PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastikte Neden Balon Oluşur...

HKNZHR
17/05/2011, 03:06
öncelike iyi geceler herkese umarım konuyu dogru yere açmışımdır... bugun 90-100 km hızla giderken yol calısması yüzünden çukura düştüm " kanal tipi cadeyi enine kesen dikdörtken çukurlardan " "yaklaşık 20 cm genişliğinde" 4 lastiğide inceledim herhangi bir balon oluşumu göremedim... ilerleyen zamanlardamı olur yoksa hemenmi belli olur olurda böyle birşey olsa... 205 45 17 kumho yönlü lastik var... ayrıca jantta bir sorun olsaydı sanırım anında lastikler patlardı... bu konular hakkında yorumlarınızı bekliyorum... tesekkürler şimdideden...

xnode
17/05/2011, 03:09
Neden bir sorun olacağı kanaatine vardınız ? Belki herhangi bir sorun olmamıştır ??

GünahsizSeytan
17/05/2011, 03:27
4 lastiği sökerek inceleme şansınız oldumu ? belki içerden balon yapmıştr. Yanak kalınlığına göre düştğünüz cukurun derinliği önemli ama birşey olsaydı hemen belli olrdu zaten, skıntı olmadığı kanaatindeyim. En fazla lastik içersindeki teller zarar görmüştür.

HKNZHR
18/05/2011, 00:41
arkadaşlar teşekkür ediyorum yorumlarınız için... aracı inceledim ve hiç bir sorun yoktu... bugun kardeşime verdim arabayı adanaya gitti geldi saolsun bir yere vurmus ve sol ön lastiği yırtmış... 10 gün olmadı alalı çok sinirlerim bozuldu... 4 yıl bekleyip aldıgım jant ve lastikleri çıkartmayı düşünüyorum şimdi... 4. lastiği alıp satacam heralde... neyse canım sıkkın arkadaşlar teşekkür ediyorum yorumlarınız için iyi geceler herkese...

mylastik
16/12/2011, 09:43
Detaylı video için
Lastik Yanağında Balon Oluşması - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=NK6ZKoosPDU)

Lastiklerin yanak kısımlarında oluşan gövde kırılmaları halk arasında lastiğin balon yapması olarak bilinir. Bu hasarlar lastik garanti kapsamına girmez ve sürücülerin kabul etmekte en çok zorlandıkları lastik hasarıdır. Tehlikelidir ve lastiğin acilen değiştirilmesi gerekmektedir.

mix
16/12/2011, 12:04
balon lastiğe dikkat arkadaşlar izmir gümüldür yolunda şaşal köyünü geçince bi patladı bizim arabadada bomba atıldı sandım sağ sol derken topladım aracı çektim sağa ama jant kapağı bile fırlayıp tarlaya uçmuş o derece yani Allahtan hız azdı rampa çıkıyordum yüksek süratte hiç şansınız kalmıyor

oxite
16/12/2011, 12:42
lastikleriniz telli mi ki balon yapsın..:D

SchweppeS
16/12/2011, 17:05
lastikleriniz telli mi ki balon yapsın..:D

değilmi ?

emre1307
17/12/2011, 02:53
değilmi ?
DEMEK KI BAZILARININ KI DOLMA:sp_ike00: