PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni araçlardaki problemler

kartal3520
13/05/2011, 17:02
Arkadaşlar bu başlık daha önce açıldı mı bilmiyorum ama bem 10 günlük aracımla ilgili sıkıntılarımı dile getireyim.
1) 3 defa geri vitese attığımda araç geri geri ilerlerken tık sesi geldi,servise götürdüm ses sıklaşırsa rotlarda mı ne boşluk oluyormuş daha önce fiorinolarda olmuş bakarız dediler.
2)Aracın yalıtımını gün geçtikçe beğenmemeye başladım bana içeriye çok ses alıyor gibime geliyor.Özellikle yağmurlu günlerde vede lastik sesi.
3)Menü butonunun olduğu panelden bozuk satıhlarda zırıltı sesi geliyor.
4)Yine bozuk yollarda ön yolcu tarafından ses geliyor.Muhtemelen daha önce forumda bahsedilen kalorifer borusu olsa gerek.
Aracı dinlemiyeyim diyorum ama maalesef olmuyor.Yeni aracımda yaşadığım problemler bunlar.Sizlerde yeni araçlarınızda ki problemlerinizi paylaşırsanız ortak sıkıntılarımızı tespit etmiş oluruz.

takres
13/05/2011, 17:44
evolarda nasıl bilmem ama gp lerde bu seslere pek takılmamak lazım...

matushella
13/05/2011, 17:54
Ucuz etin yahnisi diyorum takmıyorum kafama hiçbir sesi. Motorunu seviyorum bu arabaların gerisiniden bir şey beklemiyorum o yüzdende active aldım zaten :D

mobidik64
13/05/2011, 18:10
menü tuşunun oradaki tırnaklar problemli hafifden bastırdım tırnaklar boştaymış oturdu..

lastikler gt3 sert lastik normaldir.

tık sesi normal manuellerde bile duyoyorum o sesi ( vitesi atarkenki ses)

bu arada benimki duologic

krm1983
13/05/2011, 18:52
fiat araçlarda sese takılmamak lazım

OPTS
13/05/2011, 19:57
Valla saydığınız problemleri yaşamıyorum allahta yaşatmasın. Şans işi.
Geri vitese takıncabir ses geliyor ama oda 1 saniyelik bir tık sesi bu bir problem değil.Benimki duologıc vites ondan olabilir.Aynı segmentte ford fiesta yeni kasa ve polo yeni kasaya bindim onlarda evo kadar ses var. Bu segment için gayet normal sesler

aslanerh
13/05/2011, 21:32
Bir takım ses problemleri olduğu doğru ama bence çok takılmamak lazım ıslak zeminde gidildiğindeki sese. ben de çok takılıyordum ama şimdi açıyorum müziği hiç ses seda yok :)

Arkadaşlar bu başlık daha önce açıldı mı bilmiyorum ama bem 10 günlük aracımla ilgili sıkıntılarımı dile getireyim.
1) 3 defa geri vitese attığımda araç geri geri ilerlerken tık sesi geldi,servise götürdüm ses sıklaşırsa rotlarda mı ne boşluk oluyormuş daha önce fiorinolarda olmuş bakarız dediler.
2)Aracın yalıtımını gün geçtikçe beğenmemeye başladım bana içeriye çok ses alıyor gibime geliyor.Özellikle yağmurlu günlerde vede lastik sesi.
3)Menü butonunun olduğu panelden bozuk satıhlarda zırıltı sesi geliyor.
4)Yine bozuk yollarda ön yolcu tarafından ses geliyor.Muhtemelen daha önce forumda bahsedilen kalorifer borusu olsa gerek.
Aracı dinlemiyeyim diyorum ama maalesef olmuyor.Yeni aracımda yaşadığım problemler bunlar.Sizlerde yeni araçlarınızda ki problemlerinizi paylaşırsanız ortak sıkıntılarımızı tespit etmiş oluruz.

edelsang
13/05/2011, 22:00
sağ ve sol ön konsoldan benimde zırıltı sıkıntım var :(
zaten izolasyon çok kötü aracın :S

eexelanss
13/05/2011, 22:46
Araç 0 oluncada bunlar insanın moralini daha çok bozar..

umut1975
13/05/2011, 23:02
Genel olarak bu segmentteki araçlarda ses olayına fazla kafa takmamak lazım bence de, daha önceki aracım palio olduğu için şimdi kullandığım punto çok sessiz geliyor bana. Ama yavaş yavaş kulak alıştıkça bi süre sonra punto da gürültülü gelecek eminim.

akca37
13/05/2011, 23:02
Arkadaşlar birkaç gndür garaja çekerken dikkatlice dinlediğimde farkettim, dualogic vitesli old için herhalde veya bilemiyorum artık, aracı stop etmeden önce geri vitese takıyorum ve stop edince blow off sesinin çok az çıkmış hali gibi cüff diyo ve çok hoşuma gitti ya dikkat eden oldu mu veya bu sizce neye bağlı bi ses ? turbonun mu sesi ?

krm1983
13/05/2011, 23:05
Genel olarak bu segmentteki araçlarda ses olayına fazla kafa takmamak lazım bence de, daha önceki aracım palio olduğu için şimdi kullandığım punto çok sessiz geliyor bana. Ama yavaş yavaş kulak alıştıkça bi süre sonra punto da gürültülü gelecek eminim.
bir süre sonra sesler gelmiyor başlıyor puntoda da :)

byspayn
13/05/2011, 23:39
Valla izolasyon kötü demişsiniz de hangi araca göre kıyaslıyorsunuz anlamadım.Bence sınıfındaki çoğu araca göre iyi bir izolasyon var punto evolarda.

OPTS
13/05/2011, 23:53
Valla izolasyon kötü demişsiniz de hangi araca göre kıyaslıyorsunuz anlamadım.Bence sınıfındaki çoğu araca göre iyi bir izolasyon var punto evolarda.
Katılıyorum. Yukarıda da belirttiiğim gibi yeni kasa fiesta ve polo bu sınıftaki diğer arçlardan birkaçı bunlar bindiğimde de EVO daki ses ne ise onlardada var. Hatta EVO daha sesiz. Sanırım bazı EVOlar kronik olarak ses sorunu yaşadı. Bendede bir sıra vardı. Kol dayama aparatından geldiğini tespit etim.

krm1983
13/05/2011, 23:56
polo gp ye göre çok sessiz

dexter
14/05/2011, 00:27
ses olması gereken kadar var...rahatsız edici değil... özellikle ön sol camı açıp motor sesini duymak muhteşem bişey bu evolarda...

hakguner
14/05/2011, 11:28
ses olması gereken kadar var...rahatsız edici değil... özellikle ön sol camı açıp motor sesini duymak muhteşem bişey bu evolarda...

O motor sesi benide kamçılıyor ne yalan söyliyeyim. Yüksek devirde gidesim geliyor hep ama araç yeni olduğu için korkudan basmıyorum.

Diğer seslere gelince, teyp açık olduğu için gelen sesin farkında değilim.

vonali26
14/05/2011, 13:26
Abimde daha önce focus ghia vardı yok yok arabada ama içeriye giren lastik sesi beni çok rahatsız etmişti ben daha önce doğan a biniyordum focus beni hayal kırıklığına uğratmıştı. Ondan dolayı ses olayına fazla takmamak lazım. Ayrıca lastikler sert ondanda olabilir.

yolcu27
14/05/2011, 13:31
geri viteste bendede ses geliyordum ilk günlerde sonrasında geçti geçmezse servise gitmek lazım ama. içeriye ses alması gp ve evolarda da var bildiğim kadarıyla, teybin sesini biraz daha açın yada birisiyle muhabbet edin fark etmezsiniz sesleri :)

boby
14/05/2011, 13:35
dizel motor zaten canavar gibi sesli çalışıyor..ondan olsa gerek başka bi ses pek duyamıyorum zaten