PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yay ve garanti ?

can-asan
13/05/2011, 17:56
merhabalar, yay konusunda başınızı oldukça ağırttım ama bi sorum daha olacak sizlere. yaylarımı aldım, 2 haftadır bagajda duruyor. arabam daha 2800 km de ama bugün servise gittim bi sorun halletmeye hazır ordaykende yay işini sordum. yürüyen aksamdaki herşey garantiden çıkıyormuş.. ustayla biraz muhabbet ettikten sonra dedimki sıkıntı olursa orjinallerini takar getiririm, söküldüğü anlaşılıyor dedi ve yürüyen aksamdada kesin sorun çıkartır dedi. sizce ne yapmalıyım? birde 10bin bakımında sıkıntı olurmu?
şimdiden teşekkürler...

exixiz
13/05/2011, 18:13
Sevgili Can kardeşim. Zaten mekanik yürüyen aksam olarak hiçbir servis garanti vermiyor. Garanti kapsamına giren parçaların dışında yürüyen aksam ve mekanik aksam..

Yani sen yayları taksanda garanti dışında aracın, takmasanda..

StrawBeeRy
13/05/2011, 18:22
şöyle düşün ön takım dağıldığında servis garantiden yapıyormu? :)

can-asan
13/05/2011, 18:52
valla bana ön takım ve amortisör sistemi garantiden çıkar dediler ayrıca...

StrawBeeRy
13/05/2011, 18:55
ön takımın ne garantisi olabilir ki ? rot başları veya rot kolları salıncaklar bozulduğu zaman garantidenmi değiştiriceklermiş başka ne olabilirki? servise bakarsanız xenon taktığınızda zamanda garantiden çıkıyor

krm1983
13/05/2011, 18:57
bence de ön takım garantiye girmez

can-asan
13/05/2011, 18:59
hiçbi bilgim yok şu garanti konusunda. xenonları görünce elektrik flnda garantiden çıktı dedi. herşeyden bişey buluyolar ya en son canıma tak etti, arka camda okulun stickeri var buda garantiden çıkarıyomu rezidansların üstüne yapışmış ya dedim :)

mix
13/05/2011, 19:01
hiçbi bilgim yok şu garanti konusunda. xenonları görünce elektrik flnda garantiden çıktı dedi. herşeyden bişey buluyolar ya en son canıma tak etti, arka camda okulun stickeri var buda garantiden çıkarıyomu rezidansların üstüne yapışmış ya dedim :)
arka cam da çıkmış garantiden :D yav bu ülkede hizmet etmemek için uğraşıyolar valla

StrawBeeRy
13/05/2011, 19:01
chip içinde garantiden çıkıyor diyorlar chip yaptırdım gelsin baksın varmı yokmu elmi yaman beymi yaman o yüzden bu işleri servise sormadan yaptırıcaksınız onlara sorarsanız hiçbir şey yapamassınız çünkü adam kalkıpta kardeş yay takabilirsin sorun olmaz demezler :)

can-asan
14/05/2011, 01:43
arka cam da çıkmış garantiden :D yav bu ülkede hizmet etmemek için uğraşıyolar valla
kesin çıkmıştır oda:D

chip içinde garantiden çıkıyor diyorlar chip yaptırdım gelsin baksın varmı yokmu elmi yaman beymi yaman o yüzden bu işleri servise sormadan yaptırıcaksınız onlara sorarsanız hiçbir şey yapamassınız çünkü adam kalkıpta kardeş yay takabilirsin sorun olmaz demezler :)
demezlerde işte amcam servisle konuş garantiden çıkmıyorsa yaptır diyince elim mahkum sordum ama dinlemiycem tabi servistekileri :) 10bin bakımından çıkar çıkmaz sanayi yolu gözüküyo bna :)

Serbay
15/05/2011, 13:28
Size kavaklıdere deki sıcak ortam iyi gelecek diye düşünüyorum.

StrawBeeRy
15/05/2011, 13:30
Size kavaklıdere deki sıcak ortam iyi gelecek diye düşünüyorum.
servis için istanbuldan kalkıp ankarayamı gidicek :D

dexter
15/05/2011, 14:37
ne işe yarıyor bu yaylar?

StrawBeeRy
15/05/2011, 14:47
ne işe yarıyor bu yaylar?

Spor yay:Otomobilin stabilitesini arttırmak üzere araçlarımızda kullanırız. Hem güzel görüntü hemde güzel bir yol tutuş elde etmek için en kolay ve en ucuz yoldur. Ancak kısa ve sert yaylardan tam randıman almanın asıl yolu , spor amortisör kullanmaktır.

alıntı.