PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 75 Hp 1.3 Mj test sürüşü resitali

AKOSNİPES
13/05/2007, 15:22
selam dostlar ben yeni üye sayılırım henüz puntom yok yakında olacak inşallah,geçen arkadaşın 1.3mj active 75 hp lik yeni puntosuyla bir sürüş deneyimi yaşadım süperdi yaa gerçi ben doğan kullanmaktan dolayı böyle düşünüyor olabilirim ama 3.viteste 120 bastım ve araba ağlamadı sonra 4.vitese geçince uçaktayım ben yav dedim.Rampa çıkarken de araba çok iyiydi.Arkadaşlarım yeni corsa almam konusunda başımın etini yiyorlar bazen kararsızlığa düşüyorum ve bu sitede sizin yorumlarınızla rehabilite oluyorum.İnşallah tercihim punto olacak1.3 mj 75 hp dynamic düşünüyorum.FORZA PUNTO herkese selam

Saraçoğlu
13/05/2007, 15:32
Az önce bizde test ettik 75 lik punto (active)
Hızlanması , freni , yol tutuşu güzel ,, fakat iç mekan plastiği biraz acayip geldi .Sürüş pozisyonu yüksek.Kısacakı genel olarak beğendim.İlk iş şu an kullandığımız aracı en kısa zamanda elden çıkarıp Birmot a gitmek :)

the_Algn
13/05/2007, 15:48
Az önce bizde test ettik 75 lik punto (active)
Hızlanması , freni , yol tutuşu güzel ,, fakat iç mekan plastiği biraz acayip geldi .Sürüş pozisyonu yüksek.Kısacakı genel olarak beğendim.İlk iş şu an kullandığımız aracı en kısa zamanda elden çıkarıp Birmot a gitmek :)
sürüş pozisyonu nasıl yüksek anlamadım. koltuk ayarını düşürebilirdiniz

TEZEL PUNTO 45
13/05/2007, 17:23
Her zaman her yonde PUNTO onde :)

Korhan
13/05/2007, 17:26
selam dostlar ben yeni üye sayılırım henüz puntom yok yakında olacak inşallah,geçen arkadaşın 1.3mj active 75 hp lik yeni puntosuyla bir sürüş deneyimi yaşadım süperdi yaa gerçi ben doğan kullanmaktan dolayı böyle düşünüyor olabilirim ama 3.viteste 120 bastım ve araba ağlamadı sonra 4.vitese geçince uçaktayım ben yav dedim.Rampa çıkarken de araba çok iyiydi.Arkadaşlarım yeni corsa almam konusunda başımın etini yiyorlar bazen kararsızlığa düşüyorum ve bu sitede sizin yorumlarınızla rehabilite oluyorum.İnşallah tercihim punto olacak1.3 mj 75 hp dynamic düşünüyorum.FORZA PUNTO herkese selam

Corsada yol bilgisayarı bile yok ya. Bence bakma bile.

Saraçoğlu
13/05/2007, 18:31
sürüş pozisyonu nasıl yüksek anlamadım. koltuk ayarını düşürebilirdiniz
Yok kultukla ilgili değil ,, Şu an kullandığım Kia Rio biraz yere yakın bi araç ,, Hemen ondan inip Punto ya binince sanki biraz yüksekmiş gibi geldi.

the_Algn
13/05/2007, 18:47
Yok kultukla ilgili değil ,, Şu an kullandığım Kia Rio biraz yere yakın bi araç ,, Hemen ondan inip Punto ya binince sanki biraz yüksekmiş gibi geldi.
ok abi , Uzakdoğu araçları gibi değil haklısın...

OzzY
13/05/2007, 19:19
Corsada yol bilgisayarı bile yok ya. Bence bakma bile.
:jawdown:cidden çok şaşırdım ya testte orasını burasını kurcalıyorum yakıta filan bakıcam....
aradım aradım bulamadım adama sordum yok diyince çok garibime gitti...

corsada tek avantaj bence iç mekan kalitesi göstergeler filan çok güzel ama bence aradaki fiyat farkını haketmiyor...
tasarımını beğenmedim:D

Reddline
13/05/2007, 19:20
iyi de bunun garaj da ne işi war?

femoli
14/05/2007, 12:11
++++++ 1

Ziyaretçi047
14/05/2007, 15:37
valla araç boşken özellikle 3. vitese kadar hiçbir 1600 benzine fırsat tanımıyorum. 3. vitese takınca güç azalıyor bir benzinli karşısında. ama o kadar da olsun.

gökhan_gp01
14/05/2007, 16:35
kesinlikle öneririm 1.3 multijet dynamic bende son ana kadar corsa diyordum opel le anlastık hatta ama dedim bir fiata bakalım fiata gittim gp yi aldım çıktım opelden sonra aradılar tabi bende gp aldım dedim ;) kesinlikle pişman olmazsın

Ziyaretçi047
14/05/2007, 19:42
gökhan mevzuya girmiş. daha ne desin adam. gp pişman etmez :D kalkışta 2 benzinli sollayınca keyfin yerine geliyor :D

AKOSNİPES
14/05/2007, 20:50
Teşekkürler dostlar corsa nın güzel farlarına aldanmayacağım ve kaslı çocuk puntoyu tercih edeceğim:)

gökhan_gp01
14/05/2007, 21:21
aracı aldıklarında sonraki fikirlerini bekliyoruz

ABNEW
14/05/2007, 21:22
Doğru tercih Alper:)

KeOpS
14/05/2007, 22:38
yahu ne corsası arkadasım kendındemısın sen ya:D
gp nı al bıan once keyfıne bak derım baska sozede gerek yokk bence :D

Ziyaretçi047
14/05/2007, 23:56
ehuehue. bu forumda bu soruyu sorup da gp almayan kaç kişi var aceba ehuehuehueh

ufukbzk84
15/05/2007, 11:43
ya arkadaşlar bişi sorcam yeni çıkan corsalarda cidden yol bilgisayarı yokmu... alalal yav şuraya bak... adamlar hem gpden 3-4 milyar fazla paraya araba satıyolar bide benm için çok önemli olan yol bilgisayarı yok...gerçi normal böle olması hidroliği bile opsiyon olan arabaları yıllarca bizim millet tonlarca para verip aldı(ki hidrolik 80 model arabalarda bile var bazılarında ve koyun gibi kullandı ne olucak burası türkiye bence artık bu tarz şeylere en azından almayarak firmaları bu anlamda tepki verilmesi gerekiyo ve tekrar diyorum gp number one sırf ismi corsa diye opel diye bi araba alınmamalı sana sunduğu imkanlar özelliklerde önemli...

CAGLARKA
15/05/2007, 11:53
opelin adı da yok arkadaşlar. opelin hiçbir arabasını beğenmiyorum ben. bi tek eski astra gsi lar süperdi onun gerisi yalan. arkadaşım sıfır dizel astra enjoy aldı. kullandım biraz daha atak 90 bg olmasından dolayı ama içi çok garip geldi bana.cama yok yakın oturma pozisyonu var. gerçi gp den alıştım, hangi arabaya oturursam oturayım cam yakın geliyor. bence gp nin en güzel yanı dashboard'un uzun olması ve cama uzak kalma nedeniyle verdiği ferahlık ve tabiki hiçbir arabada olmayan rahat kullanımlı direksiyonu

AKOSNİPES
15/05/2007, 12:23
Ya dostlar bir şey söyleyeceğim,biraz konu dışı olacak ama bizim punto forumunda mesaj yazan arkadaşlarımız sanki sözlerini özenle seçip konuşuyorlar.Çok nazikler ve birlik bütünlük var ama bazı araba forumlarında laf kirliliğine rastlıyorum,yorum yazanların birbirine saygısı yok oralarda.Ama bizim forumumuz kesinlikle kalite PUNTO cuların farkı budur abi yaa

ufukbzk84
15/05/2007, 12:37
Ya dostlar bir şey söyleyeceğim,biraz konu dışı olacak ama bizim punto forumunda mesaj yazan arkadaşlarımız sanki sözlerini özenle seçip konuşuyorlar.Çok nazikler ve birlik bütünlük var ama bazı araba forumlarında laf kirliliğine rastlıyorum,yorum yazanların birbirine saygısı yok oralarda.Ama bizim forumumuz kesinlikle kalite PUNTO cuların farkı budur abi yaa
evet arkadaşalr bende akosnipes kardeşime katılıyorum...ufak tefek şeyler olsada seviye düzeyi çok yüksek bi site bence
benm aklımatakılan bir diğer konuda artık bence gpyi bazı arabalarla kıyaslamayalım bile çünkü gpmiz bi çok arabadan kıyaslanamayacak kadar üstün :D çokmu ukalalık yaptım ne :D am gerçek payıda yüksek bence hani bi platform oluşsa işte corsacılar c3 cüler işte polucular filan gerek özellik gerekse donanım olarak bi tartışma ortamı olsa bence biz ezeriz bi çok yönden çünkü diğer arbalarda hep önemli olupta bi çok donanım özellik eksik ama mutlaka eksik bence gp bu segmentte çıtayı yükselten bı oto... ukalığa devam :D

OzzY
15/05/2007, 16:23
belirtmek isterim 2003 model CORSAda 3500 ytl masraf...

servis maliyetlerinide iyi incelemek lazım tercih ederken...

ABNEW
15/05/2007, 22:13
ya arkadaşlar bişi sorcam yeni çıkan corsalarda cidden yol bilgisayarı yokmu... alalal yav şuraya bak... adamlar hem gpden 3-4 milyar fazla paraya araba satıyolar bide benm için çok önemli olan yol bilgisayarı yok...gerçi normal böle olması hidroliği bile opsiyon olan arabaları yıllarca bizim millet tonlarca para verip aldı(ki hidrolik 80 model arabalarda bile var bazılarında ve koyun gibi kullandı ne olucak burası türkiye bence artık bu tarz şeylere en azından almayarak firmaları bu anlamda tepki verilmesi gerekiyo ve tekrar diyorum gp number one sırf ismi corsa diye opel diye bi araba alınmamalı sana sunduğu imkanlar özelliklerde önemli...

Standart donanımlılarda yok maalesef yol bilgisayarı ama Corsa ile GP arasında da 3-4 milyar fark olmaması lazım aynı motor ve donanımlar arasında...

the_Algn
15/05/2007, 22:14
Standart donanımlılarda yok maalesef yol bilgisayarı ama Corsa ile GP arasında da 3-4 milyar fark olmaması lazım aynı motor ve donanımlar arasında...
750ytl vardı 1 ay önce

ABNEW
15/05/2007, 22:49
Katılıyorum Ali, fiyatlar birbirine oldukça yakındı en son incelediğimde....

slaids
09/06/2007, 22:26
arkadaşlar 2006 pejo 206 dizelmi 2006 gp 1.3 90 bg dizelmi yoksa citroen c2 dizelmi benım 21 mılyarım var.bu arablara alınabiliyor yardımcı olursanız sevinirim sağolun.ama corsa kesinkleeee alınmaazzzz!:)

anvil
09/06/2007, 22:34
hehe bu forumda puntodan başkasını önermezler. ama gerçekten de bahsettiğiniz diğer araçlardan üstündür puntomuz

gogigogi
10/06/2007, 00:03
hehe bu forumda puntodan başkasını önermezler. ama gerçekten de bahsettiğiniz diğer araçlardan üstündür puntomuz
yok be ben bu gün linea önerdim poyrazda birisine, adam benim arabayı test aracı sanıp binmeye kalktı, epey soru sordu, bilmem sonra ne yaptı, ama şimdiki aklım olsa gp almazdım. golf veya focus alırdım gerçi onlar pahalı ama ,bakalım bi bravo nasıl olaracak gözüm tutarsa seneye değiştiririm gp yu

pascal
10/06/2007, 02:52
kesinlikle Gp

ABNEW
10/06/2007, 02:57
1)GP
2)C2
3)206 derim

Tabi GP bu iki araçtan daha modern, donanımlı ve güvenli...

ufukbzk84
11/06/2007, 11:03
gp sahibiyim corsa 600 km test ettim merak eden arkadaşlara...
https://forum.grandepuntotr.com/showthread.php?t=3024

Körfezli
11/06/2007, 13:11
Grande punto b sınıfı araçlar içinde 2006 yılı satışı olarak 3.sırada...Dün hürriyet gazetesinde yayınlandı bu araştırma, ilk sırada getz ve fiesta 12.000 satışla ilk 2 sırayı almış, grande punto 10.000 satışla 3.sırada, diğerleri corsa, jazz, clio,yaris vs 3-5 binlerde satış yapabilmiş, grande puntonun 2006 yılının şubat - mart aylarında satışa çıktığını biliyorum(yanlışsa düzeltin)... Bu açıdan baktığımızda bana göre demekki Grande Punto kendi sınıfında pazarda 1.sırada, hiç düşünme arkadaşım o muydu buu muydu diye bence, grande punto her bakımdan doğru tercih...

fikretkapti
11/06/2007, 15:02
corsa gp den sonra çıktı ve tasarımında sanırım gp den esinlendiler.fiyat ve donanımını karşılaştırdığında gp nin ne kadar farklı olduğunu göreceksin.bu gp ucuz demek değil yanlış anlaşılmasın.ikisinide test et donanımını kıyasla zaten çok fazla düşünmene gerek kalmayacak.ayrıcı gp tasarım olarak corsaya göre daha çekici daha agresif.

ufukbzk84
12/06/2007, 17:40
1)GP
2)C2
3)206 derim

Tabi GP bu iki araçtan daha modern, donanımlı ve güvenli...

1) GP
2) YOK
3) CİDDEN BULAMADIM... :tongue00:
GPNİN ARKASINA BAŞKA Bİ ARABA YAZMAK GELMEDİ İÇİMDEN AYNI SEGMENTTEN...

ABNEW
12/06/2007, 19:11
1) GP
2) YOK
3) CİDDEN BULAMADIM... :tongue00:
GPNİN ARKASINA BAŞKA Bİ ARABA YAZMAK GELMEDİ İÇİMDEN AYNI SEGMENTTEN...

Ufuk araçların adı geçmiş ben de sıraya koyayım dedim:)

İbrahimKC
13/06/2007, 14:04
arkadaşlar 2006 pejo 206 dizelmi 2006 gp 1.3 90 bg dizelmi yoksa citroen c2 dizelmi benım 21 mılyarım var.bu arablara alınabiliyor yardımcı olursanız sevinirim sağolun.ama corsa kesinkleeee alınmaazzzz!:)

Bu saydığın arabalar içinde eğer gerçekten 21 Milyara 1.3 Multijet 90 beygir Punto alabiliyorsan kaçırma derim ben.

Diğerleri ne donanım nede performans olarak bence Puntoyla karşılaştırılamaz.

microab
13/06/2007, 14:13
O fiyata çok zor,alsa bile temiz olmaz...

Gkhan
13/06/2007, 14:44
corsa gp den sonra çıktı ve tasarımında sanırım gp den esinlendiler.fiyat ve donanımını karşılaştırdığında gp nin ne kadar farklı olduğunu göreceksin.bu gp ucuz demek değil yanlış anlaşılmasın.ikisinide test et donanımını kıyasla zaten çok fazla düşünmene gerek kalmayacak.ayrıcı gp tasarım olarak corsaya göre daha çekici daha agresif.

Corsa ve gp için birlikte çalışıldı zaten:surfing:

ABNEW
13/06/2007, 15:37
Corsa ve gp için birlikte çalışıldı zaten:surfing:

Platform ve motor ortak.Tasarım tamamen farklı.Corsa MPV gibi:)

anvil
13/06/2007, 16:00
belki de gp değil puntodur sadece. yoksa 21e çok zor