tercıh senın.

emir341907
14/05/2007, 10:11
dualogıc vites kullanan arkadaşlar ne gibi sorunlar yaşıyolar.tekrar araba alcak olsanız dualogic vitesmi tercih ederdiniz tam otomatik mi

dagored
14/05/2007, 11:58
punto ve corsa tamam da c4 farklı bir segment değil mi??

eğer ki büyük bir araba düşünüyor isen c4 daha mantıklı olabilir, ama punto mu yoksa corsa mı dersen, bu forumdan alacağın cevap kesinlikle grandepunto olacaktır :D:D:D

hayırlısı olsun... ;)

ABNEW
14/05/2007, 14:18
Yeni Corsa bana güzel görünmüyor.Oldukça toparlak ve yüksek duruyor mpv gibi, ben de doğal olarak GP derim:)Tabi diğeri bir üst sınıf.Onu da diğer c sınıfı araçlarla karşılaştırmak gerekli...

batuhan
14/05/2007, 14:25
corsa kullanmadım gp almak gibi bir dusuncem yoktu ama aldım hiçde pişman değilim 1. tavsiyedir

the_Algn
14/05/2007, 14:27
Bence Grande de Corsa da (zati ikisi aynı platform) görüş açıları iyi değil park etmesi bi dert. Ama bu sizin için kriter değilse kullanım rahatlığı City modu ile bir bayanı rahat ettirecektir. Büyüklük açısından da C4 tabiki...

emir341907
14/05/2007, 14:36
yorumlarınız için teşkkür ederim arkadaşlar.otomotik vites konusunda bana yardımcı olabilecek arkadaş yok mu aranızda

elbruz
14/05/2007, 14:50
grendepunto derim tabiki...fakat otamatik vitesini hiç kullamadım..

emir341907
14/05/2007, 14:52
işte bana otomatik vites konusunda yardımcı olcak arkadaş lazım.diğer arkadaşlarada teşekkür ederim yorumları için

the_Algn
14/05/2007, 14:52
site içinde anlatıldı deneyimler..Basit bir şey olduğunu yazmıştı arkadaş....

emir341907
14/05/2007, 14:57
sizlere göre basit olablir ama okonuyu bende okudum sonuçta tam otomatik araçlarda böle sorunlar olmuyor.eşim kullanacağı için inceliyorum yoksa bana göre farketmez ister düz olsun ister otomatik.

h k
14/05/2007, 22:05
eşiniz çok iyi bir şöför degilse dualogic , easytronic vs yarim otomatik denilen vitesli araclar yerine gercek otomatik viteslileri tercih etmeniz daha iyi olacaktir.

bu forumda okuduklarimdam dualogic gp nin vitesinin cok basarili olmadigina kanaat getirdim. test etmis degilim , benim icin kullansamda sorun cikarsa alirim manuele devam ederim. ancak deneyimi fazla olmayan bir bayanin viteste problem oldugunda panikle manuele almayi basaramamasi kötü sonuclar dogurabilir. bence sizin tercihiniz gercek bir otomatik vitesli arac olmalidir , marka tavsiyesinde bulunamiyorum , arastirmaya devam diyorum :)

*C@N*
14/05/2007, 22:24
eşiniz çok iyi bir şöför degilse dualogic , easytronic vs yarim otomatik denilen vitesli araclar yerine gercek otomatik viteslileri tercih etmeniz daha iyi olacaktir.

bu forumda okuduklarimdam dualogic gp nin vitesinin cok basarili olmadigina kanaat getirdim. test etmis degilim , benim icin kullansamda sorun cikarsa alirim manuele devam ederim. ancak deneyimi fazla olmayan bir bayanin viteste problem oldugunda panikle manuele almayi basaramamasi kötü sonuclar dogurabilir. bence sizin tercihiniz gercek bir otomatik vitesli arac olmalidir , marka tavsiyesinde bulunamiyorum , arastirmaya devam diyorum :)

tamamen katılıyorum..benzeri çelişkileri bende şu anda çok yaşıyorum.Ama sizin için biraz daha net bir tercih olacaktır,kanımca otomatikse gpyi tercih etmeyin.Ama düz düşünüyorsanız kesinlikle gp.Piyasadaki polo-corsa-207-gp arasında bence lider kendi sınıfında

Ziyaretçi047
14/05/2007, 23:01
gp nin otomatiği iyi olmadığı söyleniyor. fakat çok usta olmayan ve fazla kurcalamayacak biri için bence sorun çıkarmayacaktır. yine de siz bilirsiniz tabi ki.